Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavnou cenou pre víťaza automobilových pretekov je úplne nový pretekársky špeciál. Problém je v tom, že po dramatickom preteku prejdú cieľom, zakvačení do seba, dvaja pretekári súčasne. Kid (Terence Hill) a Ben (Bud Spencer). Auto je však iba jedno, a tak Kid navrhne, aby sa pretekali v tom, kto zje viac párkov a vypije viac piva. Ten, kto vyhrá, si zoberie výhru. Vyberú sa do lunaparku blízko Benovej dielne a v tunajšej reštaurácii sa do toho pustia. Tesne pred rozhodujúcim párkom sa však v lunaparku objaví banda gangstrov, ktorí pod vedením Attilu (Deogratias Huerta) a Binga (Luis Barbero) začnú demolovať všetko okolo seba a jednou z vecí, čo zničia, je tiež nové auto Bena a Kida. Jediným dôvodom, prečo gangstri v lunaparku vyčíňali, je ich šéf (John Sharp), ktorý sa na radu svojho psychiatra (Donald Pleasence) rozhodol ukázať všetkým, aký veľmi je zlý. Neurotický doktor núti šéfa, aby v podobných akciách pokračoval. Cieľom je dosiahnuť uzavretie lunaparku a na jeho mieste postaviť mrakodrap, z ktorého by doktor dostal desať percent zisku. Kým Kid sa v lunaparku zoznámi s krásnou povrazolezkyňou Lizou (Patty Shepardová), Ben spieva v miestnom zbore a v dielni nacvičuje novú pieseň. Navštívi ho tam Kid, ktorý ho presvedčí, že by mali od mafiánskeho bossa žiadať náhradu za zničený voz. Od slov k činom nie je ďaleko, a tak sa dostavia do jeho reštaurácie a dajú mu ultimátum. Ak nedostanú nové auto do zajtrajšieho poludnia, nahnevajú sa a budú zlí! Psychiater však šéfa presvedčí, že k nim musí byť nemilosrdný. Šéf preto prikáže Attilovi, aby to s nimi rýchlo vybavil. Aj keď sa gangster snaží zo všetkých síl, jeho pokusy zlikvidovať Kida a Bena sa nedaria. Dvojica si hravo poradí aj s niekoľkonásobnou presilou. Na druhý deň sa pred Benovou dielňou objaví desať motocyklistov, ktorí začnú dvojicu pretekárov provokovať. Tým sa ich po divokej naháňačke podarí vylákať na rozľahlú lúku za mestom, kde ich postupne jedného za druhým zlikvidujú. Doktor najme na elimináciu dvojice najlepšieho zabijaka z podsvetia, prezývaného Paganini (Manuel de Blas). Ani ten na Bena a Kida nemá. Nakoniec sa obaja priatelia objavia pred dverami šéfovej reštaurácie. A to už sú skutočne nahnevaní. Je isté, že šéf a jeho banda vzápätí zažijú veľmi krušné chvíle... (TV JOJ)

(viac)

Recenzie (499)

B!shop 

všetky recenzie užívateľa

I pres takle vysoke hodnoceni mi film neprisel tak skvelej. Filmy se Spencerem a Hillem jsou hlavne zalozeny na vzajemnym postuchovani a vtipnejch bitkach a ani jednoho tu neni dost. Prvni bitka prijde zhruba po 40 minutach filmu, coz by nevadilo, kdyby se predtim delo neco zajimaveho, ale bohuzel vtipu tu je jak safranu a navic dej je az moc jednoduchej. Ve filmu jsou celkem dve bitky, ale i presto, ze jsou vyborny, tak to nestaci. To samy plati o vtipech, par skvelejch, ale malo. Vahal jsem mezi 3* a 4*, ale nakonec dam 4*, protoze jak to tak bejva, i v tomhle filmu jsou Terence Hill i Bud Spencer strasny sympataci. ()

Malarkey 

všetky recenzie užívateľa

Jedna z těch nejlepších komedií s Budem a Terrencem, i když ne nejlepší. Tedy v mém případě. Každopádně, kdykoliv se na to podívám,vzpomínám na mládí...užívám si tu geniální muziku a umírám u scén, kdy například Bud kazí chorálové vystoupení. Tenhle film jako řada jejich dalších komedií je prostě absolutně nezapomenutelný a vždycky bude. Takoví lidé v dnešní době prostě už neexistují. Neznám dvojku, které by to tak dokonale šlapalo, jako těmahle dvoum, nikdy jsem ani lepší dvojku neviděl a těžko uvidím. ()

Reklama

Lateef 

všetky recenzie užívateľa

Come with me for fun in my buggy, pá pa pá pá, come along let´s go for the hell of it... nezapomenutelný a chytlavý song Olivera Onionse doprovází většinu scén jednoho z nejvydařenějších snímků komediální dvojice Spencer/Hill. Spencer věčně nabubřelý a na oko otrávený, Hill usměvavý a lišácký. Nejeden záporák okusí tvrdost budspencerovky (rozuměj ránu otevřenou dlaní s charakteristickým doprovodným mlasknutím) a se zbytkem zamává pomocí svých nápaditých bojových kousků elegán Hill. Spousta výborných scén (gymnastická tělocvična, sborový zpěv, motorkářský gang), které prostě fungují i napodesáté. A ta dunovka je fakt krásná. ()

tron 

všetky recenzie užívateľa

„Čo ťa hnevá?“ – „Všetko.“ Tak toto je sila. Dvojica Spencer a Hill bola odjakživa skvelá, ale AK SA NAHNEVÁME, BUDEME ZLÍ sa obzvlášť vydarila. Skvelé slovné i fyzické gagy (horiace auto), choreograficky perfektne zvládnuté akčné scény a skvelá zábava. Keď to títo dvaja frajeri rozbalia, je s na čo pozerať! ()

Radyo 

všetky recenzie užívateľa

Tohle byla úplně první komedie Budem Spencerem a Terence Hillem, co jsem viděl, a asi pro mě zůstane tou nejlepší od této bitkařské dvojice. Nejsem nijak velkým přívržencem tohoto typu humoru, ale v dobách socialistického Československa hold patřily jejich filmy k tomu nejlepšímu a nejzábavnějšímu, co se v TV a v kinech vůbec objevovalo, takže ty 4 hvězdičky jsou spíše ze sentimentu. ()

Galéria (22)

Zaujímavosti (32)

  • Filmu patří 14. místo v žebříčku nejnavštěvovanějších italských filmů všech dob s 11 246 906 diváky. (sator)
  • Francouzský kaskadér Rémy Julienne řekl, že síla startu rakety v zábavním parku kvůli chybě štábu zranila tři lidi. (sator)
  • Při ralley zazní hláška „Ben útočí na Kida“. Avšak Ben (Bud Spencer) má v tu chvíli Kida (Terence Hill) za sebou a útočí na vůz s číslem 20, ne na Kidovu 1. (johnnymay)

Súvisiace novinky

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před…

Reklama

Reklama