Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Earl_23

Snímky režiséra Davida Finchera patří k bezpochyby těm nejzajímavějším. Já si nejvíce užil Sedm, protože tolik úžasné atmosféry hned každý film nemá. Osobně neznám lepší krimi - vraždy jsou otřesné, vrah "geniální" a vyšetřovatelé tvoří skvělou a charismatickou dvojici (ono také co jiného od Freemana a Pitta čekat, že :). Vzpomínám si, že když jsem film viděl poprvé, posledních 15 minut jsem skoro nedýchal. Vysoké hodnocení je zcela zasloužené. Zážitek, na který se nezapomíná! ()

MáŠa

Dobré, ale v žebříčcích je to momentálně 6. nejlepší film, a to si zase nemyslím, že by to muselo být tak vysoko. Je mnoho filmů, které ve mě zanechaly výraznější stopu. ()

luka4615

David Fincher - Greatest Hits „Wanting people to listen, you can't just tap them on the shoulder anymore. You have to hit them with a sledgehammer, and then you'll notice you've got their strict attention.“ ()

Sawy

Skutečně asi ta nejlepší detektivka,která kdy byla natočena.Fincher se v žánru thrilleru cítí jako doma,jak později dokázal i ve filmech Zodiac nebo Hra.A Sedm je jeho vrcholné dílo,které bude sakra těžké překonat.Lépe gradovaný film jsem ještě neviděl.Od pozvolného začátku,kdy se seznamujeme s hrdiny a s hrůzným vrahovým plánem,až po šokující a zdrcující konec,který člověk rozdýchává ještě dlouho po zhlédnutí.V dokonalém scénáři není ani jedno přebytečné slovo,všechno dokonale sedí,mrazivá atmosféra špinavého města,kde řádí zločin,je famózní.Morgan Freeman snad nikdy nedostal roli,ve které by tak zužitkoval veškeré své charisma,jako tady.A pro Brada Pitta byla spolupráce s Fincherem nejzásadnější v kariéře,skvělý výkon.Když se na scéně objeví vrah s tváří Kevina Spaceyho,člověk z něj nedokáže spustit oči a hltá každé jeho slovo,svým mrazivým výkonem připomíná Hannibala Lectera.Jen jedna věc mi trochu zkazila zážitek,ale to není filmem,ale mojí vlastní blbostí.Film už jsem jednou viděl,když jsem byl malý.Nesoustředil jsem se na něj a nudil se.A i když jsem ho nedokoukal do konce,tak mi pak kdosi řekl závěr.Takže při prvním regulérním zhlédnutí jsem si ten šok nevychutnal tak,jak bych chtěl.Ale to je jenom moje blbost a fakt,že i tak mě u konce silně mrazilo v zádech,jen dokazuje kvality filmu.100 % ()

Lucasion

Pýcha. Lakomství. Závist. Smilstvo. Lenost. Obžerství. A Hněv. Toto je Sedm smrtelných hříchů podle, kterých vrah zabijí své oběti. Brad Pitt jako detektiv David Millse a Morgan Freeman jako poručík William Somerse, který má týden do důchodu se snaží rozluštit tento zapeklitý případ a najít vraha. Brad Pitt v této roli graduje a je dokonalý. Zaručeně jedna z jeho nejlepších rolí. Tento film je jedním z nejlepších snímků naší generace. Film stejně geniální jako krutý! Vraždy přicházejí každý den a jejich plánovaní je naprosto dokonalé až vám to bere dech. Naprosto bezkonkurenční zápletka odrovnala všechny krimi a detektivky od jejího vzniku i potom. Ponurá atmosféra tohoto snímku je zpracována dobře a dodává divákovi pocit strachu a bezmoci. Zmínit se musím i o naprosto epickém a uchvacujícím vyvrcholení, který tento snímek má. Vyrazí vám dech tak jak se u žádného snímku této kategorie nepovedlo. Film Se7en je zaručeně jedním ze snímků, které zkrátka musíte vidět! ( 97 procent ) ()

Chickenka

Nechápu proč jsem shlédnutí tohoto filmu tak dlouho odkládala. Fincher je skvělý režísér, ale to co tu předvedl je dechberoucí. Výběr hlavních postav se povedl, za mě velké plus za psychopata Kevina Spaceyo, protože ten byl naprosto šílený. Režisér si umí pohrát s napětím, divákovým očekáváním a až do konce filmu není nic jisté. Za mě bezpochyby plný počet! ()

NIRO

Ušlechtile vyťukaná depka a král všech těch thrillerů, v nichž jakýsi pošuk morduje podle nějakého bizarního systému. A že se jich po úspěchu tohohle filmu v devadesátkách vyrojilo - nejednou chtěl každý druhý natočit nějakých svých Osm nebo aspoň Pět a půl. Ale skoro nikdo se nepřiblížil rafinovanosti scénáře Andrewa Kevina Walkera a řemeslné obratnosti Davida Finchera. ()

stub

Thriller(!), který za celou dobu ani jednou nepřekvapí, mi snad už ani nepřipadá jako thriller. Není to špatné (Freeman je tradičně dobrý, i Pitt se dá), ale 8. nejlepší film v databázi? ()

Shaqualyck

Totálně depresivní propršená detektivka o nevděčnosti policejní práce, náboženském fanatismu, mezilidských zvěrstvech a nebezpečné závislosti na klasické literatuře. David Fincher zkrátka spáchal precizní moderní oldschoolovku hodnou nejvyššího diváckého obdivu. Nutno ovšem podotknouti že za vydatné pomoci PANA SCÉNÁRISTY Andrewa Kevina Walkera. 10/10 ()

Handle

I přes naprosto špičkovou kritiku mi dlouho trvalo než jsem se k filmu dokopal. Ze začátku jsem moc nechápal, proč je tak skvěle hodnocen, ke konci už jsem chápal moc dobře. Br, ty vraždy! Velmi napínavý a atmosferický snímek! Avšak jestli je úplně nejlepší od Finchera, to zase nevím, jestli bych řekl - přeci jen Fincher je Fincher a kvalitních filmů má dost. Každopádně skvělý film je to bez pochyby a já mu v podstatě ani nemůžu nic vytknout. Ovšem k plnému hodnocení mi prostě něco chybělo... ()

ScarPoul

Film, ktorý sa vám jednoducho dostane pod kožu, rovnako ako chlad z daždivého počasia, ktoré neprestajne bubnuje za oknami. Sedem je asi najstiesnenejší triler aký som mal možnosť vidieť a porovnávanie z Mlčaním Jahniat je namieste. Obidva šokujú, znechucujú, ale nemôžete od nich odtrhnúť oči. Fincher z každej jednej scény lovil maximum. Je to na filme vidieť a aj cítiť. Freeman a Pitt si skvelo sekundujú a aj keď ich vzájomný vzťah nedosahuje takých rozmerov ako vzťah Fosterovej a Hopkinsa, nemám vlastne čo vytknúť, Naháňačka v daždi a finále ma doslova obrali o dych. Všetko ale zvláštnym spôsobom pôsobí až epicky - hlavne čo sa vrážd a ich interpretovania týka. K tomu všetkému ešte démonický Spacey, ktorý pôsobil až tak zvrátene, že som mal vážne problém sa na neho pozerať. Nechcem tvrdiť že Sedem je vrchol Fincherovej tvorby. Tvrdím len, že k tomu nemá ďaleko. ()

hendrich6

Dvojice skvělých detektivů Morgan Freeman a Brad Pitt, originální nápad, působivý zločinec Kevin Spacey, který je ve své roli hodně děsivý a hlavně hutná atmosféra dělají z tohoto filmu naprostý vrchol žánru, který se bude překonávat jen těžko. 95% ()

Pepy

Výborné strhující drama! Viděl jsem přesně to, co jsem chtěl vidět. Film jsem si užíval od začátku až dokonce. Hodně se mi tam líbily vybrané scény u kterých byla dramatická hudba, která to všechno povzbuzovala. Navíc je to nejlepší natočený snímek Davida Finchera. Skvělé krimi, výborná kamera a to všechno upoutalo moji pozornost na celé dvě hodiny. ()

Genero

Když se přenesu do roku 1995, řekl bych, že spojení mrtvolný thriller, Brad „Tečetudyřeka“ Pitt, Morgan „Řidičslečnydaisy“ Freeman a režie Davida „Vetřelecnějakmitonesedlotři“ Finchera musí dopadnout na hovno a film skončí s nelichotivou nálepkou „nechtěně vtipný“ v propadlišti dějin. A jaké překvapení! Trochu bizarnosti, tak akorát krve, cmrndneme kapkou úchylnosti, jedna lekačka typu „fujtojsemseposral“ postačí, navrch okořeníme Kevinem a máme tu krimi laskominu pro můj mlsný jazyk jak dělanou. ()

Lacike

Po miernom sklamani z absencie explicitnych scen vo filme 8MM som si pustil tuto klasiku, aby som sa na dost dlhu dobu nasytil nechutnosti, kedze uz extrakrvaky nezeriem tak ako kedysi v puberte. Uz uvodna scena s megatuckom je riadny humus. A kamera neuhne a neuhne. Esteze sa vsetky mrtvoly nachadzaju v zatemnenych miestnostiach s asi priklincovanymi zavesmi a nefunknymi svetlami :) A vonku samozrejme sest dni zo siedmych chčije a chčije jak sa na poriadny temny thriller patri. Ale to je standarne pravidlo asi ako ze sa kazdy horor odohrava v noci. Vsetko ostatne si zasluzi pochvalu. Zaujimavy pripad s vrahovym motivom, ktory si zasluzi zamyslenie napriek uchylnemu prevedeniu. Fakt by som sa mu nechcel dostat do ruky a to by sa nejake dôvody, aby si ma vyhliadol nasli. Najpôsobivejsie dopadol pripad s hriechom lenivosti. Fuj. Skvele sa vydarila ustredna dvojka detektivov. Chemia medzi nimi funguje bezchybne napriek tomu, ze maju uplne ine povahy. Freeman ako klasicky mentor, ktory ma uz vsetkeho po krk a Pitt ako horkokrvny mladik, ktory ide do vsetkeho po hlave. Dakedy ma trochu nudili sceny, ktore sa venovali ich sukromiu. Teraz by som prijal, keby ich bolo viac. Hlavne vzhladom na zaver. Lahodnym bonbonikom je hlavny zaporak, ktoreho identita snad uz po tolkoch rokoch nie je spoiler, ale varoval som vas. Spacey tu podava genialny vykon na rovnakej urovni ako v Usual Suspects. Tie dvojzmyselne narazky a usmevy pri rozhovore s Pittom v aute su doslova diabolske. Ale vrchol filmu je samozrejme sokujuci zaver, ktory ale je pri opakovanom zhliadnuti zretelne budovany uz od zaciatku. Po jeho zhliadnuti ste zaroven radi, ze este existuju tak originalne prevedene filmy a zaroven sa citite uplne odrovnany. Takze vysledkom je ukazkovy predstavitel zanru, ktory patri k absolutnej spicke a druhy najlepsi Fincherov film, ktory napriek vysokym kvalitam dokazal este raz prekonat. 10/10. P.S. CZ dabing je do velkej miery vydareny az na otrasne zvoleneho Spaceyho dabera, takze akonahle sa objavi na scene, tak prepinam na original. ()

Ai.ma

Po shlédnutí tohoto filmu jsem se chtěl stát náboženským fanatikem, ale když jsem uviděl, kolik stránek má bible, rozhodl jsem se, že budu i nadále naprosto obyčejný debil. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý