Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Juto

Fanúšikovia pravdepodobne ocenia Suicide Squad za to, že vyskúšali niečo iné. A získajú bonusové body za rozmanitosť, ale slabšie postavy a všeobecne slabý dej mu zabránia byť jedným z lepších komiksových filmov. 6/10 ()

Demon.N

It is what it is! Co jsem čekal, jsem i dostal... a tak nějak si to příjemně uběhlo jak obnažená roztleskávačka, po které se sápe klaun na LSD. Ano, je to místy klipovité...ale díky hudbě a vsuvkám některých postav funkční a místy i krásně kontrastně vtipné. Margot Robbie si roli cáklé holčičky užívala plnými doušky a vsuvky i zařezané kraťásky nejspíš nenechají nejedno úchylné oko suchým. I přes nějaké ty chybky Ayer servíruje funkční koláž, od které nečekejte intelektuální průjem nýbrž prostý útok na předpokládaný cíl. A i když se jistojistě u někoho mine, měli bychom si zapamatovat... it's not intelectual it's fuckin' comics! ()

Šimpy

Napálím tomu 4 hvězdy, protože i přes výtky, které budou následovat, jsem se bavil. Největší chybou filmu je vykrádání Marvelu a to komplet. Hudební doprovod a představování hrdinů jak vystřižené z Guardians of Galaxy, byť v modernějším kabátku. Záporák jako okopčený včetně svého plánu a výroků (uctívají stroje---falešné bohy) z nových X-menů a obliba v jednorožcích? Vidíš to Wade? Ale abych jen nehanil, Eminemovo Without me mě potěšilo, stejně tak Harleyin hudební motiv (i když je hudba místy hodně přepálená) a je pravda, že záporák a jeho motivace zde funguje mnohem lépe než v Apocalypse. Herci celkem potěšili, snad Willovi konečně došlo, že by neměl cpát svého synka do svých filmů ;-). A je příjemné, že scénář a režii má v rukou jeden člověk, příběh je tak kompaktní (byť přímočarý a rychle vyřešený) a drží se v jednom stylu. A pak je tu největší deviza filmu a to je samotná Harley Quinn. Bez ní by byl film poloviční...a to jak v akci, tak ve vtipu. Takže díky, DC, a příště víc originality, please. :-) ()

c.tucker

Tak viděn Suicide Squat ve 3D v IMAXu, ale nebylo to tak hrozné. Kdyby byl hlavní nepřítel trochu jiný a Joker nebyl wannabe Johnny Depp (Jimmy Bulger/Jack Sparrow), tak je to naprosto legendární záležitost. Jinak Margot Robbie je legendární celý film a imho je to nejlepší, co tam je a to jsou Deadshot a Killer Croc docela cool týpci. ()

V_erus_h

Asi jsem byla strašně moc nahypovaná nebo nevím, protože nijak zvlášť urvaná jsem z toho nebyla. Čekala jsem trochu víc Deadpoola, možná proto, že backstory k tomuto moc neznám. Ale každopádně postavit příběh na jedný, ikdyž perfektní, postavě, mi přijde trochu málo. Vtípků málo, zato nevhodně ubrečených postav hodně. U většiny z nich jsem si ani jméno nezapamatovala jméno, jak nedůležitě byly (nebo spíš nebyly) ve filmu vykresleny. Sice to bylo lepší než BvS, ale furt žádná sláva.. ()

Bane_Boss

Je na čase uvést věci na pravou míru – Sujsad Skwot za mě skvělý 4 hvězdy! Tu pátou jsem přihodil do vínku, abych motivoval Warner/DC mocipány k natočení Joker/Harley filmu. „LOL degen, si myslíš, že nějaká hvězdička pomůže, si hovno, nic nezměníš, zabij se“. Okay, ale ještě předtím tu budu sedět a doufat v můj sen, protože ma géél Margou a můj brat Jared byl fuckin mesmerizing a ultra hypnotizing! Svázaní dušemi v hněvu, zhnuseně se smějící okolnímu světu! MAD LOVE ‘til the end of the world. Miluju to a chci víc! O půvabech a půlkách slečny Robbie by se dalo napsat nespočet veršů, děkujme bohom, za to, že k nám sklouzla z nebe po zlaté niti. A k její prcce dodám jen to, že je podmanivá jako odraz měsíce v hladině a rád bych si na ní ustlal (tož co, lepší jak moj vypelichanej pilou!). ()

mortak

Hezky se na to kouká a nedává to žádný smysl. Hlavně film klame názvem, protože tenhle náhodný shluk lidí rozhodně není squad. Chtělo by to oprášit klasické scenaristické příručky - družstvo trénuje a poznává se, vztahy se tuží, a pak se jde do akce. Ale takové Dirty Dozen u DC asi nikdo nikdy neviděl a scénář se tam považuje za sprosté slovo. Ovšem když máte rozpočet skoro dvěstě melounů, tak proč se zabývat podružnými věcmi. Je to vlastně nový typ filmu - když ihned zapomentete, co bylo v předcházející scéně, a necháte si jen proplachovat mozek, tak se bavíte stejně jako Harley ve výtahu, či Deadshoot u stolu plného bouchaček. ()

WolfR

Tak já nevím, lidí jsou strašně týmovku s hodně zajímavými hrdiny a když ta týmovka přijde, tak je v ní zase moc postav, no tak se už rozhodněte! Podle mě každý si užil svou chvilku slávy a každý byl skvěle představen hned ze startu, tak v čem je problém? Já jsem ho viděl akorát v problému co musí naše skupina řešit, byl takový docela vycucaný z prstu. Ale jinak je to pecka! 4 hvězdy. ()

BoXBe

Nejsem příznivcem snahy kopírovat Marvel, potitulková scéna je smutný důkaz této snahy. Suicide Squad není filmem, který obstojí sám o sobě. Postavy tam jsou, na comics se vážou, katarzí projdou, ale čím že to procházejí celou dobu? Misí, jejímž cílem je nechat vybouchnout bombou nějakého digitálního psa nebo co to bylo? Do prčic, večerníčky mají lepší zápletky na ploše deseti minut, než toto. Nadto v tom jde vidět, jak do toho producenti tlačí desetiletou vizi, kterou očividně nemají ujasněnou. Jestli chtějí být vtipní, tak to určitě nepůjde za cenu sitcomových dialogů a pozdvihnutých obočí. Jestli chtějí být vážní, tak to nepůjde s digitálními chapadly. Jestli chtějí výrazné postavy, nesmí jim na plátně problikávat ve tří až šesti vteřinovém střihu. Ve fnále všechno špatně. Nezachrání to soundtrack. Ani postavy Willa Smithe nebo Killer Croca ani stylizace, která jediná to celkem držela pohromadě barevným tónem a melancholickou náladou říznutou jemným chemikálním barevným šílenstvím. Nezachrání to ani fakt, že to byla, s prominutím, grandiózní pitomost s dobrým úmyslem kdesi na začátku před lety. Marvel plagiáty se DC prostě nevyplatí. To je můj názor. Vlastní cesta by byla upřímnější a cennější a vrátila by se v cílovce, která by si ji hýčkala a přesvědčovala ostatní. Takhle je to ukrajování ze stejného koláče. ()

papaJA21

Tak uboze nudný a přihlouplý scénář jsem vážně nečekal. Devět z deseti postav jsou tady úplně zbytečně, ani drsný ani zábavný, o té digitální záporacké nestvuře ani nemluvě ()

Kolikokoli

Hudba: epická, efekty: fantastické, kamera: na výbornou. A potom, pět minut před natáčením někdo řekl: "Sakra, zapomněli jsme na scénář!" a tak ho sepsali na místě během polední pauzy. Příšerného Jokera raději nekomentuji. ()

animaxis

U Suicide Squad jsem měl prostě pocit, že to není dobře odvyprávěný příběh. Všechno tu začne tak nějak bez předehry, postavy nám jsou představené jak na běžícím pásu navíc jsem vlastně po celou dobu se dost nudil. Občas jsem měl pocit, že film chce být hrozně temný, protože u Temného rytíře to přece fungovalo (to už je jako nákaza), ale zároveň se tam snaží nacpat naprosto nefungující humor. Opravdu asi 10x jsem měl pocit, že něco mělo být nejspíš vtip, ale vyznělo to do ticha. Taky se mi zdálo, že celá ta věc s "metalidmi" jen kopíruje X-Men, ale to sem asi nepatří... Jediná postava, která mi nebyla ukradená (nebo spíš nejméně ukradená) byl Deadshoot. Tomu jedinému jsem měl důvod aspoň trochu fandit a přece jen ho hraje Will Smith. A co Harley a pan J? Ti přece byli před uvedením filmu propagováni jako hlavní hvězdy. No, tak Joker tu je jen obyčejný gangsta, který se snaží o nějaké šílenější scénky , aby jako Joker aspoň vypadal, ale vůbec mu to nejde. Spíš tu funguje jako normální Jared Leto, který byl akorát špatně napsaný, ne jako Joker. A harley? Jsem opravdu jediný, komu přišla po celý film trapná? A o ostatních postavách bych radši ani nemluvil. Na začátku jsem měl pocit, že Enchantress by mohla být aspoň zajímavá. Chvíli tak na mě i působila, ale to co s ní udělali je na dnešní dobu prostě tak stereotypní... Občas mi tu zvedla náladu hudba, ale když si to tak vezmu, tak jsem úplně všechny zdejší písničky už slyšel v nějakém jiném filmu. Jako kdyby byly vybrány s myšlenkou "Jo, tam to fungovalo, tady se to bude líbit taky". Tenhle film je podle mě prostě naprostý podprůměr a dokonce i marketing pro něj byl očividně úplně mimo. ()

Deyw

No je to rozhodne lepsi nez BVS ( o kurva hodne ), ale zase stejnej pripad, kde je vseho proste moc..herci super jeden lepsi, nez druhej...pozitek se divat, joker daval na prdel, vsichni si to davali jako svine..hudba to byla bozska ty vole klasika ke komixu sedne jako prdel na hajzl...hlasky sranda bozska..kamera super..vsechno super...ale zase kurva toho bylo moc prekombinovany...tyhle 10man show moc nefungujou...nikdo tam neumre, kazdej musi mit svuj prostor a tak je ztoho divnej mix...kdyby tak ted vznikl film zamerenej jen na jednoho hrdinu proti nejakymu dalsimu grazlovi...hned bych si dal deadshota s willem ten byl proste kurevskej...margot by mohla byt moje zena z fleku vole! leto skvelej..ale jako boyfriend role ve filmu a par hlasek jako dobry, ale kurva ?! croc byl fajn, takovej dutej hrdina, kterej ve chvilce ticha nahodi vtip, ze se znej zesere smichy i sam joker..ohnivak skvela kerka chlape vole! no a nejvic me bavil ten kokot co si vzdycky odbehl pro pivko a hlasil jako svine..ztoho sem proste sral ! at zije boomerang a dostane svuj film! takovy slabsi 4* damee.. BLACK SABBATH PARANOID !!! uz se tesim az uvidim znovu! update1: ne vole tohle je proste nejlepsi, nejsilenejsi a nejvic muzikou nabitej film co sem videl po dlouhy dobe a taky film, kterej sem si uz ted predobjednal! maximalni radost! videl sem doma a neni to nic extra..po deadpoolovi a loganovi tohle muze mit max 3hvezdy.. :( ()

Iwus.ka

Suicide squad mě naprosto potěšil, tudíž chyba nebude zřejmě ve mně a není tedy pravda, že čím jsem starší, tím jsem náročnější. Samozřejmě jak na co... Sice jsem šla do kina s očekáváním úplně jiné zápletky, ale nakonec se mi to dostatečně líbilo i tak jak to bylo. Jen mě trochu mrzí málo prostoru pro Jokera. Podle trailerů vypadal na hlavního tahouna filmu, ale shodnu se s většinou tady, že to byla Harley Quinn... A pánové, i já, ač jsem heterosexuálka, oceňuji její kvalitní obliny. ()

URBAN

Na Sebevražedný oddíl jsem se těšil od první chvilky, ikdyž jsem měl pochyby. A světe div se, dostal jsem to co jsem čekal, ale ne nic navíc. Což je lepší než by se film nepodařil. Will Smith v tomto filmu byl pro mě takový háček, jelikož jeho filmografie za poslední roky nebyla úplně pestrá, ale v tomto filmu uměl překvapit a i pobavit a Jared Leto jako Joker? Neříkám že mu tato postava sedla, ale taky ji neodehrál špatně. Ono ikdyby ji odehrál skvěle, nepřekonal by našeho Heatha Ledgera, který nejspíš Jokerem nejspíš už zůstane. K příběhu, nedalo by se říct že je něco špatně, ale je spíše nepromyšlený, ale toto je spíš taková akční vypalovačka a když to má akční scény, "superhrdiny" nebo spíš záporáky. Tak si člověk nemá moc proč stěžovat. Fanoušci komiksu na takový film určitě čekali a toto je nezamrzí. ( 9.8.16/Cinema City/Sčítání lidu:6 ) ()

alchac

V žádném případě se nedá říct, že bych byl snad zklamán. Jsem totiž regulérně nasrán! I přes příšerný kásting (Eflekovy netopýří štěky jsem zde málem vytleskával ve stoje (sic!)) to v Domě vycházejícího slunce začíná vcelku kulantně, ta černá ženská verze Františka Podlesa je téměř sympatická, ovšem pak došlo k výsadku partičky oněch krutohustých asociálních bedésů (zde jednoznačně překládat jako „špatní osli“), kteří jako by Rozamundě Pilčrové z vlhkého snu vypadli a já jsem s hrůzou zjistil, že se hlavou dolů řítím po tobogánu vstříc uleželému objetí padesáti odstínů hnědi. No abych to zkrátil – není mi jasné, kolik hormonů a LSD studio tajně sypalo Ayerovi do kafe, ale odhaduji, že na to praskla tak třetina rozpočtu, či se snad jedná o další případ holyúdské epidemie předčasné stařecké demence, která se z mých oblíbených režisérů zcela vyhýbá zatím jen Fincherovi. A tak zatímco po úspěchu Mrtvéhobazéna mě zvěsti o připravovaném zfilmování samotného Velkého šéfa způsobily příjemné šimrání v podbřišku, pak způsob, jakým dýsíčkáři nechali proměnit kohortu svých zlosynů a jednu zlodceru v partu Rychlých šípů s vysazenými antihysteriky, mi nyní při pomyšlení na Lobův film způsobuje staženou prdel a hmatání po flašce jindřichohradeckého nektaru na uklidněnou. A nebýt toho, že mě ke konci svým neodolatelným hlasem ukecal Freddie, byl bych zhnucen zase jednou splachovat. ()

panMartin

Zábava především. Jelikož má mé srdce blíž k DC než Marvelu, zažil jsem naprostý dvouhodinový orgasmus. Film šlape jako hodinky a pokud trailery slibovaly zábavu a jízdu, tak jí člověk dostane. Je to odlehčené, ale přesto skvěle baví. Jen bych si přál více Jokera no a příběhu. Pokud jde o příběh rozhodně se nejedná o nic světoborného ale to se nejednalo ani ve všech Marvelovkách nebo DC. Každá postava byla něčím zajímavá. Soundtrack filmu krásně sedí. Třeba Will Smith má hlášky naprosto suprové. Margot Robbie není nikdy dost a chci ji vidět v každém filmu a Jai Courtney má snad první roli ve které není otravný. Opravdu doporučuji se podívat pokud jste typ co rád se podívá na fajny filmek. Jedna potitulková scéna. Sebevražedný oddíl je prostě pořádná jízda !!! Viděno 2 krát v kině ()

NiWi

Film, na který sem se letošní rok těšil ze všech nejvíc. DC mělo tímto šanci ukázat, že umí překonat Marvel v suverénní a hláškující jízdě. Vyjít tenhle film 2 roky zpátky, tak se maníci od DC 100% posadí do pomyslného komiksového trůnu. Jenže... je film bez hluchých míst, bez podivných výstřelků scénáristů a vše funguje tak jak má. Jak akční stránka filmu, tak postavy samy o sobě, které film táhnou. Navíc, zápletka ani z trailerů nebyla jasná (alespoň mě) a tak mě dost překvapila (Enchantress jako záporák). Jedinou výtku mám, a to, že 70% cool hlášek a zábavných momentů vtěsnali autoři do traileru a ve filmu jich tak zbyl jen zlomek, což mě mrzí. Kdo je lepší Joker, Ledger nebo Leto? ani jeden. Oba si zahráli vyobrazení Jokera v jiném světle a Leto rozhodně nezklamal. A Harley Quinn? nejvíc sexy a totálně crazy postava v celém komiksovém světě. Nelze upřít, že je zatím nejlepší film od DC, ovšem na Marvel, ač sám o sobě je Suicide Squad parádní, to chce prostě něco víc. ()

Prometheus69

Tak nám ten Resident Evil Prototype přišel letos trochu dřív.... no já se nezlobím, rozhodně né. :D Pozor na možné SPOILERY... Tak nevim, jestli jsem se koukal na Rezident Evil.. nebo Prototype? :D Vzhledem k velmi nevalnému a hlavně haterskému hodnocení... jsem se až nezvykle bavil. Například u závěrečný bitky kdy se uplakánek konečně probudil.. mi celím tělem konečně zase jednou projelo to příjemné mrazení v zádech... někdo by to i nazval Orgazmus možná! :D Též bych chtěl určitě pochválit nejen masérský vizuál, ale i hudební podtext který mě vyloženě bavil... neotravoval jako v případě třeba Strážců... Se týče střihů a jednoduchého scénáře... Střih beru, ale scénář byl luxusně povedený. Myslím že té spolupráce tam bylo celkem dost. Nevim co se vám na tom jako nezdálo... Jedinou výtku bych měl snad k Echantress scéně kdy Osvobodí..bratra. Takovým způsobem že k tomu stačily tři střihy... prostě scéna na které určitě hodně záleželo, protože nám ukáže nejen její nejzlezlejší stránku ale i nového Božského záporáka... je nám naservírovaná takovou rychlostí že se ani nerozkoukáte a už je město v obležení.. žádný sraní, armagedon je tady! :D No a teď k těm negativům.... JOKER.... Teda vážně, tak hnusnou a zvrhlou úchylnou vyprcanou postavu jsem už dlouho ve filmu neviděl... Proč by proboha navěšenej v tom zlatě? O_o No aspoň že tam nakonec měl i ten svůj účel... jinak teda upřímně... jsem docela rád že ho tam nebylo tolik kolik se ostřihalo... pač na takového sfetovaného úchylného potetovaného čurimrdas se koukat... jak se pokouší nezkutečně křečovitým způsobem, zahrát biť jediný vtip... (na rozdíl od své jak gatling hláškující polovičky) mi kouzlilo na tváři dosti nepříjemnou křeč. Tohle Leto fakt Prosral... Nejhorší Joker a možná i záporák Ever. A ještě taková drobnost... Proč tam proboha byla ta scéna z těmi nádržemi z bělidlem? ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?