V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

iamek

Zábavný a roztomilý animák u kterého se asi nudit nebudete. Hlavně postavy holčiček jsou strašně roztomilé a sladké. Upřímně jsem se u Já, Padouch bavil asi více než u Toy Story 3. ()

SeBig

Opět odpočinková relaxační pohádka pro malé a pro celou rodinu...ehm teda spíše pro menší. Hodně přehnané něco vtipné ale něco trochu ubýrajíci zábavy ktere tam nebylo až zas tak moc rozesmála mě padouchova matka a malý žlutý trpaslíci ale opravdu nechápu proč vždycky na konci nějaký pohádky musí být diskotéka nebo něco takovýho co stim furt maji? no nic bylo to dobrý ale mohlo to byt lepší.. ()

Chrustyn

Jeden z těch méně propagovaných animáků, který ze začátku působí svěžím dojmem, aby nakonec sklouzl do škatulky promarněného potenciálu. Je to docela škoda, protože příběh ze začátku působí opravdu neotřele a hlavní hrdina je nesympaticky sympatický. Bohužel se vše přehoupne do nudné báchorky o napraveném padouchovi, který dobro pozná až díky dětem. Největší problém filmu, však je v minimu vyloženě vtipných scén nebo neotřelých nápadů a nejsvěžejším dojmem nakonec působí vedlejší postavy (jak už je u animáků zvykem) v podobě hrdinových pomocníků. ()

Lenny.M

Mrzí mě, že se film rozjel až po půlce. Oproti Megamind je Despicable Me spíše pro dětské publikum, ale i tak, ta roztomilost Vás rozseká! :D Pěkných 3,5*. ()

korbitch22

Oblíbený a dost výdělečný animák šel tak trochu mimo mě, sice jsem se u pár fórků docela zasmál, ale jinak celkově při sledování se bavil spíš prcek a mi tak lehce vygumovaně leželi v posteli a pořádně ani nesledovali vo co go, příběh je totiž tak blbej, že vás těžko udrží v pozornosti. 65%. ()

Jirka_Šč

Je to dobrý film, je to milý film, je to příjemný film. A oceňuji, že se na něm dokáží smát jak děti, tak dospělí. Jen mi (slovníkem Antona Ega) "nezpůsobil šok". A navíc v minisouboji prohrává s Jak si vycvičit draka. Takže za 4* a nad přesnými procenty nepřemýšlím. ()

packa

Další zástupce žánru "Zcela průměrný animák". Ze zajímavého námětu šlo vytřískat daleko více. Vtípky byly předvídatelné (kdo bude tvrdit, že netušil jak dopadne sekvence na dětské střelnici, buď kecá, nebo je momentálně zaostalý), polepšení titulního hrdiny bylo do příběhu naroubováno tak křečovitě, že by scénáristé měli vrátit žold, žlutí mutanti se budou líbit dětem (a momentálně zaostalým), dospělí je budou muset nějak přežít. Tři hvězdičky, s do krve odřenýma ušima. ()

mcb

Nekonečně infantilní, hřejivá morální pohádka pro celou rodinu. Příběh ošlehaný jako svět sám, postavy nezajímavé a humor zaručeně pobaví jen ty nejmenší. Ale díky trojici roztomilých sirotků však můžou tvůrci jak mávnutím ruky vyvolat jakoukoliv emoci, takže se jako celek tahle ušmudlaná zápletka nedá úplně odstřelit. V případě pokračování bych dal větší prostor Mimoňům, kteří jsou podobně vtipnými karikaturami jako Scrat z Doby ledové, a táhnou celý film o třídu výš. 6/10 ()

heyda

Supr animák s hodně vtipnými tic-tac postavičkami :-D Na maximum to není, ale při mém marodění s antibiotiky mi to zvedlo náladu. 80% ()

Stanislaus

Na jednu stranu to tlačilo na pilu infantilnosti, ale na druhou stranu tam byla spousta akce a vtipu. Ano, řeč je o Despicable Me! Je to sice stará známá pohádka o niterném zvratu jakéhosi bručouna, a ano, hned od začátku lze tušit, jak to skončí. Ale musím přiznat, že jsem se opravdu nasmál nad různými scénami (viz následky zmenšení Měsíce - příliv a vlkodlak) a kochal jsem se skvělou animací. Zkrátka je to klišé jako řemen, ale dokázalo mě jako diváka upoutat a pobavit. ()

Flego

Prečo vznikol tento infantilný film ? Aby si túto sci-fi - akčnú - high-tech - špionážnu - rodinnú komédiu užili malé deti. Zoberte svoje ratolesti do kina, pekne ich tam posaďte a choďte si do najbližšej kaviarne prečítať noviny... ()

rikitiki

Nebýt občasného sentimentu a patosu, dala bych 5 hvězdiček čtyři. Trochu to u tohoto filmu zmírňuje, že rodinné hodnoty ztělesňuje skutečně netypická rodinka. ___Hlavní postavou všech pohádek je téměř vždy outsider (odstrkovaná sestra, třetí syn, sirota...). Současná vlna zesympatičťování padouchů tedy jede po stejné cestě, jen zašla ještě o krůček dál a nutí nás milovat původně záporné postavičky. Jenomže vždycky tak, že změní úhel pohledu a divák zjistí, že to s tou záporností není tak horké. Nicméně doufám, že tím se to zastaví. Animák o sympatickém vrahovi bych vidět nechtěla. ____Ve snímku Já, padouch je hlavní postavou Gru, superpadouch ze staré školy. Má tradiční metody a postupy, svého pana Q, své pomocníčky a navíc, což je jasné už od začátku, touhu po přátelství s ostatními. Proto zná své fazolovité fámulusy jménem, proto bydlí v sice hororovitém, ale jinak normálním domku v běžné ulici vedle souseda, se kterým si i popovídá. Proti němu stojí brýlatý mladík gatesovského vzhledu, který se uzavírá sám v nedobytné pevnosti a kromě sladkostí má rád jenom svoje technické hračky. Jasné varování proti uzavřeností se do vnitřního světa, propadnutí virtualitě a necitelnosti. V reálném světě by Vektor zcela jistě vyhrál na body, ale siroty by stejně milovaly jen Grua. /16. 11. 2010/ ()

Roman.Ticka

Tak tomu říkám nářez. Naprosto originální, hodně vtipné, velmi nápadité, vkusně hravé, lehce kopírující, těžce poučné a dokonce pro děti! A navíc dokonalá animace, úžasná hudba, nemám co vytknout. Padouch dentista, Mimoňi, Mamá, Doktor, Vektor, Holčičky... Jakákoliv podobnost s živými i neživými osobami je čistě náhodná. :-) ()

honajz

Začátek s tlustými Američany v Gíze skvělý, představení padoucha navnadilo - a pak se objevili mimoňové a celé to šlo do kopru, aniž by se cokoliv rozjelo. Padouch je vypečen jiným padouchem, aniž bychom vlastně zjistili, zda je skutečně padouch, a nakonec to celé skoro bez jakékoliv akce končí jako rodinná selanka s pusinkami na čelíčko. Tfuj tajbl. Nemám nic proti rodinným filmům, ale tohle snad psal nějaký magor, nic v tom filmu nedává smysl. ()

HellFire

Z těch několika trailerů, které jsem viděl, mi bylo jasné, že film bude opravdu trapný pokus o srandovní animák. Nakonec to nebyla vůbec pravda a já se od srdce rád zasmál. Rozhodně hezké překvapení! ()

jonyyy

Další obrovské animované překvapení tohoto roku. Řechtal jsem se skoro celou dobu jako mimino. A přizvuk Grua v podání Carella byl boží. 80% ()

Ivoshek

Tohle hodnotím spíš optikou mých dětí než vlastní (na animák tohohle typu bych sám od sebe nekoukal). A děti to milujou... Gru (v CZ verzi skvělý Lábus), mimoňové, fůra hlášek. Podotýkám, že jsem se místama taky bavil, ale je film hlavně pro děti, a to povedenej. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)