Sledujte hluboký a inspirativní příběh o rodině, přátelích a především výzvách, kterým musíme během života v tomto neustále se měnícím a komplikovaném světě čelit. Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. Netuší však, jaký to bude mít dopad na jeho typický kalifornský život, který spíš připomíná velmi těsnou bublinu. Nezkušený Tom také zjišťuje, že na této cestě rozhodně nebude sám, brzy se setkává s poutníky z celého světa, z nichž každý řeší své vlastní problémy a každý hledá ve svém životě nějaký vyšší smysl. (HBO Europe)

farfalla

Člověk by chtěl mít svůj život pod kontrolou a žít ho podle svých představ. Někdy je však potřeba získat odstup, podívat se na svůj život z dálky a promyslet si, jak dál. V takové fázy života se lidé vydávají na pouť, kde jsou sami a mají jedinou náplň dní a cíl - jít. Jednou z nejznámějších poutí v Evropě je ta z Francie do Santiaga di Compostela v Galícii ve Španělsku dlouhá 800 km. Na této pouti se postupně sejdou Američan Tom (Martin Sheen), Holanďan Joost (Yorick van Wageningen), Kanaďanka Sarah (Deborah Kara Unger) a Ir Jack (James Nesbitt). Jsou velmi odlišní, ale postupně se hrany obrousí. V dobrém i zlém zůstávají spolu. Každý z nich má svůj vnitřní důvod, proč se na cestu vydal, a ten si každý z nich donese až na konec cesty. Samozřejmě, je to filmové zpracování toho, jak takové putování vypadá. Pro toho, kdo o této cestě přemýšlí, může tento film být inspirací, i nakopnutím, aby se už rozhoupal. Příběh ukazuje zvyklosti poutníků i jejich rituály, na které by nováček měl být připraven. Pro toho, kdo o takové cestě neuvažuje, je to alespoň zajímavý film o tom, jak lidé dokážou najít cestu k sobě. ()

ThomasCrown

Dal by som päť, ale niečo mi tam proste chýbalo. Je to ako keď som sa ja vrátil z Compostely a nič, žiadnu zmenu som nepociťoval, akoby som sa nezmenil, ale opak bol pravdou a to zistenie prišlo až po niekoľkých mesiacoch. Preto rovnakú šancu dávam aj tomuto filmu, keď si ho po čase pozriem znovu. Celá cesta je však zobrazená vierohodne, všetky starosti, ale aj slasti na nej, ľudia, ktorých stretnete, všetky miesta, refugia sú tam, kde majú byť a to všetko je dotvárané skvelou hudbou. Celkový dojem? Po pozretí som mal neuveriteľnú chuť do Compostely sa vrátiť, tak možno bude aj vašim nakopnutím, podobnú životnú cestu absolvovať. EDIT: film dozrel a uvedomil som si tú zmenu cesty..päť hviezdičiek. ()

dormouse

Spíš lepší tři hvězdy. Berte to jako upoutávku na cestu po Španělsku, zvláště na pouť do Santiaga de Compostela. Ale všechny hlavní postavy mne celou dobu velmi lezly na nervy, zvláště ta blondýna, a celé se to vleklo a vleklo a vleklo. ()

sona123

Nenápadný snímek, který učaruje a nevymizí z paměti se závěrečnými titulky. A přitom to není nijak zvlášť originální. Možná tkví kouzlo v pokoře, s jakou byla Pouť natočena, bezpochyby i ve stárnoucím Martinu Sheenovi, který umí být nerudný, ale i velmi emotivní a empatický. V krajině, která je zachycená na plátno. V opravdovosti a uvěřitelnosti, s jakou je příběh vyprávěn. Je to lidské. ()

aLPaC

Já osobně věřící nejsem a na žádnou poutní cestu bych se nikdy nevydal (neříkám, že nemám rád cestování a pěší tůry, to zas jo), ale chápu lidi, kteří je vykonávají. Zdejší skvadra se povedla. Každý je z jiné země, každý má svůj důvod a tajemství. Cesta a krajina pěkně odplouvá, ale na můj vkus je to až moc dlouhý. Možná bych DC dal víc (málokdy se vidí, že by režisérská verze byla o půlhodiny kratší). Každopádně Emilio točí poslední dobou zajímavé filmy a přeju mu další takové. ()

Marys

Zaujímavý počin Estevez famílie. Predpokladám síce, že mi ho časom vytesnia z hlavy iné veci, no aj tak, snímok bol podaný s citom, nič nepreháňal, išlo o zaujímavý príbeh, v ktorom si nájdu svoje aj pobožní, aj svetskí ľudia a hoci by sa niekoľko výhrad našlo (napr. zdĺhavé putovanie v prvých 200 kilometrov a ďalších 600 ledabolo strihnutých, akoby sa v nich nič nestalo, či mierne pretiahnutý záver), vo všeobecnosti film hodnotím veľmi pozitívne. ()

Jimmy15

Jojo, Svatojakubská cesta, pro tu mám slabost. Takže byla jen otázka času, kdy si tenhle profláknutý snímek pustím. A dojmy? Čekal jsem o trošku víc, ale i tak to ve mně probudilo zase zájem o tuto poutní cestu. Výborné bylo, jak si tvůrci vyhráli s natáčení okolí a přírodou, to mě dostalo. ()

bobstock

Pohodový tripík po francouzsko-španělské tour, při které se zřejmě nijak nevzrušíte. Martin Sheen je zde jako americký očař po smrti svého syna velice uzavřený a nabručený a tak ani jeho náhodní kolegové jakkoliv poznamenaní nevyvedou nic, co by mě nějak vystřelilo z cesty sebepoznání. 60% ()

ursinko

Tak to ma Emilio Estevez riadne prekvapil. Jeho otec Martin Sheen ako jeho filmový otec bol taktiež vynikajúci. Príjemné sledovanie, dostal som chuť absolvovať túto púť opäť. Pred desiatimi rokmi, v roku 2001, som do Santiaga de Compostella dorazil s bratom po 300 km dlhej prechádzke a keď si na to spätne spomínam, bol to nádherný zážitok. Tento film mi to pripomenul a oživil moje spomienky. Dávam 85%. ()

RomanHyde

Forma "Cesty" trošku převyšuje obsah. Mám rád pomalé a filosofické snímky, ikdyž toho druhého se nenabízelo až tolik, kolik bych očekával. Putování poutníků známou cestou do Santiaga de Compostela je zachyceno v krásných obrazech, je to trošku "reklama" na tuto pouť. Dokonce mne zaskočilo i neustále krásné počasí bez kapky deště, což si myslím, že v Pyrenejích nebude až tak časté . Poutníci (i herci) hold měli štěstí :) S čím mám trošku problém je to, že postavy jsou vykresleny až příliš povrchně. Tohle téma vybízelo k hlubšímu poznání. Možná je to však záměrem. Emilio Estevez chtěl patrně zůstat přístupný většině diváků a chtěl natočit film, který lahodí oku, má myšlenku, ale nezatěžuje diváka přílišným filosofováním. To se mu povedlo. Proto hodnotím "Cestu" tak jak hodnotím :) I cesta může být cíl. ()

Pawlisman

Sice snímek v druhé polovině již ztrácí dech a chybí tam něco nového. Čtveřice se ustálí. I přesto snímek působí až na několik drobných záležitostí zcela věrohodně a přitom zábavně. Samozřejmě s velikou inspirací. Záběry z cesty jsou krásné, stejně jako bezvadná muzika. Nadhodnocuji trochu, protože snímek lze jedině doporučit. Krásná road movie. ()

Jaroslaf

Když měl cikán projev o tom, že "na cikány se v evropě nepohlíží dobře a je třeba to změnit," musel sem to vypnout. Film má krásný záběry, super obraz a kvalitní zvuk, ale Donald Trump v hlavní roli a mizerný příběh to táhnou dost dolů. ()

barteca

Myslím, že životní role Martina Sheena, myslím, že nádherný příběh, scénář i zpracování a myslím, že se k filmu vrátím. ()