Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

miguel_111

Parta vyslúžilých páprdov CIA Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren, John Malkovich vs. mladý trénovaný agenti na čele s Karlom Urbanom. John Malkovich je neskutočne CRAZY a Bruce WIllis a Mary-Louise Parker neskutočne sympatický pár. Pre mňa 80% ()

Hafran

Silně senilní, ale místama úžasně vtipné. Malkovich opět dokazuje že dokáže odehrát jakoukoliv roli na výbornou a táhne tak celý film. Bohužel Bruce už není co býval a tuctová zápletka to sráží někam k průměru. RED je slabší komediální verze Expendables. A nebere si servítky k Moldavanům! ;) ()

Doudis19

S notnou pomocí o generaci mladších Roberta Schwentke s Karlem Urbanem, seniorská squadra valí jako za mlada. Mimo výborně obsazenou, z plakátů známou čtveřici opravdu nejvýrazněji potěší režisérovy nápady, a ve vedlejší roli zářící Urban.Ten si střet generací očividně užívá, a svou vervou si řekl o výraznější roli do budoucna. ()

matezzz

Akční scény výborné a není jich málo. Ovšem zamrzel mě docela předvídatelný děj, v několika situacích jsem přesně vytušil, jak to (celé) dopadne. Ano, tento film je třeba brát s nadhledem, ale ani ten velký nadhled mi nedovolí dát 4*. Spoiler: Ten happyend mi na dojmu moc nepřidal. ()

chelseaman22

Děj jalový, kulek, jak v Sarajevu a Bruce Willis je kapitolou sám o sobě. Jak říkám, děj byl nahrazen kvantem střeliva, jež svou různorodostí konkuruje vietnamské tržnici v Praze Holešovicích. O tom, že Bruce je Bruce není třeba debatovat, ten Svou roli vždy zvládne bez problému. Taky aby ne, v podobných filmech se vyžívá. Vskutku moc nemusím Johna Malkoviche, ale ten je ksicht na závěr v limuzíně mezi námi zakopal válečnou sekeru. 65% ()

Skuby47

Dynamická akční podívaná přesně podle mého vkusu. Ne zcela originální zápletka o tom, že si špičkoví politici vycvičí vražedné komando, aby odvedlo špinavou práci a oni zůstali čistí, protože po akci zlikvidují likvidátory, je podána svižně s humorem a nadsázkou. Herecké obsazení staré drsňácké gardy byl mistrovský tah, který se vyplatil. Přikurtovalo mě to do křesla pozdě v noci, i když jsem se původně chtěla podívat jen na začátek. ()

Mr.Ripley

Občas stačí opravdu málo, aby se člověk dostatečně bavil. Díky správným ingrediencím v podobě obsazení, správného timingu gegů, výživných zvratů a akce jsem se bavil dokonce nadmíru! Well done! ()

Khumbac odpad!

Když jsem se na to díval v době kdy to vyšlo, říkal jsem si..."Ty vole to je ale kokotina." Raději jsem to ani nehodnotil. Nyní ovšem musím ...viděl jsem i dvojku! ()

andrii

Recidiva ex. Dominátor a jeho družina. Experti v ráži dnes. Drží se /ti/ráže doby. Deus ex machina. Žádná žádaná derniéra. ()

ivan_drago

Oddechová akční komedie od které nečekejte zázraky, ale pokud přistoupíte na její pravidla, budete se královsky bavit. Pro Bruce mám slabost a vidět Helen Mirren s ostřelovačkou už se nám asi nepoštěstí... ()

Jizni Tlapa

Jděte do toho bez očekávání. Jděte do toho s neutrální náladou. Jděte do toho prostě jen tak a budete příjemně prekvapení. S lehkou nadsázkou skvělá akční komedie, která hodně zaskočí a překvapí. B.Willis zahrál svůj dobrý průměr. M.Freeman toho naopak moc nepřevedl a celé to zachránil J.Malkovich, kterému role vyšinutého pošáhla sedla skvěle. Na The Expendables tahle parta frajerů rozhodně nemá a je nesmysl to ke Slyovi přirovnávat. Ovšem věřím, že za předpokladu dodržení mých úvodních rad se skvěle pobavíte. ()

Belbo

Plejáda harců v pokusu o vtipnou akci. Chyběl tomu nadhled a sebeparodie, kterou nepostrádal první Můj soused zabiják. Jinak skvělí Malkovich. Pěkná Mirren, stálý Freeman, typický Bruce a mizerný konec. Co k tomu dodat? Prostě produkce USA. ()

Gothar

Pre mňa to bola skvelá oddychovka a v podstate Expendables na druhý pokus. Pri RED som sa ale úprimne bavil aj pri bežnej akcii, nie len pri hláškach. RED má u mňa zaslúžených 80%, pretože presne takto si predstavujem oddychový film, ktorý sa na nič nehrá a len servíruje vtipno-akčné scény, ale to vštko bez toho, aby robil z diváka idiota a zanedbával logiku. ()

Sokkk_y

Konečně zase nějaká kvalitní akční komedie. Schwentke si vybral stokrát omleté téma o tom, jak se nějaká orgnizace snaží zlikvidovat své bývalé členy. Ovšem způsob, jakým nám to podal, byl jedinečný. A co mu k tomu stačilo? Perfektní výběr lidí, dobrá hudba, jednoduchý scénář a decentní vtip. Nic víc není potřeba, obzvláště když se pracuje s někým, jako je Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkowich a Helen Mirren. Tahle čtyřka doplněná Mary-Louise Parker posouvá celý film o hodně úrovní výše, takže repríza tohoto snímku mě určitě nemine. ()

Mrkvič

Hahahá, to je radosti ze sledování takový ujetosti, ale s nadhledem a skvělým humorem. Fantastičtí herci, kterým stačí minimální pohyb v obličeji, a řeknou toho tolik, co jinde nezvládá celý film. Zezačátku jsem s napětím čekal, kdy se to rozjede. A vůbec co se rozjede. Na akci byla cítit atmosféra komiksu a spousta záběrů byla unikátní. Škoda že ke konci to trochu ztratilo na tempu. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)