Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Ornament

Tento film přinese i optimistům díru do jejich pozitivního smýšlení. Natolik negativní svět, nehostinné reálie a přesvědčivé výkony herců s jejich zpackaným životem v titulních rolích dávají všem poznat skutečných stav věcí. Famózní scénář s pointou na závěr vytře zrak i všem škarohlídům detektivního žánru. A šimrání okolo žaludku bude diváky provázet i při závěrečným titulcích... ()

T1000

O tomto filmů už je napsaných tolik komentářů, že to nemá cenu opakovat fenomenální scénář Andrewa Kevina Walkera, možná vůbec nejlepší režie Davida Finchera, prostředí temné, špinavé, mrazivé. Skvělé obsazení v čele s Pittem a Freemanem. Jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

bonsetti odpad!

Nechápu zdejší hodnocení. Nesmyslně překombinované, zcela nereálné. Nechutné záběry. Hnus. Proklikáno, vypnuto v 1/2. Souhlas s:arkie, Courek ()

5bw

Božstvo všetkých kriminálok a krimi filmov. Raz darmo, David Fincher všetkým ukázal ako sa to robí. Film ide stále vpred, nezaoberá sa zbytočnosťami, neodbáča...jednoducho celý čas sa pozeráte na vyšetrovanie zločinu, ktorý vás tak či tak zaujíma z celého filmu najviac. Vrah je totálny magor, čo sa asi dá povedať aj o scénáristovi:) V každom prípade, vďaka za to. Vraždy sú neskutočne premyslené, do posledného detailu, nevidíte žiadne diery ani si nevravíte: "Akože si to nevšimli, veď ho už mohli mať!" Takisto morálna dilema na konci filmu (ktorú ale nevyspoilujem, nebojte sa) vás nenechá dýchať. A keď k tomu prirátame genialitu určitých momentov (pre tých, čo videli - lenivosť, asi viete o čom vravím), scenár a réžia - dokonalosť. Čo sa týka hereckých výkonov, tak Freeman klasicky skvelý - odmeraný, profesionálny. V kontraste s Bradom Pittom - mladým, vášnivým (v istých momentoch aj idúcim pekne na nervy) tvoria zaujímavú filmovú dvojicu (hoci, videl som už aj lepšie, túto by ste určite nespomenuli, keby sa vás niekto pýtal na najikonickejšiu filmovú dvojicu). Neistá kráska Paltrow, ale hlavne, hlavne démonický Spacey už iba dokresľujú najlepšiu kriminálku, akú tento svet mohol vidieť. 90% ()

rostsoft

Asi nejlepší kriminální thriller co vůbec kdy vznikl. Navíc použili velmi zajímavé téma. Jelikož jsem biblí nepolíben, vůbec jsem nevěděl že nějakých sedm smrtelných hříchů vůbec je. Takže pro některé, myslím si že nejsem sám, to mohlo být i poučné. Každopádně skvělá zábava se skvělými hereckými výkony tento film řadí mezi úplnou špičku. ()

SNCIS

"Ernest Hemingway kdysi řekl: ‚Svět je nádherné místo a stojí za to o něj bojovat.’ Souhlasím s tou druhou částí." - 100%. ()

Majci11

Film, ktorý mi odpálil dekel. Doslova som žral každú minútu a na konci som ostal absolútne odrovnaný. Režisér je doslova god v svojej branži, pretože každý film, ktorý som od neho videl, bol neskutočný. Herecké výkony sú nezabudnuteľné a Kevin Spacey je jeden z najlepších filmových záporákov všetkých čias. ()

Janie83

Tento film jsem si pustila asi před týdnem po strašně dlouhé době, možná snad dvaceti letech. Byla jsem zvědavá, jestli je to furt tak dobré, jak si jsem si to pamatovala. A ano, je to pořád stejně dobré, a i když jsem si matně pamatovala konec, tak jsem si málem ukousala nehty. Jediné, co mi trochu vadilo, byl překvapivě Brad Pitt. Nevím, jestli to bylo tou rolí, nebo tím, že to bylo poprvé, co jsem ho viděla/slyšela v originále, ale něco mi na jeho projevu nesedlo. ()

mortimerm

Genialita zvečnená na plátne. V tomto nechutnom a brutálnom filme, zasadenom do permanentne upršaného mesta, prakticky neexistuje zaváhanie z hľadiska spracovania. Neopísateľne dobré herecké výkony nielen zo strany hlavných troch postáv, scény, ktoré diváka dvíhajú zo stoličky, jeden z najlepších záverov, aký bol kedy natočený, všetko toto právom radí tento film medzi najlepšie kúsky, aké boli kedy natočené. Ak ale môžem dať jedno praktické odporúčanie, slabšie povahy by nemali film pozerať potme. Lebo celý film je temný. ()

Marcel25

Úžasne napísaná a zahraná dráma, s neuveriteľnou atmosférou, ktorá ma strhla a vtiahla do deja od začiatku filmu, až po silný a strhujúci záver. ()

3Libras

Tento film som videla prvý krát roku pána 1999 na prahu svojej puberty a odvtedy som nevidela žiaden lepší thriller a bojím sa, že už asi ani neuvidím. Zase nie, že by som tento film mala chuť si často púšťať. Tá temnota tu je úžasná. A pri posvietení si baterkou na jeden z hriechov som asi prežila aj chvíľkovú zástavu srdca. Geniálna vec. ()

KrejcirikR

Ano pětihvezdičková záležitost, ale ten nehorázně předvídatelnej závěr?? každopádně při scéně kdy trio jede v autě jsem ani nedýchal ()

Leopard12

Celkový obraz Seven je tak silný a uvěřitelný a myšlenka trestání hříšníků tak reálná, že se vrah stává pochopitelným a divák má tendenci s ním sympatizovat přes veškerou jeho šílenost. Charaktery hlavních hrdinů a jejich vzájemné vztahy jsou skvěle, ale nenásilně vykresleny, navíc bezchybně zahrány. Depresivní atmosféra velkoměsta, déšť, hudba, ruch ulice, všechno to skvěle sedí. Nejde zde o krev, ale podstatu vražd a závěr je už od rozhovoru v autě brilantní, šílený, nečekaný. Film mě už v kině v roce 96 doslova zatáhl přímo do ponurého New Yourku a vyplivl s otevřenou pusou při titulcích. Při každém dalším shlédnutí mám znovu silnou emoci. Považuji ho za mistrovské dílo žánru a filmu vůbec. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý