Umbrella Academy - Série 3

(séria)

Tým je zpátky v akademii a čelí nové partě sourozenců Hargreevesových. Ve městě začíná rozsévat chaos tajemná síla. (Netflix)

DJ_bart

Kecy kecy, bizon v kleci – ale skutek utek. Z hlediska character developmentu je Deštníková akademie sice opět skvělá, ale příběhově prakticky prázdná a konceptuálně monotónní. Ta neustále se opakující apokalyptická premisa o konci světa, mezitímco naše banda pošuků po celou dobu dřepí v hotelu, je až žalostně nezajímavá. Třetí sérii výrazně chybí grády, rytmus nebo nějaký přirozený flow. Úvodní Footloose dance battle je za mě absolutní top strop celý série, a to je asi tak vše – nic víc či míň, co by se dalo považovat za zapamatovatelný highlight. Zkrátka, jakoby se ta komiksová hravost – jež byla pro první a druhou sérii prostě typickým a neodmyslitelným DNA – záhadně vytratila do ztracena. Každopádně Elliot Page v roli transgender postavy Viktora i Javon Walton překvapili. Nesmrtelný Robert Sheehan a opičák Luther to opět táhnou.... po fantastický druhý sérii celkem slabej žánrovej odvar. ()

dO_od

// Not so guilty pleasure. Na jednu stranu zůstává Umbrella nadprůměrnou zábavou plnou vynikajících audiovizuálních nápadů a momentů, na tu druhou je to docela repetitivní a někdy až příliš výplňová záležitost, u které bych formát weekly epizod fakt nedal. Jako binge mi to ale překvapivě dost vyhovovalo, i díky tomu, jak mě třetí série nakonec vtáhla a kolikrát mi udělala radost, tak dávám celku slabších 7/10. Škoda, že se nepovedlo přimíchat do toho víc bizárů jako ze druhé série (missing Švédy), snížit počet epizod na 7-8 a přijít s novou zápletkou - pak by to totiž klidně mohlo být na současné špičce komiksové tvorby. ()

Fr

„CO JE DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ RODINA? KONEC SVĚTA…“   Tak Viktor mi trochu zkazil náladu…. ale s tím už nic neudělám. (na tohle jsem fakt starej Elliote!). Divácky přitažlivě se to začne komplikovat zhruba ve třetím díle (doteď se chovali jako kokoti) a začne přibejvat zajímavějších věcí – na úkor těch nudnějších. Líbí se mi, že nachaj umřít hlavní postavy, i když tady…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, co je „Dědečkův paradox“.  2.) Jsem transka. A nestydím se za to!  /// Thx za titule „Zuzana Matějková“.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

UhLee

Třetí série - (7/10). Seriál The Umbrella Academy pro mě nepředstavuje srdcovou záležitost. Jedná se spíš o odpočinkový seriál. Člověk u toho může docela relaxovat, ale žádnou hitparádu neočekává. O to víc ho pak překvapí nečekané zvraty. První epizoda mě příjemně překvapila a přinesla asi nejlepší scénu z celé série. Legendární taneček celé skvadry mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho. Celkově se mi hrozně líbí, jaké tvůrci vybírají nostalgické hity. Něco jako třeba u Stranger Things, tak to i tady funguje náramně. Ostatní epizody se pak nesly po podobném tempu, kdy mě to bavilo sledovat, ale že by to byla nějaká nezapomenutelná série, to se říct určitě nedá. Myslím si, že The Umrella Academy nejvíce trpí kvůli neoriginalitě zápletky. Konec světa je tady už potřetí zvoleno jako hlavní pilíř celé zápletky a působí už to docela setrvačně. Tento seriál má výborně zmáknuté vývoje charakterů. Ani třetí série není výjimkou a dostáváme hromadu kvalitních dialogů a posunů osobnosti. Co se týče Sparrow Academy, tak se mi samozřejmě nejlépe koukalo na Sloane a Luthera. Ostatní mě už tak nebrali. Ve výsledku se jedná o jedná stejně kvalitní a zábavnou sérii jako dvě předešlé. Konec slibuje pokračování a potencionální změnu tónu seriálu. Já pevně doufám, že dostaneme konečně něco jiného než odvrácení apokalypsy. Nejlepší epizoda: Kugelblitz (S03E04)  ()

3DD!3

Škoda věčného natahování a vyloženě devastujících dialogů týkajících se Vanyiny transmutace v nesympatického klučinu. Jakékoliv vztahové rozhovory nudí až ke spánku a první polovina by se bez Pětky a jeho linky nedala vydržet. Bizarní to oproti komiksu není ani náhodou. To je jiný level šílenství který Way a Bá umí jako nikdo jiný. Scénáře by zasloužili větší péči, ale jestli je tohle poslední řada tak budiž bylo to docela neotřelé a fajn. ()