Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

natalie15

Najprv by som chcela napísať, že nie som fanúšik tejto ságy a dvojke som s kľudným srdcom šupla jednu hviezdičku. Nikdy som nečakala že to poviem, ale konečne dobrý film zo série Twilight. Zdá sa, že keď je dobrý pán režisér, dajú sa robiť zázraky i s takou látkou, ako je Twilight sága. Film bol vtipný vtedy, kedy mal byť, bol romantický a nie trápny a druhá polovica sa naozaj podarila. Ako to už bolo spomenuté predo mnou, v nej sa tzv. dokonalý svet mení na krutú realitu SPOILER keď ešte nenarodené dieťa zlomí svojej matke chrbticu KONIEC SPOILERu. Herci hrajú o dušu a Kristen Stewart po prvý krát v tejto sérii prejavila svoj značný herecký talent (ako napríklad v Speak, Welcome do the Rileys, The Runaways...), napodiv aj Taylor Lautner, ktorého považujem za nemožného a za totálny herecký antitalent, v druhej polovici predvádza celkom solídny výkon. Posledných 20 minút pred koncom bolo, dovoľujem si povedať, skvelých. Nehanbím sa za to, že dám tejto časti *** a slušných 70%, pretože si ich tento film, podľa mojej mienky nezasiahnutej ani milovaním, ani nenávidením tejto ságy, určite zalúži. Bravó Billovi Condonovi. ()

Veskoslav

Jestliže existuje peklo, tak toto je další dimenze s bonusem. Kromě toho, že "hodný" upíří alfa samec v podobě jednoho z hlavních hrdinů je bílý, upíří buzíček, co saje krev zvířatům a nepije krev lidem, na to jsem si zvykl, na indiánské vlkodlaky taky, samozřejmě krvežíznivosti a podobných nešvarů zbavených, vlastně takových hodných pejsků. Ale dávat tomuto filmu 5 hvězdiček? Knížku jsem přečetl, protože je má sestřenka doma na poličce, čtení zajímavé, ale nikterak převratné, ale je to čtivé a ani mi nepřišlo, že je to vyloženě pro holky. Ale film? Nudně natahovaná slátanina pro 13ti leté holčičky, co neumí s prominutím používat mozek a chtějí si užit kliše v každém druhém záběru. Problém vidím i v tom, že Bella mně ani neoslovila jako žena, kvůli které bych rozpotal klanové války atd. a dvojice hrdinů raději ani nekomentovat. Jako sladká romance pro naivky, rozhodně 5 z 5, ale jako klasický film 2 z 5 a nejde jinak. Na druhou stranu, kdyby film byl až od porodu, tak by to byly pěkné, průměrné 3,5 z 5. Ale takto. Navíc když jsem viděl, že i dívky mého věku odcházely z kina naštvané, tak jsem si říkal, že to utrpení v rámci sázky nestálo za to. Další hvězda dolů za film rozdělený na dvě části, protože je to jenom o tom, že chtějí z toho vytřískat více peněz. Nic víc. A kdo namítá opak, nechť si vzpomene na Pána Prstenů. A kdo chce skutečně upírskou romanci, kdy slovo sex a násilí není sprosté slovo, kde se vysktují nejenom klasičtí upíři, tak si stejně pustí True Blood. I tam sice není hlavní hrdinka kdo ví jak sexy, ale aspoň jsem ji neustále nepřál smrt nějakým ošklivým způsobem. ()

Aria85

Vzhledem k tomu, jak jsem hodnotila predchozi dily, musim tomuto dat 4*.. Rozbresk naprosto predcil me ocekavani, neda se vubec srovnavat s predchozimi dily.. velice dobre zpracovane dejove a pekne doplneno hudebne.. ()

capik25

Kdo nečetl knížky asi nepochopí, proč se Kristen Stewart tváří v některých chvílích tak, jak se tváří, ale ode mě si za tenhle výkon zasluhuje hvězdu navíc. Zpracovat některé scény tak, aby se držely předlohy a zároveň na plátně nevytvořily naprosto stupidní momenty, byl asi nadlidský výkon a až na podivnou konverzaci ve vlčí podobě (která prostě musela být, aby to daválo smysl), se to nadmíru podařilo... Tenhle díl vyrovnal (nebo překonal?) úroveň prvního kousku série a proto dávám 4* ... Lautner konečně hraje a Billy Burke drží laťku, ráda se znova podívám :) ()

G-Athame

Po pro mne ne prilis povedenem druhem a tretim dile, byl Rozbresk cast 1. velkym prijemnym prekvapenim. Opravdu povedene :) Ano, nektere sceny byly zdlouhave a ano, nektere sceny oproti knize byly hodne zkracene, ale celkovemu dojmu tolik neuskodily, davam 4 hvezdy a jdu docist druhou polovinu knizky a tesit se na finalni film :) ()

Lentilkatka

Líbílo se mi to, ať si říká, kdo chce, co chce. Uznávám, že jsou lépe provedené filmy, ale mě se to líbilo. Hlavně bych ocenila hudbu, která byla vydařená. ()

a0001 odpad!

Film trestá diváka, ale čo som komu urobil? Stačí, že som sa pozeral, o ostatné sa už postaral Bil Condon. Toto je otras bez nápadu, myšlienky, deju, trapné, pubertálne, hrozné postavy ako z dievčenského časopisu do 13rokov. Nielen Rozbřesk, ale celkovo Twilight je to najhoršie čo kedy o upíroch, alebo prípadne aj vlkodlakoch bolo kedy natočené. Nechápem to pomerne vysoké hodnotenie. Bol to prvý film vo vašom živote? Otrasné.. 0% ()

Moni33

Mám ráda twilight ságu až na jeden díl - Rozbřesk. Tuhle knihu opravdu nemám ráda, a proto se divím jak jsem tomu vůbec mohla dát pět hvězdiček. Ale méně opravdu dát nemůžu. Teď tak nad tím přemýšlím, ono to ani možná nemělo žádný zajímavý děj, ale ani minutu jsem se vůbec nenudila! Některé scény mě pobavily, u některých mi i ukápla slza a u některých jsem byla napjata, i když jsem věděla jak to vlastně dopadne :) Na rozdíl třeba od Nového měsíce mi přišlo, že ani jedna scéna ve filmu nebyla zbytečná. Jsem ráda, že tu zazněli i skladby ze Stmívání, vždy to dodá filmu to pravé kouzlo. A taky děkuji, že tvůrci nezkazili pár mých oblíbených scén z knihy a naopak ty , co se mi nelíbily, provedli tak, že ve filmu se mi zalíbily :) Hezké provedení proměny Belly na upíra, otisknutí Jacoba do Reneesme a i ta "nudná" svatba se mi líbila :) O něco víc jsem si zase oblíbila jak Jacoba, tak i jeho představitele Taylora Lautnera, Robert Pattinson se pro mě stal opět oblíbeným hercem (né, že bych ho nemusela, ale poslední dobou jsem ho nemusela tak moc, jak kdysi). Opravdu zatím nemám co vytknout. Možná jen kdyby ti vlci nebyli tak počítačoví... ()

Jack.Pott odpad!

Osobně hážu do koše, protože dialogy neměly žádný obsah a postavy byly psychologicky interesantní asi jako retardovaná vosková figurína; ale viděl jsem Twilight i další díly rád - vždyť je svým způsobem fascinující nahlížet do odpadkových košů - hledat mezi smetím skyté, zapomenuté poklady, především ovšem studovat haldy věcí absolutně zbytečných, bezvýznamných, a zároveň nepřiměřeně objemných a čpících. ()

PoNoruška

Nechápu chlapce kteří vyrazí do kina na čtvrtý díl filmu (často na půlnoční premiéru), kterému šoupli už třikrát odpad.To je pánové opravdu romantické jak se svými partnerkami sdílíte toto utrpení jménem Rozbřesk! Smekám před Vámi, Edward Cullen je vedle vás břídil. ()

ArNEtis

Docela překvapení, určitě nejlepší film ságy. Určitě není špatně že film je na dvě části protože, stejně jak u HP, tohle byla předehra, teď přijde to hlavní. ()

Trishka

Jádro zůstává stejné (křečovitá Bella, Edward promiň-že-se-spolu-rozcházíme/bereme-se/jsi-tak-trochu-těhotná a další (ne)herecké výkony), ale naturalističtější kabát celé téhle vlkodlako/upíří sáze prospěl. Přestože pro tenhle fenomén asi už nikdy nenajdu pochopení, tak v případě, že by se režisér trochu vyšvihl ku příkladu s lepším ztvárněním vlkodlaků a paní/pan od scénáře si tolik nevyžívali v sentimentu (popřípadě v jiných omamných látkách, protože obzvlášť některé repliky vyvolávaly touhu zakousnout se do sedačky), tak je čtverka docela obstojná zábava. ()

BBSeeker

Prvá, väčšia časť filmu, bola strašne nudná, rozťahaná, výsostne nedejová, ale keď už som zaspávala, začali sa diať veci a dočkala som sa dvoch pekných, dobre natočených scén, až som sama ostala zaskočená. ()

Bariss

Rozhodně bych neřekla, že je Rozbřesk nějakým hodnotným filmem, ale házet ho do pytle s ostatními odpady? To je dost nefér. Musím říct, že některé momenty byly poměrně zajímavé. Jak už tu bylo řečeno, je to, i dle mého, nejlepší díl série, ne tak špatný, jak se ho dnešní trend snaží ukázat. ()

MataLizatko

Bez obrany Svojim pomalým tempom nám Twilight dovoľuje vnímať a užívať si zmyslami vnútro a jadro. Dráma, vyobrazenie niečoho tak nereálneho tak reálne, a niečoho reálneho a trvácneho niekam mimo realitu, hodnoty, putá, obete. Breaking Down sa jednoznačne vyšplhalo vyššie, ako sa očakávalo. Všímam si, že nie som jediná, komu prekážajú tí "digivlci". Ich vyobrazenie, celkový dojem, jednoducho, to je jediná vec estetiky, ktorá posledným trom filmom veľmi škodí. Bola to výzva a oni ju nezvládli, čo je veľká škoda. Avšak, herecké výkony úžasné, dejová výstavba pestrá, atmosféra oveľa dynamickejšia, nie stále pochmúrna. Mne sa celá sága páči, ale tu som bola prekvapená, dokonca každú chvíľu. Ako aj predchodci, aj tento film je založený na estetike a na lyrických záberoch, ktoré môžu niekomu pôsobiť dojem abnormálnej pomalosti, avšak toto je už iba o povahe a nedočkavosti samotného diváka. ()

zuzza11

Och děkuji pane Condone, konečně někdo natočil první film ze ságy Twilight, i když někdy trošku nesmyslný pochod myšlenek hrdinů, ale za to vy jistě nemůžete. Postrádám více rozvětvené líbanky (kde máte to plavání v moři se sviňuchami?), počáteční těhotenství (přejídání, bolesti), a hlavně postoje Rosalyn. Ale i tak sem se konečně nasmála při sarkastických poznámkách Jacoba. Ostatně humor a láska šli vidět tak, jak jsem si to představovala.... 3 hvězdy jsou jistě moc, ale herci předvedli skvělé výkony, a Kirsten konečně dospěla... ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)