Dievča, ktoré sa hralo s ohňom

• Česko Dívka, která si hrála s ohněm (viac)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiálny text distribútora)

VvV14

Bez tohoto dílu by jsme se možná obešli, ale je pravdou, že se zde člověk dozvídá spoustu zajímavostí, které by se jinak nedozvěděl. Jsem rád, že se toho chytli méně známí herci, kteří tomu dávají obyčejnější nádech normálního příběhu ze života. ()

Allka

To, co mi znělo někde vzadu v hlavě při sledování prvního dílu, tady propuklo naplno. A to je myšlenka, že tuhle trilogii nikdy neměli zfilmovat, protože její genialita, která vůbec nespočívá v samotném ději, nemůže bejt převedená na plátno. P.S.: To opravdu ve Švédsku neexistuje ani jeden hezký herec? Noomi tedy ujde, ale ten zbytek?? ()

Maniik88

Po veľmi dobrej prvej časti, nebolo ľahké udržať latku tak vysoko. Film bol veľmi dobrý, no záver u mňa výrazne skazil dojem. Úvod a prostredná pasáž super, zamotanie do vrážd, vyšetrovanie, odhaľovanie minulosti, no a potom príde strašná scénka z Kill Billa a pre mňa trápny záver. Výrazne slabšie ako jednička, som zvedavý na trojku ()

karlee

Druhý díl si u mě vysloužil o hvězdičku míň, především kvůli prvkům, které by více slušely bondovce (např. chlapík, co necítí bolest). ()

papadoce

Nepomôžem si, ten začiatok mi príde fakt taký rozháraný. Možno som len úplne neinteligentný, ale budí to vo mne dojem, že chcú spraviť film o niečom, ale nevedia ako sa ku koreňu veci dostať, tak to sápu jedno cez druhé. Nič nedostane dostatok priestoru, žiadna téma, žiadna postava a u mňa to spôsobilo, že po prvej polhodine som ani netušil o čom to vlastne bude. Jednotka bola teda ďaleko vydarenejšia a v zásade ak si dobre pamätám tak aj následne trojka. Musím si ju pripomenúť. ()

Shitonit

Jednička i dvojka a nakonec i trojka.. tohle se musí hodnotit jako celek, a dle mého názoru, se jedná o pooomalu se táhnoucí děj, který je nutno sledovat, vstřebávat, chápat a neodbíhat. Tzn Jako celek se jedná o neskutečně napínavej příběh o boji dobra se zlem. Dokonale vybraný postavy a neskutečně povedená postava Lisbeth, kterou hraje zvláštně okouzlující Noomi. Tak. ()

vitac.

Ale jo, mně se to líbilo víc než závěrečná část trilogie. Věřím, že vidět druhý a třetí film z Millenia ve správném pořadí, tak bych si je užil mnohem víc (hlavě tedy ten poslední, protože v tom jsem měl dost chaos). Pravdou ovšem zůstává, že první část (která stojí více méně samostatně) se mi líbila nejvíce. Jednou jsem se lekl tedy pořádně, to musím přiznat:) Lepší tři. ()

blacktomas

Oproti prvnímu dílu ubylo napětí a rytmu, který vás nenechal odpočinout. Na druhou stranu se zde rozehrává velmi zajímavá hra, která smrdí zatracenou konspirací. Zároveň nám dovoluje přiblížit se k hlavní hrdince a seznámit se s její minulostí. Začíná to být hodně zajímavý. ()

Marťulka

Ani jedni knihu z tiologie Mulénium jsem nečetla. Bohužel. Tento druhý díl, byl ale velkým zklamáním. Připadalo mi to, jako bych koukala na nějakou kriminálku v pravé poledne na komerčním kanálu. Žádná vpomínka po prvním - skvělém dílu. ()

BUFUU

Změna režiséra druhému dílu docela uškodila. Doufám, že třetí bude lepší. Až moc akčních scén. Jason Bourne proti Lisbeth Salanderové pěknej čajíček. Zkrácení stopáže na úkor pouze nakousnutých scén by taky snímku prospělo. ()

4k7

Budu si muset vystát tu frontu, kde někteří uživatelé tvrdí, že toto druhé pokračování trilogie je slabší než první díl. Druhé pokračování mi příjde hodně nepřehledné. Je to jakoby se Alfredson za každou cenu snažil udělat z filmu něco náročného a komplikovaného, jen aby vytvořil něco zajímavého. Ono by to až tak nevadilo, kdyby se snímek povedlo správně natočit a vyzdvihnout podstatu celé věci - tzn o čem ten film vůbec je, protože mi to tady nějak uniká. Asi nebyl dobrý nápad dávat to do pracek Alfredsonovi ()

jafuska

ačkoliv je to opět severský film, do tohoto žánru to má hodně daleko, a právě tento film se mi docela líbil, právě proto, že to není typický pro seveřany, jak jsou uživatelé zvyklí, dívka, která chce pomstu po těch, kteří ji ubližovali, docela pochopitelné. Takže na závěr pro mě tento film nemělo velké zklamání, ač jsem si říkala, severský film, to zase bude děsný, jaké milé překvapení pro mě, ()

thornhill

Mierne sklamanie oproti vynikajúcej jedničke ale je pravda že Alfredson mal slabší scénar. Stále je to solídna krimi a nebyť prestreleného záveru tak dávam za štyri. Trojka je že vraj lepšia,tak uvidíme ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

Stalo se to doopravdy. V roce 1983 byl několika muži unesen majitel nizozemského pivního impéria Freddy Heineken. Na svobodu se vrátil až po vyplacení rekordního výkupného v hodnotě asi 50 milionů… (viac)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013

Tak co to bude, pane Finchere? Pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy pro studio Sony, nebo dlouho připravovaná adaptace klasiky Julese Vernea „Dvacet tisíc mil pod mořem“ pro Disneye? Momentálně to… (viac)