82. Annual Academy Awards

USA, 2010, 210 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Účinkujú:

Alec Baldwin, Steve Martin, Quentin Tarantino, Pedro Almodóvar, Taylor Lautner, Kathryn Bigelow, James Cameron, Miley Cyrus, Kate Winslet, Ben Stiller (viac)

Přímý přenos 82. ročníku udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2009 mohou diváci HBO sledovat v pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 22 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po dvaaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2009. Tím okamžikem bude pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 22 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiálny text distribútora)

lOPATKA

v podstate som spokojny az na kategoriu najlepsi reziser...tam mal byt jasny cameron. bigelow mu nesiaha ani po paty a akademia uz dava oscary pomaly dobre ze nie z lutosti....prva zena uuuu ()

!Borec!

Je těžké ukočírovat program, je-li oceňovaných kategorií přes dvacet kousků. Tím pádem to musí odsejpat a chtě nechtě vyházet moderátorské dialogy, fůru vtipů, scének či živých pěveckých vystoupení (což je škoda). U těch moderátorů je naopak zase až příliš na škodu jejich nezúčastněnost, jsou tam spíše jako na návštěvě a ne jako průvodci celé show. Samotnou akci ale neberu jako estrádu, která by měla podávat v první řadě zábavu, ale která by měla umět důstojně vynést vyhrané snímky na ono první místo, a to si myslím splnila. ()

radecacek

Zezačátku sranda, moderátoři vtipkovali a to i dost nekorektně. Bohužel ke konci už to byla nuda, hlavně když vyhlašovali nejlepší herce a herečky. ()

cab

Srovnatelne vydarena show s minulym rocnikem, ale mne se vic libil (Hugh Jackman) nez letosni dvojice (Alec Baldwin a Steve Martin). Je velkou skodou, ze se klasicky nabity zacatek nepodari udrzet po celou dobu. Rozdane ceny byly predany do spravnych rukou a po pravu se nejuspesnejsim snimkem stal The Hurt Locker. 70% ()

Paity

Steve Martin je v tomhle dobrý. Umí udělat skutečně inteligentní legraci a přitom pobavit i ty nejmenší. To se ovšem příliš nedá říci o Alecu Baldwinovi. ()

_ksilt

Pruvodcum letosniho vecera nebylo doprano tolik prostoru kolik by zaslouzili a presto Steve Martin ukazal, ze umi zurocit leta stravena jako regular v Saturday Night Live. Diky take Tine Fey za objeveni komedialniho talentu v Alecu Baldwinovi, ktery nam jiz ctvrtou sezonu oba spolecne uspesne predvadeji v 30 Rock. ()

Oňďo

Potešilo ma premenenie nominácii Sandry Bullock , to som bol fakt rád lebo si to zaslúžila. Len čo ma zarazilo bolo že Avatar ani James Cameron nevyhrala hlavné kategorie. ()

Furmi

Predstavenie hercov v publiku v podaní Aleca Boldwina a Steva Martina bolo veľmi originálne a vtipné (George Clooney for ever). ()

Domec

Nemuzu bohuzel dat plnej pocet, at uz kvuli neustalejm reklamam (buh chran pred Pacifikem), hroznejm ceskejm komentatorum a nebo urychlenemu konci. Jinak samozrejme gratuluji vsem vyhercum a doufam, ze pristi roky to bude lepsi a lepsi. ()

BreHas26

Já jsem ještě film "AVATAR" neviděl ale Ben Stiller jako Avatar s ocasem na rybářském prutu, tak to jsem vybouchl smíchy!!! Minulý Oskaři se mi líbily víc ale tito oskaři mají také své vtípky : Ben Stiller jako Avatar, Alec Baldwin a Steve Martin s 3D brýlemi se dívají na režiséra Avatara a Steve Martin stříká sprejem na dušičky! ()

Elyon

Zatím nehodnotím, protože jsem se nedívala, ale hrozně mě zklamalo že Oskara nedostal Morgan Freeman ani Stanley Tucci:(. Prohra Avatara byla pro mě také nepříjemným překvapením. "Jen" tři Oskary a to v technických kategoriích.:( ()

-soch-

Milé, vtipné a i napriek častým reklamám, sa mi to zdalo dosť rýchlo. Steve Martin a Alex Baldwin boli vtipní a neprekážali mi, i keď ich až tak veľmi nemusím. + Komentár českých novinárov boli OK, je potrebné si uvedomiť, že ide o živý (tzv. simultánny preklad), takže to nemali až také jednoduché. A ešte raz im ďakujem za pozdrav na Slovensko. ()

Achilleus1

Hmmm.... riadna fraška nemám slov. Ako mohol dostať film Smrť čaká všade 6 oskarov (nevravím, že je to zlý film), ale čo je moc to je moc. A ten program.. no Martin a Baldwin sa mi celkom páčili, ale tie ďakovačky pochovali celý program. A tí slávnostný hostia.... Tá jedna hviezdička je za Bena Stillera... hodnotím aj výsledky. ()

MarsVl

Slušná práce. Baldwin a Martin mě velmi potěšili svou parodii na Paranormal Activity. A dvojce Butler a Cooper no to je jak kdyby mi četly myšlenky. 4* ()

migsee

Jsem upřímně ráda, že Avatar dostal všechny výtvarné ceny. A zárpveň jsem upřímně ráda, že nedostal žádnou z hlavních cen:) Že se do filmových cen přimíchala politika jsem pochopila, když cenu za nejlepší scénář nedostali Pancharti, ale Smrt čeká všude. To bylo jediný, co mě naštvalo. Jinak Steve Martin a Alec Baldwin - to nemělo chybu! Klaním se. Češi se můžou učit. ()

blahblah12

Letošní Oskary dopadly trochu nečekaně,myslela jsem si,že Cameronův Avatar dostane sošek víc..Možná to bylo tím,že jsem neviděla Smrt čeká všude (rozhodně napravím),jinak vtipně uděláno a skvělý moderátoři. ()

Kimble

Možná letošní show lehce nadržuji, neboť program sice svižně ubíhal, ale kromě Bena Stillera a úvodni řeči Aleca Baldwina se Stevem Martinem toho tolik nenabídl. Já se ale, hlavně díky kolektivní atomosféře v pražském kině Světozor, bavil náramně a kino opouštěl s dobrým pocitem, že vyhráli až na pár výjimek všichni moji favorité. ()