Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

J. T. Kirk

Paráda! Už jsem se bál, že dnes neuvidím dobrý film, protože z Vyměřeného času mě bylo fat špatné, naštěstí Real Steel nezklamal. Až na určité části je to přesně podle mých očekávání. Jackman je super, jako vždy. V dabingu bylo pár chyb, ale to nemůžu počítat mezi zápory tohoto filmu. Celý film jsem doufal, že ho nakonec bude ovládat podle toho stínování a nakonec jsem se dočkal a byla to paráda! Nejvíc mě vadili ty mobily ze skla a vlastně všechny ty monitory a blbosti ze skla, ale jinak to byla paráda. Když to tak vezneme, tak to byl Rocky, jenom pár detailů bylo jinak. Vlastně jsem na konci uplně čekal, že začne vyřvávat ,,Adriano!" a na dotaz ,,Slyšel jste výrok rozhodčích, není to pro vás sklamání?" odpoví ,,Já vím, že jsem prohrál, ale seru vám na to, seru na to!" :) ()

sadlokan

V potenciální dvojce by mohl třeba Statham mezi ukrucováním hlav homosexuálním muslimistům muckat nějakýho kojenečka,ať se nám dostane konečně extrémní rodinné romantiky.Film pro lidi,který si myslejí,že čím víc mačkají na dálkovym,tim líp jim de telka. ()

John8

Vemte Over the Top, Rockyho, Kšefty s tátou, zámíchejte do toho roboty a trochu rodiných hodnot, a výsledek je... překvapivě uspokojivý :), Čekal jsem tupou tuctovku, ale vše tu bylo prostě akorát, vtipy byly vtipné, na boje se hezky koukalo, až mi přišlo líto že je spousta zápasů vystříhaných. Myslím že tenhle guláš by unesl i seriálovou podobu. Potěšil mě i konec který ovšem nebudu prozrazovat. Hvězda dolu za občasnou a nepochopitelnou STUPIDITU hlavních hrdinů. ()

Faila

Vzhledem k absenci sáhodlouhých sentimentálně usměvavých scén sbližování se, ať už otce se synem či syna s robotem, vzhledem k absenci srdcervoucího řešení ztráty matky a vzhledem k absenci tvrďácké dlouhé cesty plné dřiny, oleje a ocelových pilin, kdy se z nanicovatého robůtka stane Rocky robotího boxu, vzhledem k absenci většiny konin, které se v podobných filmech objevují, je tenhle čistým klenotem mezi nimi všemi. Ulítává to sice často, ale všechno tady ke všemu patří a dá se to odpustit. Mezi akčními trháky poslední doby tenhle snímek se svou mírnou stupidností vyčnívá. ()

Rockerman

Že by do osmi let zanikl klasický box a nahradily by jej tito boxující roboti? Box nemám rád, ale tohle bych fanouškům jednoho z nejtradičnějších olympijských sportů nepřál. Bohužel film je jen další verzí známého, a zřejmě stále úspěšného schématu. Nic překvapivého se neděje. Od počátku je jasné, že outsider, který prohrává na všech frontách musí na konec slavně vyhrát ( zde alespoň morálně). Také je hned jasné, že znovunalezený syn se dřív nebo později sblíží se svým otcem. Ozvláštnění tohoto filmu obstárávají tak jen ti roboti. Ti jsou sice udělaní pěkně, ale jejich boxerské zápasy se brzy omrzí a film tedy spěje do svého jasného happy-endu. Když člověk zrovna nemá co na práci a nemá nic lepšího k podívání, tak se to pro jednou dá snést. ()

Krchy

Jak už tu bylo zmíněno, je to směska Rockyho a Over the top. Což vůbec není na škodu. Začátek je sice trošku slabší a Jackmanova postava působí místy jako trouba, proto nakonec tu pátou nedám, ovšem konec nemá chybu - nejlepší boxerský souboj (a nemyslím technicky, co se boxu týče, myslím tou *rozbij toho hajzla na cucky* atmosférou) od legendárního matche Balboa-Drago. Velice příjemný film. ()

hEROic

omlety pribeh s prechytralym synackem po boku zkrachovaleho otce, zabaleny do luxusniho vizualu a zasazeny do sveta zapasu robotu ovladanych lidmi... to vse kopirakem naroubovano na Rockyho cestu vzhuru... zni to strasne, ale kouka se na to nastesti podstatne lip :) ty animace jsou vazne brutalni a navic ja sportovni filmy moc rad... 75% ()

Toka

Lehce kýčovité, ale tak příjemným a nenásilným způsobem, že vás to nakonec stejně strhne. Parádní efekty, veškeré žánrové aspekty jako akce či drama splněny na jedničku. Senzační oddechový nenáročný film. ()

figliar

Million Dollar Baby o tom, ako Wolverine trénuje plechového hi-tech Rockyho. Aj keď na začiatku bolo evidentné, ako film skončí, príbeh ma zaujal a pobavil. Súboje robotov boli graficky zvládnuté výborne a Hugh Jackman bol tiež super. Tvorcovia si akurát mohli odpustiť už vážne otrepaný vzťah otca-syna na úkor peniazov a naopak. Ale aj tak, 70% si film zaslúži. ()

P.J.2

Podle neuvěřitelně klišoidního scénáře, ozvláštněného robotickými fighty natočil Levy film, pohybující se na hranici kýče, ale prostě vás dojme :-) ()

owwidius

Uz trailer prezradi takmer vsetko z filmu, ale ajtak som mal aspon trochu vyssie ocakavania. Bohuzial film je hrozne predvidatelny, uz po pol hodine mi bolo uplne jasne, ako to skonci. Okrem fightov robotov je tam len velmi priemerny pribeh, dokonca by sa dalo povedat ze aj dost detsky. Take nieco na vikendove dopoludnie.. Skor ako by ma to bavilo, ma to vytacalo a nudilo a konecne 3 brmbolce su este prikraslene. Ak by boli pol-hviezdicky, tak este uberem. [#126/2013] ()

BeranSon

Absolutně špatné nasadění atmosféry. Tvůrci měli pozornost směřovat do trošku více toho temnějšího hábitu. Místo toho vznikla téměř dětinská pohádka, bez špetky udržené rovnováhy. Eso ukryté v rukávu není žádné, ale přesto oblast robo- boxu jich ukrývá mnoho. Hlavní roli trošku otrkaně předvedl Hugh Jackman, který díru do světa neudělá v typu tohoto filmu. Dále se mi nelíbí režie Shawna Levyho, je prkený a neumí vůbec v režii chodit. Plusem bylo to finále, které vyznělo alespoň trošku realisticky, tím mám na mysli fakt, že hlavní hrdina robot prohrál. - 5/10- ()

Heroine odpad!

Prvních dvacet minut jsem myslela, že to bude jen blbina pro děti, nic extra, ale ani nic k popuzení. Jak se na scéně ale objevil ten NESNESITELNÝ spratek, celý to nabralo jiný směr! Trapnost až do morku kostí! Nesympatické postavy, otřesně obsazený chlapec v dětské roli, Evangelina, kterou nesnáším, a celý ten hrdinský nádech okolo trapných robotích zápasů! Vypatlanost, debilita a ztráta času! Jackman nezachránil. ()

MickeyStuma

O zápasech v aréně už toho bylo natočeno tolik, že v nějakou originalitu snad už nikdo ani nedoufal. A hleďme, přeci jen se ještě jeden nápad našel. Co tak proti sobě postavit roboty? To však vizuálně vypadalo na dost drsné sci-fi a tak se námět ihned náležitě obměkčil. Aby ne když hlavní postavou je vlastně malý Max a jeho robot. Otec Charlie Kenton, byť příběh otevírá, tu hraje až druhé housle. S robotím nápadem ale zřejmě nepřišel námět na příběh a tak se udělalo to, co by asi napadlo málokoho. Vzala se dějová linka ze snímku ´Do útoku a dle potřeby se patřičně přepracovala, dále se to ošperkovalo motivy a odkazy na snímek ´Rocky´, vložilo se to do klasické šablony a tím se vytvořila takřka rodinná podívaná především pro starší chlapce a jejich otce.  A tak během sledování, tohoto jinak dobře natočeného filmu, má znalý divák po celou stopáž dojem, jakoby už tohle všechno prostě někde viděl. Nové generaci diváků, na které se tvůrci zřejmě zaměřili,  to však nijak nepřijde a tak si snímek vychutnají v celé své parádě. Svůj účel pobavit to neomylně splňuje. Já bych si to však uměl představit v daleko drsnější podobě, tak snad příště. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky