Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

Hees

Tento film plní všetky kritéria pre to aby bol úspešný.Je vtipný a pozerá sa na človeka pravdivo.Nikto neodíde s kina sklamaný.Niekto bude viac spokojný a niekto menej.Veľa programátorských termínov vôbec nevadí a pocit s filmu je úžasný.(Hodnotenie 4,5) ()

Lischai

Rychlý, útržkovitý, zábavný - stejně jako doba, jíž se stal Facebook symbolem. Film příliš nezabředává do mezilidských vztahů, ty prezentuje převážně na úrovni soudních sporů a téměř klipových scének - přesto ale přesvědčivě vykresluje cestu mladého inteligentního kluka za ctižádostí a penězi. ()

lekr

David Fincher je vskutku zručný režisér a tímto filmem skvěle dokázal, že vyjma temných detektivek dokáže natočit i silné drama podle skutečných událostí. Social Network je totiž pravdivý, výborně natočený a skvěle odvyprávěný snímek, které názorně ukazuje to, že člověk se v honbě za penězi nezastaví před ničím a je ochoten obětovat naprosto cokoliv včetně vlastních přátel. Navíc celý film také jasně ukazuje, že ten "úžasný " facebook je ve skutečně velký marketingový tah, který jeho tvůrce stál mnohem víc ( a to zdaleka nemluvím jen o penězích ), než ve skutečnosti získali. Proto za toto mistrné drama o lidských charakterech dávám zasloužilé čtyři hvězdičky. ()

Antabelus

Váhal jsem mezi 1 nebo 2 hvězdičkami. 2 hvězdy jsem dal proto, že jsem to čekal ještě trochu horší. Fincher mě po vetřelci, Sedm, Klubu rváčů a Podivuhodném případu Benjamina Buttona hodně zklamal. Snímek si podle mě zakládá HLAVNĚ na tom, že Facebook používáme, známe a tím se pro nás má film stát zajímavým. Jsem si takřka jistý, že kdyby žádný opravdový Facebook neexistoval, minimálně polovina hodnocení by byla odpadových. Omlouvám se tvůrcům, ale rádoby "akční" věty typu "Let the hacking begin!" mě skutečně nenadchnou a trapné vysvětlování kroků, které pan hacker prováděl, mohlo být klidně vynecháno. Když už to tam má být, tak ať je to alespoň trochu reálné, nebo to tam zkrátka pánové tvůrcové nedávejte. Ani forma natáčení mě nenadchla a postrádal jsem nějakou hlubší pointu, kromě tedy pokusu o zapůsobení na diváka psychickým kázáním typu "Tytyty, podívej co z člověka dělají peníze!". ()

SallyZen

Skvělý příběh o vzniku Facebooku, který zaujal mnoho lidí po celém světe. Jesse Eisenberg předvedl svůj herecký talent a Timberlakeovi tato role sedla téže. Přijde mi, že Fincher ty filmy, které natáčí promýšlí, tak dlouho dokud to nebude filmová pecka!! Jednoduše nenatočí kdejakou kravinu. 75% ()

Morloth

Přesně ten film, který jsem očekával, že uvidím, a který jsem nechtěl vidět. Fincher dokazuje, že je dobrý režisér, řemeslně je film zvládnut na jedničku. Navíc, i když se jedná vlastně jen o konzervační drama o tématech, kterým málo kdo rozumí, dokázal do filmu zanést náznaky napětí, akce a vůbec spádu. Jenže, je to pořád jen drama o jedinci, který je ve své podstatě nudný, je to pořád poklona něčemu, co lze nazvat americký sen - tzn. jdu si přes mrtvoly za svou vizí - a je to pořád dosti sterilní; i když to asi jiné být nemohlo. The Social Network je zajímavý tím, že se asi nějak takto ten příběh odehrál, ale kdybych ten film neviděl, tak mne neubyde. Ale pořád lepší než ta knoflíková taškařice s Pittem. ()

Hennes

POMO bude asi ten, koho hned na úvod potěším. Nejsem blázen do Facebooku, od toho mám ČSFD, ale to sem nepatří. Už ani nevím kde, ale četl jsem tu hlášku, že Facebookem už internet nikdy nebude tím internetem jako dřív. Jestli to je k lepšímu či horšímu těžko říci. Ono těch sítí a seznamek jsou spousty, nutno uznat že Facebook je ale fenomén. Tady ale hodnotím jeden životní příběh a jeho filmové zpracování. David Fincher to zvádl skvěle a ani jeden z hlavních protagonistů nezklamal. Když to tak všechno sečtu je to pro mě na ty tři až čtyři hvězdy. Jelikož je ale Mark Zuckerberg opravdu génius, dám čtyři. ()

Marqta

Tak tenhle film mě vážně hodně zklamal. I podle hodnocení tady jsem čekala, že půjde o něco vyjímečného, ale ejhle ono nic. Musím se přiznat, že dokoukat se mi to povedlo až na podruhé a stejně jsem myslela, že už to ani nedokoukám. A naprosto souhlasím s tím co napsala ve svém komentáři hellstruck. ()

Nuala

Jsou to dobré tři hvězdičky... Film není vůbec špatný, nechci mu ani nic vytýkat. Jen je prostě takový trochu nezapamatovatelný. Člověk ho dokouká, řekne si, že to bylo docela fajn, ale po týdnu zapomene, že ho kdy viděl. ()

peiton

Životopisná dráma o tom ako vznikla najpopulárnejšia soc.sieť na svete - fenomén s názvom Facebook.Ale aj o jeho špinavom zákulisí a o jeho stvoriteľovi Markovi Zuckerbergovi.Neviem prečo som si myslela,že jeho ,,veličenstvo" je čistokrvný nemec.Asi preto,že má tak silno znejúce nemecké meno.No po vzhliadnutí snímky som usúdila,že som sa hlboko mýlila.Na okraj si dovolím rečnícku otázku.Prečo som presvedčená,tým,že suchopárni ľudia majú tendenciu to dotiahnuť v živote tak daleko,trebárs v kariérnom raste!Prísť na súdne pojednávanie či rokovanie v mikine,saku a rozpadávajúcich sa teniskách je tá najhoršia možná kombinácia.Ale hold tu to máme čierne na bielom..Vkus si za peniaze nekúpiš,že Mark?! :) A na záver jedna malá rada,.. Človek si myslí,že tu už všetko bolo alebo je,no NIE JE TOMU TAK!Len to chce poriadnu dávku jedinečného ,originálneho nápadu rozbehnúť veľké projekty,nebáť sa veľkých výziev a ísť do toho na plné gule!A možno zajtra si vychutnáme raňajky u Tiffanyho :) ()

zbyshek

Po první scéně jsem si myslel, že jsi si stáhl nějakou zrychlenou verzi, jelikož Mark Zuckerberg střílel ze svých úst slova jako kulomet. Poté už se intenzita kulek(slov) snížila a já mohl jsem sledovat velmi zajímavý snímek. Většinou, aspoň v mém případě, vzroste ještě více zajímavost filmu, když se zakládá na skutečných událostí. Bylo jasné, že jednotlivé záběry a události nebyly napsány a natočeny doslova, ale celkový kontext byl. Nevím jak ostatní, ale po tomhle filmu si myslím, že Mark Zuckerberg nebyl moc dobrý člověk. Takto na mě film působil. Naopak Eduardo Saverin byl zas dobrák, který ostrouhal. Jestli to tam bylo doopravdy nevíme, každopádně to tak působí. Celkově nutno poklepat na rameno Davidu Fincherovi, je to pan režisér. Na herecké výkony také žádné námitky. Ocenění je na místě. Ještě jedna glosa, po co jsem viděl tento příběh, bych se nikdy nepustil do podnikání! 80%. ()

Aljak

Kto by to bol povedal, že takáto nevinná zábavka napokon zapríčiní vznik obrovskej sociálnej siete, ktorá pohltila celý svet? Naozaj zaujímavý pohľad do toho ako to celé vlastne vzniklo, kto sa tým stál a čo vydalo taký podnet, aby to dosiahlo až taký masový charakter. Jesse Eisenberg zahral Marka vynikajúco. No a normálne mi bolo ľúto Eduarda, aj keď to jeho správanie bolo viacmenej sebecké, a mal som taký pocit, že chcel mať záruku a radšej by sa uskromnil s málom akoby riskoval všetko. Zato Sean dokázal svojim sebavedomím dokonalo zviesť všetky plány s Facebookom na iný level. Každopádne skvelý film, len trochu mi vadili tie neuveriteľne rýchle dialógy, až som mal pocit, že sa to snažili do tých 2 hodín nasilu zmestiť nech to stojí čo to stojí. ()

Martin741

Reziser David Fincher /Seven, Zodiac/ natocil sice nadpriemerny film o Xychtoknihe, ale vyraznejsie chyba dej. Pohlad na rozdielne pohlady ynteleguanov ma nezaujima, film ma az tak nestrhol, ako by som cakal. Ale rezia je zase na urovni, vidno, ze sa pan Fincher vyzna a herci na urovni. 75 % ()

Figu

Přesně toto jsem od životopisný story o něčem tak obrovským jako je FB opravdu nečekal a tomu mělo napovědět i zdejší hodnocení. Ano, to číslo zabalený v červené barvě nechápu a nerozumím ani tomu, že toto natočil můj oblíbenec Fincher po těch skvostech, který točit umí! Jediný plusový body ode mě dostává lidskej Garfield, ze kterýho trochu vyzařovala herecká chuť, jinak ostatní kucííí těžkej průměr. Žádnej autentickej záběr, skutečná fotka, nic, nic, prostě nic, jen nášup ohromné nudy! A poslední čtyři věty o jednom z nejslavnějších lidí tohoto století to určitě nezachrání! Možná jen kvůli rejžovi dávám tu nejslabší, přesto třetí hvězdu. 50% ()

Langy10

No jsem rád, že jsem na to mohl jít do kina předpremiérou, už proto, že jsem se na to dlohou dobu těšil a teď to konečně vyšlo, opravdu povedený film Davida Finchereho. Film o facebooku jsem nečekal, že by mohl být a ani by mě nenapadlo ho dělat, protože jsem si myslel, že by to byla pěkná ptákovina, ale heslo CSFD zní jasně "dokuď to neuvidíš, nehodnoť" ... A já prožil suprových 120 minut v kině, kdy jsem se nenudil. Jesse Eisenberg byl nejlepšim hercem v tomto filmu, který prostě vynikal... No co jinýho k tomu dodat, snad jen těšit se na další filmovou pecku, která snad přijde co nejdřív ;) ()

WoWoW

Další Fincherův film bez velkých vad, teda jedna by tu byla. Tou chybou je, že celý tenhle příběh jsem už slyšel a myslím, že valná část mé generace taktéž. Takže se podle mě páni producenti o pár let sekli ohledně správné chvíle pro natočení. Jinak, je film ok a to po všech stránkách: herecké, hudební i scénáristické, o režii ani nemluvím. Ze všeho nejlepší je pak scéna, kdy skončí řádění na diskotéce a změní se v pohodičku na závodě veslic. To, jak je natočen ten závod, je naprosto úchvatné a geniální. ()

Nautila

Tohohle filmu jsem se obávala, nevěda co očekávat od motivu. Jak dobrý může být film o založení nějaké sítě? Bála jsem se i přes Fincherovo jméno a poté, co se v obsazení objevil Timberlake, jsem se bála ještě víc. Naštěstí to poctivý a talentovaný pracant Fincher dokázal a své pověsti ostudu neudělal. Je to skvěle odvedená řemeslná práce, diváka nenudí, i když je to jen o konverzacích. Ale je to skutečně jen poctivě udělané řemeslo, technicky bez chybičky a možná proto film ztrácí jakýsi lidský rozměr, co byl znát u starších Fincherových kousků. Je to technicky tak dokonalé, až je to chladné. Působí to na mě stejně, jako film Zodiac - po dobu koukání na film se nenudíte, neodtrhnete se, ale jakmile film skončí, zapomenete, že jste ho viděli. Tak asi tak. PS. Timberlake mi nakonec vůbec nevadil, naopak! Zpívat to neumí, ale jako herec jde...a hrozně mi ve všem připomíná jednoho spolužáka. A antifacebooková atmosféra je velmi vhod. ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)