V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

Xeelee

Dost prvoplánově podbízivej film fungující i přes vtípky pro dospělý spíš na dětský publikum. Očekával jsem větší ztřeštěnost, ale nápadů je dost, aby dotáhly film do vod průměru. Jasně, film je předvídatelnej a plnej klišé, ale dal světu mimoně, čímž se nesmazatelně zapsal do historie (nejen) internetu. Tvůrcům za zaplavení tohodle virtuálního prostoru žlutými příšerkami patří náš neskonalý dík :-) ()

Sofia

Tak jsem se po dlouhé době zase pořádně zasmála. Prakticky jsem se chechtala konstantně po dobu celého filmu. Geniální padouch Gru, roztomilí minioni a spousta skrytých vtípků (Bank of evil, formerly Lehman brothers). I ty tři holčičky jsem jako čerstvý rodič dokázala ocenit :-) Viděno v 3D, které mi ale přišlo poněkud zbytečné. ()

Ištván87

Naprosto nic jsem nečekal (resp. jsem čekal strašlivou kravinu), ale dostal jsem pravý opak... Příjemně cáklou komedii (naprosto neoriginální, ale čert to vem), která rychle utíká, má příjemný dabing (jo, Jiří Lábus byl fakt boží) a ač jsem očekával od Mimoňů ohavnou roztomilost, tak ta jejich "roztomilost" byla fakt odzbrojující... Příjemná oddechovka... ()

Mikah

Skutečně se jedná o film pro děti, ale o dobrý. Je nápaditý, originální, milý, přiměřeně akční, nepříliš dlouhý. Občas mi přišel až moc jednoduchý, například čtení pohádek, ale myslím, že malé děti s tím mít problém nebudou a dospělí, kteří se chtějí pobavit a na okamžik na svět nahlížet jako děti, jistě také ne. Despicable Me mě nenadchlo, ale určitě mě potěšilo. ()

becki_tu

Letošní rok je - co se týče animáků - hodně silný ročník a Já, padouch to jen potvrzuje. A opět se těží ze sympatických postav, netradičního hlavního hrdiny, infantilního humoru (v tom dobrém), líbivého soundtracku, parádního originálního dabingu a tradičně vymazlené animace. 90% ()

MeanWhile

Nebýt Mimoňů, asi by ode mě bylo o jednu hvězdu méně. Mimoni mě vážně dostali a vždy když se objevili, těšil jsem se že zase udělaj nějakou tu svou kravinku, a nebo jeden z nich promluví tim suprovým hlasem, který se vážně poved. Ve filmu se objevilo tolik vtipných scének, které byly vážně bombový. Jiří Lábus byl taky skvělej v našem českém dabingu. I skvělou "inkognito" hudbu bych zde měl pozdvyhnout, ta se také povedla. Jediné co mě docela mrzí, je to, že jsem neviděl 3D verzi. ()

mm13

Špica zábava, slovenský dabing skoro lepší než originál (hlavne Gru nemá s tou svojou vadou reči chybu), ale neviem prečo sú pixarovské animáky (až na pár výnimiek) jediné, pri ktorých si divák môže smelo klásť otázky a na drvivú väčšinu z nich aj dostane uspokujúcu odpoveď. V prípade Despicable Me sa zabaví hlavne detský divák, dospelý síce tiež, ale o plnohodnotnom prežitku ťažko hovoriť. Má to momenty aj dobré postavy, fungujúci situačný humor, no chýba tomu ilúzia presvedčivosti (hmatateľnosti?) sveta, v ktorom sa tento náš príbeh odohráva. Jeho pozadie je príliš riedke. [70%] ()

Chickenka

Padouch v hlavní roli? Proč ne! Gru, který je nazačátku zlý a nepřátelský se během filmu díky malým holčičkám promění v ukázkového tatínka s pomocí kupy roztomilých mimoňů. ()

ScarPoul

Velmi príjemný animák, ktorý si pohráva z definíciou zla veľmi zaujímavým spôsobom. Hlavne preto, lebo hlavný zloduch je vlastne sympatický hrdina z dobrým srdcom a ten skutočný zloduch je adolescentný dement. Takmer rakúsky prízvuk Steve Carella neskutočne pobaví ak teda pozeráme film v pôvodnom znení. Ostatný nezaháľajú. Segel, Brand dokonca aj Cosgrove perfektne nahovorili svoje animované alter egá. Film, ktorý neobsahuje nejaký obrovský vtip, ale kupodivu je zložený z tých menších, ktoré sú raz lepšie a inokedy priemerné. Ale ľahkosť ostatných prvkov to akosi vyvažuje. Hlavne čo sa týka finále. Osobne som bol ale najviac potešení a najviac som sa zabával na malých žltých pomocníkoch. Ktorý dosahujú pre mňa rovnaký status ako Scrat z doby ľadovej alebo tučniaci z Madagaskaru. Film, ktorý si myslím užijú aj dospelý a ktorý zase z radosťou objavuje to čaro detstva, ktoré máme každý v sebe. Čo je potešujúce, lebo je to jeden z mála animákov, ktorým to vyšlo. ()

6thSun

Škoda místy nesnesitelného dětskýho patosu, jinak jsem se u toho ovšem několikrát hlasitě rozřechtal, což se mně např. u třetího Příběhu hraček nestalo ani jednou. 85% ()

maseer2

zatraceně příjemná a roztomilá animovaná oddychovka o tom, jak jeden padouch, který chtěl ukrást Měsíc, díky třem malým holčičkám ke štěstí přišel.. silné 4* :) ()

Borrtex

Animovaná a tak absurdní komedie, až se to prostě musí líbit. Myslím, že film je velice nápaditý, figurují zde velmi originální postavy Mimoni, kteří filmu dávali to co by tam mělo nezbytně být, a bez kterých by film stál nejspíš za nic (což je docela škoda). Děj byl pěkný, ale nijak výjmečný oproti ostatním animákům na této úrovni. Za mě 70%. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)