Archer

USA, (2009–2023), 53 h 53 min (Minutáž: 21–65 min)

Tvorcovia:

Adam Reed

H. Jon Benjamin, Judy Greer, Chris Parnell, Aisha Tyler, Jessica Walter, Jeffrey Tambor, George Coe, Maggie Wheeler, Adam Reed, René Auberjonois, Joan Van Ark (viac)

James Bond není jediným agentem pod sluncem, dalším takovým bojovníkem je Sterling Archer. Atraktivní agent slavné tajné služby ISIS. Avšak Archer není jen tak obyčejným agentem. Místo toho, aby neustále zachraňoval svět před zničením, raději utrácí většinu prostředků z konta přiděleného k čerpání při plnění misí za alkohol, stylové oblečení a hlavně za luxusní lehké děvy. Vše mu prochází jenom díky tomu, že jeho matka je šéfkou celé tajné organizace ISIS. (oficiálny text distribútora)

kulyk

Zásadní informace - nehodnotit a ani nepřestat sledovat po prvním dílu. Během druhého již zpozorníte - a od třetího se začnete spokojeně tlemit. Vhled do zvláštního houmra tvůrců potřebuje svůj čas. Seriál je obzvláště vhodný pro kvalitní angličtináře, protože kadenci hovoru či břitkost jazyka titulky nedokáží vystihnout, případně vy nestíháte čísti je. A bykoz já ingliš docela gud, ale not zas tak veryvel, sem fpyčy. ()

Tom Riddle

Archer je (údajně) jeden ze světově nejlepších tajných agentů. Údajně proto, že neexistuje den, kdy by se nějaký případ nepokazil jeho promiskuitou, alkoholismem nebo užvaněnou hubou. Zázračně se skoro vždycky podaří to nějak napravit (obvykle s pomocí sexy agentky Lany Velkoruké), případně všemocná šéfka (moje favoritka) matinka Malory zamete nepříjemnosti pod koberec. Archer je v první řadě animák určený fandům sitcomu Arrested Development. Je to z něj poznat na pohled první (Jessica Walter, Judy Greer, Jeffrey Tambor nebo David Cross jako dabéři), druhý (poměrně dost running joků), i třetí (Chicken dance!, Malory a její „buster“). Problém je bohužel v tom, že ve všem je mnohem slabší. Ať už se týče svižnosti děje, prokreslení charakterů, nebo kadence joků, v ničem se AD ani zdaleka nevyrovná. Díky prdlým vedlejším postavám (zavalitá hláškující HR „specialistka“ Pam Poovey a podivínský Dr. Krieger se svojí virtuální nevěstou FTW), a působivému vizuálu (občas to vypadá jak vodovky, občas jak cel-shade) přesto poskytuje docela vyhovující alternativu. Danger zone! ()

xxmartinxx

Jsem překvapený, jak dlouho tahle subverze maskulinity vydržela fresh. Plus ta cool popartová animace! Poslední antalogické řady mě ale začaly dost iritovat. ()

Djoker

Od začátku příliš nefunguje humor, potenciál agentského prostředí také nevyužit a nebýt originální animace, tak skutečně není důvod tomu dávat šanci. Archer je sice stylový dement, ale jedna hláška na epizodu není dobrá vizitka. S1: 50% ()

TeeAge

|| Scenár: Adam Reed | Hudba: Scott Sims, Mel Young, The Killer | Distribúcia: FX | Štúdio: Floyd County Productions, Radical Axis, FX Productions || Napriek čirej sprostosti a samoúčelných dejových postupov je Archer zábavnou záležitosťou vďaka premyslenému príbehu a hromade slovných a činných vtipov. Vzľadom k tomu, že je seriál animovaný, zážitok je silne závyslý od dabingu. Maďarský je viac, než podarený. 85% --- Po siedmych sériách pre mňa kultová záležitosť, ktorá sa bude za 20 rokov premietať na nočných školách :D | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

Arachneuss

Archer, Sterling Archer aneb, jak by vypadaly „bondovky" zahnané do extrémů. Supertajný agent peníze na ochranu země raději utrácí za luxusní děvky, chlast, ultrastylové roláky... a ještě luxusnější děvky. A proč ne, když za šéfa má vlastní matku, bejvalku mu klátí pozér z účetního a svět jeho pomoc potřebuje téměř každou chvíli. Zní to absurdně, ale funguje to dokonale. Studená válka nikdy nebyla tak zábavná. ()

Fiftis

Toto je absolútna bomba. Asi som objavil seriál presne na mieru. Nechápem, že som sa o tomto seriáli dozvedel len tento rok. Milujem každú jednu postavu. Nenútený humor, úžasná akcia, skvelé príbehy, sem tam tie najtvrdšie nadávky, sex alebo aspoň sexuálne narážky v každej časti. Seriál nestráca na kvalite ani po novších sériách, ktoré urobili celkom odvážnu zmenu a síce, že sa celé série venujú jednému príbehu a vždy v inej dobe. Naozaj som si už po prvej časti tento seriál obľúbil. Animácia je veľmi príjemná. Na každej postave mám niečo rád. Pochváliť môžem aj český dabing, kde sa objavujú hlasy mnohých mojich obľúbených dabérov ale hlavne dabériek so sexi hlasmi. Kiež by tento seriál nikdy neskončil. ()

Kothy

Dost ujetý animovaný seriál o tajném agentovi plný nadávek a sexu. Mně to moc nebere, ale někomu se to zřejmě líbí. ()

Ratemus

Nejlepší zpracování tajných agentů, co jsem kdy viděl. Ani na chvilku se nenudíte protože super hlášky vás bombardují téměř každou vteřinu, je to zábavné a pro mě jeden z nejlepších seriálů. Mimochodem to opravdu není pro děti, přesně jak je řečeno na začátku každého dílu. Seriál si nechodí pro sprostý slova a nechutnosti daleko. Takhle nějak si představuju vtipného Bonda, kterého mi zatím nabídl pouze Kingsman ve filmové podobě. Hudba je výborná a dabéři pasují přesně do svých postav. Kresba je moc vydařená, všechny postavy jsou povedené, prostě radost sledovat, určitě můžu doporučit, zábava je zaručená. ()

ScarPoul

Archer je hulvát, sexista a šovinosta, mamičkin maznáčik a podľa niektorých zdrojov aj jeden z najlepších agentov. Ale viac ako o vyriešenie nejakého zaujímavého prípadu mu ide hlavne o jeho ego a ako dostať svoju ex, súčasnú kolegyňu znova do postele. Seriál, ktorý sa krásne vyžíva v oplzlostiach, povrchnosti a prekvapivých smiešnych zvratoch. Animácia je oku lahodiaca a aj keď mimika tváre si vystačí z dvoma výrazmi nepovažujem to v tomto smere za nejakú výraznejšiu chybu. Dobre sa na to pozerá a pre mňa to má asi rovnaký kultúrny a zábavný dopad ako trebárs South park. S tým že toto je predsa len o niečom inom. Ak sa vyžívate v primitívnosti a sexuálnych deviáciach, ak sa vám páčia špionážne filmy a prostredie v ktorom sa odohrávajú, tak je Archer seriálom presne pre vás. Zázraky nečakajte. Len sa nechajte unášať a bavte sa.1 séria 70%. Pomaly rozbeh a snaha o prepojenosť viacerých častí plus vývin zo stranu postáv( kupodivu) ma začal nehorázne baviť. Viac šovinistické a povrchné, než vyslovene inteligentné, ale začína sa mi to páčiť. 2 séria 80%. Práve som dopozeral tretiu sériu a stále ma to rozosmieva viacej a viacej. Scény s ocelotom patria k tým najlepším. 3 séria 90%. Archer systematicky tlačí na pílu. Skvelé hlášky, skvelé diely a mňa prepadáva obrovská chuť na whisky. 4. séria 90% Väčšia náväznosť dielov a viacej faciek a nejaké tie ľahučké dejové zvraty robiace z toho prvotriednu pochúťku. 5 séria - 90% Daaangeeer zooone. Rodičovstvo a Archer. Mega veci. Grafika omnoho lepšia ako v predchádzajúcich dieloch a úprimne mám tú partičku šialencov fakt rád. Cheryl je tak tupá až sa z nej stala moja najobľúbenejšia postava. 6 séria - 100% Ono to dozrieva ako víno. Rád sa k tomu vraciam. Je to presne ten mix nekorektnosti a zábavnosti aký nutne po debilnom dni v realite potrebujem. Stáva sa z toho pre mňa kult. 7. séria -100% Zmena prostredia je snahou o ozvláštnenie. Nie že by to séria potrebovala. Aspoň v mojich očiach. Ale pozrieť sa na rovnaké postavy v iných úlohách s dôrazom na Noirovú atmosféru. Zožral som to aj s navijákom. 8.séria - 100%. Tentoraz džunglové dobrodružstvo alá Uncharted. A znova zmena prostredia a staré známe postavy v iných úlohách. Čo je pre mňa fascinujúce, že si to udržuje sále zábavnosť a atraktívnosť. Alebo som asi naozaj prostoduchý šovinista. 9.séria - 100%. Po rozbiehajúcich sa sériach tu máme trošku krok späť. Hoci je to stále miestami zábavné, je vidno, že sa tu trošku varí z vody. A hlavne sci-fi Archerovi až tak veľmi nesvedčí. Každopádne sa tu vysvetlí to, čo všetci predpokladali a dostávame sa týmto späť do sveta, ktorý sme opustili v siedmej sérií. Dúfam, že táto zmena úroveň znova trošku pozdvihne. 10.séria - 70% A sme späť. Archer znova dokazuje v čom je tak skvelý. Funkčné vo všetkých ohľadoch s malými hintami na ďalšiu sériu. Späť v špionážnom háve a s množstvom fantastických vtipov, ktoré majú prudko na saláme celé to PC. Čo je hlavný dôvod prečo ten seriál milujem. Uvedomili ste si dakedy, že ma potrebujete, aby ste mali výhovorku pre to, byť najhoršou verziou samých seba? Geniálne. 11.séria - 90% Dvanásť rokov je veľa. Veľa vecí sa mení, Archer zostáva viac menej rovnaký. Charakterovo stále dokonalé. Príbehovo a epizodicky ale uťahané, nenápadité a už aj celkom nudné. Hoci nie všetky časti. Archer bol pre mňa vždy príjemnou oddychovkou. Ale žiadalo by sa tomu pridať aj nejaký ten vývin a posun ďalej. Minimálne v rámci súčasných trendov. Inak je to potom recipročné. Podobne pre mňa dopadol Family Guy. 12. séria - 55% () (menej) (viac)

liquido26

Dokoukal jsem všech 11 sérií. Většině jsem dal 4*, některým 5, některým 3. Z toho by logicky vycházelo celkové hodnocení seriálu 4, ale dávám mu plný počet. Archer je totiž takový úlet napěchovaný bizardními postavami, kultovními hláškami a nekorektním humorem, že prostě nemůžu jinak. V oblíbenosti vede jednoznačně šílená Cheryl/Carol "Hey, could you choke me a little bit?" ()

Džany

Snažím se nalézt slova, která by zachytila pointu tohoto pořadu, ale napadá mě jen fráze "puberťácký seriál pro dospělé". ()

ledzepfan

Po dvou sériích musím konstatovat, že je to překvapivě povedená záležitost, velmi rafinovaně, zručně a vkusně balancující na hraně mezi několika propastmi. Ano, je to sprosté, ale úderně a chytře. Ano, je to nekorektní, ale urazí to jen blbce. Ano, je to absurdní úlet, ale pořád si to drží hranu příčetnosti. Ano, animace je stylizovaná a strohá, ale perfektně funkční.... Ať už po haluzi nebo z šikovnosti, Archer je namixovanej hodně výživně.... PS: Nevěřil bych, že to ještě někdy řeknu, ale český dabing se v tomhle případě povedl na výbornou. ()

zdepapepa

James Bond, Johnny English, Austin Powers a nyní Sterling Archer. Jediný animovaný, ale díky tomu jako jediná humornější verze Jamese Bonda si v sobě může dovolit i bohatě propracované akční scény, kolikrát pořádně přitažené za vlasy, ale to jen dodává na humoru. To a kontrast s ne zrovna bondovskými nebo family friendly hláškami. Každá postava je dostatečně osobitá, nikdo tam není jako absolutní straight man, každý má své pro a proti a každý by mi chyběl (viz když se ze staré dobré Pam stala otravná závislačka na kokainu). Archer Vice nebyla ale taková tragédie, jak někteří lidé dávají najevo. Archer a Lana, jeden z nich vypadá úplně jako postava v seriálu, jeden ne, odhalení nechám na vás. Doporučuji sledovat bez titulků kadence vizuálních vtipů i těch slovních je totiž největší co jsem kdy viděl, takže byste o něco mohli přijít. Počet nekvalitních sérií se však nebezpečně blíží počtu těch kvalitních. ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)