Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa Wallis3 k tomuto seriálu (9)

Série 6 (2016) (S06)

Nejslabší série, alespoň za mě. Tvurci hupsli do děje, bez jakékoliv předlohy a celé mi to přišlo jaksi uspěchané. Na to, jak bezvadně a napínavě to první sérií začalo. Jestli to takhle pujde dál, pošlou to akorát do sedmi pekel! ()

Série 7 (2017) (S07)

Serou to čím dál víc. Zatímco série s předlouhou pracovaly s detaily, tady už to jede tak přímočaře, že atmosféra seriálu vzala za své. Rody, s kterými si tvůrci nevěděli rady, prostě nějak vyvraždili (Freyové, Tyrellové...), Odsouzení Malíčka taky dost bez pointy, i když by se dalo říct, že vlastně on to všechno začal, důvod, proč že to, na ten se pozapomnělo. Cestování postav nelogické, hups, jsou tam, v dalším záběru zase zpátky, takže vlastně nějaká časová posloupnost vůbec neexistuje,všichni všechno vědí, aniž by jsme se dozvěděli jak, že se toho domákli. Zabijou draka, ten se utopí, dobře, protože jinak kdyby chrlily oheň pořád, bylo by po problému hned, ale kde sakra mrtvoláci vzali ty řetězy? Jakto, že Gendry se rozběhne zpět ke Zdi, o o dva záběry dál už tam je? Voda zatím zamrzne, aby se po ní dalo běžet apod. Boj, ač slibně vypadající, proti hrstce, sorry Jon Snow, prostě k smíchu, na to kolik jich tam bylo, by nepřežili ani o vteřinu dýl, než Daenerys vznešeně přilítla! Její bezcitný civění na to, jak umírá jedno z jejich "dětí"-k smíchu! Detaily, paní tvůrci!!! Zpracování je hrozný a ještě hroznější. Série má jen sedm dílů, a to jí škodí až k neuvěření. Trichu to roztáhnout na deset dvanáct dílů, víc propracovat, ale takhle to vypadá jako odfláknutý céčko, co už všichni chtějí mít za sebou. Seriál už stojí jen na věhlasu, který si za ty roky vybudoval, a dutý hlavy spolíhají na to, že to prostě nějak slepí ať už s kopancama, kterých tam je víc než slušné akce a děje, a že to divák prostě přejde, protože tohle prostě jsou přece HRY O TRŮNY! Ale já jim to fakt nesežeru. ()

Série 8 (2019) (S08) odpad!

Zabít seriál je taky umění! ()

Zimohrad (2019) (S08E01) odpad!

Řekl sem to dvakrát a řeknu to s klidným svědomím ještě i šestkrát. Ten seriál jde do takových sraček, že je až neuvěřitelný, kolik lidí to tu slepě žere! Tahle epizoda byla stupidní, obkecaná tak hloupýma a nesouvislýma dialogama, jenom proto, že tvůrci si asi myslí, že nám chystají půdu, tak se jim nějaká ta debilita sežere. Jako ukončit předchozí sérii útokem na Zeď a začít novou takovouhle sračkou, to chce mít hodně vypitej mozek. Jediný, co na tom seriálu ještě stojí za to jsou kostýmy a výprava! ()

Rytíř Sedmi království (2019) (S08E02)

Tohle klidně mohl být první díl závěrečné série, kdyby těch mizerných čtyři a půl minuty veledůležitých plků z debilního předchozího dílu nacpali sem. A ono by se to s klidným svědomím dalo, když rozhovory jsou divně navazovány, skáče se od ničeho k ničemu. Já se začal bavit, když na scénu nastoupil Tormund Obrozhouba a cosi jako hrdost jsem pocítil, když ser Jamie pasoval Bryene. Ale pak to stejně zmizelo. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03) odpad!

A takhle se, prosím, posílá celá dějová linka do prdele! Nejenomže je to mišmaš divnejch šmouh a tmavých obrazů, nepochopitelných činů (útok dothraků do tmy), pitomě významných pohledů atd. Draci byli na draka a ten teleport Aryi? Nenechte se vysmát. Za mě, když se kolem Nočního krále točilo tolik věcí a spekulací, že snad má i identitu, dobře identitu neměl, ale ukončit to takhle prázdně, to už je amatérismus. Není předloha, tak to prostě Beňód a Wajs zgurvili. I sám George Martin prohlásil, že nechápe ten náhlý konec, že by to mohlo být ještě na několik sérii, ale tvůrci jsou prostě nýmandi a radši to pošlou do kopru! ()

Poslední ze Starků (2019) (S08E04)

Epizoda, kde největší koule měl ten romantickej rozhovor mezi Tormundem a Cleganem. Daenerys je zralá na přesdržku palcátem, kelímek kafe tam ti fušeři opravdu nechali. Když se soustředila palba z balistů na lodě, kam se zase vytratila Dračí pizda? Proč to netočila a nespálila je ze zadu? Co se stalo Missandei, to jsem měl škodolibou radost! A jelikož tam byl záchvěv toho pletichaření o trůny, tak tomu střelím dvě z lítosti. Na druhou stranu, kolem Králova přístaviště je najednou podivná poušť? Proč protože se to těm dvoum kokotům, kteří si říkají tvůrci, prostě jen hodilo? Proč Cersei ten plivanec armády, co jí stál pod hradbama, nerozprášila a tohle utrpení mohlo skončit? ()

Zvony (2019) (S08E05)

Že Daenerys ráplo v kebuli bylo fajn, samozřejmě před tím nezapomněla vyjmenovat širokou škálu svých titulů. Zničit si město, které se vzdává, no budiž, jatka byly fajn a taky tam něco bylo vidět. Souboj Celgana s Cleganem taky ušel, ale zbytek stál za vyliž prdel, Jon přemýšlí lofasem už hezky dlouhou dobu, souboj Jamieho s Euronem, to byl tupej výstřel do prázdna, zničení Euronovi flotily, kurňa, jaktože teď to šlo a před tím ne, to asi dráček prošel školením v Matrixu. A v neposlední řadě, co Jamie a Cersei, kde byla nějaká satisfakce a zadostiučinění?? Aspoň tohle všichni čekali určitě, vy debilové??!! Je čím dál víc vidět, jak tvůrci neví, co s tím. Mám důvodné obavy z toho, že celou pointu seriálu zeserou jak děcko po svým prvním kari! A ta stupidní scéna na konci s koněm pro Aryu?? Všude vzse hoří, všechno lehlo popelem, těla se tam válí přes sebe a hle, bujný oř! 🤣 Tohle je vážně už jen utrpení! ()

Železný trůn (2019) (S08E06) odpad!

Ne jen odpad za to, že to bylo nudný až k zbláznění a tak tak jsem u toho vydržel, je to odpad Benioffovi a Weissovi za jejich zradu, je to plivnutí do jejich xichtů. Jedinej kdo se v posledním díle skutečně alespoň trochu probral byl Tyrion, volba krále ale byla píčovina, jak ihned všichni souhlasili, že na trůn dosadí nejzbytečnější a nejotravnější postavu, která se Her o trůn nijak nezúčastnila, ani nijak nezasáhla. Jon skončil, tam kde patřil odjakživa, to jediný mi udělalo malilinkatou radost, která vlastně ani nestojí za zmínku. Všechno ostatní mi bylo u prdele a já se kroutil na židli a pořád se díval na posuvník, kdy už tomu utrpení bude konec. Gratuluji pánům Weissovi a Benioffovi k titulu největších sráčů a že dokázali absolutně zabít tenhle seriál. Cca dva roky si na tohle vzali? K smíchu! I když vzpomínkama občas zavádím o počáteční série, dál už to bude zapomenuto a vím, že se na tohle už nikdy nepodívám! ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci