Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

DK197

První dvě série tohoto seriálu se mi moc líbily. Možná bych řekla, že ta druhá dokonce víc než první. Zajímavý námět, skvělé herecké obsazení, originální postavy. I proto jsem se tolik těšila na řadu třetí. Jenže tentokrát přišlo solidní zklamání. Děj jakoby stagnoval a potenciál nové časové linie se zdá nevyužitý. Celý díl věnovaný svatbě mi přišel nejvíc zbytečný a mimo mísu. Nejde o ten zvrat jako takový, ale věnovat tomu celý díl bylo opravdu trošku zbytečné. Takže pokud má být čtyři řada opravdu poslední, naprosto nečekaně se na to začínám i těšit. ()

Film2

1 a 2 séria úplne super a 3 séria dosť sklamanie, hnus. Hlavne čo urobili s postavou Vanyi sa mi dosť nepáčilo, z krásnej ženy je zrazu chlap a ešte aj príbeh je nuda, seriál u mňa dosť klesol ()

Krnac

7,5/10 scénami aj hudobne nápadité, nazval by som až artistické. Postavám straší vo veži (v dobrom), špeciálne Klaus pôsobil ako otravný idiot ale nakoniec ma rozosmieval a scény medzi nimi sú úžasné. Problémy sú ale jasné, nečakajte boje plné schopností, tie sú skôr o choreografii keďže schopnosti väčšiny postáv nie sú zas tak bojové alebo ich používajú málo, napríklad číslo 1 je proste len svalovec. Čo je škoda lebo bojové scény čísla 5 boli tie najzábavnejšie a škoda že sme nedostali viac variant bojov (k číslu 5, netušil som že Aidan Gallagher ktorého budete poznať z Nickelodeon komédii je tak úžasný herec). V priebehu pokračovaní sa ale objavili problém, 2. séria spravila s jednej s postáv vyložene nudu a zároveň ju pchala dopredu, 2. aj 3. séria majú pomalých prvých pár epizód aj keď vo finále dobrý koniec aj keď nezanechá to vo vás tak dobrý pocit ako dúfate a zatiaľ teda čakáme na sériu 4 čo z toho bude. ()

Updated_Cake

Tváří se to zajímavě, začátek je trochu chaotický a člověk čeká, kdy ten chaos trochu uvadne a dostaví se kvalitní příběh. Tak tohle je docela chyba očekávat. I když se mi první 2 série docela líbily, nemůžu tomu ve finále dát více jak 3*. Příběh je děravý, že to bolí, seriál porušuje nejen vlastní pravidla cestování časem ale i ty, co můžeme znát z dalších filmů a seriálů. Když se příběh dané série chýlí ke konci až moc rychle, přijde nějaký "překvapivý" zvrat, který mnohdy nedává smysl. Ve finále si tak říkám, že mě u toho seriálu spíše udržely ty zajímavé schopnosti, pár CGI kousků a naděje, že za tou skořápkou je něco hlubšího, bohužel není. Problém tohoto seriálu je jednoduše v tom, že dá divákovi sice dost důvodů se dívat, ale schová za to hromadu otravných věcí, které nedávají smysl. Až to vlastně vypadá, že některé události jsou téměř až náhodné a nikdo si nad tím nelámal delší dobu hlavu. Postavy vlastně po takové době nedostávají ani nějakou možnost růstu nebo osobního pokroku a chybí tomu hlubší pointa. Mám po tomhle seriálu spíše rozporuplné pocity, protože herci jsou vlastně strašně fajn a jejich herecké výkony taky, CGI je pěkné, jenže když člověk otevře knihu a ta je z poloviny prázdná a ta naplněná polovina má spíše nárazově dobré momenty, tak si to moc neužije. Takže bych tohle považoval obecně spíše za průměr, jakožto tu jsou katastrofické chyby, stejně tak jako i některé povedené části. ()

Lily7

Nechápu, jak může Valia během 10 min změnit vizáž, hlas i jméno? Je to tam tak neumě vložené, fakt trapné. Hollywood se zase předvádí ()

Jenda1cz

Možná, kdybych byl v 8. třídě základky, seriál by se mi líbil. Témata jako sebelítost, vztek na rodiče, cool hlášky,... Takhle je to pro mě jen nesmírně špatný seriál s dětinským průběhem, nesympatickými postavami a jejich nerealistickým chováním. Seriálu navíc dominuje velmi dlouhá stopáž, kde se nic neděje a postavy nevědí, co mají dělat, protože kdyby se něco stalo, byl by to pro scénáristy velký problém. Upřímně ten seriál tak nenávidím, a přesto jsem momentálně ve druhé sérii. Je to něco jako mix seriálů The Boys a Lokiho. ()

krasava

Na mě trochu depresivní, ale jinak dobře zvládnuté. Různorodé postavy, cestování časem, zamilovaný zabiják, robotická mamka... Komiksový Quentin Tarantino. ()

BranuliQ

Spočiatku som si myslel, že okrem nadmieru podarených bizarností tento seriál nič viac neponúkne. Začiatok bol totiž ako na horskej dráhe. Scény, ktoré svojou originálnosťou predčili takmer všetko, čo som v tomto žánri doposiaľ videl striedali scény, pri ktorých som skrátka zíval nudou. To sa však pribúdajúcimi epizódami razantne zmenilo. V druhej polovici totiž seriál naberie na obrátkach a až zarážajúco dupne na plyn. Netflixu to tak zas a znovu vyšlo na jednotku, keďže môžem s istotou povedať, že sa jedná o úplne inú superhrdinskú jazdu ako všetko, čo sme mali doteraz možnosť vidieť. Umbrella Academy je nehorázne svižná, prekvapivá cool jazda, s výbornými postavami a s niektorými obzvlášť vydarenými scénami, ktoré svojou originalitou a bizarnosťou nechávajú všetko podobného rázu ďaleko za sebou. Must see záležitosť pre milovníkov tohto žánru. A opäť sa pri tomto seriáli ukazuje to, že hodnotenie celej série na základe hodnotenia jednotlivých epizód na tejto stránke je nezmysel, keďže toto je niečo ako jeden 10hodinový celok, kde sa absolútne nedá po prvej epizóde hodnotiť, a to ani po druhej, po tretej, .... 1. SÉRIA: 90% ()

mad.dog

Hodně zvláštní seriál. Potenciál k weird pecce roku měl habaděj, ale, jak je poslední dobou na Netflixu zvykem, udělali z toho generickej rádoby cool seriál. Sourozenci jsou málo využití a neprojdou velkým vývojem, neustálý bitching na tátu je v téhle době asi na denním pořádku, k 7 si díky apatickemu herectví Ellen Page divák vztah nevytvoří. Nicméně jednotlivosti jsou často perfektní, ať už Robo-máma nebo Pogo, taky Hazelova love story a hudba. Suma sumárum, fajn oddychovka, budu sledovat dál, ale očekávání tento seriál nenaplnil. Druhá série jen prohlubuje všechny negativa popsaná výše a další pozitiva nepřináší. Předloze nesahá seriál ani po kotníky, nevím, zda budu pokračovat ve sledování 3. série ()

Micah

Velmi zajímavý nápad, velmi zajímavě provedený, je to celé zkrátka velmi zajímavé. Ale velmi mě mrzí rozhodnutí člověka/lidí, kteří seriál psali a vymýšleli. Postavy ke konci série začaly dělat velmi nelogická rozhodnutí až bych tak řekl na hranici rozhodnutí lidských. Ano i lidé dělají občas nelogická rozhodnutí, ale aby jich bylo tolik a ještě k tomu na sebe navazujících, že by to vedlo k totální destrukci, se mi nechce věřit. I když na druhou stranu možná to patří ke kouzlu, které mě udrželo u obrazovky, přestože jsem měl chuť přehryzat kabely, abych se už nemusel dívat na to nenapravitelné poškození, které si hrdinové páchají navzájem. ()

HyenaSheep

Bohužel jsem originální komiks nikdy nečetla. Ano, již několikrát jsem po něm pokukovala na různých eshopech či přímo v obchodě, ale nikdy jsem se k němu officálně nedostala. I přes to, že jsem originální příběh nečetla, seriál mě neskutečně pohltil, zežvejkal a nechtěl vyplivnout zpátky! Tenhle seriál má prostě šťávu. Od efektů, přes charaktery, po příběh. Postavy působí sympaticky hned od prvního dílu. Miluju v jakém stylu se seriál rozvíjí, neskutečně nepředvídatelný, cynický, vážný a zároveň občas až nehorázně skvěle ironický. Postavy jsou vtipné a dokážete s nimy soucítit mezitím co máte pocit, že už je roky znáte. Doopravdy jsem si seriál zamilovala a nemohu se dočkat na druhou serii ❤️ ()

WazzapKal

Původně jsem to měl za silnější 4*. Slabší stránky: uplakanej Luther a Allison. Asi za top považuju Klause poprvé co mi asi bylo jedno že je teplej, protože předvádí parádní jízdu. Hazel a Cha - Cha supr duo. A ten soundtrack padnul jak hrnec na prdel. ()

pjpakosta

Pravdou je, že prvních pár dílů jsem se musel lehce nutit, nicméně od pátého dílu jsem se bavil královsky. Co stojí za zmínku je fakt, že celý seriál je obsazen dalo by se říct "béčkově", ovšem v realitě je obsazen "zetkově", jelikož kromě hlavní postavy se snad jednalo o debut oněch ostatních herců, což ovšem dopadlo převelice dobře nutno říct. Když jsem se dočetl, že se jedná o pokus Netflixu nahradit své marvelovské seriály vlastní tvorbou, čekal jsem něco v onom duchu, ovšem pokud čekáte toto, budete nejspíše zklamáni. ()

rostsoft

Tato komiksovka mě mile překvapila. Čekal jsem, že to bude zase jeden z průměrných seriálů, kterých je natočeno velmi mnoho. Nebylo to nijak přehnané, a nebyla to žádná totální Řež od začátku až dokonce. Postavy byly vesměs sympatičtí. Hlavně se mně líbila postava malého šestnáctiletého klučiny, který představoval padesátiletého chlapa. A musím říct, že jeho výkon se mi velmi líbil, byl suverénní a tak trochu i namyšlený. ()

jirikzaboj

Je to tady! Rodina bláznů, super (anti) hrdinských podivínů se po roce zase setkává ve druhé části The Umbrella Academy. 10 dílů smetla moje telka na Netflixu za jeden den a bylo to příjemných 10 hodin, u kterých jsem se ani na chvíli nepodíval vedle. Part II mě upoutal hned v prvních minutách a nechal si to napětí až do konce. Příjemná změna prostředí při cestování časem, vychytanost atmosféry a dobového přizpůsobení, které snadno manipuluje s životy našich oblíbených postav a dává nám prostor se s nimi seznámit zase o něco blíže a z jiných osobních úhlů. Nové tváře a nám již dobře známé postavy postupně zapadají nádherně do skládanky příběhové puzzle, krásně se doplňují a nabízí spoustu zvratů hned od prvního dílu druhé série a adrenalin nezastavuje. Dějová linka se záměrně podobá té předchozí a ze začátku působí trochu opakující se. Jakmile však vyjdou najevo nové fakta, které jsou podložené vynikajícími okolnostmi, druhá série si nebere servítky a přesvědčuje okamžitě o tom, že tohle je sakra nový nástřel s plnou palbou záběrů, které by vytřely zrak nejednomu velkofilmu v kinech. Akce je tu na prvním místě, hned za ní úžasná vizuální podívaná v podobě ultraspektra speciálních efektů, které působí až nadlidsky přirozeně. Soundtrack je jako jízda autem, ze kterého nechcete nikdy vystoupit, protože vás veze na nejkrásnější místo, ale vy vlastně nevíte, kam přesně máte namířeno. Rozpoložení kamery a celkového střihu, výběr lokalit a temného vyobrazení. To všechno určuje komiks The Umbrella Academy od Dark Horse, jak ho lidé znají a milují. Celkově bych hodnotil tuhle sérii podobně, jako tu předchozí. Každá má něco navíc. První odkrývá více tajemství a tváří se víc zamotaně. Druhá má naopak nekonečnou akci, plynulý příběh a stručný scénář o tom, co se právě děje. Je to takový nástřel po klidnějším startu. Na oddech je to ideální podívaná. Není tu nic extra komplikovaného. Stačí se vžít do alternativní reality tohoto seriálu a pak se vézt na společné lodi s celým příběhem. Z toho vyplývá docela mé nadšení a naplnění toho, co přesně jsem od druhé části očekával. PS: Velkolepost je o dost vyšší i díky většímu rozpočtu, který zajistila první série na Netflixu. Všimnout si takových změn můžete rozhodně u více seriálů od Netflixu. Kam teče úspěch, tam tečou peníze. A z nich další investice. Jedině dobře, pokud budou vznikat takové skvosty 💖. PS 2: Korektní politika se bohužel nevyhla ani tomuhle příběhu a potkáme se například s poukazováním na rasismus, sexuální orientaci a dokonce (pro Netflix) velmi známé osočování Ruska ze špionáže v USA. Není to samotný problém, ani otravný zádrhel v příběhu. Naopak si s tím tvůrci prohráli opravdu hezky a dobová změna jim dost zahrála do karet. Jen například poukazovat na KGB mi přijde jako ohraná kytara, která se ukázala v dalších (minimálně) dvou mainstreamových seriálech od Netflixu. Ale nezlobím se, pouze hloupé poukázání politikařiny. ()

BR23

HELLO. 2. séria je o chlupínek lepšia než 1. ale aj tak... bože ono je to tak hlúpe :D -Ten "huslový chlapec" je neskutočne sebecká a nudná. že sa z nej vyklubala lesba bolo nasilu a trápne. (zrovna tiež narazila na ženu ktorá je pod vplyvom tyranského manžela- chudátko a skrytá lesba, no jasne ;)) A nie "huslový chlapec" nieje nasilnejšia ani najdôležitejšia, ona len pri koncoch sérii vybuchuje- spôsobuje apokalypsy, ktoré sa snažia zvyšný čas sérií riešiť. -Tá černoška je neskutočne sprostá (zachovajte pokoj za každú cenu vs. ale on si začal) a krutá (horúca káva, bratovražda) až mi tých mlíčňákov ostalo ľúto. To že tam po roku pobytu oslavuje už 1. výročie manželstva (trapný smiech) a akože úplne príhodne je aktívnou členkou BLM protestov (o tajnom spiknutí sa ako okoloidúca dozvedá len vdaka tomu že je čierna?- to bolo to najrasistickejšie čo som v živote videl)- to len aby sledovanie jej dejovej linky bolo ešte aspoň trocha relevantné. -To sa však už nedá povedať o gorilom mužovi (ktorý ked sa dozvie že černoška sa hned na druhý den jak prišla "random" vydala, tak sa radšej išiel dať zmlátiť do bezvedomia) -Potom je tam nejaký asasín s nožmi, ehm to je všetko čo si o ňom pamätám. Jeho nová frajerka má superschopnosti. (áno to načo od 2.ep. 1.s. zabudli- že podobných detí bolo omnoho viac, tu už je naznačené) -Klaus bol v pohode týpek, tomu som to žral pretože presne zodpovedal tomuto seriálu, skrátka čil bro, neber to tak vážne jak vyššie spomínané postavy. Okrem 5-ky je jediná postava, ktorú som si obľúbil. -čím sa dostávame ku 5-ke. Viete ono 5-ka je niečo ako Superman vo filme Justice League. Na ňom to celé stojí, popritom tiahne päť vzpierajúcich sa "koulí" u nohy (ducha nerátam). ... či si pozrem 3. sériu? ... ked bude tak hej, a kým sa tak stane: GOOD BYE :D ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)