Umbrella Academy - Série 1

(séria)
USA, 2019, 9 h 9 min (Minutáž: 45–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Hudba:

Jeff Russo

Aidan Gallagher, Tom Hopper, Robert Sheehan, Elliot Page, Adam Godley, Colm Feore, T.J. McGibbon, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Sheila McCarthy (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znovu setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Spiker01

Jeden z těch seriálů, jež jsem začal krátce po premiéře, nicméně mě extra nechytl a po čtyřech dílech jej na celý rok odložil a dal mu druhou šanci až s blížící se premiérou řady druhé. Navždy pro mě bude mít Umbrella Academy auru toho komiksového seriálu, co nahradil špičkového Daredevila...a k mé nespokojenosti mnohem více uspěl. Je to pro mě vlastně takový opak guilty pleasure kdy vím, že ten seriál je kvalitní, má zajímavou premisu a výpravu; ovšem mě zkrátka nebavil a občas jsem se musel vyloženě nutit jej dokoukat, jelikož jsem kompletista a chtěl jsem to mít z krku. Dám ještě šanci druhé řadě, která je dle mnohých lepší (a jelikož poslední dva díly se slušně rozjely) a zabalím to případně pak...6/10 ()

agentmiky

Předlohu jsem nečetl, na druhou stranu se alespoň můj komentář nebude z poloviny zabývat srovnávaním s knihou, prostě objektivní recenze se vším všudy. Popravdě se mi do seriálu dlouho nechtělo, trailery mě tak nezaujaly a říkal jsem si, že to vypadá jako obrovsky krok vedle. Chyba. TUA se dá zařadit mezi to nejlepší v rámci Netflixu, pokud se bavíme o odlehčenějších seriálech, které nemůžete brát smrtelně vážně. Ona už ta samotná rozmanitost hlavní herecké sedmičky seriálu dost pomáhá, každý si najde svou postavu, neboť charakterové vlastnosti hrdinské sedmy se dost různí. Za sebe jsem si nejvíce oblíbil Klause, jeho bromance s Benem funguje jako ústřední hnací pohon, jejich dialogy jsou nejvyšperkovanější do posledního detailu, hlášky tohoto dua jsem hltal plnými doušky. Jinak i postarší Pětka v těle teenagera to sem tam slušně zabílela svými jízlivými poznámkami. K ostatním členům Akademie Umbrella snad více přilnu v druhé sérii. Jinak příběh dost lineární, pobavila vedlejší linka Hazela a Cha Chy. Nečekejte důkladně vymyšlenou zápletku, tady se hraje na zábavnější notu. A v tomto aspektu to funguje na jedničku s hvězdičkou. Za mě dávám 75 % ()

Yoshitsune

Kdyby jste si otevřeli slovník a hledali v něm pojmy, jako dysfunkční rodina, nepoužitelní v normálním životě a nebo třeba jenom tragédi, tak by dle všeho na vás koukali tato individua. A přesto že každý z nich, je chodící reklamou na depresi, tak sou rodina a jako taková přes všechny své problémy a neštěstí, co je potkala drží pospolu a snaží se podporovat navzájem. Je tady fakt že Vanya, je dost protivná a pak sem ji i docela nesnášel, přišlo mi že její postava si pro sebe brala to, že jako jediná nejvíc trpěla, že ona jediná je oběť, což neni pravdou. Přitom Reginald Hargreeves, ji jako jediné chtěl dopřát normální život, zatímco ostatní museli být furt v akci, ona jediná měla nárok na ten obyčejný život a toho ona využila, jen aby ublížila nejen Reginaldovi, ale hlavně aby ublížila svým bratrům a své sestře, která ji měla ráda. Cha-Cha a Hazel, mají zajímavou linku. ()

Lachtaan

Aktuální poprask ohledně nově výchozí druhé řady loni vskutku populárního seriálu donutil i naši domácnost zkusit zase o dost jiný pohled na svět hrdinů se superschopnostmi a já se musím přiznat, že jsem měl po většinu celé sezóny problém přistoupit na celou hru a pochopit, o co vlastně v Umbrelle primárně kráčí. Nemilosrdně jsem na svém druhém profilu házel dílu za dílem pouhopouhé 3 hvězdy, a tak trochu naivně doufal, že se něco konečně změní. Zlom naštěstí přišel asi 3 díly před koncem, já jsem si dokázal konečně dát 5 a 5 dohromady a hlavně finále vytrhlo celičkou sérii z prokletí průměru. [viděno na Netflixu] ()

Colby Sawyer

První série je super, zaujala mě mnohem víc než jsem čekal. Postavy jsou krásně bizarní a celé to příjemně utíká. Musím přesto vytknout předvídatelnost děje. Člověk sice nezná detaily, ale celek lze odhadovat celkem jednoduše, je to škoda, protože často pak chybí moment překvapení, ale přesto jsem na druhou sérii dost zvědavý. ()

• Název epizody Run Boy Run je také stejnojmenná píseň od Woodkida, která hraje na začátku, když číslo 5 (Aidan Gallagher) cestuje v čase. (LUKICKK)