Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa JohnMiller k tomuto seriálu (63)

V očekávání válek (2015) (S05E01)

Ako počúvam od kamarátov, vraj 5 séria za veľa nestojí a mňa, práveže od konca štvrtej série, seriál začína baviť (bolo na čase) A vstup do piatej série sa mi zdal fajn. Postavy ktoré prežili sa mi vykryštalizovali, a som skutočne zvedavý, čo sa s nimi neskoršie stane. ()

Dům černé a bílé (2015) (S05E02)

Spojenie Jaimeho a Bronna (po Houndovi môj najobľúbenejší zabijak bez cti) ma milo prekvapilo. Bál som sa, že už v seriáli skončil. Daenerys politika moc nejde a už stráca všetku kontrolu nad dobytím mestským štátom kde vládne. Ide o vládkyňu ktorá nič okrem drakov nemá a nič nevie.. Po Cersei najhoršia hysterka ktorú v seriáli nemusím. ()

Nejvyšší vrabčák (2015) (S05E03)

Ale čo.. Fanatický veriaci si našli cestu aj do tohoto, veľmi dobre spoločensky vymysleného, seriálu. Od hysterickej Cersei, ktorá pomaličky ale isto stráca vplyv nad vládou, dostali fanatici zelenú, a tak začnú vypratávať nevestince a trestať homosexuálov. Diel nič moc ale následky budú určite zaujímavé. ()

Synové Harpyje (2015) (S05E04)

Jaime a Bronn sa púšťajú do záchrany a ja im skutočne fandím. Veľmi ma bavia. Rovnako tak, ako ma dokáže rozosmiať najväčší veľmajster friendzonu. Jeho zúfalí pokus "uniesť" Tyriona ku kráľovnej bol ťah, ktorý som fakt nečakal.. Asi si myslí, že mu za odmenu dá či čo..... Smejem sa na ňom. ()

Zabij chlapce (2015) (S05E05)

Presne ako píšu kolegovia. Ono sa tu v podstate nič neudialo, akurát na niektorých dôležitých miestach sa udiali zásadné rozhodnutia.. . Akcie takéhoto typu vyvolá reakcie, riadne.. Ale nie v tejto epizóde. ()

Neohnuti, neskloněni, nezlomeni (2015) (S05E06)

Jój, škoda, že tak rýchlo skončil príbeh Jaimeho a Bronna. Neznášam na tomto seriáli to (a to by mi vadilo asi aj v knihe(, že parádne rozohraný dej so slušnými postavami sa rýchlo bez vyvrcholenia skončí. Buď zajatím alebo smrťou. No a čo sa týka svadby Severu.. Niekto by si zaslúžil už konečne zomrieť... Ramsey, najnenávidenejšia postava hneď po Jofreym. ()

Dar (2015) (S05E07)

Opäť časť kde sa skoro nič nedialo. Akurát Tyrion stretol Daenerys, čo pre mňa znamená, konečne nejaké silnejšie prepojenie medzi západom a východom. Bavila ma Bronnova sexuálna lekcia s jedom a záver kde sa Cersei vymknú z pod kontroly fanatický veriaci. ()

Tvrdodomov (2015) (S05E08)

Nebyť tej vsuvky fanatických veriacich v Kingslanding (bože ako ich neznášam) Dal by som aj plní počet *. Pre mňa ide zatiaľ o najlepšiu epizódu celého seriálu. Jon Snow vstúpil na územie divokých, no trvalo príliš dlho než ich presvedčil, že jediná možnosť ich prežitia bude ísť s ním na juh. Divoký otáľali a tak keď sa už rozhodli a začala sa preprava na lode, napadla ich horda bielych chodcov. Boje boli prekrásne natočené, išlo o momenty kedy nešetrili rozpočtom. a už sa nám aj ukázal kráľ Bielych chodcov ktorý mení mŕtvoly na zombie. ()

Tanec draků (2015) (S05E09)

Pán spisovateľ. Prečo sa už nezľutujete a neukončíte život takej postave ako Mr. Friendzone.. Na toho úbožiaka sa nedá ani len pozerať, hehe. Táto epizóda nejako extra nerozvinula dej ale boli v nej zaujímavé momenty ako napríklad..Návrat Jona a divokých, Stannis a obetovanie jeho postihnutej dcéry, či jazda na drakovi. ()

Matčino milosrdentsví (2015) (S05E10)

Nebolo to zlé.. Ale naopak ako predošlá epizóda, zase tu bolo toho až príliš veľa natlačeného a niekoľko epických dejov sa opäť skončilo niekde v strede nezmyselnou smrťou.. Stannis už asi sever naspäť nezíska, rod Lannisterovcov sa zničí sám a už nebudeme mať možnosť sledovať žiadne poriadne hry o tón, lebo každá rodina už hádam skončila. Dúfam, že v ďalších sériách tam nenadrbú znova nové postavy. ()

Rudá žena (2016) (S06E01)

Ospevovaná šiesta séria sa pre mňa začína rovnako, ako mnoho iných epizód. Nuda, nič sa nedeje, dej stagnuje. Ale aspoň jedna vec je mi jasná.... Pani v červenom sa mi už nepáči tak, ako predtým. Má troška viac vrások, než som očakával. ()

Domů (2016) (S06E02)

Ako spomínajú kolegovia v komentároch " Väčšina dejových liniek vyložene sľubuje veľké veci" to je síce fakt, ale to už sľubujú desiatky epizód, a ak si dobre spomínam.. dva krát ma dej skutočne tak bavil, že som s povedal vááu. Táto epizóda ma ako aj predošlá ničím nenadchla. Samozrejme až na úplne posledné sekundy, ktoré nechcem vyspoilovať. A práve kvôli tomu sa teším na ďalšiu epizódu doslova teším. ()

Křivopřísežník (2016) (S06E03)

Zatiaľ to vyzerá, že sa 6 séria dostáva u mňa na úroveň štvrtej, čo znamená, že ma to začína celkom baviť. Nečakane sa vrátila moja najobľúbenejšia postava, potrestala zradcov a rozhodne nevyzerá tak, že sa chystá opäť odísť. Daenerys, emancipované dievča ktoré mi prekáža, sa opäť dostala do problémov, čo je super ale predpokladám, že ju z toho Mr. Friend zone s ostatnými vysekajú. ()

Kniha cizince (2016) (S06E04)

Slušná časť (až na dejovú linku s Daenerys, bože ako ju neznášam, vždy si všetko vydobí a pritom to je obyčajná emancipovaná krava, hehe, ktorá toho veľa nevie). Po tých všetkých vraždách, znásilneniach a zle som bol rád, že táto epizóda sa niesla v takom celkom kladnom duchu (samozrejme až na upálených khalov). Stretnutie dvoch postáv ktoré sa nevideli 6 sérií sa parádne vydarilo. ()

Vrata (2016) (S06E05)

Táto epizódka síce pootvorila niektoré mysteriózne prvky seriálu. Odkiaľ pochádzajú Bieli chodcovia, či prečo ten retard Hodor dookola opakuje svoju prezývku, dokonca aj na akciu došlo ale nejako ma to nezaujalo. Ono tu bolo nechané priveľa priestoru dejovým linkám ktoré ma až tak moc netankujú. Aryia, Bran či Daenerys. ()

Krev mé krve (2016) (S06E06)

Zatiaľ najslabší diel 6 série. Lúzer Samwell dostal nakladačku od svojho otca, Jamie Lannister dostal nakladačku od hlavného vrabčáka (Celú tú fanatickú sektu by som popravil) a tie ostatné príbehy ako Daenerys či Aryia ma už vôbec netankujú.. Čakám na boj o sever, ostatné ma nezaujíma. ()

Zlomený muž (2016) (S06E07)

Išlo síce o ďalší nudný diel ale (SPOILER) Nesmierne ma prekvapilo, hoci som v to dúfal, že moja obľúbená vedľajšia postava Hound predsa len nezomrel. Dostáva sa do novej osady veriacich ktorí chcú začať nový život, no ako to v tejto krajine býva zvykom, aj tak všetkých pozabíjajú. ()

Nikdo (2016) (S06E08)

Táto časť opäť nejako extra dej neposúva ale vďaka bratom Hound a Hora, mi prišiel strašne sympatický. V momente keď Cersei neposlúchla rozkaz najvyššieho vrabčáka, fanatický mnísi ju chceli na silu odvliecť (ako sú na to bežne navyknutý) háčik bol však v tom, že medzi nimi stál Hora a jednému odtrhol hlavu. Ostatný sa ďalej nepokúšali. Byť na jej mieste prikázal by som nech pozabíja aj tých ostatných, bolo ich asi pol tucta. Hound sa rozhodol, že pomstí svojich nových a už mŕtvych priateľov a tak započal krvavú pomstu zo svojou sekerou. Stihol to za jednu epizódu a stretol popri tom bratstvo ktorého chcelo v minulosti zabiť no teraz by ho aj chceli. To ostatné na čele z "vykuchanou" Aryiou nič moc. Trocha sci-fi. Mal som úraz a náhodou som bol aj ja takto vykuchaný, verte mi 2 týždne som mal problém vstať a nie to skákať a utekať ako ona, trocha to prehnali. ()

Bitva bastardů (2016) (S06E09)

Bezpochyby jeden z vrcholov fantasy žánru.. Mám len jedinú otázku.. Prečo sme na to museli čakať tak dlho? Posledná bitka o sever sa v tejto časti náramne podarila.. Pokiaľ doteraz šetrili rozpočtom na záverečnú bitku, tak im to nezazlievam. Súboje krvavé, plné emócií všetkých postáv ktoré prežili až doteraz.. A verte mi, že dokonca nás tvorcovia napínajú finálnym výsledkom. Aj keď tento seriál rozhodne nepatril k mojim obľúbeným, neuznať túto epizódu za skvelú by bolo úplné šialenstvo. ()

Dračí kámen (2017) (S07E01)

Prvá časť siedmej série sa začala celkom sľubne. Hneď prvá scénka po zostrihu šiestej série ma vtiahla do deja. Arya a rod Freyov bola pecka. Daenerys sa konečne vylodila na kontinent a tým rozohrala novú šachovú hru s preživšími rodmi. Na moje prekvapenie nie je materiál vôbec unavený a tvorcovia stále majú čo povedať (neviem aký vplyv mám momentálne autor) nie ako napríklad séria Trpaslíkov kedy už v tretej časti sa autor ako utopenec chytal každého stebla trávy už v tretej knihe. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci