Archer

USA, (2009–2023), 53 h 53 min (Minutáž: 21–65 min)

Tvorcovia:

Adam Reed

H. Jon Benjamin, Judy Greer, Chris Parnell, Aisha Tyler, Jessica Walter, Jeffrey Tambor, George Coe, Maggie Wheeler, Adam Reed, René Auberjonois, Joan Van Ark (viac)

James Bond není jediným agentem pod sluncem, dalším takovým bojovníkem je Sterling Archer. Atraktivní agent slavné tajné služby ISIS. Avšak Archer není jen tak obyčejným agentem. Místo toho, aby neustále zachraňoval svět před zničením, raději utrácí většinu prostředků z konta přiděleného k čerpání při plnění misí za alkohol, stylové oblečení a hlavně za luxusní lehké děvy. Vše mu prochází jenom díky tomu, že jeho matka je šéfkou celé tajné organizace ISIS. (oficiálny text distribútora)

Milky.

Asi nikdo nemůže popřít, že Archer je nevyzrálý kokot, idiot, debil a zmrd na úrovni 10tiletého dítěte a že animace kolísá od geniální (někdy) k naprosto hrozné (většinou). Ale pak přijdou situace, hlášky a naprosto šílené postavy a seriál se prostě nedá jen tak zatratit. Nakonec se člověk (když promine ty dva zmíněné nedostatky, což po pár dílech už není problém) jen královsky baví. Navíc jeden z mála seriálů/filmů, které berou v úvahu ohlušení při střelbě (z čehož samozřejmě také vyplývá spousta parádních situací). ()

zelvicka.

"Sterling Archer, nejnebezpečnější agent na světě," řekl s výrazným východoevropským přízvukem. Seriál si bezesporu bere na mušku jistého jiného tajného agenta, nicméně se podíváme i do pozadí takové špionážní agentury, jen abychom zjistili, že v ní vlastně pracuje parta docela obyčejných lidí - tedy, kdybychom jejich úchylky vyprůměrovali. Ředitelka je tajnůstkářská alkoholička, sekretářka je masochistka ládující se LSD, personalistka zase obézní bisexuální nymfomanka, účetní takový ustrašený packal (což bychom nečekali od muže s jeho... velikostí), máme tu muže, který je vždy postřelen, šíleného vědátora a pak jsou tu esa - terénní agenti. Sexy mocca Lana, přiteplený Ray, a nejnebezpečnější agent světa Sterling Archer, který po matce sdědil lásku k alkoholu a neukojitelné libido (v počtu partnerů si totiž moc nezadají). Pravdou je ta věc - i když se vám zpočátku bude zdát Archer jako hrozné hovado, vězte, že pod jeho svalnatým hrudníkem bije zlaté srdce, a svoji práce bere s lehkostí, radostí - a dělá ji dobře. ()

Mikino00

Výborná, místy hodně absurdní, zábava postavená na postavách, kde každá z hlavních postav představuje rozdílného magora a vzájemně se doplňují a tvoří tak nejhorší špionskou organizaci všech dob. Humor s jakým jsou děj, scény i jednotlivé vtipy vystavěny mi naprosto vyhovuje, seriál navíc paroduje můj oblíbený žánr. Až do konce páté série jsem nezaznamenal výraznější pokles kvality, takže i přes naprostý dějový odklon v páté sérii, který byl zábavný a zajímavý, panuje stále spokojenost. Jako nejsympatičtější postava se mi jeví bláznivá sekretářka mající miliardy a zamčeného ocelota v obrovském domě. Šestá řada nezklamala, nebyla sice tak dobrá jako ta předchozí, ale i tak držela svůj standart vysoko. Úroveň řady sedmé byla velmi průměrná a seriál již nedokázal moc zaujmout. Za to osmá řada naprosto odbočila do noirových retro vod a byl to zásah do černého. Vtipná a nevyzpytatelná jízda jako na začátku seriálu. I devátá řad potěšila, změna postav i prostředí vyšla na výbornou. ()

geimz

Hodnotenie po 7. sériach: 70% Archer začal v prvej sérii ako jednoznačné osvieženie žánru, a to či už kreslených seriálov alebo špiónskej komédie. Bohužiaľ doplatil na to, na čo väčšina seriálov - nekonečné naťahovanie. Po najnovšej sérii to so seriálom vzdávam, pretože mu definitívne došiel dych, už neponúka ani tých pár vtipných momentov, ktoré boli prítomné v sérii 5 a vyššie. S daným žánrom sa už nedá zájsť niekam ďalej a byť stále originálny alebo vtipný, fakt, ktorý siedma séria dokázala takmer dokonale. ()

Piri

Vtipný a satirický seriál s vtipne podaným čiernym humorom a sexi agentky. Prevážna väčšina je vydarená. Druh animácie mi neprekáža. Coolová zvučka. Avšak od 8. série to dostalo nový layout, hneď mi to bilo do očí, príliš veľa detailov, aj vo zvučke tá chôdza bola presnímkovaná a takisto farebné pruhy, neviem načo tam kydli tie textúry. Nemá to ten pôvodný drive a nádych retro grafiky, taktiež prehnane začali používať 3D. Neviem prečo čo je dobré musia meniť. Chápem aj to, keď scenáristi vyhorejú, ale keď je raz dobre postavený námet, nemá sa to čo meniť. 8. séria a neskoršie sú už mimo realitu. Do 7. série to mohlo pokračovať vlastne donekonečna. Neviem čo to autorov napadlo, spraviť Archera pomaly na všetky štýly (Archerov sen, ostrov, vesmír), vezmeme všetky postavy a dáme ich do nového prostredia a času, fakt geniálne. Už čakám, kým z nich spravia SG-1 tím.. Ale vesmírna séria bola vydarená (keď odmyslím pôvodný námet), nebolo by vôbec zlé keby spravili obdobný animovaný scifi seriál. Musím pochváliť výborný český dabing, na ktorom si dali evidentne záležať, aj keď niektorí vyčítali tvorcom preklad, v podaní M. Holého, J. Zenáhlíkovej, M. Steinmasslovej a ďalších. Réžia Kateřina Březinová. ()

ASSBURGER

Nič proti animovaným rozprávkam ale táto je naozaj nudná,ako musím uznať že zábavy tam je celkom dosť ale proste South Parku sa to nevyrovná nikdy. Dal som 3/5 možno že to je dobrá rozprávka ale nie pre mňa. Zo začiatku je to nudné ale možno sa to potom rozbehne... ()

TaanStari

Jsem u jsem 4. série, zatím za 4*, trošku mě začíná srát, že do seriálu, který staví na špatných vlastnostech, nejistotách, zlozvycích a úchylkách serou kyborgy a podobné hovadiny, ale jinak nemám co vytknout. ()

TETŘEF

Aspoň, že je to jiné než sitcomové modly naší generace. Zlá stejnost vaší naší matky a velkého třesku je tady zadupána zajímavou animací, sexy holkama a vtipy proti židům, američanům,britům, černochům rusům i mixem daných stereotypů. Na druhou stranu, na prdel jsem si z toho taky nesedl...což by nemusel být problém s přibývajícími sériemi. // ()

John8

Pořád úplně nechápu jak to funguje, když je hlavní hrdina rozmazlený, sebestředný oprsklý, natvrdlý a neustále nadržený ožrala, který uráží kohokoliv potká, tak neuvěřitelně zábavný a jak do jisté míra chápete kdy a jak se z něj právě tento člověk stal a ptáte se proč s jím není samotná předloha (James Bond předpokládám) Ze začátku jsem si lámal hlavu se zasazením. Studená válka, počítače, auta, i styl rádoby komiksové animace nazačují 80. léta, ale zároveň tu jsou mobily s foťáky asociální sítě? Tyto obavy jsem ale vyhodil z okna v momentě kdy se na scéně začali oběvovat kyborgové a rakety s Kolonisty marsu. A od té chvíle si show užívám ještě víc... Jen tak dál. ()

Raziel_cz

Neuvěřitelná zhovadilost, jejíž humor je tak strašně debilní, až je opravdu vtipný. Archer je nejlepší světový agent. A taky autista. Zábava přímo úměrná tomu, kolik odkazů na Burta Reynoldse dokážete v každé epizodě najít. ()

Folky

Nahláškovaná pecka s úžasnou animací. Pozdější antologické řady mě nebavili tolik, ale s 11. sérií je kvalita opět na vrcholu a je vidět, že i když to chce občas změnu, tohle téma se hned tak nevyčerpá. ()

Mira90

Zatímco si užívá, agent Sterling Archer, krycí jméno Vévodkyně (matka toho psa vážně milovala), nejlepší tajný agent na světě, kosí jednoho nepřítele za druhým. A ještě rychleji hláškuje. Stejně jako další skvělé postavy, Lanou Kane počínaje a Pam Poovey konče. Je to třeskutě zábavné, sprosté, kreslené, a jak se praví v titulcích: ,,Tento seriál rozhodně není pro děti." ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)