Daenerys překvapí nečekaná návštěva. Jon čelí vzpouře. Sam riskuje svou kariéru i život. Tyrion má v plánu dobýt Západozemí. (HBO Europe)

IvoB

Nová epizoda má stále trošku pomalejší rozjezd, nicméně se příběh začal konečně sunout neúprosně dopředu. Dočkali jsme se velkých intrik, krve, nahoty i hnusu – jako by si tvůrci odškrtávali seznam, co prostě ve Hře o Trůny musí být. Na své si tak přijdou všichni fanoušci. Série se nám zde moc pěkně rozjíždí a já se nemůžu dočkat, co přinesou další epizody. Vypadá to, že se zkrácení série na pouhých sedm epizod začíná vyplácet. Celý článek zde. ()

Esgalnor

První dvě třetiny jsou notně pomalejší, děj se při nich moc neposune - tyto části ale místo na akci spoléhají na brilantní scénář a skvělé výkony hlavních herců, především tedy na Dragonstone, kde excelovali všichni (dokonce i Daenerys ze sebe vymáčkla trošku herectví). Dočkáme se opět Sama, jehož část je výborná, stejně tak Aryina (jak byla jejich místa nudná v minulých dvou sériích, aktuálně to jsou vynikající úseky). Na Černém hradě to pěkně víří, Sansa ukazuje, že je už úplně jinde, než kde byla ta uťáplina z první série. Mohla to být tedy nadprůměrná ukecaná epizoda - než přišlo posledních 15 minut. Nejprve člověka nadchne Aryino nečekané setkání, jen aby to ještě přebila poslední nadupaná desetiminutovka. Tahle série je zatím parádní, Hra o trůny je zpět na vrcholu. ()

waits

Samovy a Branovy dějové linky mě bavily zřejmě nejmín ze všech (vedle pokusů o svádění Šedého vlka), šestá serie je trochu pozvedla a v sedmé pozice učedníka v Citadele Samovi vyloženě sluší. Bran nikdy nebyl schopný nejméně vzbudit větší empatii a ted už cíleně praticky bez emocí. Linku bezchybně odporné postavy po konci jedné vždy pevně zachytí jiná postava, zde v plné zbroji v námořní bitvě. Ošklivé, kruté. Tak jak to mají diváci GOT rádi ()

dandelionela

I když jsem měla ze slabšího začátku obavy, kde první polovina byla lehce nezáživná a milostná scéna Misandei se Šedým červem mě přišla zbytečná a nezajímavá, tak se našly skvěle napjaté scény jako možná zbraň na draky, Samwellova léčba Joraha, napětí na Zimohradu, mrazivé setkání Aryi s vlky a návrat Vraního oka a bitvy. Za ně dávám 5 hvězd a s nadšením můžu říct, že začínáme dostávat to po čem jsme prahli. ()

0verseer

Suverénne lepšie ako úvodná epizóda, hluchšie miesta a chybičky krásy v scenári však miestami nechýbajú (prekvapilo ma, že Jona doposiaľ zjavne nikto neoboznámil s tým, že to bol práve Littlefinger, kto zradil Neda). Konečne sa však tvorcom podarilo niečo vydolovať zo Sama, pri ktorého sledovaní som doposiaľ vyložene trpel, ale od príchodu do Citadely si u mňa začína pomaly budovať sympatie. Naopak z Daenerys začínam mať výrazne zmiešané pocity a zdá sa mi, že jej postava popri svojich charizmatických radcoch ako Tyrion, Olenna a Varys akosi stagnuje. Chlapské oko poteší Missandei a v závere naopak trochu naštve Euron, kedže svoj útok zahájil zrovna, keď to začínalo byť medzi Ellariou a Yarou zaujímavé. ;) Záver si spolu s cennými darčekmi pre Cersei uchmatol sám a nutno priznať, že práve Euron (ktorého by som najlepšie charakterizoval ako obdobu akéhosi Jokera vo Westeros) je doposiaľ to najlepšie čo siedma séria ponúka a nemôžem si v tomto prípade pomôcť, ale každým ďalším výstupom mu začínam fandiť čím ďalej tým viac. A Theon je zase bezosporu "cockless count". ()

Domislava95

Co se týče děje, vše už bylo tak nějak řečeno. Co ale cením už druhým dílem jsou dost parádní záběry! Už i v předešlé epizodě jsem si jich všímala skoro víc než samotného děje a tentokrát tomu nebylo o tolik jinak. (Possible spoilery!) Ať už se jedná o zkoušku zbraně proti drakům, léčbu Joraha, Aryino shledání s vlky nebo samotný entrance Eurona a následnou bitvu, během dílu se zkrátka objevily dost dobré, graficky zpracované záběry, které seriálu dodávají nový rozměr. No a pátá hvězdička je za Missandei prsa <33 ()

AndrewNewman

Táto séria bude prešpikovana epickymi scénami z boja o tom niet pochýb. Avšak vadí mi ponúra atmosféra prvých dvoch epizód. Vidíme len vážne tváre, ktoré kujú svoje plány, na čele s poker facom Jona Snowa. Na druhej strane pri neobvyklom sexe Červa s Natalie sme zaspomínali na staré časy kedy bolo sledovanie GoT aj zábavne. Chudák Červ, že sa mu nemá čo postavit pretože pri tejto scene by ním určite mohol lúskať orechy! Zatiaľ celková spokojnosť. :) ()

detrew

V téhle epizodě jsem se bavil od začátku až dokonce. Krásný a né zbytečně zdlouhavý vývoj děje zatím nedělá sedmé sérii ostudu. A krásná námořní bitva na závěr....prostě pecka! ()

martin1m2

:D :D ,,Aww, you choose a suspicious day to drive to Dragonstone. We just decided to PARDON those who once served the wrong king in past!" :D :D ,,Oh, you bake pies?" ,,Hmm, one or two." Tu a tam :D :D :D Tie 2 vtípky ma rozsekali :P Olena je kaliber ♥ Tak ako ma minulý diel Sam nudil, teraz si začínam myslieť, že ešte bude mať veľký význam a som zvedavý ... Arya je proste miláčik ♥ Arya + Nymeria :) Jon + Danny = ♥ ♥ ♥ Neviem prečo Vám tak vadí Misandei a Grey Worm aj Danny a tak ... ach ... keby sa tam mali iba zabíjať, tak GOT už dávno skončilo tupci ... A Theon sa môže hanbiť !!! Bodaj by skapal, ako ma nasral ... Vždy mi boli ukradnutí, ale teraz by som Theona opľul a bojím sa o Yaru :/ Lepšie ako 1. diel, ale stále sme sa vlastne moc neposunuli, takže žiadnych 100 % ... ()