Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Madison

Nenápadný malý film s krásne načinčanou hollywoodskou výzdobou. Hlavní protagonisti sa mi do filmu vynikajúco hodili a na čele hviezdneho osadenstva stojí jednoznačne prchký Christoph Waltz, ktorému jednoducho sedí hrať zloduchov. Nechala som sa v prvom rade uniesť rozprávkovou atmosférou a vizuálnou paletou farebných obrázkov, hoci príbeh ako taký nemá čím ohromiť a iskrenie medzi Reese a Pattinsonom tiež nie je svetoborné. Na 4 hviezdy to u mňa dokázal vytiahnuť slon, ktorý prekvapivo dodáva slabšiemu deju hlbší emocionálny rozmer. Také milé americké pozlátko, ktoré mohlo byť ešte niečím viac. ()

StarsFan

Příběh Titanicu aplikovaný na prostředí cirkusu. Titanic nijak v lásce nemám, cirkus také ne a 'inteligentní' dialogy ala "I don't know if I picked that circus. But something told me that circus picked me," už vůbec. Pro sledování 'Water for Elephants' jsem tak měla asi ty nejhorší divácké předpoklady, ale kupodivu to z mého pohledu tak strašně zdaleka nedopadlo. Ten, kdo na tom nese zásluhu, však není ani scénárista, ani režisér, dokonce ani žádný z hlavní herecké trojice. Veškeré moje sympatie totiž tentokrát připadly jedné starší slonici, která mi dokázala, že násilí páchané na zvířatech snáším (minimálně ve filmech) mnohem hůře než násilí páchané na lidech. ()

Botič

Podiv(uhod)ná romance, kterou žádné jiné šapitó široko daleko nenabídne. Lawrence přichází s dech beroucím potulováním se po cirkusovém zákulisí a ukazuje kousky, o jakých se samotným cirkusákům může pouze zdát, ale i tak téhle atmosférické pohádce místy chybí správná jiskra, kterou mělo Moulin Rouge a nakonec i ta Australie. (Něco, co dokáže pozvednout kýč ve famózní spektakulární spektákl.) Tu se nakonec daří vykřesat, ale až v závěrečné černobílé koláži. Pro někoho málo, pro mě příjemné cosi. ()

3DD!3

Vodka pro slony, tak by se snímek měl jmenovat vzhledem k alkoholické povaze hlavní slonice a době ve které se odehrává. Nemám rád klauny a nemám rád Patizóna (jeho starší vydání Hal Holbrook ho přehrává o tři třídy), ale Lawrence servíruje tuhle klasickou hollywoodskou pohádku opravdu skvěle a Christoph Waltz si zlé parchanty s mocí umí užít. Hudba Jamesa Newtona Howarda zase jednou vezme za srdce. ()

hellstruck

Pattisona nemůžu ani cítit, ale tyhle typy rolí mu sedí,měl by se jich do budoucna držet. Každopádně mě film z originálního prostředí velice zaujal (jestli to tak opravdu v cirkusech chodí,no potěš koště).Sice hrál na lehce předvídatelnou strunu,ale to nijak nebránilo skvělému zážitku.Není to úplně tak romantické a přeslazené jak se může zdát,za to velké plus. Navíc mě mile překvapila (opět)Reese.Stručně a jasně,skvělá kamera,hudba,děj a navíc ta krásná zvířata (: ()

Le_Chuck

Je to tak celoštandartne fajn. Reese krásna, Pattinson sa upírskeho šklebu zbavuje prekvapivo rýchlejšie, ako Waltz toho náckovskeho, ale všetkých válcuje za tých svojich 10 minút Hal Holbrook. Lawrenca je škoda na srdiečkové drámy. 65% ()

NinadeL

Zatímco Varieté jen opatrně zužitkovalo syžet jakoby vystřižený ze 30. let, ale vsadilo ho do současnosti, Voda pro slony se rokem 1931 doslova opájí v každém záběru. Cirkusové prostředí, nadoblačná Reese, naprosto přesný Christoph a předsudky kořící Robert (už nemám strach z jeho kreace v Bel Ami), to je, co na velkém plátně potřebuju zdaleka nejvíc. Velkolepý melodram, který si je vědom svého poslání. ()

Kaka

Upřimný a poctivý film s velmi kvalitními herci. Prostředí je v podstatě neokoukané a patřičně z toho celý projekt těží. Má to nostalgickou armosféru toho věku a zároveň je to moderně a mrštně natočené se solidní hudební složkou. Nejsem úplně příznivce násilí na zvířatech (ani to filmové), takže některé záběry nesednou slabším náturám, ale zcela jistě se nejedná o samoúčelně šokující věc, naopak dává vyniknout výtečnému herectví Christopha Waltze. Bylo to zábavnější a více strhující než jsem čekal. I ten předvídatelný konec se dal rozdýchat. Možná ta paralela s Titanicem (koncept) tam nemusela být, ale jinak v pořádku. Za relativně málo peněz dost slušné muziky. ()

akisha

Čistá romantika bez pokusů, aby to bylo aspoň trochu "ze života". Ale ty mají taky svoje místo. Cirkusová atmosféra v sobě prostě něco má a tady se podaří do ní vtáhnout. Asi je to ta exotika nebo vzrušení cirkusového světa a života, co je na tom tak přitažlivého. Příběh je prostinký, ale postačí. Pattinson hraje naprosto přirozeně (stejně stojí za úvahu, o kolik míň odporu by si vysloužil, kdyby nenatočil Twilight a prosadil se v něčem míň hrozným). Reeska - a jako že jí vážně nemusím - tu sladkou cirkusovou krásku vystihla, aniž by to přeháněla s roztomilostí. Christoph Waltz hraje zase "svůj" typ postavy, nutno ale dodat, že tenhle charakter charming/raging dokonale ovládá. Ubíhá to ve fajn tempu a moc hezká práce kamery a světla. 70% ()

Falko

Rakusky reziser Francis Lawrence, ktory natocil temne fantasy thrillery CONSTANTINE (2005) s Keanu Reevesom alebo o dva roky neskor JA, LEGENDA (2007) s Willom Smithom sa rozhodol pre uplne iny zaner, akym bol tento film a celkom sa mu vydaril. Pribeh mi trosku pripomenul TITANIC (1997), kde sa mladik zalubil do zeny, ktora ale patrila niekomu inemu, avsak v inom prostreti a za inych okolnosti. O inteligencii slonov nemozem pochybovat, pretoze len den po filme som v spravach videl, ako si nejaky slon zobral stetec a maloval kvet :-) No v kazdom pripade si myslim, ze herci boli skveli, obzvlast moj oblubeny herec Christoph Waltz. __________ Robert Pattinson - (Jacob) +++ Reese Witherspoon - (Marlena) +++ Christoph Waltz - (August) +++ Paul Schneider - (Charlie) +++ Jim Norton - (Camel) +++ Hal Holbrook - (Starý Jacob) +++ Mark Povinelli - (Kinko / Walter) +++ Richard Brake - (Grady) +++ Produkcia: Gil Netter, Erwin Stoff +++ ()

castor

Velmi civilní a překvapivě neurážející romance, která uteče jako voda a ještě dlouho po projekci nutí myslet na znovu skvělého Christopha Waltze. Samozřejmě, že jde o typicky líbivý snímek, který se mnohokrát tváří, že se tu a tam chce pořádně ušpinit, ale nikdy to neudělá ani z padesáti procent (nelítostná sociální situace je vždycky jen načrtnutá, ale ne dotažená). Jakmile ale začne vyprávění směřovat k červené knihovně, vše skvěle vyrovnává démonický sadista Waltz. Mnohými za upíří sérii proklínaný Robert Pattinson není vůbec špatný, to možná víc zklamává Reese Witherspoon, od které by divák přeci jen čekal víc hereckých highlightů. Na Vodu pro slony určitě lehce zapomenu, ale pro tentokrát jsem si ji vlastně i docela užil!! Proto za 4*.. ()

PinokKio

Francis Lawrence vizuelně umí, což potvrdil v předchozích filmech. Přesně na to sází i v tomto příběhu, byť poněkud scénáristicky prázdnějším. Jednoduchá zakázaná lovestory situovaná do doby prohibice odehrávající se v cirkusovém prostředí přesto má něco do sebe. Rozhodně mě neuchvátil svět šapitó nebo přestárlá slonice, která je nevinnou hrdinkou vyprávění, ale režisérovo charisma poctivě odvyprávět sebebanálnější story. A stejně tak potěšil trojlístek Pattinson/Witherspoon/Waltz. ()

Hild

Water for Elephants ukazuje přesně to, jak vypadá promarněný potenciál. Mohla to být nádherná romance, bohužel skončila někde na půli cesty. Film začíná velice slibně, jenže poté začne slábnout, pak zase přijdou lepší momenty, bylo to jako na houpačce. Miluji dobová drama, takže je jasné, jak moc jsem se na tento film těšila, navíc prostředí cirkusu je pro mě hodně atraktivní. Chtělo to ale mnohem více přitlačit, přitlačit na emoce. Francis Lawrence jakoby se bál, nevím jestli toho, aby v závěru film nevyzněl jako citové vydírání, nebo zase moc kýčovitě, a tak když už přišla nějaká emoční scéna, tak rázem se tam musela objevit nějaká vyloženě nucená a bezvýznamná vtipná scéna, která ihned zkazila celý dojem, divák tak neměl ani moc čas dát průchod svým emocím. Nejlepší chvíle jsou jednoznačně ty, když se objevuje slonice Rosie. Jakmile se na scéně objevila, film rázem začal mít své kouzlo, jak ale zase ze scény odešla, tak to kouzlo se ztrácelo. Bohužel, největším mínusem filmu je to, že tady absolutně nezafungovala chemie mezi hlavní dvojkou. To je to nejhorší, co se u milostného příběhu může stát, když mezi hlavní milostnou dvojicí není cítit ten náboj, který by se přenesl i na diváka. Reese je v tom však úplně nevinně, zahrála to dobře a hlavně přirozeně, i když ji scénář nedovolil se více projevit, nemám jí co vytknout, Reese k sobě zkrátka potřebuje rovnocenného partnera a tím Robert není. Po celou dobu filmu měl jeden výraz, ale říkala jsem si dobře no, jenže jakmile měl ze sebe vydat nějaké emoce, bylo zle. Film si tak pro sebe jednoznačně ukradl Christoph Waltz, který byl jako vždy výborný. Water for Elephants není špatný film, ale potenciál byl mnohonásobně vyšší, zamrzí to o to víc, že se ve filmu objeví pár opravdu výborných a silnějších momentů (ředitel cirkusu si jde vylívat na slonici svůj vztek) a vy si říkáte, jak výborný by to mohl být film, kdyby se nesl v tom temnějším duchu celou dobu. Škoda. ()

Spooner

Červená knihovna po hollywoodsku. Příběh je sice strašně předvídatelný, plný klišé a snahy vymámit z divaček co nejvíce slz. Překvapivě to tentokrát ale vůbec nebaví, protože Francis Lawrence prostě svoje řemeslo umí. Celý to nádherně odsejpá a má to ten správnej romantickej feeling. Jen v těch emotivních pasážích až hodně tlačí na pilu. Robert Pattison je zde kupodivu velice snesitelný, Reese Witherspoon si odehraje svůj dobrý standart a největší pozornost na sebe opět strhává Christhoph Waltz. Prostě fajn kýčovitá romantika, která se ani ničím jiným nesnáží být. Jenom si myslím, že Lawrence je na tyhle filmy škoda, rozhodně má na vyšší ligu.70% ()

tahit

Cirkusová smutnost, kde pod šapito žhne dojemná láska. No tak určitě pár drobných vad by se na kráse našlo v tom panoptikálním rázu nádherných kostýmů, ale v momentě kdy přišla na scénu roztomilá slonice, děj se tak trochu rozjasnil. Ale teď vážně. Příběh jako vystřižený z červené knihovny, ale nic to nemění na tom, že jsem se pobavil. ()

gogo76

R.Pattinson mi veľmi nesedí, ale musím uznať, že tu bol celkom prijateľný. Tento romantický film mi dal takmer všetko, čo od tohto typu filmov očakávam. Odohráva sa v neopozeranom prostredí cirkusu plnom zvierat a skvelých vystúpení, má výborného záporáka, ktorého opäť bezchybne stvárnil Ch. Waltz a samozrejme dvojicu zaľúbených, bez ktorých to jednoducho nejde. Príbehy ako chudobný chlapec k šťastiu prišiel mi vždy sedeli, navyše nie je to typický romantický film určený výhradne pre ženy, skôr naopak. Práca v cirkuse je ťažká, smradľavá a pri vyšinutom šéfovi aj nebezpečná. Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu staršieho pána, ktorý spomína na staré dobré časy Je vyrozprávaný v pokľudnom tempe a takto to mám rád. Film síce nedosahuje silu snímkov ako Anglický pacient, Návrat do Could Moutain či Titanic, ale inak je presne z tohto súdka. 80%. ()

Xmilden

Od tvůrce Constantina a I Am Legend bych podobný příspěvek moc nečekal. Ale Francis Lawrence potvrdil že je dobrým vypravěčem a že se s ním musí počítat. Voda pro slony je určitě fajn romantika, kdy čekáte až to všechno praskne a něco se stane. Christoph Waltz je definitivně odsouzen k záporným rolím. Jeho August je postava stejně hnusná jako perfektní. A vážení Robert Pattinson není rozhodně tragický herec. Mou nejoblíbenější postavou byla i přesto slonice Rosie. PS:Nečekal bych že mě cirkusová atmosféra natolik zasáhne. ()

liborek_

Učebnicová ukázka moderního rutinérství: Dokonalá kamera + atraktivní prostředí + triky a střih na úrovni + herecká profesionalita.... avšak hlavně také: Odfláknutý scénář + tradiční banální dialogy + pokrytecká snaha neukázat víc, než dovolí MPAA rating + nulová invence ve struktuře vyprávění. Už v prvních pěti minutách mě vyloženě rozhodila směšnost nastupující retrospekce. To opravdu hollywoodští scénáristi nedokáží vymyslet nic jiného než dnes už trapné schéma "stařec začíná vyprávět --> vlastní příběh --> stařec končí vyprávění" doplněné ještě trapnějším overvoicem starého a mladého herce v časových přechodech...? Na filmu není v podstatě nic pozoruhodného, a přestože to není nuda (pořád se něco děje), měl jsem stále neodbytný dojem slepence špatně navazujících scén. Snaha o "velký" příběh troskotá na absenci romantičnosti (pokud jde o lásku) a napětí (pokud jde o drama). Jediný významnější dopad na mě jako diváka tak mohlo mít pouze vykreslení vztahu mezi sadisticko-análním principálem a jeho zvířaty - zejména slonicí Rosie, ale to je tak všechno... Slabší 3* ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)