Stav beztíže

• USA Defying Gravity
USA / Kanada, 2009, 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Píše se rok 2052. Na konec září je naplánován start vesmírného projektu Antares. Osmičlenná posádka vytrénovaných astronautů bude po šest let navštěvovat sedm planet sluneční soustavy. V týmu měl být i zkušený astronaut Maddux Donner. Kvůli nehodě, která se stala před pěti lety při výpravě na Mars, však nepoletí. Je pouhým náhradníkem. Stejně je na tom i jeho přítel a spolupracovník Ted Shaw. Tenkrát museli pro dobro mise a na rozkaz velitele odstartovat bez dvou kolegů, které nechali na povrchu Marsu zemřít… V baru se odehrává bouřlivá oslava a loučení se Zemí. Velitel projektu – odměřený Mike Goss – dává zrovna interview novinářům. Ti se diví, proč nebyli místo nezkušených nováčků do mise nasazeni Donner a Shaw. Rozhovor se opět vrací k tragédii na Marsu. Donner to psychicky neunese a napadne jednoho z reportérů... (oficiálny text distribútora)

Misha.d

K tomuhle seriálu se nebudu nějak dlouze rozepisovat. Mě se tenhle sci-fáč fakt líbil. Příběhy lidí před vesmírnou misí a při ní, vývoje vztahů v posádce, interiéry, napětí z neznámého a neustále utajovaného objektu Beta, neustálé flashbacky. Prostě to stojí za shlédnutí a štve mě upjatost a tupost Amíků, díky jejichž nízké sledovanosti dostal seriál stopku a zůstalo jen u jedné série. Obrovská škoda. V tom příběhu byl velký potenciál, že se to dále rozvine a bude to mnohem a mnohem zajímavější, napínavější a překvapivější. Ať si říká kdo chce, co chce, já dávám 5 ***** a žádný rejpal mě nepřesvědčí to změnit. ()

Naranyan

A už nebudu čekat ani vteřinu. Bohužel mám pořád prst v kelu, takže to budu muset vzít pořádnou zkratkou. Je to po čertech nakopaný seriál nejen pro sci-fi fanoušky. Velice působivá audiovizuální stránka doplněná moralizováním, které mi nejenže podávané DG vůbec nevadí, ale padá na úrodnou půdu zkrátka nemohu hodnotit jinak než full salva. Už teď, po 4 dílech mi velmi vadí, že jich je zatím jen 8 !.............................................................................................................................................................................. EDIT: Předešlý komentář si pro sebe nechám pro úplnost, možná obecně bude lepší komentáře po čase editovat, nikoli prostě přepisovat. Právě doukákna poslední 13tá epizoda. Musím opravdu říct... síla.. Byl zde neskutečný potenciál, ale, pravda, řeknu vám svůj neodbytný pocit. V tom co DG budoval, jak to budoval jsem postupně čím dál více nabýval dojmu, že snad je lépe když DG skončí nevyřešen 13tou epizodou. Opravdu nevěřím v tak ohromnou osvícenost, nápaditost tvůrců seriálu v zakonečení hodné dosavadního děje. Šlo by snad přes Fontány, Solarisy, Sunshiny, Donnie Darky nebo 2001 Vesmírné odyssey. Je mi jedno jestli vám při čtení této věty skřípaly zuby, jsem asi člověk nenaplněných nadějí, vizí, vzletných myšlenek a proto nemohu nevěřit v případě dokončení nejen ve zklamání, ale dehonestaci veškerého minulého. Tak by DG mohl skončit v ryzí průměrnosti, možná hůře. Radikální sek je hozenou rukavicí pro snílky a "teoretiky" k meditaci nejen nad životem. ()

svist10

Nakonec jsem rád, že to skončilo. Poslední díly byly vařené z vody a finále tomu nasadilo korunu. Technická stránka na televizní produkci výtečná, kdyby se jen tolik péče věnovalo i scénáři, mohla vzniknout perla. Jelikož druhá sezóna nejspíš nevznikne, jdu se modlit aspoň za Virtuality. Přál bych si, aby můj stý koment byl k něčemu lepšímu. Přiznám se, že jsem nesnášel postavu Pauly Garcés, celou dobu jsem přemýšlel, co na nejdůležitější výpravě v historii lidstva dělá náboženský fanatik. Už jen za tohle hvězda dolů a velký vykřičník tvůrcům. ()

numan

Celkem často nadávám na to, že nějaký seriál televizní společnost uťala v nejlepším. Pravděpodobný předčasný konec Defying Gravity mě nechal ledově chladným. Ačkoliv se tenhle seriál tváří jako hluboká psychologická sonda "ze života", není to nic jiného než vztahová telenovela v raketě s neustálými otravnými flashbacky. Každý díl začíná a končí ponaučením, všechny postavy tu strašidelně pronásleduje jejich minulost a na sci-fi už moc místa nezbylo. Zato je tu vrchovatou měrou láska naplněná i nenaplněná, sex, při kterém není nic vidět, pro fajnšmekry dokonce i potrat. Poslat na šestiletou misi po sluneční soustavě takovou bandu labilních jedinců, z nichž někteří utvořili dokonce veselý nemanželský trojúhelník, může fakt jenom americký režisér a ne NASA. To by rovnou celý kosmický výzkum mohli v Americe zabalit a místo toho pěstovat baklažány. ()

Koffe

Dobrý seriál, s napětím jsme sledovala každý další díl a co mě neskutečě štve, je, že se nejspíš nedočkáme pokračování, zvlášť po tom posledním díle by si to seriál rozhodně zasloužil. ()

Tomx112

takže další supr seriál co byl stopnut po první sérii, protože se díky svému užšímu zaměření nedokázal protlouct americkými žebříčky sledovanosti na to správné číslo, které by mu zajistilo další pokračování... ()

bystroocko

Defying Gravity je velice zajímavý seriálový počin, Kvalitní námět, poměrně kvalitní scénář. Na jednu stranu dokáže nadchnout, na stranu druhou je casting pro mě naprosto nesnesitelný. Už chápu, co moje maminka kdysi myslela tím, že jí "hlášky v Přátelích někdy přijdou vtipné, ale ty ksichty zkrátka nemůže vystát." ()

SedRicK

Po sedmi dílech musím říct, že mě tenhle seriál opravdu zaujal. Prostředí vesmíru je pro mě obrovské lákadlo a pokud je to pojaté tak jako tenhle seriál, je radost tento počin sledovat. Je pravda jakmile se dam objevila ta "Beta", tak jsem se trošku zhrozil, aby se z toho nestalo něco lostoidního, ale kupodivu zatím to vypadá víc než dobře a to jak po vizuální stránce tak i po herecké a těším se na každý další díl. ()

newSami

Seriál s veľkým potenciálom, pre všetkých fanúšikov sci-fi ďalší skvelý kúsok do zbierky. Pozor, nečakajte ale žiadne startrekovské triky. Tvorcovia sa rozhodli ísť správnou cestou, keď sa snažia, aby všetko vyzeralo reálne. Páčia sa mi najmä hi-tech vecičky, ktorých má seriál plno. Ja len dúfam, že túto space operu nestihne rovnaký osud, ako úžasné Firefly. ()

P/\/EL

no..teda...to je tak pro lidi, co moc dokumentů o vesmíru a kosmonautice ani sci-fi neviděli a asi ani nic nečetli........vztahy, vztahy...ale jsou ty postavy skutečně dost zajímavé a sympatické, nejsem si tak docela jistý...........jasně....nanoobleky jsou prostě low-budget..a celá řada věcí kolem.....hlavně se nedívat na primu cool a cz dabing....protože takové ty plky o poslání, no, jak tim prokládá hlavní hrdina neustále děj...... Je to plné nelogičností a teda.....výběr posádky..nj, normální uvěřitelnější posádka by nestačila na seriál plánovanej na několik sérií......Jinak čekal bych v posádce přecijen nějaké Rusy a Číňany......vůbec...to nepůsobí jak nej výprava v historii.....spíš jako tajná výprava... Jinak některé efekty jsou pěkné, atmosféra nic moc(přecijen svět se neusátle mění strašně rychle, ale oni ukazujou budoucnost za 40 let jako strašnou nudu...pochybuju, že by se vrátila móda jak z roku 2005), ježiš a ty vyblitý uniformičky, proč by to chtěl někdo nosit každej den 6 let.......jasně, jinak řada komorních sci-fi klišé - co se týče dizajnu a tak...navíc zastaralých...určitě bych čekal nějaké 3d displeje atd., víc zábavy na lodi............místa tam maj habaděj....atd.. Nevím, zdá se mi to celkem utahané....vleklé...furt se nám něco musí připomínat a opakovat a vracet se někam - flashbacky........prostě tenhle seriál zaslouženě končí... ()

papinak

Přes všechny ty flashbacky a nudné vztahové propletence se naprosto ztrácí nějaké tajemno a seriál servíruje ukrutnou nudu. Možná jsem nevydržel dost dlouho, ale u pokud sleduji pátou epizodu a kromě záhadného otevření přetlakové komory a pár depresivních kosmonautů se vlastně nic neděje, pak nemá cenu dál pokračovat. ()

endemit

Mám rád scifi, ale toto se nějak (zatím hodnotím po šesti dílech) nepovedlo. Nesympatiční herci, mnoho zbytečných keců...Po nějakém čase jsem se podíval na reprízu jednoho dílu a sralo mě to ještě víc, než poprvé. Nechápu, proč jsem původně dal dvě hvězdičky, dneska bych dal jen jednu, ale budiž. ()

martan1

Podle komentářů, co tu vidím jsem možná s tímhle seriálem ztratil trpělivost moc brzy, ale nemůžu si pomoct - mě to zkrátka nechytlo. ()

Warp10 odpad!

Mám rád science fiction. Dokonce i televizní sci-fi seriály. Miluju Star Trek a Hvězdnou bránu. Mám rád dokonce i Terminátora: Sarah Connor chronicles, nad kterým mnozí ohrnují nos, dokonce vydýchám i Battlestar Galacticu s jeho přepjatou rádobydrsností a přátelům v hospodě často říkám, že i špatný sci-fi je lepší než žádný sci-fi. Ale tohle sem fakt málem po půlhodině vypnul. Taky to není žádný sci-fi, ale telenovela přenesená do vesmíru. Science fiction to v sobě má zhruba stejně jako seriál Muž na radnici. Když sem během první půlhodiny sledování zaslech něco o sexu na usmířenou, tak jsem pojal podzření, že tohle bude asi průser. A když sem viděl jak náboženská hysterka nadává lodnímu psychologovi, že je jeho chyba, že nevěří v Boha, tak bylo dokonáno. Jako sci-fi seriál je to scénaristicky naprosto podprůměrné, pokud vás nebaví sledovat jak parta absurdně přitažlivých leč naprosto nesympatických lidí řeší psychologické pseudoproblémy, které si z větši části zavinila sama svojí duševní labilitou nebo neustálé opravdu trapné pubescentní narážky na sex (jinak proti sexu ve vesmíru nic nemám). Ty holky sou fakt docela pěkný, ale pokud nejste nadrženej puberťák, tak vám to stačit nebude. Nabízí se otázka pro koho byl vlastně seriál natočen. Fanoušci hard televizní sci-fi znechuceně přepnou na něco inteligentnějšího a diváci seriálových limonád typu Beverly Hills 90210 se budou nechápavě a ublíženě ptát, proč jim někdo kazí jejich porci povrchního televizního popcornu záběrama z vesmíru. Co říci na závěr? Snad parafrázi slov Dava Listera z Červeného trpaslíka: "Dá se na tomhle seriálu najít alespoň něco pozitivního? - Jo, to, že po 45 minutách skončil" ... ()

Medinka

Seriál rozhodně není špatný, ale něco mu chybí. Těžko říct, co přesně (samozřejmě kromě pořádného konce nebo druhé série). Takže ano, Stav beztíže mě zaujal tak, že jsem ho dokoukla, ale na druhou stranu jsem jaksi nedostala to, co jsem od něj očekávala. ()

AdamDM

Nie, nie, takto som si sci-fi seriál nepredstavoval. Postavy sú povrchné, ale čo je najhoršie, celých tých desať zbytočných častí sa točí prioritne okolo sexu, a nie o tom dôležitom. Pre mňa to je podpriemer, čo sa týka sci-fi seriálov. Možno je dobre, že seriál po prvej sezóne zrušili. ()

jaaara

Přiznám se, že ke sci-fi tématu tíhnu, ale po shlédnutí pilotu, byla mojí hlavní motivací proč sledovat tenhle seriál, snaha dozvědět se, jak se to vlastně vyvine, Někdy až nechutně roztahané, ale občas světlá chvilka, kdy děj nabere spád. Nejvíc mě ale naštvalo, že to producenti uťali v nejlepším. Smůla, nikdy se nedozvíme, jak ro mohlo dopadnout :-( 60% ()

stuj

Celkem pěkné. Škoda, že vznikla jen jedna série. Koukalo se příjemně, ale je pravda, že tam mohlo být méně "vztahovek". ()

Saxicola

No dobře. Dejme tomu, že existuje inteligentní mimozemská entita, která má důvod vypadat jako svítící hrst vyčesanejch chlupů. Dejme tomu, že má důvod nadiktovat si posádku, kterou by žádná příčetná kosmická agentura nenechala řídit ani kolotoč s labutěma. Ale proč se sakra musí posádka chovat jako šestá bé na hodině sexuální výchovy, tomu opravdu nerozumím. Všechno, co v téhle bizarnosti dává smysl, je nestydatou vykrádačkou nedostižného klenotu Voyage to the Planets od BBC. Jednu hvězdu dávám za to, že to v náhlém záchvatu sebereflexe utnuli relativně včas. Druhou za to, že odolali zlozvyku instalovat do role mimozemšťanů slintající zombie. ()