Krúdovci

• Česko Croodsovi (viac)

Dobrodružná animovaná komédia je o prvej pravekej rodine na svete, ktorú čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie životné dobrodružstvo, keď podnikne ohromujúci výlet do neznámej krajiny plnej najneuveriteľnejších a najnebezpečnejších stvorení. Tatko Grug miluje a chráni svoju rodinu. Riadi sa svojráznou filozofiou pre prežitie v dobe kamennej: „Nehľadaj nič nové, nikdy sa neprestaň báť.“ Drží sa jej však len do chvíle, kým zemetrasenie nezničí ich rodinnú jaskyňu, kde dosiaľ spokojne bývali. Jeho rebelujúca dcéra Íp túži spoznať niečo viac, ako len jedno miesto a verí, že za veľkými skalami je veľký svet. Otec Grug musí nakoniec uznať, že lepšie, než tu len prežívať, je začať znova skutočne žiť, aj keď to bude niekde inde. Rodina sa musí presťahovať a spoznať nové svety. A tak Krúdovci vyrazia na cestu do neznáma. Podniknú ohromujúci výlet do krajiny plnej neuveriteľných a niekedy aj poriadne nebezpečných stvorení. Tam stretnú aj okúzľujúceho mladíka Ľuda , ktorý im ukázal mnohé nové objavy, napríklad oheň alebo topánky. Rodinke Krúdovcov predstaví nové možnosti a nový svet a ich pohľad naň sa vďaka tomu navždy zmení. Krúdovcov čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie dobrodružstvo ich života. Stanú sa prvou modernou ľudskou rodinou v praveku. (TV JOJ)

ledzepfan

Je to sice z hlediska dramatického oblouku šablona jak prase, ale je to zábavné, po designové stránce velmi povedené, svižné a v neposlední řadě vkusné...pohodová pohádka. ()

Kryton

Malé a milé překvapení na poli animovaných filmů. Není se čemu divit, když za tím stojí tým, který má na svědomí skvělý Jak vycvičit draka. Animace fiktivního pravěku je úchvatná a malebná. Doslova se více budete kochat krajinou! ....prásk...Pane doktore Vy jste se zase kochal?!... Příběh je jednoduchý, ale právě díky tomu si užijete jízdu za záchranou jedné sympatické pravěké rodiny. Né to nejsou Flinstouni, ale Croodsovi! P.S.: Já chci taky chundelatého šavlozuba jako mazlíka! Hodnocení OST: Silvestri se snad vrátil? Krásný soundtrack jsem od něho neslyšel pár let. A Avengers jsou pro mě zklamání. Tohle je naopak stejně jako film překvapivě zábavné. 8/10 ()

agentmiky

Jeden z nejlepších animáků posledních tří let.Nejenom že film byl výborně zpracován graficky,ale take jsem se u něj velice zasmál.Výborná dětská,ale i rodinná komedie.kterou byste určitě měli zkouknout.Je vidět,že tvůrci Madagaskaru opět nezklamali,ba naopak,tedy zazářili.Dávám výborných 80% ()

SaNcHeZ_cz

Další nevýrazní animák jako prostředek pro tahání peněz z kapes rodičů? Ani omylem. Croodsovi jsou na jednu stranu animovaný snímek, který možná až příliš moc spolehá na klasické šablony a archetypy, na straně druhé ale nabízí jistou úroveň rafinovanosti a zábavnosti, která pobaví i trochu odrostlejší publikum. Několik sympatických herců propůjčujících hlasový projev hlavním hrdinům a opět bezchybný Alan Silvestri coby kouzelník vyčarující atmosférů v pozadí. Croodsovi tak závisí hlavně na tom, jak moc si oblíbíte jejich představitele, nic víc. Za mně to byl možná právě ten největší problém. [70%] ()

MartinezZ

Tohle DreamWorksákům nevyšlo. Převelice přenudné a přeočekávaně přeprůhledně překlišoidní. Malý slon mi dal vzpomenout si na Cestu na tajuplný ostrov 2. Snaží se to být zajímavé tou "pravěkostí" od chování postav až po okolí, ale cítil jsem z toho akorát bezmocnost vymyslet něco zajímavého a tak se jen splácávalo a náhodně se metaly rádoby moderní rádoby vtipné odkazy. Po několika Dobách ledových nemělo tohle už fakt čím nadchnout. Snad jen Silvestriho hudební téma, některé fakt pěkné obrázky a sem tam nějaký ten nápadík jsou za plus. Za týden o tom nebudu vědět. A co hůř, BUDE MI TO JEDNO! ()

Bakllazaan

Režiséři Chris a Kirk maj skvělý oko pro vizuál a hlavně pro akci. Nejenom, že se tam furt něco dějě, bliká, skáče a je krásně barevný, ale akční scény jsou stejně jako How to train your dragon parádně nasnímaný. Za nejlepší část považuju úvodní loveckou sekvenci. Naprosto parádní kolaborace celý rodiny v synchronizaci s orchestrální (fotbalovou) hudbou je výborný připomenutí starejch grotesek, ()

Wysch

Viděl jsem, bavil jsem se, zapomněl jsem hodnotit a okomentovat. Ale vím, že jsem se bavil. Animačně to bylo super, hlasový obsazení výtečný a mělo to i nápad. To je asi tak vše, co si rok po projekci pamatuju :) ()

Karlas

Krásná animace s neotřelým dynamickým příběhem mne ihned nadchla, a pak už jen tato báječná podívaná pokračovala jedinečným zážitkem. Stále si kladu otázku, kde se zastaví možnosti animovaných filmů se svými neuvěřitelnými scenériemi. Krásná krajina, jako z Avatara, vzbuzuje úžas nad fantazií tvůrců, stejně jako prapodivná, ale kouzelně udělaná zvířena. ()

ivishka

Nic zvláštního pod sluncem mi The Croods nenabídlo. Je to pochybná slátanina již známých a viděných animáků a bohužel nevyďobli ani z nich to nejlepší. Nejvíce mě zděsily obludky: slon ve velikosti myši, mutant mezi sovou a kočkovitou šelmou, lítající želvy, lítající spermie s chlupy, zelený tygr a tak dále... Nemluvě o tom, že neseděly originální postsynchrony. A ta předvídatelnost děje je hrozně smutná.. ()

MikO_NR_1909

Prvých 70. minút je typickým prototypom charakterovo odfláknutého animáku s megagýčovými (akože vtipnými) pádmi a (ne)komickými haluznými scénkami priemerného Tintina. Tieto dávnoveké dobrodružstvá idú ruka v ruka a okrem čiastočne zmenenej formy, nič nové neprinášajú (nepekné výzory rodinky, podivný druh humoru). Teda okrem pestrofarebnej dotykovej animácie a kamerou s vysokými technickými obrátkami. Posledných 20. minút je ale veľký krok vpred. Konečne sa prejaví väčšia príbehová nosnosť a záživný hudobný podklad. Ale ten zvyšok nemienim odpustiť. ()

Sandiego

Vydatný nášup sentimentální rodinné ideologie, který se dá naštěstí strávit velmi lehce díky hotovému ohňostroji nápadů a vizuálních vtípků, které zastiňují i Pixar v jeho nejlepších letech. Croodsovi možná nakonec představují i nejlepší využití svébytného prostředí a epochy, které nám animované spektákly kdy nabídly - co se týče konstrukce příběhu, blíží se spíše průměru, který neurazí. ()

SonGokussj

Bylo to zběsilé, bylo to milé, bylo to plno zajímavých nápadů a za to si vyslouží moje hodnocení. Avšak spoustu věcí tam bylo velmi čudných :-) Příběh, proč se demoluje svět, naprosto "náhodné" události v "náhodný" čas a na "náhodném" místě... Bylo tam dost křečovitých míst, až moc "srdcovitá" hudba, nezničitelní lidé (jestli tu první rodinku zašlápl mamut, tak nechápu, jak tihle museli dopovat :-D)... Bavil jsem se, doporučuji i přes na první pohled menší hodnocení ;) 65% ()

JJ.Gibson

Prostě božíííí! Croodsovi mají vše, co si u animáku přeji. Příjemný příběh, lákavou vizuální stránku, nenucený humor a vypjaté chvíle. Těšil jsem se od roku 2013 až budu moc takovýto komentář napsat. Vřele tuto šílenou pravěkou rodinku doporučuji!!! ()

Alementina

Nikdy jsem o filmu neslyšela, takže velke dopolední překvapení, dětem se to moc líbilo. /// 17.4.2022, zvedám a plný počet, protože mě pohadka moc baví i na druhé shlédnutí 😁 ()

gogos

Poměrně příjemná pohádka se slušivým vizuálem, originálním nápadem, vtipnými scénkami i slušivou hudbou. Děj bez větších zvratů odsejpá pěkně, hezky pobaví a nejedno dítě nadchne. Originalitou také tvůrci nešetřili při tvorbě přírody, rostlin či zvířatek a tak jsou Croodsovi patrně nejzhulenějším filmem po třetím Madagascaru a Zataženo, občas trakaře. Existuje spousta lepších animáků, nicméně Croodsovi jsou taky fajn a bezezbytku naplní formát animované zábavy pro celou rodinu. Zasloužené 4* ()

blackrain

Vizuální stránka animáku byla perfektní a příběh byl přesně takový, jaký jsem očekávala, tedy jednoduchý, ale to vůbec nebylo na škodu. Nenudila jsem se ani na minutu. Akční scény jsem si užívala a ostatní momenty taky. Klidně se na tenhle animák podívám znovu. Je to parádní oddechovka. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)