Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

Chrustyn

Ačkoliv jsem po projekci chvíli váhal, nakonec se nechám strhnout davem a udělím plný kotel hvězd, ačkoliv film není dokonalý, ale přesto si zaslouží pozornost, kterou mu divák chtě nechtě musí věnovat. Budu se opakovat, ale opravdu nejde o děj, (vyjma prvních cca 15 minut se skutečně jedná o jednu velkou honičku z místa A do B a zpět) nýbrž o tu neskutečnou srmšť všeho co se na plátně děje. Akce není neustále a je zde spousta míst, kdy se film na chvíli zastaví, ale to jen proto, aby se divák mohl nadechnout před dalším infernem. Akce je prakticky dokonalá a využívá starých metod skutečných automobilů, kaskadérů a výbuchů společně s úpravou, kterou může poskytnout moderní technologie. Miller překvapuje a fascinuje odvahou a zběsilostí, kterou předvádí celých 120 minut, které mi v kině už dlouho, tak rychle neutekly. Najde se zde pár míst, ke kterým mám výtky, ale to jsou jen menší kousky rzi na obrovském ozubeném kole, které neustále šlape a pohání něco, co jsme v kině neviděli a nejspíš už nikdy neuvidíme. Děkuji Georgy, že si sehnal tak výbornou partu a vytvořil dílo, na které se nezapomene. A pokud jste obdivovali Eastwoodovu odvahu při sledování Amerického Snipera, zde budete neustále kroutit hlavou nad tím, jak něco podobného mohl vytvořit 70 letý chlapík, který si v posledních 20 letech hrál s mluvícími prasaty a stepujícími tučňáky. Nevím co v té Austrálii berou, ale dám si 2x. P.S. 3D je vyjma jediné scény úplně zbytečné. ()

Visáč

Na Road Warriora s Gibsonom sa to pochopiteľne nechytá. Ale ako adrenalínová nonstop jazda je nový Max povinný kinozážitok roka. Pre starého pardála Millera, ktorý vŕší na publikum jeden WTF moment za druhým, je to comeback jak delo. Good for him, good for me, good for everybody. ()

klerik

Je to nakladačka a v podstate si ani neviem predstaviť lepší postapokalypťák. Lenže pre mňa aj naďalej ostáva ROAD WARRIOR jedničkou v žánri. Super je, že z Maxa nerobia nejakého extra borca a s vedľajšími postavami je dobre narábané. Film nemoralizuje (až na záverečný citát) a postavy sa správajú uveriteľne aj v tých najšialenejších situáciách. Geniálne je, že ide o film viac menej bez krvi a brutalít, a napriek tomu pôsobí ako riadna rezničina... A Charlize je sakra uveriteľná aj v pästných súbojoch. Vizuálna pecka, o trochu lepšia ako DOOMSDAY... ()

panjosef

:-DDDD ... Jo, dobrý to bylo. Docela mě překvapila zajímavá disproporce, kdy na to, že v některejch věcech (mutanti, nádory, deformace, piercingy apod.) to byl na jednu stranu docela hustej bizár, tak tam oproti tomu bylo dost potlačený násilí. Všechny krvavé scény šly mimo kameru, postavy lítaly jak v počítačové hře a vůbec bych nějak tak ubral to kvantum počítačovejch triků a namísto toho přidal špetku reálnýho násilí či gore. Jakoby se producenti snažili za každou cenu rating stlačit snad až na PG-13, jen aby do kin dostali co nejvíc děcek a byly tržby. Oproti původnímu Maxovi jsem taky čekal aspoň trochu víc klidnější depresivní postapo, ale to je spíš jen můj problém, s tím si můžu leda tak políbit šos. Ano, scéna v noci na okraji solných plání byla parádní, víc, víc! Takhle je to takovej fajnovej blockuster s prvkama bizáru. A ultra sympatickejma hlavníma postavama, tiny thunder voice Max a jednoruká vasquezo-terminátorka Furiosa :-) Kult z toho pro mne určitě nebude, ale dvou hodin strávených v kině rozhodně nelituju. 7/10 ()

korbitch22

Jedna ruka netleská Žórži! 47. nejlepší film a 89%?Tak se zase laskavě uklidníme ju a vyndáme si hlavy z prdele.Ještě že tu existují uživatelé jako kleopatra, hirnlego nebo dobytek, kteří se jako jedni z mála nenechali opít rohlíkem.Tím rohlíkem je bez debat fascinující vizuální stránka filmu, skvělá kamera a nikdy nekončící a nabušená akce.To jsou jednoznačně prvotřídní prvky filmu, ta druhá stránka ja ovšem totálně vymaštěnej scénář, kterej má smysl asi jako manuál k japonskýmu videu.Nemá to absolutně žádnej děj, s původním Maxem to nemá vůbec, ale vůbec nic společného.Pamatujete si ještě na úžasný druhý díl?Kdy vás ta brutalní a depresivní atmosféra totálně vyřídila?Tady je vše komické, od dialogů až po děsné herecké výkony.Tom Hardy je strašnej, bez debat jeho nejpříšernější herecký projev a co slovo, to sem si rval usši jak bylo slyšet, že je vše dodabované ve studiu.Hlavní záporák šedivá vopice, která tam mrdá svoje konkubínky a Maxíček jim pomůže....zoufalost.89% je jedno z nejpříšernějších a nejdebilnějších hodnocení na týhle stránce.Nový Šílený Max ve mě vzbuzoval z trailerů jedině obavy a rozpaky a ty se taky naprosto a téměř na 100% potvrdili.Protože nový Max je jen vizuálně podmanivá, hezky nasnímaná a zběsile akční debilita s velkým D.55%. ()

Crocuta

Jako skalní fanoušek "Mad Maxe 2", který patří do mé topky oblíbených filmů jsem se tohoto snímku dost obával - naprosto zbytečně. Protože tohle je splněný sen těch co vzpomínají na Millera v nejlepší formě. Pravda, chybí tu Mel, jemuž se Hardy ani při nejlepší vůli nevyrovná, ale jinak už to nemá chybu - skvěle a hlavně PŘEHLEDNĚ natočená akce od začátku do konce a úžasně vymyšlené prostředí a postavy , které jsou tak bizarní, že divák, který ví do čeho jde si prostě nemůže přát víc. Parádní zběsilá jízda. ()

marhoul

Mě to nebavilo. Plavu proti proudu, ale já na to neměla žaludek a nesdílím davové nadšení pro Toma Hardyho. Ale chápu, že si film své skalní fandy našel. ()

mcb

Mistrovské dílo pohybu a destrukce, které paradoxně platí za vrchol blockbusterové i umělecké kinematografie roku 2015 zároveň. George Miller proměnil skepticky vyhlížený sequel v energicky natočenou oslavu šílenství ve světě, který ztratil hodnoty, a zároveň přinesl jednu z nejsilnějších ženských hrdinek posledních let. Významově i stylisticky pozoruhodný počin, v němž lze s přibývajícími zhlédnutími stále objevovat nové vrstvy. ()

Marze

Vítejte v akčním postapokalyptickém světě. Zkoumání duše hrdiny pomocí jeho nočních můr. Film se stylově liší od předešlých filmů s nedostižným Gibsonem. Je více dekorativní se skvělou výpravou s originálními kostýmy a maskami. ()

Yardak

Snímek Mad Max: Fury Road jasně naznačil, že série Rychle a zběsile není tak zběsilá a ani rychlá! Čtvrtý díl Maxe je dvouhodinová adrenalinová jízda v Millerově úchylném světě budoucna. Propracovaný příběh u typu tohoto žánru nemůžeme zrovna očekávat, opravdu nám musí postačit, že hlavní postavy chtějí jen přežít! Všechno naopak vynahradí skvělé akční scény, atmosféra nicotné úzkosti a perfektní hudební doprovod (Holanďan Junkie XL). Čtvrtý díl se zcela jasně vyrovnává druhému dílu (nejkvalitnějšímu z těch předešlých) a musí se nechat, že i s tímto dílem má nejvíc společného. Za mě akční 4 hvězdy! ()

heyda

Jako spoléhat se na zdejší hodnocení, to je asi jako spoléhat se na cigána, že ráno dojde do práce. Velmi, velmi, velmi zcestné hodnocení, které reflektuje možná tak technickou stránku filmu, ale zajímalo by mě, kde jste v těch 120 minutách našli nějaký příběh nebo děj? Já viděl jen obrněný konvoj s cisternou, který zběsile uhání stovky mil napříč pouští, aby jejich posádka našla zelený ráj, jenže voda v nedohlednu, tak si to nakonec rozmyslí, otočí to a peláší zase zpátky. A o tom je celý film. Nechápu, co dělá v topce ?!! ()

VenDulin85

Dala jsem za 5* Mad Maxovi, a to jsem neviděla předchozí "díly". Je za tím ale složité kombinování. Jednak úžasná atmosféra letního kina v Turnově, druhak efektivní blesky na noční obloze a vítr, které objednal strifer a já si ho vážím čím dál víc, že dokázal toto, aniž by následoval déšť. Koukat se na Maxe doma, tak se přiznám, že bych pochybovala o názvu, protože 'mad' tam je každá postava krom samotného Maxe a když jsem čekala nějaký zlom, překážku nebo tak něco, přišly závěrečné titulky. Závěr: jsem ráda, že jsem Maxe viděla v letním kině se svými kamarády a bouřkou, která jen strašila :-). ()

Stanislaus

Jelikož jsem nikdy neviděl původní trilogii, tak jsem vůbec nevěděl, co mám od Šíleného Maxe čekat a mohu říct jediné: tohle jsem fakt nečekal! O čem je vlastně řeč? O naprosto ultimátně megaakčním filmu, který má opravdu koule a nebojí se toho. V podstatě jde o jeden dlouhý a svižně natočený megaklip, který je napěchovaný takovým množstvím akce, že to divák dostává po takřka nestravitelných soustech, nicméně já osobně jsem si to královsky užíval, i když byl samotný příběh vcelku jednoduchý a neúplný. Chvílemi mi to přišlo vážně ŠÍLENÉ, takže název snímku rozhodně není zavádějící. Jedna velká honička, ve které je dovoleno vše - s množstvím charakterů od bad-ass zevření až po naprosté zrůdičky, které vám nedají chvíli spát. Zkrátka naprostá nářezovina a audiovizuální orgie v jednom, které vás chytnou hned na začátku, aby vás na konci vás vyvrhly jako nějaký póvl - nicméně spokojenost bude na místě. ()

helianto

"Efekty byly krásný, jinak to byla píčovina." (Wohnout) Ten film je přesně takový, jak slibuje v názvu - "šílený". Šílená blbost. Jedna hvězdička navíc za vizuál. ()

evulienka3

Šialené aj zbesilé to teda bolo riadne. Mám však pocit, že som pri pozeraní nebola práve veľmi naladená na správnu vlnovú dĺžku a tiež som mala neustále pocit, že by som si mala pozrieť predchádzajúce filmy, aby som o tomto zvláštnom postapokalyptickom svete získala lepší obraz. Možno potom to už bude úplne dokonalé. Videné v rámci Season challange tour. ()

Flego

Zbesilá cesta? Slabé slovo. Toto je šialená vysokooktánová jazda, plná naháňačiek, kotrmelcov a odpudivých ksichtov. Žiada sa mi povedať, že aj testosterónová, ak by v nej nehralo prekvapivo toľko žien. Od začiatku do konca sme svedkami epickej postapokalyptickej akčnej drámy s charizmatickým Tomom Hardym a vynikajúcou Charlize Theron. Technická stránka filmu je dokonalá, kamera a strih exceluje na najvyššej úrovni a úsporná hudba je ako motorová píla. George Miller dlho čakal na oživenie svojho skoro zabudnutého klenotu a som rád, že nám po rokoch predstavil v dokonalej kráse túto vizuálnu lahodku. ()

Darneth

Asi holt musim jít proti proudu či co, ale tahle totální magořina si mě fakt nezískala. Hudební řežba /až na otravnýho nádora pařícího na kytáru/,špína světa, chraplák Hardyho, prolog a epilog luxus, jináč pro mě čistá zero. Dala jsem Maxíkovi šanci, ale neholduju rovnátkům, náhubkům, bodcům, latexu /krom Matrixu :D/,rychlým road tripům, ostnatým kárám, dejchátkům, masochistickým blbům v kuklách,.....úsměvné a nechutné. Nejsem Ježíš, ale cítím ty trny -_- -Čoko. ()

Jinny

Kakofonická Maxova jízda je potěchou pro oko a akční scény jsou řádně dravé (i když jsem se v nich místy neorientovala, ale uznávám, že to může být jenom můj problém) - čili pro pány je zábava zaručena. Dámy naopak jistě potěší rozhodná drsňačka Charlize a její kumpánky Arcimatky a skupina krasav, které rozhodně nečekají v koutě na záchranu. Miller napsal na akční film rozhodně zajímavé postavy a Šíleného Maxe natočil přesně tak, jak to film potřeboval. Mile mě překvapilo, jak dobře umí vytvářet napětí faktem, na který CGI bratranci tohohle filmu tak často zapomínají - o kladné postavy se aspoň někdy musíme doopravdy bát, a docílit se toho dá jednoduše tím, že v průběhu akce sem tam nějaká odpadne. Námět je sice slabší, ale jeho zpracování na jedničku, takže za svoje peníze dostanete solidní protihodnotu. ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (viac)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)