Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

petrfox

První díl u mě vzbudil trochu nečekaně rozpaky (po zdejších nadšených ovacích), ale díl od dílu mě "Hra o trůny" vtáhla a pohltila svou výpravností, atmosférou, skvělými hereckými výkony (zejména božský Sean a malý velký Peter), dobře napsanými dialogy, krvavostí, absencí patosu a také skvělou hudbou... Trochu mi vadilo pouhé "zmínění" o bitvách a jejich výsledcích, ale budu věřit, že v dalších řadách kapku té "válečné vřavy" přibude... Jinak není co řešit i tak si tento zdařilý fantasy seriál zaslouží plný počet... ()

Marys

Ako, nehovorím, že som nezhltol prvé dve série viac-menej behom pár dní, no aj tak po veľmi pozitívnych slovách od svojich kamarátov a známych som čakal niečo trochu iné. Lepšie, dalo by sa povedať, no len v istom slova zmysle. Na môj vkus sa tam až príliš veľa rozpráva a málo koná. Za to určite môže rozpočet no aj tak, už si snáď aké-také meno a popularitu Hra o tróny vydobyla, tak snáď producenti pustia od ďalších sérií žilou trochu viac. Pri ostatných veciach asi skôr za mierne nedostatky môže knižná predloha. Konce sérií neboli nejakým spôsobom useknuté skrátka v niečom, čo by ich od seba výrazne oddelilo, naopak majú ihneď nadviazať, čo na to, že rozdiel medzi vypúšťaním jednotlivých sérií na obrazovky je zhruba trištvrte roka, je trošku proti srsti. Aj v postavách som mal dosť zmätok spočiatku a posun deja je niekedy veľmi radikálne strihaný, aby sa predišlo filmársky zložitým scénam. To všetko je ale dostatočne pretlačené kvalitným dejom, napätím, atmosférou, naturistickými zábermi, pre deti seriál rozhodne nie je a ja som zvedavý, čo ponúknu ďalšie série. Edit 1: Po troch zhliadnutých sériách a väčšine prečítaných kníh musím uznať, že som trochu sklamaný vývojom seriálu. Prvá séria sa držala predlohy verne, samozrejme, filmársky boli domyslené určité veci, no dej sa takmer dobodky zhodoval. Druhá a tretia séria sa už ale značne rozchádzajú v deji, škrtajú sa zaujímavé pasáže, vynechávajú sa postavy, menia sa zápletky a pribúdajú poväčšine somariny. Hodnotenie aj napriek tomu neznížim. Asi som ho už na začiatku dal pomerne nízke, na trojku ale Game of Thrones určite nie je. ()

Miguel

Přiznávám, tenhle seriál mě dostal. Od začátku - Úvodní znělka nevyhrála Emmy náhodou, podle mě je to naprostý skvost - po konec - příchod Jiných White Walkers (k sakru, ať už je 31. března 2013 a začne třetí řada) naprosto strhující a úžasné. A to mezi tím ? Vizuálně nádherné, každá lokace jiná a jedinečná, herci hrají na úrovni, výborně napsaný scénář, všudypřítomné intriky a hlavně brilantní dialogy . . . Doporučení : Pokud jste seriál ještě neviděli, pusťte si jej až budete mít "dostatek času" ať nedopadnete jako já, který si pustil první dva díly než si půjde lehnout, pak ještě třetí, .... a v osm ráno odcházel do práce aniž by spal :D ()

gurmanik

Původní hodnocení: * Důvod: Ztrácel jsem se v postavách, v tom, kde, kdy a co se stalo. Přišlo mi to jako neskutečná slátanina. Nynější hodnocení: *** Důvod: Řekl jsem si, že když je to tak opěvovaný seriál, musel jsem něco přehlédnout. Nastudoval jsem si pomocí některých webů, kdo je kdo, zjistil jsem, jak jsou staré herečky a jak vypadají ve skutečnosti a hle.. máme tu *** Ve sledování seriálu budu pokračovat, toto hodnocení je po 4. dílu, který jsem zhlédnul. To prý byl takový poslední "uvozovací", kde se téměř nic nedělo. Tak hurá na další :)) Tak a je to tady.. :) finální hodnocení: ***** Proč taková změna? Z * až na 5*? Jednoduše proto, protože mi trvalo, než jsem proniknul do děje, pochopil kdo s kým, kde s kým, proč s ním a tak. Našel jsem si i stranu, které fandím. (Daenerys Targaryen) :) Nevím, co se s ní stane, jsem na začátku třetí série. Ale nic nemám ani proti Starkům, v podstatě ani proti Lannisterům, protože mě baví sledovat, jak si Margaery Tyrell vede v Králově přístavišti, doufám, že Lannistry zkrotí :) Zato Stannis mi pije krev. Takže doufám, že to nakonec nevyhraje :) No zkrátka, zabřednul jsem do toho a neskutečně mě to baví :) ()

Nethar

Jak už to tak bývá, na knížky to nemá. Děj je občas přizpůsobován a to i dost výrazně. To ale nic nemění na tom, že je to skvělé zpracování a během nekonečného čekání, než G. R. R. Martin napíše další díl (jestli kvůli všem aktivitám vůbec napíše, zatím se mi skoro zdá, že seriál musí skončit dřív než knížní série), výborná věc. Některé momenty (hlavně s Emilií Clarke - Daenerys) jsou dechberoucí a herecký výkon Petera Dinklage pousouvá seriál ještě o příčku výše. ()

ADIO45

Díky tomu, že si tvůrci dávají se seriálem takovou práci, nemůžu mu nic vytknout. Díky HBO se podíváme do nádherného, avšak krutého království Západozemí plného intrik, korupce a mocných rodů. Dostaneme se na nádherné lokace společně s postavami, které nenávidíme a milujeme, k žádnému z nich nemůžeme zůstat úplně nestranní. Děj svižně utíká, postavy nás překvapují, lokace, kostýmy, to všechno je špička mezi elitou. Game of Thrones pozvedli úroveň fantasy seriálů na takovou laťku, že v budoucích letech se ji podle mého nikomu nepodaří překonat ji. Chápu, dělali seriál Game of Thrones tak, aby vydělal a proto se tam musely nutně vyskytovat jisté věci, které moderního diváka přitáhnou - krev, brutalita, sex, krev a zase sex a možná ještě jednou ten sex. Několik dílů považuji za naprosto bezchybnou. ()

xHarryx

Jedné srpnové noci léta páně 2011 jsem se opravdu kurevsky nudil. Co čert nechtěl, kolem půlnoci jsem narazil ja jakousi Hru o trůny a po zběžném kouknutí na komentáře jsem se dal do stahování. Inu skončil jsem asi v 7 ráno, po prvních sedmi dílech značně vysílen, ale hlavně naprosto nadšen!! Úžasný Martinův svět v produkci HBO je kur*vsky cool. A i po třech řadách(2013) svůj cool status potvrzuje. Autor se s čtenáři vůbec nemaže(stejně jako scénáristi) a nejoblíbenější postavy krágluje jako na běžícím páse. Intriky, zrady, válka a hutný děj ve fantasy světě???!!! Čestné, úchylné a hlavně nejdenoznačné postavy ??!! Sem s tím žrádlem !!!!! ()

Mikeel

Skvělý, napínavý a neskutečně návykový seriál. Za tři dny jsem shlédl první sérii a nejradši bych ani nešel spát. Nechal bych si poslat obří pizzu a celou noc jen koukal a při tom jedl. Skvělý děj, skvělá psychologie postav, skvělý filmově působící vizuál. Jen já osobně bych to moc neškatulkoval do kolonky fantasy. Od fantasy totiž očekávám například různorodost ras, jako elfy, trpaslíky, či skřety. A navrch k tomu ještě postrádám magii, která do fantasy neodmyslitelně patří. Nicméně, opominu-li tento fakt, který Hře o trůny neubírá nic, jen mě osobně větší očekávání, tak je to prvotřídní záležitost! Edit. 26.6.2013 - Dokoukána i třetí série a je to vážně skvělá záležitost... Naprosto mě to dostalo, je to chladné, nepředvídatelné... Konečně pořádná šlupka, kde neplatí, že dobro vyhrává a zlo a zrada má značný náskok! Ale stejně doufám, že Daenerys bude ta, která ve finále usedne na Železný trůn! ()

Zombi

Drsná fantasy parádička, která chytne hned prvním dílem a postupně si diváka zaháčkuje tak dokonale, že odpustí i občasný slabší díl. Výprava a zpracování perfektní, obsazení super, především Dinklage hodně překvapil. Knihy jsem nečetl, proto se těším jak se to bude vyvíjet dál, i když lecos se dá vytušit. Pravda, pořádné akce tu moc není, spíše osobní souboje a vraždy, ale zde to vůbec nevadí a ta atmosfera je opravdu parádní. ()

ac3r

Intriky, sex, intriky a zase intriky. Pak trošku toho sexíku a zase jenom intriky. První sérii to ještě jakžtakž baví, druhou už to začíná lézt krkem, déle už jsem nevydržel. Tři hvězdy za první sérii a postavu Tyriona Lannistera. ()

ApsidalTill

Trvalo to trocha dlhšie, než som sa ku tomuto skvostu dopracoval ale nakoniec som zato rád, keďže som nemohol prestať hltať jeden diel za druhým a aj keď som sa často dusil kvalitou, podarilo sa mi vždy na poslednú chvíľu prehltnúť to sústo slasti a epičnosti, keďže GoT je presne to, čo si predstavujem pod pojmom stredoveká fantasy. Sem s ďalšou sériou. ()

Prehry

Ojéé, dostali jste mě! Na začátku jsem nevěřila, že to kdy řeknu, ale .. Dychtivě čekám na každý další a další díly 4. série!!! Je to masakr! Jsem fakt zvědavá, jak tohle všechno skončí!? Na knihu není čas, ale možná po ní ještě sáhnu, pokud se to nedozvím co nejdřív! :-) ()

Klay

Tohle je prostě paráda. Seriál, u kterého člověk žere každou větu a každou postavu nějak prožívá. Buď se mu hnusí, nebo jí fandí anebo se nemůže rozhodnout. Po dokoukání 4. série nemám pochyb, že jde o naprostý vrchol televizních produkcí. Párkrát jsem si až říkal, jak je možné takhle velkolepě vypadající televizní podívanou zafinancovat. Po mírně slabší třetí sérii čtyřka dorovnává jedničku a překvapuje počtem zvratů a nemilosrdným kosením hlavních postav. Už se nemůžu dočkat páté řady. Edit 2020: Tak pátá série byla nakonec druhou nejhorší po té finální, takže jsem se tehdy těšil marně. Vata, vata a na konci jedna slušná bitka a kopa laciných cliffhangerů. Šestá série je naštěstí opět velmi povedená podívaná, byť propracovanosti prvních čtyř už nedosahuje. To samé platí i pro sedmičku, ačkoliv už je to hodně eye candy velkolepá zábava. Osmičku budu raději mlčky ignorovat, nechci ubírat z celkového hodnocení hvězdu... ()

Ukko

Nenávidím… nenávidím, nenávidím, nenávidím tento seriál. Počkat ono je to vlastně i přes všechny ty peripetie jako: umřeli mi všechny oblíbené postavy až na dvě, vlastně to není úplně fantasy a něco už opravdu G. R. R. Martin přehání, fakt dobrý. A i když půlku prokoukané doby proklejete a několikrát se budete ptát sebe sama: „Proč se na tohle vlastně dívám?“, stejně vám to nedá a budete chtít vědět, jak tato krvavá sága dopadne. Zvláštní zamyšlení si zaslouží všudypřítomná myšlenka toho jak je lidský život pomíjivý, a že i k nám jednoho dne dorazí zima. ()

Všelicos

Povyk ohledně knížek chápu, u seriálu už mi spíše zůstává rozum stát. Průměrná fantasy, která staví jen na "šokujících" scénách, mluvení o sexu a úmrtí. Díky tomu, že jsou dialogy od knihy mnohdy odlišné, či mnoho scén chybí (což nevyčítám, to by z toho musel být druhý Tak jde čas...), mi mnohdy zůstával rozum stát nad motivy některých postav a nad jejich jednáním. Kromě toho je seriál natočen celkem nudně, od HBO jsem čekala trochu vyšší úroveň. Pochválit však musím výběr herců, vzhledově se trefili snad do všech postav, nejvíce musím vypíchnout Tyriona, který byl jediným důvodem, který mě držel u dokoukání zatím celého seriálu... ()

Rejže

Píseň ledu a ohně se dočkala velkolepé podívané v podobě epického seriálu. Český dabing je perfektní, chválím protože občas a často kazí celé filmové dílo akord fantasy a history žánry! Výběr herců až na "krásnou" Catelyn Stark sedí do puntíku... Catelyn mohla být krásnější, v knize je tak popisována. Pikantní humor G.R.R.Martina zůstal zachován též aneb "Uřízněte mu mužství a vhoďte jej kozám"... :-) Arya, Tyrion i Cersei aj. "Všichni musí zemřít" je hláška spravedlnosti za zradu nepřátel, ale pro diváka platí: Všechny si je oblíbíš... ()

kusaj

Zbytečněj koment, každej to asi už zná, já jsem na tuhle tuti-fruti šlupku přišel dost pozdě, ale paráda. Nic se nevyrovná Lostům, ale tohle jim trochu šlape na paty. V první serii docela sexík, hodně krve, ideální pustit ratolestem na dobrou noc. V dalších seriích to trochu zvolnilo, ať si někdo něco šňupnul nebo ne, tak se tam objevili i draci, ale furt ok. Čekám teď na pátou serii, je půl jedenáctý večer a klepu si rukou, ať už je to tady. ()

H4ku11

Ťažký kaliber z dielne HBO. Takmer dokonale reálne fantasy. Svet taký, aký je. Krutý, plný intríg a zvratov, ktoré, ak tajne nečítate knihy, len tak ľahko neodhadnete. Seriál, kde sa musíte báť o život každej obľúbenej postavy, či je to nejaké princátko alebo bezvýznamný niktoš. No povedzte, kto z vás sa neustále neteší na nové časti a série? ()

Cement73

myslím, že mimo SG serie, ktora vsak netrpela takouto uzasnou vypravnosťou je "Game of Thrones" to najlepšie čo kedykoľvek vo forme seriálu vzniklo. Niekolko paralelnych dejovych linii perfektne vedenych v case... Necakane zvraty, zmeny hlavnych postav... Cakam co sa bude diat na severe s nemŕtvymi :) ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci