Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

zelda82

Z letosni ctverice Expendables, A-Team a Losers jsou RED tim ctvrtym, co se krci vzadu. Coz ovsem nutne neznamena, ze by to bylo nekoukatelne cosi. Magor Malkovich je naprosto bozi, stejne jako veteran Ernest Borgnine, vedle ktereho i Morgan Freeman vypada jak mladej cucak:))Jen skoda, ze se moc keca a malo strili, jinak by to bylo za jasne ctyri hvezdy... ()

jochanan

I kdyz jsem vsechno jen ne fanda akčních filmů, tohle byla zábava. parta vysloužilých zabijáků začne bojovat o život a spokojeně vraždí jako za starých dobrých časů. zní to jako klišé, ale o vtip prostě není nouze, obzvlášť v případě paranoidního Marva, který vlastně není zase až tai paranoidní.. ()

Sp!der-bite

Napodruhé určitě lepší než napoprvé, nicméně stále průměrná záležitost, kterou vyzdvihuje skvěle vybraný herecký ansábl (Malkovich na hrad ;) ), pár dobře natočených akčních scén (a gagů), které se nám bohužel stihly až na vyjímky ukázat v trailerech. Klasickou comicsovou řežbu tudíž nečekejte. ()

Axident

Nebudu to letos psát poprvé, ale rád to zopakuji: vlna "retro old-school" klasik je stále na vrcholu a já si ji pěkně užívám a baví mě. Nás, velké, malé kluky přeci nemůže omrzet, když stále stejný Bruce Willis a ještě pár slavných důchodců natrhnou efektně a s patřičně velikou dávkou ironie a sarkasmu prdel všem zelenáčům, co se mu postaví do cesty. Slovník vulgarit, kterými rozhodně nešetřil před skoro dvaceti lety v Posledním skautovi se sice už nedočkáte, ale je to parádní jízda, která se vyžívá v haldě klišé. ()

rekkky

Akční / Komedie sedí jako ulitá! ... Na každou svini se vaří voda?! Tenhle kýč jde stranou. Překvapení jako blázen :D ()

Puol

Tak po The Expendables máme tento rok v kinách ďalšiu partiu sympaticky zabávajúcich sa dôchodcov. Bruce Willis po dlhej dobe v úlohe, ktorá mu sadla, parádna postava mladého ambiciózneho agenta Karla Urbana no a patrične ujetý zbytok týmu na čele s John Malkovichom. Čo chcieť viac, hádam nejaký zmysluplnejší príbeh, v tomto prípade ho ani príliš netreba. Predlohu Warrena Ellissa som ešte nečítal, ale po zhliadnutí filmu sa na ňu chystám. Dopl: Ellisov komiks je značne odlišný, drsný a vážnejší i hlavne prikrátky. Film sa ním len veľmi voľne inšpiruje. ()

strikeman

Film o agentech v důchodu natočený v "důchodcovském stylu", jenže režisérem v nedůchodovém věku. Herci jsou už taky důchodci a je to (zejm. na Willisovi) znát - rutina, nic navíc. V důchodu by mne to možná uchvátilo, ale do něj mám zatím ještě daleko. Ale pár fórků se povedlo, budiž... ()

Ukubumbahoo

Bruce Willis je ten tvrdej, kterého nic nezastaví, Morgan Freeman je ten záhadný, který když přežije, nikdo nechápe jak to udělal, John Malkovich je ten vyšinutej, přesně tak jak ho máme rádi a Mary-Louise Parkej je ta kráska okolo které se to točí. Moc pěkná oddychovka. Staříci mě potěšili, jen tak dál. ()

mala_kea

Celkem zábavný, leč naprosto tuctový akčňák, od kterého jsem vzhledem k hvězdnému obsazení čekal mnohem víc. Zápletka filmu je vyloženě ohraná, příběh nenabízí nic nového a spíš než komedií je Red akčním filmem s lehce humornými fragmenty a hodně velkou porcí moralizování a existencionálních otázek nad tím, co má vlastně v životě smysl a co vše jsme ochotni obětovat pro lidi, co milujeme. Vzhledem ke komiksové předloze si nemyslím, že filosofická hloubka je právě to, co tento film potřeboval. Přesto dávám za svižné akční pasáže, herecké výkony a výborné hlášky tři hvězdičky. ()

sbl

Po dlouhé době akční komedie a navíc se špionážní tématikou. Willis si hraje svoje, stejně jako ostatní důchodci s prozměnu božím psychoušem Malkovichem, no a Mary-Louise Parker je roztomile trhlá. Dále tu ještě vyčnívá jako vždy skvělý a zatím neokoukaný Karl Urban. Největší pochvala ale patří Robertu Schwentkemu a jeho svěží režie plná nápadů. Jednoduchá zápletka (v poslední době se větší konspirace nechytaly) a svižně napsaný scénář skoro ala road trip pak diváka dožene do finále ani nemrkne. Bravo!!! 4 a něco * ()

BOURQUE

Musím sa priznať, že som sa na tento film chcel podívať kvôli štvorici Bruce, Freeman, Mirren, Malkovich. Na začiatku som hovoril, že to bude zase nejaký klasický akčný film, ku ktorému len pridali svoje mená už spomínaní herci. Síce to bol klasický akčný film s potrebnou konšpiračnou teóriou, ale herci to naozaj dokázali zachrániť. Hlavne ma presvedčil opäť skvelý John Malkovich, ktorý absolútne prevalcuje všetkých hercov. Je jednoducho geniálny. Druhé prekvapenie: Helen Mirren. Tie zbrane fakt dobre vypadajú v jej rukách, hlavne keď ich aj použije :). Fakt som sa pobavil, keď sa všetci tí „starí veteráni“ dali do kopy a nakopli zadoček mladej generácii. Určite sa od nich majú čo naučiť. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

solid

Reinventive and Extremely Diligent. Úsměv od začátku do konce filmu a plnou pozornost jsem už dlouho nezažil u hollywoodské mainstreamové produkce. Co takhle dvoječku? ()

agassi68

Mladých hviezd niet tak treba ešte vytrieskať peniaze zo starnúcich. Niečo na spôsob Expendables. Film, ktorý neurazí, chvíľu pobaví a bez okolkov vyšumí z hlavy.. ()

Vodny

Nejhorší film s Bruce Willisem, to jako bez debat. Skoro všichni herci mi tady přišli jako zfetovaní . Bruce to nebavilo, Sáru to nebavilo, Freeman dobrej děda, Malkovich nejlepší role, prostě blázen, Dreyfuss přehrává, Helen Mirren je fajn, Karl Urban nevýrazný a Brian Cox je asi fakt Rus. Hlavně jakoby je to ani nebavilo, prostě nuda a zase nuda. Nakonec přeci jenom jak se postavy dávají dohromady to jakž tak koukatelné je, ale že by tohle muselo být podle komiksu, to se mi nezdá. Obyčejný akční film bez akčních scén, což je problém. Přesto suma sumárům se mi to líbilo o kousek víc než trapný Green Hornet, protože RED si na nic aspoň nehraje. 50% ()

DHDV

Film kličkoval mezi žánry moc často, byl to určitě záměr a netvrdím, že je to na škodu. Ale kvůli této různorodosti scén mi film nepřirostl k srdci. Čisté 3 hvězdy. Tento film měl natočit buď M.Bay anebo Vaughn - více energie do starců! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)