Krúdovci

• Česko Croodsovi (viac)

Dobrodružná animovaná komédia je o prvej pravekej rodine na svete, ktorú čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie životné dobrodružstvo, keď podnikne ohromujúci výlet do neznámej krajiny plnej najneuveriteľnejších a najnebezpečnejších stvorení. Tatko Grug miluje a chráni svoju rodinu. Riadi sa svojráznou filozofiou pre prežitie v dobe kamennej: „Nehľadaj nič nové, nikdy sa neprestaň báť.“ Drží sa jej však len do chvíle, kým zemetrasenie nezničí ich rodinnú jaskyňu, kde dosiaľ spokojne bývali. Jeho rebelujúca dcéra Íp túži spoznať niečo viac, ako len jedno miesto a verí, že za veľkými skalami je veľký svet. Otec Grug musí nakoniec uznať, že lepšie, než tu len prežívať, je začať znova skutočne žiť, aj keď to bude niekde inde. Rodina sa musí presťahovať a spoznať nové svety. A tak Krúdovci vyrazia na cestu do neznáma. Podniknú ohromujúci výlet do krajiny plnej neuveriteľných a niekedy aj poriadne nebezpečných stvorení. Tam stretnú aj okúzľujúceho mladíka Ľuda , ktorý im ukázal mnohé nové objavy, napríklad oheň alebo topánky. Rodinke Krúdovcov predstaví nové možnosti a nový svet a ich pohľad naň sa vďaka tomu navždy zmení. Krúdovcov čaká nielen veľká skúška, ale aj najväčšie dobrodružstvo ich života. Stanú sa prvou modernou ľudskou rodinou v praveku. (TV JOJ)

Guzo

Běžně mám u animovaných filmů raději český dabing než originál, ale tady mi bohužel moc nesedl. Co se týče příběhu, není moc originální a více rozvedený (na můj vkus se tam prostě nic moc neděje), postavy nejsou moc sympatické, ale... provedení, a tím myslím hlavně animaci, je naprosto úchvatné, barevné a prostě na první pohled si s tím tvůrci vyhráli. 6/10 ()

Bagr_007

Výborný animák a jeden z nejlepších od DreamWorks vůbec. Po úmrtí kvality u Pixaru je třeba si takových ještě více vážit. Příběh tam moc není, ale postavy jsou fajn a celé to slušně šlape. V originálním zvuku navíc Nic Cage! Jeho postava hodně bláznivě huláká a dělá bordel, takže pro něj ideální role. ()

JohnSmith

Pár slušných vtipů odkazujících na Avatara nebo Noemovu Archu. Akce je taky docela pěkná, ale jinak je to strašná bezmyšlenková hloupost pro děti, které si doufám nebudou představovat pravěk tak, jako tvůrci tohoto filmu. Ještě že tam byl ten chlupatý opasek s dlouhejma ručičkama tatataaaaa. ()

Jaro.Krafcik

S odstupom času by som už asi šiel s hodnotením nižšie ale po pozreti dvojky to tak nebude. Netflix pridal s českým dabingom pred sviatkami. Deťom to možno radosť urobí. Viac ma zaujala z tohto obdobia jednoznačne doba ľadová. Ale aj krúdovci majú svoje čaro, len ako som spomenul viac ich ocenia mladšie ročníky. 4* ()

blechy

Ze začátku se mi zdáli Croodsovi jako ptákovina, ale později se z toho vyklubala docela fajn pohádka. Několikrát jsem se pořádně od plic zasmál. Musí se taky uznat, že tvorové co vystupují v Croodsových jsou silně fascinující :D:D Jen bych opět vytkl to, že tenhle film vůbec nepotřeboval 3D protože tvůrci zase nevyužili potenciálu. ()

Luksa

Croodsovi jsou příjemným a dynamickým animákem pro pobavení celé rodiny. Příběh je v podstatě jen putovačka z bodu A do bodu B, což mi tady ani na sekundu nevadilo. Protože vše šlape bez sebemenších zádrhelů, příjemce je pořád zaplavován novými scenériemi, originálními zvížátky a jinak bohatou fantazií tvůrců.Akce je, jak se u animáku sluší, hódně nadsazená (kolik přímých nárazů do šutru jen musely ty jejich hlavy vydržet!). Po Drakovi a Shrekovi asi to nejlepší od Dreamworks, jen tak dál! ()

DeathTheKid

Za den 2 pětihvězdičkové filmy????? To je snad sen!!! Teda ne, protože jak Millerovi tak Croodsovi mi ukázali, že rok 2013 není tak ztracený a já jsem za to opravdu rád. Croodsovi mě zavedli do nového světa plného strachu, temnoty, pravidel, ale i nápadů, vtipů, mozků, světla a triviálního chování každého Croodse zvlášť. Animace, to už je klasika - skvělá + některé scény byly na WOW a to zejména exploze, boom a další boom! A dokonce mě to stihlo i dojmout :-) K plné palbě vám tahle kombinace všeho co jsem vypsal možná stačit nebude, no mě to ale stačí. ()

Hollohlaway

Výborná animace a grafika, zajímavé charaktery postav a postaviček. Bohužel dost podobné Době ledové, ale ne tak vtipné. Silná evoluční a morální linka sice zaujme, ale časem omrzí a gagy jsou spíše dětské. Ale párkrát jsem se zasmál, a příjemně to uběhlo. ()

tommmy89

Pre mňa milá rozprávka plná tempa a humoru, však čo sa dalo čakať od Dreamworksu? :) Bavil som sa a zápletka bola zaujímavá a dobrodružná - silno pripomínajúca Ice Age. Nemôžem si ale pomôcť, no keby niet veveričky v Ice Age, tak by to bolo dosť nudné. Croodovci nepotrebovali ani to a vyšlo to na jednotku. 4* ()

manonfire

Debilní nepříběh, city tahané z diváka asi stejně tak příjemně jako zubní nerv, dvě pousmání, levně zmršená zvířátka a extrémní nerozbitnost hlavních hrdinů vedoucí k tomu, že jste se o ně neobávali ani na vteřinu. Nelíbilo. 40% ()

jenik71

Menší zábava než jsem předpokládal. Pravěká rodinka je pro animák dobré téma, jenže v tomto případě zůstal potenciál nevyužitý. Vizuálně je to pěkné a animace je solidní, zároveň to také chtělo zajímavější příběh a větší dávku humoru. Pár dobrých vtípků a nápadů jsem sice viděl, ale mohlo to být také o dost lepší. ()

Maynard.

Po celkem dlouhý době kinonávštěva animáče. Sice teda ne 3Dčko, ale aspoň 2D. Apropó, viděli sme při tom trailer na 4Dčko, kam ten Svět spěje? Čím víc Déček tím lepší zážitky? Tenhle animák sice není tak super, jako předešlý - Jak vycvičit draka. Páč tenhle je hodně prostý, ale na druhou stranu je víc zábavný a taky víc pro děti. Gaga, byla celkem prča poslouchat děcka v kině, když byla na plátně tma (děcka se začly bát a pak už to bylo jen mami, tati, že jim neublížej :o ) ). Nejvíc rozesmíval lenochod aliaz držák kalhot :o), takovýho společníka bych asi taky chtěl. No, ješitný a "hloupý" fotřík, to už sme viděli ve výše zmiňovaným filmu (to byl klidně vynechal). Ale dohromady fakt ujetá famílie. Co teda vypichávám, tak blížící se konec Světa, ten výbuch a následný dým, to by člověk nevěřil, že se dá takle zanimovat, afakt perfektně reálný. Občas mě příroda okouzlila víc než vAvataru, občas sem se fakt zasmál. Celkově prima podíváná s o hodně koukatelnou pravěkou famílií než sou Flinstouni :o). Akorát si teda asi nikdy nezapamatuju tenhle divnej název... ()

kenkaku

když dávám 4, tak jsou to slabší 4. Na první pohled jde totiž o divnou inspiraci Avatarem (úchylně barevné vše kam se podíváte) a tím příběhem šíleného vědátora (jméno jsme zapomněl... něco s ostrovem) co mixoval zvířata. Takže pohádka je samý prasopes, beranokachna a jiné úchylárny které možná působí roztomile (na někoho). Na mě měli spíš efekt lacinosti bez nápadu. To ale věc názoru. celé je to hodně groteskní a napěchované humorem střídavě pro malé a starší a bohužel má tendenci se opakovat (viz cca 4-5x recyklovaný vtip s tchýní). Prostě celkový dojem "tak průměr", ale s ohledem na to že mi vůbec nebude vadit si podívanou zopakovat je hodnocení takové jaké je. ()

Firebug

Krásná zábavná podívaná s okoukaným stěžejním námětem (pohádka, znáte to), ale dokonalým prostředím, při jehož zpracování tvůrci na nějakou faktografickou přesnost z vysoka kašlali a opustili uzdu své fantazii. Zvláště zvířátka jsou vážně kreaturky k zulíbání. Vtipně je využita i konfrontace zaostalých jeskynních lidí s takovými moderními vynálezy, jako je oheň nebo boty… Nemám na animáky obdobného střihu příliš velké nároky – vlastně jen dva. Musí mě to pobavit a neznechucovat přílišnou dětskostí a infantilností. Úkol splněn, 4*! ()

Sdoom

Příjemný animák, který má sice originální nápad a některé povedené vtipy, ale krom toho vykrádá kdeco a vrší v průběhu děje jedno ultimátní klišé za druhým. 3Dčko docela povedené, evidentně však některé 3D scény byly instalovány pouze pro efekt. Ač to bylo příjemných 90 minut, víc jak 3 hvězdičky tomu nedám. (3D, dabing) Edit 4.9.2019: I napodruhé ve 2D a v originále mě to bavilo, možná i trochu víc než poprvé. Animace a nápady jsou fakt vychytané, kdyby se trochu víc zapracovalo na scénáři, mohlo být hodnocení ještě vyšší. Každopádně pěkné 3 hvězdičky. (Bluray, orig.) ()

slovan1

Hodně příjemný animák, který mě mile potěšil. Příběh je fajn, humorem se nešetří a ta animace stojí fakt za to!! Inspirace Avatarem je zde jasná. Má to spád, akci, napětí, vtipné momenty a určitě jsem Croodsovi neviděl naposled. Ono kdyby vzniklo pokračování tak se člověk nemůže divit, svým příběhem dost podobné Době ledové. Příště zkusím sehnat verzi v angličtině, protože by to oproti dabingu mohlo mít někdy jiný překlad. ()

SG-1

"No, myslela jsem, že je to prase, ale nakonec to byl jen kluk." -Ishka-                                                                                          "Zvláštní, většinou je to naopak." -babička- ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)