Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

BloodMax

Deadpool předčil má očekávání o 100 %. Čekal jsem, že to bude sranda, ale některé scény byly fakt super. Myslím, že Ryan Reynold uhodil hřebíček na hlavičku, protože po těch zpackaných filmech je tento vážně moc koukatelný. Myslím si, že pokud půjde vše podle plánu, tak tu budeme mít za nedlouho dvojku... S rozpočtem necelých 60 mil. USD a tržbami 260 USD je jasné, že by jen hlupák neudělal další díl...navíc, když je film o diváků oblíbený. Kdo neviděl, tak rozhodně doporučuji shlédnout... Na filmu jsem byl s přítelkyní v kině a oba jsme si to užili, asi jako celý sál. Klasický komiksový film dostal díky svému vtipnému podání nový rozměr... Trochu mi to připomíná hlášky z Avengers :-))) ()

LukyHell

Komiksovej film ,kterej ukončí všechny ostatní komiksový filmy! Zábavná jízda s hláškujícím Ryanem Reynoldsem, kterej tímto filmem odčinil Deadpoolův debut ve filmu X Men origins. Je mi jasný, že film to nebude pro každýho, ať už díky Rkovýmu hodnocení nebo díky humoru ze základky (kterej, ale v tomthle filmu funguje) a hlavně díky bourání čtvrý zdi nebo jak řekl Wade Wilson : Bourání čtvrté zdi ve scéně, kde se bourá čtvrtá zeď? To je jako... 16 zdí. Už jenom pro úvodní scénu stojí za to tenhle film vidět a závěrečnej souboj je prostě nářez a když k tomu ještě Deadpoolovi nahrávaj mutanti Colossus a Negasonic Teenage Warhead co víc si vůbec můžeme přát? Snad jen to, aby dvojka byla stejně zábavná. 5/5! ()

Hollohlaway

Vtipná hláškující jízda, plná akce a násilí. Vlhký puberťákův sen. Ovšem je to i dobře natočeno, nasnímáno a zahráno. Bavil jsem se v kině výborně, a ač je to místy trochu až moc pomrkávající a prvoplánové, je to tak příjemně odlišný "jenom-super-v žádném-případě-ne-hrdina" , že to vůbec nevadí. ()

Norfice

Na Deadpoola jsem se zpočátku velmi těšil, pak mě ale trochu zbrzdil trailer a já začal váhat. Začal jsem přemýšlet, jestli to bude opravdu to co se od toho dá očekávat. Později jsem si ale řekl, že nebudu červeného "superhrdinu" odepisovat dřív, než ho shlédnu. Nakonec jsem byl ale příjemně překvapen. Děj ještě pomalu ani nezačal a já už se smál. To nejlepší však teprve přišlo. Od poloviny příběhu se s gagy roztrhl pytel.. V průběhu mě také uchvátila scéna s mučením hlavního hrdiny. Z toho šel mráz po zádech. I přes pár nedostatků a chybiček hodnotím kladně. ()

Specs

Hlášky: (Padouši střílejí na auto, za kterým se schovává Deadpool.) Deadpool: - "Počkat! Možná se divíte, proč mám červený kostým. To aby mě protivníci neviděli krvácet." (Ukáže na jednoho z mužů.) Deadpool: - "Tamten to chápe. Vzal si hnědé kalhoty." & Wade Wilson: (na Vanessu) - "Kdyby tvá levá noha byla Díkůvzdání a pravá Vánoce, mohl bych tě navštívit mezi svátky?" & Deadpool: - "A teď ti udělám, co udělali Limp Bizkit hudbě na sklonku devadesátejch let." & Wade Wilson: - "Víš, jak se řekne rakovina ve španělštině?" Weasel: - "Ne." Wade Wilson: - "El rakovina." & Weasel: (na Wadea) - "To je strašný. Vypadáš jako avokádo, které mělo sex s mnohem starším a nechutnějším avokádem." Wade Wilson: - "Díky." & slepá Al: - "Vzhled není všechno." Deadpool: - "Ale je. Slyšela jste mluvit Davida Beckhama? Jako by se miliskoval hubou se sudem hélia. Myslíte, že se Ryan Reynolds dostal tak daleko díky hereckýmu umění?" slepá Al: - "Láska je slepá, Wade." Deadpool: - "Ne. Vy jste slepá." ()

voleman

Tak tohle se Marvelu opravdu povedlo. Jde o skvěle natočený film s obrovským nadhledem a spoustou skvělých hlášek. Díky Rkovému ratingu se ve filmu objevují věci, které právě ostatním komixárnám tolik chybí a právě tenhle film je na nich v podstatě postaven. Skvěle si utahuje ze sebe i ze všech vážněji laděných Marvelovek, které se mi v poslední době již zdají dost tuctové a všechny na jedno brdo. Deadpool, ale naštěstí přináší do těchto stojatých vod současných komixových adaptací onu potřebnou dávku dospělejší brutality i humoru. Velmi se mi také líbil způsob vyprávění příběhu, kdy vám do děje vstupuje hlavní protagonista, který si je vědom svého působení ve filmu, což je velmi originální a zábavné. Deadpool se tedy opravdu povedl a pro mě je to třeba mnohem lepší a zábavnější film než všechny Marvelovky z posledních tří let. Směle pak může konkurovat i svým způsobem podobnému Kick-Ass, který je ovšem v mnoha ohledech zas úplně jiný. 90% ()

Wbcko

Zřejmě nemám rád filmy, které se snaží být za každou cenu super vtipné, sázet hlášky v kadenci deseti za minutu a tvářit se cool na každém kroku. Že by se mi Deadpool vyloženě nelíbil se říct nedá, jen mě většinu času připadal spíš trapný než vtipný. A ani slušných hlášek ve filmu nebylo málo, spíš pokaždé když už nějaká padla, tak přišlo tvůrcům jako super nápad pokusit se jí ještě vyšperkovat tím, že v další větě zmíní penis, koule nebo jinou část pohlavních orgánů. Což už mi tak fajn nepřišlo. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudil nebo odcházel z kina vyloženě naštvaný. Jen moc nerozumím tomu hypu kolem a ani místnímu hodnocení. Ostatní komiksové, stylem podobné filmy, (Kick ass, Strážci galaxie, Kingsman (?)) Mi přišly mnohem mnohem lepší. ()

Darth_AK

Komentář obsahuje SPOILERY! Nuže, původně tu byly 3*, ale nakonec dávám 4*, takové slabší :). Co bych zcela rád poznamenal na začátek-moje zkušenosti s X-Men filmy jsou nulové a šel jsem na to jen proto, že jsem se chtěl zasmát a mělo to tu skvělé hodnocení. No co k tomu říct? Už úvodní titulková scéna s písní Angel of morning dá napovědět, že toto bude netradiční film, kór když je podle titulků režírovaný "kokoty". Ze začátku jsem si říkal co si o tom mám myslet, Deadpool se sice snažil chrlit hlášky, ale přišly mi poněkud vynucené, navíc překvapení z těch nejlepších mě zbavil trailer. Každopádně to nic nemění na tom že akce nam ostě opravdu stála za to, byla nabitá 12 náboji a propichováním chlapů jak na gyros. Každopádně pak se to začalo míchat s flashbacky a úroveň hlášek se zvedla, obzvláště v "hororové části", kde dělání pšouků z doktora Ajaxe alias Francise nabralo plné obrátky. To u mě konečně probudilo nějáký instinkt sounáležitosti k Deadpoolovi, protože do té doby jsem spíš cítil sounáležitost k jeho samici, hranou překrásnou Morenou Baccarin. Po přeměně na odpudivého medvěda už si mě Deadpool získal úplně, protože jeho pomsta, prostříhaná rychlými záběry s řevem: "Kde je Francis" se mi opravdu líbila a pochází z ní i nejlepší část filmu, kdy Deadpool hláškuje na rolbě. V reálném čase na mostě se konalo setkání s "kámošem s chromovaným čurákem" a "drsnou teenagerkou", které bylo rovněž dost vtipné, ale nejvíc mě dostaly části u staré pání v domě, obzvláště povídky o nábytku IKEA, z toho jsem se řezal smíchy, spolu s větou "Láska je slepá", "Ne, ty jsi slepá". O závěrečné akci snad už netřeba nic povídat, koneckonců "chromovaný č.rák" proti "nádherné ženské" a Deadpool proti prášku na prádlo (#ajax), to by byl hřích kdyby to nestálo za to. A na konci Deadpool pustil Wham!, alfasamice Morena ho políbila i znetvořeného a máme happy end jak vyšitý z romantického filmu. A co k tomu více dodat-1* za IKEU, 1* za starou Al, 1* za rolbu a přetvoření na Deadpoola, a jednu * za Morenu s asistujícím Ryanem. Slabé 4*-přeci jen, humoru nebylo tolik jak jsem čekal a občas byl značně vynucený. ()

LondonGirl

Hneď, ako vyšiel trailer, som vedela, že toto bude moja šálka čaju (keďže kávu nepijem). Neskutočný humor, skvelí herci, presne môj štýl. Určite som Deadpoola nepozerala prvý a poslednýkrát. ()

Almásy

mohla to byt neskutočná pózerska hlúposť na úrovni komédii Martina Lawrenca, miesto toho to skončilo ako naozaj kvalitne urobená satira. ja tlieskam a teším sa na dvojku. ()

Styxos

Deadpool je film, ve kterém se člověk dozví, že Liam Neeson není moc dobrý otec, kde jsou poníci ještě praštěnější než v Chotěboři a kde je hrdina super, protože to vyžaduje jeho holka. A taky parádní romanťák za hodně dlouhou dobu, který sice produkovali koko*i, točil nejpřecovanější režisér, ale má skvělýho herce, který konečně nemá zelený kostým a svoji životní roli. A jako záporáka ve dvojce chci Keiru Knightley ()

Trapper33

Škoda, že film místy působí hrozně levně a jednoduše. Jinak je to kvalitní zábava, kterou si sice moc nezapamatujete, ale pobaví vás určitě. ()

Pecival

Nahláškovaný až na půdu, ale trefí se každá desátá. Je fajn, že se snažili udělat něco jinýho než ten klasický Marvelovský šmejd, ale mě to prostě nebavilo (čímž ani náhodou nechci říct, že mě klasický Marvel prefabrikát baví). Reynoldsovi, ale úspěch docela přeju, takže nakonec jsem za úspěch filmu spokojenost. Ale nebavil mě. Morena nicméně šik. ()

Jello Biafra

Explozívny výbuch vtipov, slovných prestreliek i nekonečná salva pop-kultúrných odkazov. Popritom všetkom ešte akčné scény, z ktorých sa motá hlava a Ryan Reynolds ako badassmotherfuckerhero. A navyše sa to vôbec neberie vážne a stačí si robiť srandu aj z vlastných marvelovských adaptácií. Po dlhej dobe som videl akčnú komédiu, u ktorej dostala moja bránica silný kopanec. ()

Dexter256

Deadcoool. :) Neboli Rayn Reynolds a jeho nejlepší role. Tak nějak ani nevím co všechno se mi na tomto filmu líbilo,ale byla toho spousta. :) Spousta zábavy a spousta zábavné krve. :) U tohoto filmu se prostě nedá nudit je to prostě coool podívaná. Teď už se jen těšit na to že Deadcool 2 bude ještě lepší a krvavější. :) 85% ()

TroiMae

Taky si pamatujete ten moment, kdy vaší náhradní otcovskou figurou přestal být Wolverine, protože ho nahradil Deadpool? Přicházel s rosou každé ráno, na dveře psal mi, že je sám... A přišel s RRRRRR přístupností… To není X-man, ale R-man... ()

P1tr

Komiksová špička, která svým meta humorným přístupem bortí veškeré žánrové předsudky a vyčnívá jako jedinečný zážitek nejen mezi komiksovými adaptacemi, ale mezi filmy všeobecně. Na Deadpoolovi je ohromně vidět, že jde o vysněný projekt mnoha zúčastněných, neboť je na něm patrná promyšlenost a láska k prezentovanému materiálu. Snímek funguje jako vtipný pohled na komiksový žánr prezentující se trefným a extrémně vtipným humorem, který málokdy šlápne vedle. Velkou část příběhu a hrdinovu motivaci tvoří láska a jakkoliv jsou vztahy v komiksových filmech často zbytečné a nepovedené, v Deadpoolovi jde o výrazný prvek, který funguje skvěle. Ryan Reynolds se narodil ke ztvárnění této role a já nemám snad jedinou špatnou věc, kterou bych o tomto filmu mohl říct. Jde podle mého o nejuniverzálnější komiksový snímek, který svým pohotovým a funkčním humorem zaujme i lidi, kteří by normálně o tento žánr nezavadili. ()

Ironfood

Po druhém zhlédnutí ubírám jednu hvězdičku, s akčními scénami jsem byl opět spokojen, už jsem se ale nedokázal tak snadno přenést přes častou infantilnost humoru, jako se mi to k mému vlastnímu údivu podařilo při prvním zhlédnutí. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White