Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Lula.cz

Zatím nejlepší díl celé série, triky už za něco stojí a není to jen o tom, že se jedna puťka zamilovala do záhadného upíra. Soundtrack je opět povedený. Mám pocit, že spousta zdejších rádoby znalců má problém s celou ságou a neocení ji nikdy a tudíž jsou jejich komentáře předpojaté a nezakládají se na objektivním pohledu. Těm, kterým se líbily alespoň trochu předešlé díly, budou mít z tohohle vážně radost. A ačkoliv vím, jak to celé dopadne (díky knižní předloze), těším se i tak na druhou část. ()

natalanka

až na to,že byl tento film neuvěřitelně vleklý se na něj zvláště v posledních 15 ti minutách dalo koukat. Proměna Belly se maskérům a zřejmě hlavně trikařům docela povedla. A je fakt, že se v té čtvrthodině alespoň spoustu věcí rozjelo. Takže se těším na další díl a doufám, že se povede. :-) ()

srolyma

Nejstupidnější filmová sága současnosti narazila na své dno a filmový kýč na svůj vrchol. Každá druhořadá mexická telenovela je oproti tomuto dílku žhavý kandidát na Oscara. Zatímco v předchozích dílech (především v prvním) se aspoň něco málo dělo, tak tady se nestane ale vůbec nic. Svatba –ano, ano, pak polibek, následují líbánky – chci, nemůžu, musíš, au. Tak to je zhruba děj první hodiny filmu. V každém normálním filmu by na to stačila sekvence úvodních titulků. Pak se jedna zbloudilá bledá nemrtvá spermie zahryzne do panenského vajíčka a další půlhodinu se řeší, jestli je pro blaho všehomíra lepší tu krvelačnou hladovou stvůru přivést na svět nebo ji zatnout tipec dokud je ještě čas. No samozřejmě, a) je správně. Asi deset minut před koncem se začnou v lese rojit obří digitální pejsci a zdá se, že by konečně mohlo dojít i k něčemu zábavnému, ale kdepak, zase se to nějak zamluví… Nečekal jsem od toho vůbec nic a přesně to jsem taky dostal. Naprosto zbytečný film. ()

Prochy84

Vše podstatné najdete v komentáři Toma Hardyho. Souhlasím s tvrzením, že odpadoví hodnotitelé trpí nějakým zvláštním syndromem moderní doby "kopni do něj, když to dělají ostatní". Davové šílenství má mnoho podob. Recenzenti přehnaně vyčítající zaujatost mladších fanynek kolem celé série trpí zaujatostí opačného rázu. Kulturní okénko po česku Aneb když Twilight, tak odpad. ()

CorvusBlek odpad!

Měl jsem dojem, že se dívám na nechutně dlouhou a otravnou telenovelu, půl hodiny, pak přetáčení po skocích dopředu, jestli se to náhodou nezlepší...nezlepšilo ani náhodou, spíš naopak, ubohost ()

pali87

Netradičný film o tehotenstve. Nič zaujímave sa v tomto filme nedeje, toto by stačilo maximálne na jednu epizódu seriálu. A jednoznačne sú v tejto filmovej sérii upíri totálny lúzri ktorým sú ich schopnosti v podstate na nič. ()

pafka

Musim priznat, ze nekolikrat jsem se ocitl na prahu nudy, ale vzdy me z ni vyvedl nejakej nepovedenej digitalni vlkodlak (a ze jich tu je dost) s jistym ocekavanim, ktere nakonec nic neprineslo. Presto ale stale se na to nechalo koukat, nebot tvurci drzeli divaka vlastne jenom tim, co ze se to narodi a jestli to Kristen nejak ustoji. A to skutecne neni mnoho. Pattison je normalni skraboska - tomu nezmeni oblicej zadna scena ve filmu a Kristen ta to dohani alespon atraktivnim vzhledem. Vlastne nejzajimavejsi byla posledni scena ve filmu, ktera vas nalaka na dalsi, snad uz posledni dil x-logie. ()

Domas88 odpad!

Sliby se mají plnit a ne jen o Vánocích.. návštěva kina byl slib přítelkyni.. Proč ten film je tak dlouhý? Trpěl jsem... ()

TinoArts

[Názor na celú sériu v komentári k prvému filmu] Konečne kvalita po dvoch slabších dieloch jemne stúpla a opäť sa to dá pozerať. Zase sa to dostalo do nadpriemeru, a keďže som názor na celú sériu vyjadril v komentári k prvému filmu, viac písať asi nemusím. Má to hlavu a pätu, zopár fakt dobrých scén a podarený záver. Rozdelenie na dve časti tomu možno aj prospelo. 60% ()

fimler

Nejhorší a velice zbytečný díl ze všech a zbytečná se mi zdála i trojka v které jsem velice doufal, že ji už promění! ()

vodkasesemte

Co to sakra je za trapnou telenovelu? - No measure of time with you will be long enought - Taky vám přijde Edward tak obyčejně otravnej? Na upíra je to teda slabota. Svatbička hezky v rodinném kruhu. Jeden by se z toho zeblil - Hele, ten tancuje jako Rockwell - Je vámjasný, že ta atletická černovlasá pizda je chlap? Bije to přímo do očí - Normálně to popoháním - Vůbec mě ty jejich kecy, rozhovory nezajímají - Toho čokla si radši nepouštěj k tělu. Ještě se na tebe upne a bude si dělat nárok. A hlavně to špatně ponese, když ho nepodrbeš za uchem - Bla bla bla, bla bla bla, bla bla bla - Fakt sračka - To ne, ted jsou na Ibize - Rio - V deštnym pralese - Jesli se ted neobjeví nájemnej vrah, tak to do pěti minut vypnu - Kdy budou šukat? - Ted budou hledat prstýnek, ne? - Ne, oholí si nohy… - Neví, co na sebe… - Trapnej hudební doprovod - Koupačka při uplnku… - ŽRALOK! - Tvl, někdo, zastavte to! - To ne, větší píčovinu jdem v životě neviděl. To hraničí s komedií - Má postavu jak já. Když 14dní nejím - Opět ten nejdebilnější hudební doprovod, který někdo mohl vybrat - Udělal jí pár odřeninek. Zase něco nefunguje - Dont ruin this! I already ruined it (áááááááááááááá) - Ona má ráda SM! - Why cant you see how perfectly happy I am (vidíš)? - Možná jste se svatbou měli ještě chvíli počkat - Or was 5 sec ago. Now Im sort of pissed (jsme dva) - This go to be tricky - Tak jí změn! - A nejhuř na tom bude, až jí dojde, že neudělala štastnýho ani jeho! - Im mean it was amazing for me - Thats what you are worried about? That I didnt enjoy myself? (jako bych netušil, kam to směřuje – proč měl někdo potřebu vyjádřit toto ve filmu o upírech – došly nápady?) - Best night of my existence - Let mě make you breakfast (místo šukačky) - Šachy, pojdme! - Vyhrála ve snu - Nightmare je život s tebou! - Bella I cant! Pleeeeeeeeeeeease - You know, if you wanted things different, you should have become alpha - Konečně něco rozumnýho - Some ppl are just lucky - None of them belong to themselves anymore. And the sickest part is their genes tell them they are happy about it - Leat if you imprinted on someone, you would finally forget about Bella. Being any kind of happy is better than being miserable (žena/pýča) - Koho zajímá, co si myslí? - She suspects (podezřívá) - Blood-drinking demons prey on beautiful women - In sickness and health - To je výraz - Something just moved inside me (tomu říkám vystupnovaná atmosfera – horor jak má být) - Carlise will get that thing out (lepší než vetřelec) - Strong and fast-growing - This is none of your business, dog (přesně)! - Ten zombie-vzhled jí sluší - To jeho knučení vážně poslouchat nebudu, takže nebudou ani zápisky - Ted si rozkopal motorku - A ted ho málem srazilo auto! - Abomination on our land - Vlci mají starost o bezpečí lidí, pozor! - We must destroy it before its born - You mean kill Bella? Her choice affects us all (od kdy taklhe mluví?) - Bellas human, your protection applies to her (byl by z něj dobrej právník) - Shes dying anyway - I wasnt born to follow you or anyone else (yeah)! - Zbytek příště - Zhubnul - Málo papal - Vyřízněte jí to, proboha! - To mě nenapadlo, dát jí krev (idiot) - To je psycho! - Tvl, zašijte jí břicho - Konečně, n tudle bitku jsme všichni čekali! - Whoever a wolf imprints on cant be harmed - Most absolute law - Bill Condon () (menej) (viac)

daleba

Podotýkám, že jsem viděl pouze první 3 díly, na Rozbřesk se teprve chystám.... Už delší dobu mi ale na ČSFD strašně vadí lidi, kteří dávají filmům odpad, aniž by třeba film viděli, nebo ho možná viděli, ale prostě se potřebujou vymanit z DAVU!?!! A to není jen o Twilight - těch filmů je tady spousta. CO SI TÍM JAKO DOKAZUJETE?!? Úplně se v tom vyžíváte, že tam ten odpad narvete co?! Já nejsem žádnej fanoušek Stmívání - filmy jsem viděl v podstatě povinně :-) Jenže ty filmy si nezasloužily odpad a myslím, že Rozbřesk na tom bude stejně... Někdy v pátnacti jsem byl taky takovej, co bylo "v módě" a každej to žral, tak jsem to všude pomlouval a bojkotoval, a přitom se mi to třeba líbilo. Těžko se to vysvětluje, ale každej asi ví, jak to myslím..... Chtěl jsem prostě jen říct, že ČSFD je úžasná služba a tohle akorát kazí image! Určitě se najde někdo, komu se to opravdu nelíbilo, a ten odpad třeba dá, jenže tady to prostě tak ve většině případů není!!!! Jen si prostě potřebujete něco dokázat a vadí vám ta mediální Bravo masáž, tak tam šoupnete odpad a hotovo!?!! Jenže to je ubohé (a nesportovní :-) PŘEMÝŠLEJTE PROSÍM!!! ()

evca_007

Jako skalní fanynku (které už deset let není 13:-)) jsem si to zamilovala. 100% nádhera. Nic mi nechybělo, malé chyby umím odpouštět, ale chápu, že objektivně to není oskarový film. I tak... nelituji ani koruny za lístek. Skvěle strávený čas :-) ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)