Hlavnou cenou pre víťaza automobilových pretekov je úplne nový pretekársky špeciál. Problém je v tom, že po dramatickom preteku prejdú cieľom, zakvačení do seba, dvaja pretekári súčasne. Kid (Terence Hill) a Ben (Bud Spencer). Auto je však iba jedno, a tak Kid navrhne, aby sa pretekali v tom, kto zje viac párkov a vypije viac piva. Ten, kto vyhrá, si zoberie výhru. Vyberú sa do lunaparku blízko Benovej dielne a v tunajšej reštaurácii sa do toho pustia. Tesne pred rozhodujúcim párkom sa však v lunaparku objaví banda gangstrov, ktorí pod vedením Attilu (Deogratias Huerta) a Binga (Luis Barbero) začnú demolovať všetko okolo seba a jednou z vecí, čo zničia, je tiež nové auto Bena a Kida. Jediným dôvodom, prečo gangstri v lunaparku vyčíňali, je ich šéf (John Sharp), ktorý sa na radu svojho psychiatra (Donald Pleasence) rozhodol ukázať všetkým, aký veľmi je zlý. Neurotický doktor núti šéfa, aby v podobných akciách pokračoval. Cieľom je dosiahnuť uzavretie lunaparku a na jeho mieste postaviť mrakodrap, z ktorého by doktor dostal desať percent zisku. Kým Kid sa v lunaparku zoznámi s krásnou povrazolezkyňou Lizou (Patty Shepardová), Ben spieva v miestnom zbore a v dielni nacvičuje novú pieseň. Navštívi ho tam Kid, ktorý ho presvedčí, že by mali od mafiánskeho bossa žiadať náhradu za zničený voz. Od slov k činom nie je ďaleko, a tak sa dostavia do jeho reštaurácie a dajú mu ultimátum. Ak nedostanú nové auto do zajtrajšieho poludnia, nahnevajú sa a budú zlí! Psychiater však šéfa presvedčí, že k nim musí byť nemilosrdný. Šéf preto prikáže Attilovi, aby to s nimi rýchlo vybavil. Aj keď sa gangster snaží zo všetkých síl, jeho pokusy zlikvidovať Kida a Bena sa nedaria. Dvojica si hravo poradí aj s niekoľkonásobnou presilou. Na druhý deň sa pred Benovou dielňou objaví desať motocyklistov, ktorí začnú dvojicu pretekárov provokovať. Tým sa ich po divokej naháňačke podarí vylákať na rozľahlú lúku za mestom, kde ich postupne jedného za druhým zlikvidujú. Doktor najme na elimináciu dvojice najlepšieho zabijaka z podsvetia, prezývaného Paganini (Manuel de Blas). Ani ten na Bena a Kida nemá. Nakoniec sa obaja priatelia objavia pred dverami šéfovej reštaurácie. A to už sú skutočne nahnevaní. Je isté, že šéf a jeho banda vzápätí zažijú veľmi krušné chvíle... (TV JOJ)

Axle

Pokud by jste se mě v mých 10 letech zeptali jaký je můj nejoblíbenější film, jasnou odpovědí by byl "Jestli se rozlobíme budeme zlí". Oblíbená je "balónková" scéna v restauraci, honička s motorkáři či zkouška sboru. A titulní písnička je taková pohodovka a vždy navodí nostalgické vzpomínky na mládí jako žádná jiná.... ()

djerba

Snad nejlepší filmová písnička všech dob a ten film mě rozesměje vždycky, když ho vidím. Navíc mě vrací do mládí:-).Já je prostě miluju:-). ()

KacHnAop

Jednoznačně nejlepší film Terence a Buda. Film, ve kterém mě bavilo všechno co se dělo . Nazapomenutelné rvačky, ale také vynikající hudba, která mi k tomuhle filmu velice seděla a navíc pochmurně bledý Paganini, který se nezalekne ničeho, kdy stačí jeden výstřel a je po vás. Brava. ()

Kria

Nejsem žádným fanouškem těchto dvou pánů, ale jejich zapojení se do pěveckého sboru je špička a dámskou i pánskou melodii si pamatuju dodnes. ()

peeko

Geniálně jednoduché. Geniálně chytlavé. Asi jako většina filmů s touto dvojicí. Navíc ta chytlavá písnička! Srdcovka, jak řemen! Howg ()

DonFrolimo

Asi nejhorší spencerhillovka co znám, bez pořádnýho příběhu, plná zbytečně dlouhých a samoúčelných gagů a trapného přehrávání (zvlášť "směšná" je dvojice hlavních padouchů). Ale hlavně úmorná nuda. Pokud máte oblíbenou dvojici rádi jako já, tak doporučuju zkusit jiný film. ()

czema

Filmy typu Spencer a hill mě vždy bavily.Konkrétně tato ve mě zůstala zarytá.Viděl jsem ji poprvé asi když mi bylo 5 let,ale ještě ted si pobrukuju známou písničku lalallala. Neskuteční borci. Šef gangsterů (je doopravdy ten největší zlosin :D) mi spíše připomíná ředitelku v mateřské škole.Vždycky mě dostane jak se na spencera a hilla valí kopa bouchačů a oni jako by se nic nedělo. musím dát prostě 5* jinak to ani nejde lalallalalalaa ()

bmx6

S Budem a Terencem je toto můj druhý nejoblíbenější film.Je to skvělá zábava,která občas přijde vhod,ale na pistáciovou zmrzlinu to nemá. ()

Tuty

Tenhle film patří zrčitě mezi ty nejpovedenější dua Spencer - Hill, ačkoliv i tady je gagů dostatek, jsou to spíše klasické bitky okořeněné o Bugatti - ne jen tak ledajakou, ale červenou se žlutou střechou. Prostě mi tu chybí trochu víc humoru a překvapivých situací ála Sudá a lichá, ale film je to i tak parádní, protože zápletka s pomstou za tu "Bugatku" je originální, líbí se mi jak si mafiáni najmou toho snipera, ale Ben s nim zátočí levou zadní i když zrovna zpívá ve sboru, to cool, stejně jako akce na motorkách a chytlavá ústřední píseň. ()

Muf911

Asi jsem si to pamatoval trochu zkresleně. Jako dítě se mi film samozřejmě strašně líbil. Ale když jsem si to pustil teď jako dospělý, tak je to fakt pitomost. Ideální pro děti, které vyrůstaly v 70. letech. Z dnešního pohledu jen jako studijní materiál. ()

0kozel

Jednoduchý, ale neskutečně vtipný film. Navíc se skvělou hudbou. Holt v jednoduchosti je dokonalost. U komedie se chce člověk prostě primárně zasmát. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před… (viac)