Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Enšpígl

Musím se přiznat, že žádnou úpírskou sérii jsem neviděl a jméno Robert Pattinson mně až do včerejška míjelo a asi vědělo proč, protože jediný na čem tohle člověk staví svou kairéru je "jsem hezkej a umím jeden výraz..hezkej", jenže milej Robertku tohle ti mladé slečny budou baštit zhruba tak do tý doby, než rozkvete jiná hezká tvářička z jedným tupým výrazem a ty budeš odpískanej někde v cirkusu dávat slonům vodu. Pravý opak pana dřevěně krásnýho je Christoph a Reese, byly to především jejich herecké výkony, které udělaly z filmu koukatelný zážitek a jinak v mdlém příběhu dokázali jiskřit emocema co to jen šlo. ()

verbal

Tak tu sedím a přemýšlím, jestli více nesnáším cirkus nebo Patyzóna, ze kterého se neustále někdo snaží udělat herce, protože se pár šestnáctek vyprstilo u Tvajlajtu. Každopádně jsem po přečtení obsahu a obsazení věděl, že tohle bude film přesně pro mě, protože jsem ten večer nemohl najít špendlíky, které si běžně píchám pod nehty a jezdecký bičík, kterým se obvykle švihám po koulích se mi zlomil už u Nezapomeň na mě. A věru nebyl jsem zklamán! Dostal jsem přesně to, co jsem očekával! Močopudnou červenou knihovnu, která donutí nejednu starou pannu pročistit si slzné kanálky a pořádně se vysmrkat, v níž ten hoch s Brežnevovským obočím a profilem rozšlápnuté tykve svádí svádí nerovný "herecký" souboj se slonem indickým uprostřed bandy muklů, alkoholiků, cigošů a jiných podivných zkrachovalých existencí, týrajících zvířata. Dle předpokladů je to už v šedesáté minutě 10:0 pro slona, který mě ohromil především pestrou škálou mimiky a neuvěřitelnou schopností vyjádřit tu sílu romantiky okamžiku pouhým zvednutím chobotu. Doufám, že jej uvidím v příštím Stmívání! On takový zamilovaný slonodlak určitě bude mezi fanynkami paní Majerové nesmírně oblíben. A tak mu Patyzón jen nosí vodu, sleduje jeho herecký koncert a prožívá (možná trochu nadnesený výraz) onu tolik romantickou zakázanou lásku, která spočívá v tom, že se ve chvílích volna snaží ošukat paní Bělolžičkovou, toho času manželku sadistického principála. Dojetím močím. Samozřejmě kapesník nad troufalostí tvůrců, navléci Rís, která je již nepatrně za zenitem do bílých pitkáčů a elastického trikotu, jež tolik zdůrazňují její celutické půlky a vykojené poprsí. Kamera naštěstí milosrdně uhýbá před detaily a při drezůře zabírá dablérku, a tak z toho Rís vyvázla jen s cejchem opravdové, odpudivé blondýny. No řeknu vám, doják!!! Nebýt opět dokonalého Herr Waltze a na takovou sračku pompézní výpravy, zabouchnu nad tímto dvouhodinovým, kýčovitým krocením slona víko žumpy dřív, než by jste řekli "Drahý Džone". Ale co, dobře jsem si ráno zapíchal, a tak budu dnes milosrdný. ()

KevSpa

Voda pro slony je takový ten typický líbivý film, který má krásnou kameru, hudbu, zkrátka všechno je v něm takové "načinčané". Postrádá ovšem zajímavější děj než jen typický příběh zakázané lásky, která překoná všechny překážky. Ale Christoph Waltz je jako vždy skvělý! ()

Lima

Pattinson se bolavého stigma trapného upíra bude jen těžko zbavovat, nicméně, pokud mu scenáristická látka dovolí, tak umí i seriozně zahrát. Filmů z cirkusového prostředí je jako šafránu, takže tady bodík navíc, ale na rozdíl od ostatních bych tak nepřechvaloval výkon Christopha Waltze – pokud hraje cholerického žárlivého manžela, či lehce sadistického týpka (bodání slonice), tak je vše v pořádku, ale jeho pláč (starost o živobytí) jsem mu nežral ani omylem. ()

Cervenak

Vyčačkaná hollywoodska rozprávočka, ako to máme radi. Prekvapilo ma, že celkom funguje tá ustredná romanca. Pattinson je totiž bez tých debilných šminiek a účesu veľký sympaťák. Naopak Waltzovi som to príliš neveril - démonickú polohu áno, ufňukanú ani náhodou. Reese do počtu. Najlepší herecký výkon samozrejme podala Rosie. ()

Malarkey

Takový ten typ krásného filmu. Všecko je v něm totiž hrozně hezké a na první pohled kvalitní. Hudbou počínaje, příběhem konče. Životní příběh plný osudu, nádherný prostor pro cirkus, orchestrální hudba, která zní hrozně hezky, ale druhý den si na ní nevzpomenete. Stejně tak i samotný film, který se jeví neuvěřitelně výpravně a mile a druhý den ho budu brát jako něco, co bylo hezký, ale nemělo to v sobě to něco, čím by mě ten film dokázal dostat. Trošku jako Austrálie. ()

T2

Rozpočet $38miliónovTržby USA $58,709,717Tržby Celosvetovo $117,094,902Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,821,495Tržby za predaj DVD v USA $17,428,723║ Konečne aj film ktorý je natočený za taký normálnejší rozpočet a vypadá k svetu, trio Robert Pattinson, Reese Witherspoon a Christoph Waltz je výborné, ich súhra krásne sedí, nechýba správna dávka vyhrotenosti, či iskrenia,... zvieratá sú pri tomto "milostnom" trojuholníku skôr v pozadí, pekná výprava, drsný a milý film zároveň. /80%/ ()

Djkoma

Atraktivní prostředí nepřekryje fádnost příběhu, stejně jako jména hlavních protagonistů nezakryjí nefungující chemii mezi nimi. Co zbývá? Pohled do světa cirkusu, který může například Carnivalu závidět prakticky všechno. Francisi, tady si mrhal talentem asi jako Christopher Waltz šampaňským v závěru filmu. PS: ten řetězec náhod se těžko odpouští... ()

Adrian

Jacobova oslava rozpravania a dolezitosti pribehu nema sikovnost rozvrstvenia strategickych momentov v deji a emocnu silu pribehu Rose z prvej a jedinej plavby Titanicu. Rovnako ani chemia medzi Robertom a Reese nema to spravne iskrivo-osudove skupenstvo kvality, akou disponoval zivelny vztah postav Lea a Kate. Napriek tomu, film ponuka zopar lepsich momentov, v ktorych onu nehmatatelne pritazlivu magickost "klasickeho pristupu" mozno aspon na chvilu vycitit, hoc sa nemozem zbavit pocitu ze vysledny film je len torzo zo sirsie koncipovaneho rozpravania. ()

Superpero

Rozpočet to mělo asi veliký, páč to všechno vypadá moc hezky a barvičkami cirkus jen hýří. Ale to je tak všechno. Je to celé totiž naprosto o hovně a dramatická zápletka zoufale nefunguje. Přitom úplně vidím ten potenciál. Kdyby to točil Cameron a hlavní roli hrál mladý DiCaprio, šlo by o geniální film. Takhle bohužel musíme přetrpět nevýrazné postavy, jejichž osud mi byl super u prdele. A nešlo jen o ty hlavní postavy. Práce s vedlejšími byla ještě více tristní a ději naprosto nepomohly. Prostě červená knihovna s áčkovými ambicemi, ale veskrze béčkovým výsledkem. ()

Fr

,,DÁMY, PÁNOVÉ A DĚTI JAKKOLIV STARÉ. VÍTEJTE NA NEJÚŽASNĚJŠÍ ŠOU, KTEROU KDY LIDSKÉ OKO SPATŘILO. PŘIVÍTEJTE HVĚZDY CIRKUSU BENZINI BROTHERS, NEJÚŽASNĚJŠÍ PODÍVANÉ NA SVĚTĚ“..... /// Svět cirkusu je plný zábavy, dramatických a romantických okamžiků – prostě v něm není prostor pro nudu. Stejně tak se i příběh neustále zajímavě vyvíjí a každý zde pracuje do posledního dechu (Ch. Waltz rozhodně!). R.Witherspoon je milá dívenka se ztraceným pohledem a Robert není upír. Romantika v jejich podání je plná touhy (s příchutí zrady) a určitě prodává lístky nejen do cirkusu. Tahle story o jednom (dvou, třech....) neobyčejným životě je možná lehce vykalkulovaná a já zas (téměř) stařec (zřejmě) s komediálními předky, ale ono tu všechno klapalo a já se příjemně bavil. Tak NA TALENT A NA ILUZI! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve 30tých letech jsem nestihl zajít do cirkusu. 2.) Jsem zakladatel hnutí ,,Eutanisie pro koně“ a ,,R.Pattinson v každém normálním filmu“. 3.) Viděl jsem každej film, kde trpí zvířata. 4.) Jsem slon a mají mě prodat do cirkusu. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Dever

Pekný príbeh ukazujúci na život v cirkuse. Krásna Reese a sympatický Pattinson mi vcelku spríjemnili večer touto cirkusovou drámou, ktorej hlavná rola patrí určite Rosie................Soundtrack James Newton Howard: 1. Did I Miss It? ,2. The Circus Sets Up ,3. Circus Fantasy ,4. Jacob Sees Marlena ,5. Button Up Your Overcoat - Ruth Etting ,6. Prosze, Rosie, Dac Noge ,7. Rosie ,8. Speakeasy Kiss ,9. I'm Confessin' That I Love You ,10. Barabra's Tent ,11. Jacob Returns ,12. Sanctuary ,13. Don't Tell Him What Happened to Me ,14. The Job Is Yours ,15. I Need a Little Sugar in My Bowl - Bessie Smith ,16. Stomp Time Blues - Jasper Taylor/Statestreet Boys ,17. I Can See Straight Through You ,18. Baptism/Jacob & Rosie ,19. The Stampede/I'm Coming Home ()

tron

50%. Chcelo by to byť tzv. "veľké rozprávanie", možno tak trochu á la Veľká ryba. lenže nie je. Scenár je banálny a plný klišé, postavy nezaujímavé, ale najviac to ku dnu sťahuje nevydarený kasting. Reese Witherspoon mám vcelku rád a bola skvelá vo Walk the Line, ale do úlohy osudovej ženy sa nehodí, to vážne nie. Miestami je až nechcene smiešna. Robert Pattinson je o čosi lepší, ale aj tak nuda. A Waltz je vyložene zlý. ()

Jara.Cimrman.jr

Jedna žena a dva muži. Jeden ji miluje, druhý ji vlastní a o tom, jak to dopadne patrně nepochybuje nikdo, kdo viděl nejméně 999 z 1001 filmů, které musíte vidět než umřete. Ač proti romantice obvykle nic nemám, tak pro mne byly zamilované pohledy příliš zoufalé, cirkusové prostředí nedokázalo zcela využít svůj potenciál a ani tradičně skvělý Herr Walz mne tentokrát nedokázal odtrhnout od zaujetí myšlenkou, že jsem si stačil najít dost prostoru pro nudu. ()

Pethushka

Cirkus si konečně zasloužil povedený film. Witherspoon si u mě tímto vysloužila místo v TOP10 nejoblíbenějších hereček. Spojení Reese a Pattinsona byla opravdu dobrá volba. Bála jsem se, že film bude "moc těžký". Nakonec jsem jsem neměla žádný problém strávit ho, protože je natočen s obrovskou lehkostí. Mimořádně povedené jsou i kostýmy a účesy. Scénář také krásný, takže jsou tam. ()

xxmartinxx

Tenhle film byl reparátem pro tři lidi. Pro Lawrence za nedotažené Já, legenda, pro Pattinsona za to, že se narodil, a pro Waltze za to, že zatím předvedl jedinou hereckou polohu. Ani jedno ale napraveno nebylo. Je to nudné, Pattinson se dál tváří jak špalek a Waltz už je opravdu otravný. ()

Gilmour93

Tak nám Titanic vplul do cirkusového stanu. Hrdou loď představuje zakázaná láska, chladný oceán je hospodářská krize, ledovec násilnický principál Waltz a záchranný člun má podobu varšavské slonice se sklony k alkoholismu. Karty charakterů jsou rozdány, příběh nalinkován, limonáda natlačena do láhví - vše je krásně natočeno, prostředí originální, ale na druhý den si nejspíše na tohle romantické varietní číslo ani nevzpomenete. Byla tu ještě možnost alternativního konce, kde starý veterinář dovykládá svou milostnou historku a pak zabere kamera jejího posluchače z cirkusové kanceláře, jak visí oběšen na stropním ventilátoru, nicméně chápu, že tohle by asi u většiny publika neprošlo.. A Pattinson, kterému se vrátila barva? Tak moc se snaží hrát, až to místy působí nepřirozeně a při jeho Mozartovském chichotání jsem si tajně přál, aby se objevilo slůně Dumbo, vyneslo ho vysoko nad šapitó a poté zjistilo, jestli novodobí upíří umějí létat. Nepřikládejte ovšem mému hodnocení váhu - už jen proto, že nepatřím do skupiny, které se při pohledu na něj podlamují kolenní klouby.. ()

TeeAge

|| Scenár: Richard LaGravenese / Water for Elephants by Sara Gruen | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Kevin Halloran, Gil Netter, Erwin Stoff, Andrew R. Tennenbaum | Distribúcia: Fox 2000 Pictures | Štúdio: Fox 2000 Pictures, 3 Arts Entertainment, Crazy Horse Effects, Flashpoint Entertainment | Rozpočet: 38 miliónov $ | Tržby: 117,094,902 $ || Prvý film, kde ma Patizón presvedčil o svojich hereckých kvalitách. A tiež prvý film, kde Christoph Waltz podáva naopak rozporuplný výkon, no premňa ešte i tak famózny. Scenár je dostatočne živý, podobne ako i výprava, tempo je na dvojhodinovú metráž presne trafené. To neopísateľné plus síce chýba, ale rozprávkovitosť to nepoprierateľne v sebe má... Ešte aby nie, keď je tam Reese :) ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)