Umbrella Academy - Série 1

(séria)
USA, 2019, 9 h 9 min (Minutáž: 45–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Hudba:

Jeff Russo

Aidan Gallagher, Tom Hopper, Robert Sheehan, Elliot Page, Adam Godley, Colm Feore, T.J. McGibbon, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Sheila McCarthy (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znovu setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

psychoJoa

Musím uznat, že mě tahle pseudo hrdinská věc fakt baví - možná je to i tím, jak “reálně” postavy fungují. Všechna čest, konečně jde totiž o seriál, co nemá zpackaný scénář. Nejvíc mě baví cestování časem - ve smyslu, že se na něco koukáte a pak zjistíte, že se to třeba ani nestalo. Pecka prostě! ()

Chmur

Obsahově se jedná o celkem vydatnou blbost. Konec konců tak působí většina filmů, která si pohrává s časoprostorem. Na druhou stranu v záplavě dětských a oddechových komiksových blockbusterů je každé temnější dílo velmi příjemnou změnou. Síla Umbrella Academy je v silných a přitažlivých charakterech, které navíc většinou procházejí zajímavým vývojem. Seriálu zcela vládne Aidan Gallagher, který v roli badass number five předvádí neskutečný výkon. Ostatní mu povětšinou zdatně sekundují. Další devízou seriálu je excelentní soundtrack, který mám potřebu si pouštět i po dokoukání druhé série. ()

H4ku11

Rodinka na pohľadanie a pobavenie. S nejakými fajn schopnosťami, klasickými rodinnými problémami, utláčanými pocitmi a schopnosťami, koncom sveta na programe dňa a super soundtrackom. ()

KM Phoenix

Ti co mají rádi Ellen Page, tak ať si k mému hodnocení připočtou jednu hvězdu, ale mně tam neseděla a opravdu vadila. Kdo mne naopak potěšil, byl Robert Sheehan i když hrál prakticky to samé co již předvedl v Misfits. S tím jak vypadal konec se i trochu bojím možného pokračování. Ještě jenom podotýkám, že předlohu jsem nečetl a hodnotím pouze z dojmů, které na mne nechalo toto hrané zpracování. ()

Danqo

Obsahuje spojlery To byla jízda! Seriál som skukol v rámci jedného večera a ani mi na to nechýbal spoludivák. Námet trochu lepený ako z Fantastickej štvorky, Domu slečny Peregrinovej, ten kúzeľný deduško tiež nie je oridži a okrem ďalších ríší divov tam bolo cítiť aj Back To The Future. Ale takým príjemným spôsobom. Spústa neopozeraných tvárí (CEO tajmlajnu (Kate Walsh) bola neskutočná), predovšetkým ženské postavy mi brali dych – vystrašená Juno (Page), ktorá sa zblázni a zmení sa na gotičku, mama-robotka (J.C. Robbins), koblihárka, chlapček v hlavnej roly (Gallagher), ktorý sa náramne podobá na inú osobu a dojemné scény s Dolores. Dobre strávený čas. No jo, a ten soundtrack! ()

gumbo

Dějově roztříštěné. Audiovizuálně místy brilantní. Má to svoji trochu šílenou zábavnost, ale někdy se to moc opakuje a chybí tomu trochu větší přesah. Někdy ty věci působí až samoúčelně. Pokud to je jen ochutnávka a to pravé přijde ve druhé řadě, tak budiž. Samo o sobě je to tak na půli cesty. Boys jsou zatím víš. 70% ()

Kamikadze

Od prvej série Umbrella Academy som veľa nečakala, ale prekvapivo sa na to dobre pozeralo. Miestami to bolo veľmi napínavé a závery väčšiny epizód som vôbec nečakala. Oceňujem dobré obsadenie hercov aj keď som poznala len Ellen Page (teraz už Elliot Page) páčilo sa mi ako jednotliví herci hrali, aj keď to nie vždy bolo uveriteľné. Nepáčilo sa mi ako boli niektoré epizódy dosť prekombinované. Keď som dopozerala 1. sériu tak mi tam síce vychádzalo 5* ale nakoniec som túto sériu ohodnotila 4*. Celkové honotenie 7,5/10. ()

chrispe

The Umbrella Academy se rozhodně nezařadí mezi mé top seriály, ale nemůžu říct, že bych se u tohoto počinu nebavila. Přišel mi kapku nevyrovnaný a bohužel dost předvídatelný. Od rozpačitého začátku jsme se nakonec dostali přes lepší díly k... no vlastně ani nevím k jakému konci. Protože to nám odhalí v další řadě. A já se na ni těším. A hlavně se těším na další vyloupnutí jednotlivých postav ze své ulity. Zatím mi furt připadají tajemný jak hrad v Karpatech. ()

Mkartaylas56

Už od prvního dílu se mi The Umbrella Academy prezentovalo jako velké letošní seriálové překvapení a tento status si s přehledem drží až do konce série. Má to naprosto peckový soundtrack, který si s chutí pouštím i ve volném čase, skvělou eRkovou akci a sympatické postavy, které se jeví jako naprosto odlišné, ale i přes to mezi nimi funguje slušná chemie a zároveň jsem neměl problém si je oblíbit. Co bych jinak vynechal nebo vylepšil, tak to by byly určitě některá rozhodnutí a chování určitých postav, které se tak bohužel zachovávaly kvůli scénáři a dost to bilo do očí. Plus bych se také zaměřil na trikovou část, která hlavně ke konci nebyla zrovna moc kvalitní. Když ale opomenu tyto mínusy, tak jde o velice příjemnou záležitost a těším se na již oznámenou druhou sérku. 80% ()

iN

Netradiční pojetí superhrdinské rodinky, ve kterém v mých očích hraje prim No. 5 v podání Aidana Gallaghera - se skvěle zahraným partem patnáctiletého kluka se (sebe)vědomím padesátiletého vrahouna, bravo! Dále jsem fandil Klausovi (Robert Sheehan), který je ze začátku trochu sice stranou, ale časem si přijde na své. Moc fajn podívaná na zimní večery. PS: Jen mi pořád vadí ten nafouknutý zjev Luthera, to je spíš směšné než zastrašující :-) ()

Dejf4

Velmi příjemná podívaná. Strašně mi sedl suchý humor, soundtrack, který je dělaný přímo pro moji osobu. Akce též na solidní úrovni. Největší pochvalu zaslouží postavy a chemie mezi nimi. Jen strašná škoda občasných scenáristických berliček a mírné předvídatelnosti. Každopádně jsem rád za trochu jiný přístup k superhrdinům. 7/10 ()

ZuzanaJoy

Tak do poloviny to pro mě byla hrozná nuda a prokousala jsem se tím jen kvůli karanténě, protože už skoro nebylo na co koukat. Naštěstí se to v druhé půlce rozjelo a konečně mě začalo zajímat, jak to bude pokračovat dál, i když to bylo celkem předvídatelné. Doufám, že druhá série nebude mít stejně zabržděný start jako ta první, kupodivu se na ni i docela těším... ()

zdenzo

DOOM PATROL S ROZPOČTEM Děj je strašně táhlý, napadně příběh připomíná právě DOOM PATROL, jen o něco blíže realitě. 10 dílů stažených dejově do 6ti by bylo lepší (např. bytečné dějové linky u Poga a Matky). Na druhou stranu baví krom hrdinů i dějová linka alá Fargo s Haselem & Cha Cha. Poslední díl S1 hodnocení vytáhnul na 3,7*. ()

Rian_witcher

Zajímavé postavy i děj s pomalým, ale napínavým rozplétáním klubka příčin a následků zakončený velkým finále. Snad jedinou vadou na kráse je, že si 2 ze sedmi členů akademie ukradnou veškerou pozornost pro sebe a ostatní tak trochu zaostávají za jejich bláznivou jízdou. Na druhou stranu všichni 3 hlavní záporáci jsou zábavní a rovnoměrně se dělí o hlášky i zábavu pro celý tým Umbrelly. ()

CheeseFigure

Tak všade som počul, aký podivný seriál to je. Akože, je tam pár divných vecí, ale keď to porovnám s takým Doom Patrol, tak je to vcelku normálne. Mal som problém obľúbiť si niekoho z Umbrelly. Zato taký Hazel sa stal okamžite mojím favoritom. A neskôr som našiel zaľúbenie aj v tých Umbrellákoch. Chválim výber hudby. Koniec celkom prekvapivý. Predlohu som nečítal, tak zrovnávať nemôžem. ()

VashCZ

Je jasné, že když se člověk kouká na fantasy, tak musí počítat s nesmysly. Čím víc se ale od půlky blížila první série ku konci, tím větší bullshity tam byly. Z nejzajímavější Pětky nebo Klause musel nakonec člověk fandit Sedmičce. Proč by ne, dlouhodobá křivda, kterou divák s hlavní postavou sdílí se málokde vidí tak silně a dobře. Problém ale bylo to jak se stala :-(. Ostatní postavy byly ve stěžejních chvílích jen svaly, emoce a machovství. Cameron Britton zaujal díky akčnější roli mnohem víc než ve velmi dobré první sérii mindhuntera. Některé situace, například narážka na židy, se mi zdály řečeny s nadsázkou, ale moc se mi tomu nechce věřit. Jsem zvědav na druhou sérii, zda mě zklame, nebo mají tvůrci aspoň trochu koule. Aby to nedopadlo jako naprosto trapný, ne, šokující hrůza, Danny the Street z Doom Patrolu. ()