Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Hellknight12

U tohoto to filmu sa ľudia veľmi často rozchádzajú s názormi. Jedna strana tvrdí, že je to hovadina a druhá dokonalý film. Súhlasím s názorom, že tu už začínajú veci, ktoré by sa dali zaradiť do kategórie sci-fi ale mňa to baví. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

No Remorse

Stará parta se vrátila což je fajn a k nim přibili další zvučná jména ,která tento film určitě vrátili zpět do hry....po nesmyslné dvojce a trojce... za mě 70 % ()

john.h

Pro sérii Rychle a zběsile mám slabost. A zrovna tenhle díl je v sérii takový Expendables, ve kterém se sejdou ty nejlepší postavy ze všech dílů a k tomu přibude Rock, který si to rozdá na férovku s Dieslem a bitka tohoto dua připomíná tak trochu bitku v penzionu v prvním Univerzálním Vojákovi. Co chtít víc? ()

filip289

6.5.2011 CINEMAX, Košice. Najlepší diel série, jednoznačne! Až takú pecku som nečakal. Malo to všetko: Neskutočnú akciu (všetky akčné scény som si neskutočne užíval, najmä tú na konci filmu),Diesela, The Rocka (LEGENDARY FIGHT), krásne baby (Brewster Gadot, Pataky), neuveriteľne cool T. Gibsona, hlášky, vtip (či už černošská dvojka, Mission: In-freaking-sanity atd.), nápad, dobrý soundtrack, záporáka a v neposlednom rade nadupané (najmä policajné) autá. Takto nejak by som si predstavoval The Brazillian Job. 95% ()

Ogrb

Po třetím dílu Rychle a zběsile jsem fakt nečekal, že by zrovínka Justin Lin dokázal pro sérii udělat něco dobrýho. Ale to jsem se krutě spletl. Už čtyřka mě dost slušně bavila, ale to byla jenom taková rozehřívačka před ultimátním nátěrem, kterej si pro nás připravili tvůrci tady. Spásný angažování Dwayníka 'Rocka' Johnsona dalo sérii konečně pořádnýho záporáka, ze kterýho charisma jenom cáká (vida, rým!), Walker a Diesel jsou osvědčená dvojička a akce v týhle sérii ještě nebyla lepší. Pro mě pětka dokonce překonala vysoce zábavnou jedničku a s tím pátým zásekem šetřím hlavně kvůli šestýmu dílu, kterej by mohl tudle sérii naprosto ultimátním způsobem uzavřít. Co si budem povídat, její potenciál taky není tak úplně nevyčerpatelnej. Tady ovšem chytla nejlepší formu ve svý historii a to je jenom dobře. 9/10 ()

will.i.am

Myslim ze po jednotke asi druha najlepsia cast... skoro cele dobre, dost akcne, a napinave... Co mi tam chybalo najviac boli preteky, stale je to "rychle a zbesile" ale ked uz bola ta prava atmosfera ilegalnych pretekov nastavena, cicusky z Ria vrteli ritkami, a nevedeli ste kde im konci sukna a zacinaju nohy, zrazu bol strih a bolo po pretekoch. Aby som nezabudol, Vin sa nam nejako zanedbava.. a proti Rockovi vyzeral dost ochabnuto :D no kym natocia dalsiu cast mal by na sebe trochu maknut, nech vyzera ako v Riddickovi. Celkovy dojem mam dobry a kedze som vela neocakaval, som skor prijemne prekvapeny... davam tak 75% ()

Lukaso1

Hned z kraje si zběsilá 5 zaslouží 5*! Film má prostě všechno co má mít a je až s podivem kam nám tahle série roste. Na to že člověk sedí přes 2 hodiny v kině se ani chvíli nenudí a to tam bylo i pár romantických chvilek který mě tam proste nějak tak zapadali. Byl to skvělý mix Dannyho parťáku, Loupeže po italsku a Ryche a zběsile. Z každého si tahle pětka vzala to nejlepší a vznikl z toho nejlepší díl série. Šestka se už začíná připravovat, nemůžu se dočkat už ted. P.s. bitka Diesla a Rocka byla fakt kulervoucí!!! ()

TEKAS

Super extra mega akce s nadupanýma autama, charismatickýma sexy chlapama, kteří se nebojí jít daleko jak pro ránu, tak i pro nějaký ten vtípek. Moc vyměklé rozmluvy o rodině, štěstí a lásce mohli omezit. The Rock byl jednoznačně skvělá volba a ty dva černé matné Dodge chci na Vánoce!! Soundtrack skvělý, už trailerová hudba stojí za to. Jednoznačně to nejlepší, co z téhle výrobní linky sjelo. ()

Zajija

Lehké akční orgie za volanty nádherných aut, ale né jen to, taky cit, humor a super bitka Johnsona a Diesela. Tohle a možná i něco víc nabízí páté pokračování Rychle a Zběsile. Jsem rád, že se nenaplnili mé obavy a film to byl dobrý, jak jsem doufal možná i nad mé očekávání. I proto nejspíš se dají přehlídnout drobné vítky, které mám. Trošku fádní tažení sejfu, nebo záchrana Doma na mostě, kde není jasný jak se tam Brian octnul (možná je to anděl s křidélky), ale i tak jsou to v celkovém srovnání drobnosti a minimálně 80% nutné. Nakonec asi pětkou končit nebudeme 8-) ()

Simi_Papi

Neuvěřitelná adrenalinová bomba, která je možná občas nechtěně vtipná, ale skoro podezírám tvůrce, že to tak zamýšleli. V akci se jede na plný plyn, ve zbytku tak na napůl. Je to trapné, ale Dominic je můj nový hrdina. 84% ()

SergioCamp

S timhle hereckym obsazenim mi udelali radost :-) Super nabeh na sesty dil. Jinak bych to videl asi na nejzdarilejsi kousek. Sice je jich mene nez Dannyho partaku, ale i tak stoji za to! :) ()

nicneznam

Skvělá rozmáchlá scéna s trezorem, jedna vtipná scéna na policejní stanici, pak nuda. Ano, sporťáky, střílení, ženské, jeden závod, specialista na zbraně, elektroniku, řidiči, drsný policajt a velký boss. Spolčení všech starých pák nepotěší tak, jak mohlo. Tyto "Sexy ve městě pro chlapy", kde hlavní roli hrajou svaly, kulky, válce, pomsta, spolu s dojemnými proslovy o rodině a tupě procítěnými pohledy, už člověka ubíjí. Když jízdu, tak vyváženou. Pětka rychle a zběsile je nakopnutá na začátku a na konci (jen kvůli akci), ale většinu stopáže a jakéhosi budování konfliktní zápletky jede jen na zředěné benzínové výpary a v nějakém letmém zaujetí naprosto selhává. 130 minut vede k jasnému výsledku. Podprůměrná podívaná s chvályhodnou akcí. Někomu to stačí jako parádní letní odpočinkovka a třeba i nejlepší díl série (to bych neřekl), já očekávám víc i od takových filmů, protože to jde. ()

BadWolf

Tak tohle byl asi nejlepší díl celé série. Sice mi tam chybělo pár věcí jako např. pouliční závody, ale zbytek byl super. Víc se o tom napsat nedá. To se musí vidět. A proč hodnocení jen 4*? Bylo tam pár míst kde to logicky trochu dřelo. Ale tak to se dá očekávat u příběhu jako je tento. 90%. ()

Jerry_87

Vin Diesel a The Rock ukazujú, aká úloha im skutočne pristane a po úspechu tohto filmu si už dúfam definitívne uvedomia, že ich diváci nechcú vidieť ako "opatrovateľky resp. zúbkové víly" Veľmi podarená akčná jazda, ktorú Justin Lin režíruje naozaj s prehľadom, vyvrcholí záverečnou scénou s trezorom. Naviac sa vracajú aj hláškujúci borci s úvodných dielov - Gibson a Ludacris. V skratke povedané parádny akčný rozbeh tohto leta. 8/10 ()

vetsinezobri

Brečím štěstím, smršť, akční orgie. To, co v Pětce nabízí Justin Lin k jídlu, je pořádně krvavej šnicl. Rozhodně nejlepší díl série, ale bez svých předchůdců by tak dobrej sám o sobě nebyl. Setkáme se tu se všemi oblíbenci z dílů minulých a některý scény, u kterých je jasný, jak dopadnou, se zkrátka vypustí. Nač se zdržovat. Všem je tu o pár let víc, chtějí se usadit, někteří mají rodinu, to ale neznamená, že si neumí zařádit s chlapeckým nadšením, kdykoliv je napadne. Pořád je to hravý, jako když byli mladí zobáci a frajírci až hrůza. Rvačka Dwaynea s Vinem překonává (světe div se) i bitky z Expendables a ta akce... Michaele Bayi, jsi pozadu! ()

diffside

Podla mna sa tento diel sa velmi vydaril, no dalo sa z toho vytazit este viacej, co je trosku skoda. Vadilo mi tam par logickych chyb, ale dostal som to, co som chcel - kvalitny soundtrack, vybornych osvedcenych hercov, ktore svoje role zvladli na jednotku, vela zabavy a super hlasok a tiez vela akcnych scen. Samozrejme tomu vsetkemu dodalo atmosferu samotne Rio De Janeiro spolu s peknymi holkami, ktorych tam nebolo vela a super autami... no neni co dodat :) Zasluzene 4* ()

SuicideKing odpad!

totalní pizdovina, uz odzačátku mě to sralo, musel jsem poctivě přetáčet abych se vubec dobral k idiotskymu konci.. ta vlakova loupež mě dorazila.. zbytek filmu jsem dal asi v 15cti minutach :D optimalni delka pro celej film by bylo v ideálním případě 0minut. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011