Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (74)

Děti (2014) (S04E10)

Tato závěrečná epizoda má snad nejvíce otevřených konců a zvratů vůbec. Hrozba divokých spláchnuta jednou obitou bitvou a co dál jako? Draci po zámkem a Daenerys stagnuje na místě. Brandon a jeho přerostlé obočí našli stromovouse. Zbytečně vyvolaný zato brutálně natočený souboj Brien a Ohaře. Arya zloděj a vrah a její začátek nové cesty. ()

Dům černé a bílé (2015) (S05E02)

Pátá řada slabá. Arya poprvé nezajímavá. Zachraňuje to jen Samův proslov pro vůdce Noční hlídky. Daenerysina vláda jde do kytek. ()

Synové Harpyje (2015) (S05E04)

Cersey si kope vlastí hrob ozbrojením fanatiků. V Meereenu pokračuje vzpoura. ()

Zabij chlapce (2015) (S05E05)

Další slabá epizoda. ()

Neohnuti, neskloněni, nezlomeni (2015) (S05E06)

Pátá řada zatím silně nejslabší. Další díl o ničem. Píseční hadi o ničem a Sansa by nejspíš dala přednost trpaslíkovi. ()

Dar (2015) (S05E07)

Chudák Aemon. Stanis je v prdeli. A Cersei sklízí co zasela. ()

Tvrdodomov (2015) (S05E08)

Tyrion se seznamuje, Arya zbytečná. Nicméně epické finále, kde John srovnává skóré se Samem na počty zabití. Záchran nepřátel a tvorba zombie. ()

Tanec draků (2015) (S05E09)

Stanis se zbláznil a ztratil veškeré sympatie, které si při pobytu na zdi získal. Danerys je učí jezdit a navrátil se rytíř Mormont. ()

Matčino milosrdentsví (2015) (S05E10)

Žádná velká metelice, ale přesto jeden z nejsilnějších dílů celého seriálu. Takhle rozkopaný díl s tolika otevřenými konci tady nikdy nebyl. Navíc ty zvraty u jednotlivých postav. Tolik překvapení a zklamání. Nejdříve chudák Stanis. Konečně obleva a hurá dobít království. Ale ouha. Opustí jej vojko, opustí jej žena i vědma. Nemá již pro co žít a padá v boji. Sam zkusí nový život a John se ocitne sám. Sansa wtf sebevrah? Arya jak je spokojená se svým plněním listu a ejhle odplata o boha. Jamie po dlouhé době šťastný. Poprvé v životě zná jeho dítě pravdu a je rádo. A ejhle zmije koušou. Tyrion žije, Mormon žije, ale bez královny jsou v loji. Daenerys se povozí a skamarádí opět s svým dítětem a ejhle je v loji, unesena. Cersey se zpovídá a může jít domů, ale má to háček naháček. A samozřejmě samotný konec, který by nikdo nepředpokládal. Ten dobrák John. ()

Rudá žena (2016) (S06E01)

Průměr. Dorne odbytý. Konec dost překvapivý, málem jsem oslepl. ()

Domů (2016) (S06E02)

Vrací se nám Brandon a jeho flashbacky. Tyrion má pořádný koule. Ramsey je ještě větší bestie než se doufalo. A John je prostě John. ()

Křivopřísežník (2016) (S06E03)

Flashback. Kecy. Arya dělá poroky. Toť vše. ()

Kniha cizince (2016) (S06E04)

Jon se setkává se Sansou. Malíček má všechny v hrsti. Meereen nedává smysl. Danerys si přivlastňuje ohnivé finále ve stylu terminátora. ()

Vrata (2016) (S06E05)

Nová sexy kněžka ohně. Bran svou stupiditou nechal vymřít děti lesa, starýho dědka, psa a zdementil Wylise. Hodorův počátek a konec. ()

Krev mé krve (2016) (S06E06)

Benjen zachraňuje situaci. Samova rodina je velmi přívětivá. Ucupitáná armáda Tyellů úplně k ničemu. Arya má vlastní hlavu. Daenerys si opět upevňuje pozici proslovem. Celkově slabší epizoda bez výrazného posunu vpřed. ()

Zlomený muž (2016) (S06E07)

Zbytečné tlachání. Ohař příjemné oživení. Jonh je druhý Stanis. Arya je v loji. ()

Nikdo (2016) (S06E08)

Opět tlachání. Ohař se mstí. Meereen pod útokem. Arya končí výcvik. ()

Bitva bastardů (2016) (S06E09)

Nejlepší epizoda celé série. Dost draků a nakonec bitva, kterou jsem očekával již v páté řadě. Sansa se tady projevila jako pěkná kráva. Johnovi nic neřekla a zbytečně ztratili celou armádu. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci