Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa Hovadin k tomuto seriálu (5)

Hra o trůny (2011)

Seriál který mne jako mnoho dalších opravdu pohltil. Skvělé výkony herců, hlavně těch, kteří ztvárňují záporné postavy. Většina lidí je skutečně nenávidí a tak by to i mělo být. Výborný herecký výkon Dinklage, který se z nechutného skřeta v první sérii vypracoval až v jednoho z nejoblíbenějších herců celého seriálu. Občas sice narazím na díl, který není úplně TOP, ale potom přijdou další a opět koukám s otevřenou pusou. V tomhle seriálu není doporučeno si oblíbit některou postavu, protože pravděpodobně nepřežije. Jen tak mimochodem já fandil Joffreymu. :-) ()

Za Zdí (2017) (S07E06)

Obsahuje menší spojler. Znovu skvělý díl. Vtipnější než ostatní (rozhovor o Brienne) a přesto zbylo hodně času na akci. Malinko jsem doufal na konci dílu, že by se snad Jon mohl přidat k bílým chodcům a třeba mít i ledového draka v boji proti "zlé Khaleesi", tak snad příště :-) ()

Drak a Vlk (2017) (S07E07)

Naprosto brilantní zakončení předposlední série. Nechápu lidi, kteří dávají každé epizodě hodnocení odpad!, pokud se mi to nelíbí, tak na to nekoukám, ne?! Tenhle díl měl naprosto všechno co mít měl. Nejprve setkání víceméně všech důležitých postav sedmi království a hláška za hláškou. Ohař mě nepřestane bavit snad nikdy, geniálně napsaná postava a skvěle ztvárněná Rory McCanem (který se mi mimochodem líbil i v XXX, film jako celek ale nestojí za nic). Poté skvělý zvrat na Zimohradu, kde asi každý už chtěl nadávat na Sansu, jaká je to kráva. S Aryou to měli perfektně vymyšlené. Trochu mě mrzí, že asi největší hráč už je tedy po smrti, ale pořád mi zůstává Varys. Nezklamala ani Cersei, která "nečekaně" všechny asi zase zradí (díky bohu za to, jinak by to byla nuda, ne?). Jon přesvědčí Dany, že děti mít může (jelikož je to jeho teta tak jejich syn bude zároveň i Jonův bratranec? :-)) Ke konci dílu se ani nebudu vyjadřovat, husina po celém těle mluví za vše. Jediné z čeho jsem byl v téhle sérii zklamán je Euron. Pilou Asbæk na sociálních sítích prohlašoval, že jeho postava bude horší jak Joffrey a Ramsay dohromady, zatím se tak ale neděje. Snad v závěrečné sérii? :-) ()

Zvony (2019) (S08E05)

Tady je to jeden scénárista vedle druhého. Za mě jeden z nejlepších dílů. Bohužel už zde není knižní předloha a tvůrci to museli urychlit, proto se to vše děje tak rychle. Nedůstojné úmrtí postav? Prosím? Koukáme na stejný seriál? Která postava umřela důstojně? Král severu na svatbě nebo snad nejmocnější muž sedmi království zastřelený na záchodě? O tomhle ten seriál není. Jediné co mi trochu vadí je, že v tomhle díle mě nic nepřekvapilo, všechno jsem čekal. Khaleesi je po otci, to nezapře už delší dobu. ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

Hodnotím pouze tenhle díl, nikoliv celý seriál. Já jsem jeden z těch, kteří celou osmou sérii říkali, že to tvůrci dělají z nějakého důvodu a doufal jsem, že je i chápu. Odpad si to asi nezaslouží, ovšem čekal jsem něco jiného. Hra o trůny by přece neměla končit až tak šťastně. Chyběl mi tam nějaký moment překvapení (jako v celé 8. sérii), šokující úmrtí nějaké postavy - třeba z pomsty. Nic takového se ale nestalo. Nicméně jde o poslední díl seriálu, který běžel 8 let, asi se nedal čekal nějaký velký zvrat na poslední chvíli. Na mě to ale bylo málo. Seriál jako celek stále hodnotím jako nejlepší ze všech (ještě počkám co Stranger Things) :-) ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci