Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiálny text distribútora)

Davies182

Joshua Jacskon si na svoje triko po delší době opět připisuje chvályhodnou roli. V režii poměrně neotrkaného McGowana se tento mladík velmi snaží a jeho herecké výkony jsou nadmíru přesvědčivé. Takto mi naposledy učaroval v seriálu Fringe, a je jen škoda, že nemá moc šťastnou ruku při výběru obstojných charakterů v jiných lepších filmech. Jestliže je ale Jackson znám hlavně jako béčkový herec v laciných thrillerech, pak poslední dva roky tomuto herci velmi pomohly vyšvihnout se mírně nad průměr. Příběh rezignujícího člověka postiženého zhoubnou rakovinou, kterému jsou v nejlepších letech diagnostikovány poslední týdny života se mi velmi líbil. S takovou nemocí je asi opravdu "lehké" hodit za hlavu dosavadní život včetně hezké přítelkyně, nasednout na motorku a jet na vysněnou poznávací cestu napříč přírodou. Zase tak silný snímek to ale není, ke hrubozrnnému dramatu má scénář a jeho zpracování daleko. Velikou pochvalu si film zaslouží za vypravěče: zpočátku vypadá tento nápad divně, ale k tomu snímku patří... Zasloužené čtyři hvězdičky. ()

Mononoke.

Asi jsem hrozně bezcitný drsňák co slzy neuroní, ale upřímně, jak to může mít tak vysoké hodnocení? Proč se na tento film (ne)podívat? Hlavní hrdina je Terminátor, nicméně někde uvnitř se v jeho srdíčků skrývá špetka citu, jeho přítelkyně nemastná neslaná a protivná, navíc se navzájem nemilují. Za ty duchaplné životní pravdy, co nás celým filmem provází, by se nestyděl ani Morgan Freeman, až na to, že jemu bych je věřila. A kvůli kanadské přírodě se radši podívám na National geografic. Navíc, to co prožil nebylo žádné dobrodružství a přece každé malé dítě ví, že štěstí na nás nečeká někde v cizině, ale doma za humny. ()

Bouzy

Nádherně zobrazena čistá Kanadská příroda. Myslím, že mnoho lidí by tuto situaci řešilo lahví alkoholu v ruce. Já bych rozhodně zvolil svobodnou cestu, kde by si člověk mohl vyčistit hlavu a cítit kouzlo cesty a přírody. Scéna na Zimním stadionu, který uprostřed ledu skrývá Stanley cup je velmi pozitivní a dává sílu člověku dělat v životě velké věci. Užívejte života naplno a neodkládejte nic na „vhodnější dobu“, protože nikdy nevíte dne ani hodiny... ()

predators

Nádherný příběh o tom nejcennějším. O životě. O samotě a nezpoutanosti, ale i radosti z prostředí, ve kterých žijeme. O přátelství, která potkáváme a o útěcích k nadějím, které ještě znamenají život. Krásné melodie doprovázející toulky kanadskou krajinou a zkromné herecké výkony, to jsou další části tohoto velkého příběhu. Zajímavosti: Ben najezdil na mašině 7852 km. :-) 90% ()

jorgus

mam rad road movie..zacatek vypadal slibne, jeste k tomu ta malickost s rakovinou..tak proc ne..:)bohuzel prvnich par dni na cdeste bylo fajn ale pak celkem to bylo porad stejne a hlavne me trosku unikala myslenka co chtel reziser rict..resp jeho podani..posledni pul hodina byla nudnejsi a nudnejsi a rozuzleni snimku..no mohlo to napravit ale nenapravilo..:( ()

• Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)
  • Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)
  • Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)