Nová verze filmu ze 70. let s Budem Spencerem a Terencem Hillem, ve které se po pětadvaceti letech znovu sejdou dva bratři, aby se přihlásili o otcovo milované vozítko. (Netflix)

Robbi odpad!

Jsou filmy, za které by se mělo trestat doživotím. Tohle je jeden z těch případů. Nejhorší je, že to asi někdo myslel vážně a ne jako parodii na sebe sama. Nefunguje nic, všechny scény jsou jako kdybyste z poctivé kvalitní restaurace sklouzli do zaplivaného bufetu šesté až osmé cenové skupiny. Trapně až lacině působí i prostředí, všechno odbyté, ploché. Postavy působí drasticky amatérsky, výraz nic, bohužel ani vyčpěle a rádoby tajemná chmatačka Alessandra Mastronardi je jen nutnou a povinnou úlitbou kvótě feministického hnutí. Měl bych jedno neskromné přání - aby všichni účastníci původního filmu vstali z mrtvých a seřezali do "skutečného konce" ty, kteří pošpinili jejich památku. ()

wowylgu313

Chybělo malinkato a málem to tam "cvaklo" ;D ... ale nakonec jsem se rozhodl těch 10-15% dát ... A proč? asi opravdu čistě jen z prvotního pocitu že někdo chtěl natočit jakési pokračování legendárních filmů s Budem Spencerem a Terencem Hillem ... Bylo naivní tomu věřit. V české scéně by to bylo asi jako kdyby někdo chtěl natočit Pelíšky v dnešní době. Jsem obrovský fanoušek již zmiňované dvojice proto jsem s tímto kouskem neváhal... Propad, zlom, hrůza všech hrůz nastala víceméně po pár minutách ... Tady opravdu není nic, prostě nic ... Myslím si že to bylo hodně troufalé dělat "navazování" na takové skvosty. Prosím už hlavně nic dalšího... "Odpad" už by byl opravdu nevyhnutelný. ()

Flego

Voľné remake populárneho filmu sa pýši slušnými farbami, exteriérmi a titulkami. To je všetko. Ostatné je len bohapustá filmová tragédia bez štipky humoru s nedbanlivou akciou. Nemá charizmu akčnej komédie, originálna verzia, ktorá má veľmi jednoduchý dej, je oproti tomuto paskvilu nadupaná. Zbytočný film, kde nefunguje ani chémia medzi hlavnými predstaviteľmi. Zbytočný film. ()

D.Moore

Odpady jsou opravdu zbytečné, stejně tak kolovrátkové nadávání na to, jak nám zase jednou remake pokazil klasiku. Nepokazil, klasice by se nic nestalo i kdyby to odpad opravdu byl. A není to (úplně) remake. Je fakt, že kdyby se mě před natáčením někdo zeptal, jestli potřebuji vidět nové Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, ťukal bych si na čelo, nicméně když už to tu je, proč tomu nedat šanci? Přece jenom muselo chtít odvahu nazout si boty Buda Spencera a Terence Hilla, protože ani původní film by bez nich nestál za moc. Dobrá zpráva pro ty, které zajímá, jak novinka dopadla a neodsoudili ji předem, je, že tvůrci si byli zřejmě dobře vědomi každého klacku, který se jim může připlést pod nohy, a věděli, co dělají. Ano, sice mě mátlo, čí synové vlastně oba hrdinové vlastně jsou (skoro to vypadalo, jako by měli prostě dva otce - Bena a Kida), ale byl to docela jednoduchý způsob, jak děj posunout do současnosti. Aktualizace naštěstí není nijak násilná a nedějí se žádné zhůvěřilosti typu "hlavní postavy poslouchají rap nebo dokonce rapují" a díkybohu se nekoná ani žádný fekální humor. Vše se drží nálady původního filmu, ale odehrává se to v (snad trochu alternativní) současnosti. Edoardo Pesce a Alessandro Roja jsou podle mě castingová výhra. Mají mezi sebou tu správně vybalancovanou chemii, především Pesce si svého "Buda" užívá, a když dojde na první facky, je to čirá klukovská radost. Pobavil jsem se velmi, velmi, velmi nenáročně, ale pobavil jsem se. Neměl jsem pocit, že se dívám na nějakého parazita, který by Spencera a Hilla vykrádal (od toho máme Šimona a Matouše), viděl jsem opravdu láskyplný, stylový hold slavné komedii, který by mě ale pravděpodobně bavil méně, kdybych původní film neznal. Ale kdo ví. ()

Likan7 odpad!

Nemám první film rád, takže nejsem zatížený nostalgií, ale tenhle film nemá fakt vůbec nic, co by šlo pochválit. Nic, co by dívala mohlo nějak bavit. První film není geniální, nemá skvělej příběh. Má ale dvojici Spencer Hill, kterým diváci mohli leccos odpustit, protože dřív nebo později přišla komediální fackovaná, na kterou si postavilo tohle duo kariéru. Jenže tohle nemá nic. Příběhy vtip, humor ani herce, který bych si mohl oblíbit. Netflix poslední dobou perlí a je jen otázka jak dlouho to diváci budou tolerovat. ()