Hlavnou cenou pre víťaza automobilových pretekov je úplne nový pretekársky špeciál. Problém je v tom, že po dramatickom preteku prejdú cieľom, zakvačení do seba, dvaja pretekári súčasne. Kid (Terence Hill) a Ben (Bud Spencer). Auto je však iba jedno, a tak Kid navrhne, aby sa pretekali v tom, kto zje viac párkov a vypije viac piva. Ten, kto vyhrá, si zoberie výhru. Vyberú sa do lunaparku blízko Benovej dielne a v tunajšej reštaurácii sa do toho pustia. Tesne pred rozhodujúcim párkom sa však v lunaparku objaví banda gangstrov, ktorí pod vedením Attilu (Deogratias Huerta) a Binga (Luis Barbero) začnú demolovať všetko okolo seba a jednou z vecí, čo zničia, je tiež nové auto Bena a Kida. Jediným dôvodom, prečo gangstri v lunaparku vyčíňali, je ich šéf (John Sharp), ktorý sa na radu svojho psychiatra (Donald Pleasence) rozhodol ukázať všetkým, aký veľmi je zlý. Neurotický doktor núti šéfa, aby v podobných akciách pokračoval. Cieľom je dosiahnuť uzavretie lunaparku a na jeho mieste postaviť mrakodrap, z ktorého by doktor dostal desať percent zisku. Kým Kid sa v lunaparku zoznámi s krásnou povrazolezkyňou Lizou (Patty Shepardová), Ben spieva v miestnom zbore a v dielni nacvičuje novú pieseň. Navštívi ho tam Kid, ktorý ho presvedčí, že by mali od mafiánskeho bossa žiadať náhradu za zničený voz. Od slov k činom nie je ďaleko, a tak sa dostavia do jeho reštaurácie a dajú mu ultimátum. Ak nedostanú nové auto do zajtrajšieho poludnia, nahnevajú sa a budú zlí! Psychiater však šéfa presvedčí, že k nim musí byť nemilosrdný. Šéf preto prikáže Attilovi, aby to s nimi rýchlo vybavil. Aj keď sa gangster snaží zo všetkých síl, jeho pokusy zlikvidovať Kida a Bena sa nedaria. Dvojica si hravo poradí aj s niekoľkonásobnou presilou. Na druhý deň sa pred Benovou dielňou objaví desať motocyklistov, ktorí začnú dvojicu pretekárov provokovať. Tým sa ich po divokej naháňačke podarí vylákať na rozľahlú lúku za mestom, kde ich postupne jedného za druhým zlikvidujú. Doktor najme na elimináciu dvojice najlepšieho zabijaka z podsvetia, prezývaného Paganini (Manuel de Blas). Ani ten na Bena a Kida nemá. Nakoniec sa obaja priatelia objavia pred dverami šéfovej reštaurácie. A to už sú skutočne nahnevaní. Je isté, že šéf a jeho banda vzápätí zažijú veľmi krušné chvíle... (TV JOJ)

Zadri

V parném letním dni člověk zvažuje co dělat, když má k vodě daleko. A tak tento film byl jasnou dopolední TV volbou. Dvojstránkový scénář rozhodně není na škodu a film plyne svižně. Pár nezapomenutelných scén a nostalgická hvězdička navíc a máme tu výsledné hodnocení. ()

Kubi21

No teda já jsem tohle neměl ohodnocené. To je nepořádek. Takže, tady nemohu jinak. Je to moje srdeční záležitost. Jako kluk jsem na to chodil do kina, kdykoliV to dávali. Je pravda, že okem dospělého to není taková bomba, ale je to pořád kvalitní zábava a z nostalgie a díky vzpomínkám, jak jsem se jako malý u toho bavil, dám čistých a nefalšovaných PĚT. ()

anyonecek

Zábava od začátku do konce, zvukové efekty rány při náznaku udeření někoho, no prostě stará akční komedie jak má být. Film mého mládí ;). ()

J*A*M*B*O

Málo kto vydrží túto dvojicu Spencer a Hill. Prosto u vás zaboduje alebo vás sklame. Tímto filmom ma určite dostala kedže to bol najlepší film v ich podaní. Dobré ,,BITKY´´ a taký jednoduchý humorný dej. Dávam 9/10 bodov. ()

Havala

Naprostá klasika od dvojky Hill Spencer. Moje nejoblíbenější, časem už ale sláva trošku bledne. Takové bitky dnes jsou už dávno minulostí. ()

eFOXsize

Do kina jsem na to nechodila, moje narození se datuje o desetiletí dále, každopádně ve věku, kdy jsem začínala skutečně vnímat obsah televize se se Spencer - Hill roztrhl pytel. Ač "mladá" generace, stále je to jedna z nejlepších jednoduchých legrací :-) ()

Mardzis

Podle mě se jedná o jeden z nejlepších filmů komediální dvojice Spencer&Hill. Dokázal bych je sledovat všechny pořád dokola. Nikdy mě to nepřestane bavit. ()

Stejšn

Ona je to strašná kravina, ale je to tak blbé, až je to děsná sranda. Dvojice v nejlepší formě a některé scény a hlavně pak písnička "Dune Buggy" se staly doslova legendou. Nebo je někdo, kdo by si nepamatoval scénu ve sboru, nebo fackovačku v baloncích? ()

george82

Jedna z klasických Spencer-Hillovských komedií, kdy jeden vyučuje kladivy a záhlavky a druhý dělá při rvačkách z protivníků trotly. :-) Klasika. ()

Pitryx

Tak u tohoto nejslavnějšího filmu mne irituje pár věcí. Dlouhé čekání na první bitku. Ta má dobré aranžmá, ale absence zvuku při dopadajících ranách z ní dělá něco z filmů němé éry. Zbytečně dlouhá taneční vložka obou borců. A pak vložka se zpěvem a sniperem. Na konci také zvukové nedostatky. Takže, suma sumárum, bavil jsem se, to nepopírám, ale zas až taková velezábava to pro mne nebyla. 201502239135/9251 ()

adamix

Rozhodne sa jedná o jednu z najlepších komédií dua Spencera a Hilla. Fóriky a vtípky letia plným prúdom, bitky sú zábavné, svetoznáma dvojica nesklamala ani po ixtý raz. Komédia, na ktorú sa tak ľahko nezabúda ;). Dávam 5* a 90%. ()

Jehan

Tento film se prostě povedl. Už titulní píseň je pokladem. Natož pak souboj na motorkách s patřičným hudebním doprovodem a Paganiniho pokus narušit atentátem zkoušku pěveckého sboru. A co ta tělocvična!!! Sborové číslo patří k absolutním vrcholům kinematografie. A myslím to zcela vážně. Casting sboru dělal naprostý génius. Skutečnost, že maniakálního šéfa gangu si opravdu zahrál Donald Pleasence dosvědčuje, že se jedná o zcela mimořádné dílo světové kinematografie. Takovou zábavnou hovadinu hned tak nikdo nenatočí. ()

0verseer

Keď som opäť videl Terenca & Buda, mafiána v pyžame a jeho nekompromisnú tortúru podriadených, ktorí sklamali (vidlička v ruke) a psychológa s mrkvou a mliekom (Mr. Pleasence sa už asi ako záporák narodil :-)), spustila sa lavína nostalgie a nastal uspokojujúci pocit, že film ani po toľkých rokoch nestratil nič zo svojho kúzla . A to som ho naposledy videl ešte ako malý sopliak nejakých 10 rokov dozadu. Chvíľu ma srdce zvádzalo aj k plnému počtu, ale rozum hovorí, že až taký klenot svetovej kinematografie to nie je. A musí ním zákonite film, ktorý máme radi byť? Titulný song tu: http://m.youtube.com/watch?v=KeKQl6BD7yw ()

subic

Společně se Jdi na to (1983) nejlepší 2 filmy dvojice Hill+Spencer. A tady to byli ještě pořád mlaďoši. Celý dej se motá kolem jedné závodní buggyny, kterou na začátku vyhrají. ()

PlayEasy

Každá scéna znamená nekontrolovatelný záchvat smíchu, i když to už celé známe nazpaměť! Nejlepší Bud a Terence, nejlepší fackovačka - aneb naše dětství v kostce ;) 100% ()

johnny01

Příjemná podívaná s chytlavou písničkou a vtipným koncem. Nejlepší je ten motorkářsko-rytířský souboj. Příběh je však dost průměrný. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před… (viac)