Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

Mikah

Obyčejný příběh jedné dívky a jednoho chlapce amerického města, vyprávěn z pohledu obou z nich. Oba k tomu druhému chovají city, avšak nejsou si jimi jisti a už vůbec si nejsou jisti, co si o něm myslí druhá strana. Právě ta obyčejnost, která jako by vypadla z oka realitě, činí z filmu neobyčejný zážitek. Plyne velmi příjemným tempem, nenudí a neruší známými tvářemi, což jen nahrává vynikajícímu nápadu. ()

Beastmaster4

Krásný film natočený s opravdovým citem a lehkostí. Nenutí se diváku svou romantikou a není příliš naivní. Film ve mně vzbudil několik emocí. Dokázal ve mně vyvolat vzpomínky na mé dětství, na své první školní lásky a na pocity, které jsem při prvních kontaktech s děvčaty míval a jak jsem k nim jako malý kluk přistupoval :-). Své kouzlo dává filmu i neobvyklý vypravěčský styl, kdy jsou nám jednotlivé události ukazovány z pohledu jak mladého chlapce, tak dívky. Film si zaslouží mých pět hvězd a to hlavně pro jeho kouzelnou atmosféru, která mě celým filmem provázela. ()

luka4615

Film, kterému do karet hraje fakt, že je vyprávěn ve dvou vypravěčských rovinách. Rob Reiner natočil film, který možná neatakuje přední příčky oblíbenosti, nicméně i tak se jedná o příjemný snímek, který pohladí po duši. ()

Chickenka

His hair smelled just like watermelon...Než si dva mladí (děti) uvědomí, že se mají rádi může uplynout vážně dlouhá doba. Díky střídání pohledů hlavních postav, divák ví, co si o sobě navzájem myslí, jaké jsou jejich přání a touhy. Opravdu moc pěkný film.His hair smelled just like watermelon. ()

L-V

Krásně vyprávěný příběh o utváření vztahu dvou osob, které sice bydlí naproti sobě a denně se potkávají (nejen) ve škole, ale přesto toho jeden o druhém mnoho nevědí. Tento film skutečně nabízí ono zprofanované pohlazení po duši a na konci nebudete věřit, že už končí, protože byste se chtěli dívat ještě aspoň o chvíli déle... Životní moudra i trefné hlášky v přesně dávkovaném množství a k tomu ta neskutečně příjemná a pohodová atmosféra je pak zárukou vskutku neobyčejného diváckého zážitku. ()

Handle

Pěkný film s jednoduchým příběhem, který je však poutavě zpracován a dobře zahrán. K vyššímu hodnocení však chybí jakési kouzlo nebo silnější pocit při sledování... 3,5*. ()

ScarPoul

Dojemný príbeh prvej lásky, ktorý je v správnych dávkach naivný a pritom má to neuveriteľné čaro rozprávať rečou detí tak aby tomu pochopili aj dospelý. Reiner natočil naozaj ojedinelý film a tým že dokáže cítiť emócie v každom jednom políčku, som neskutočne šťastný, že zrealizoval tento príbeh. Tak krásne sa ponoriť do vnímania sveta detskými očami sa nepodarí len tak hocikomu. Hlavný predstavitelia sú fantastický. Úprimný, roztomilý a hlavne uveriteľný. To že sledujeme vývin vzťahu z obidvoch strán je nápad za milión. Kopec životných právd, kopec krásnych obrazov a trápnych situácií, ktoré v rovnakej miere kooperujú s tými láskavými a emotívne vyhrotenými. Film, ktorý si odo mňa zaslúži plný počet a vetu - že na tomto nápade Reiner nemohol jednoducho nič pokaziť. A ani nepokazil. ()

Khalesi

...a presne takto to na svete, čo sa vzťahov medzi pohlaviami týka, funguje! Veľmi očarujúce a milé rozprávanie dvoch mladých ľudí o emocionálnych zákutiach prvej lásky a strachu a rozpakov, ktoré ju sprevádzajú. Spoločné dospievanie oboch v muža a ženu,ako aj v samostatne mysliacich a konajúcich jedincov. V prípade Brycea,ako chlapca, trochu ťažšie a zdĺhavejšie, ale tak už to na svete chodí :) Samozrejme končí happy endom, takže len smelo do toho, ak máte chuť na poetický príbeh, je tento pre vás, ako stvorený. ()

maseer2

ta nejupřímnější romantika, nevinný dětský pohled na svět a atmosféra našich mladých let a prvního hledání si cestiček k opačnému pohlaví ve filmu, jenž si vás už v úvodu podmaní svým osobitým kouzlem a až do závěrečných titulků vás nenechá ani na chvíli zapochybovat o tom, že sledujete neobyčejný snímek, který je i přes svou jednoduchost opravdu výjimečný a po jehož zhlédnutí si s povzdechem uvědomíte, že dětská léta jsou už dávno pryč... ()

Tommassi3

"Juli, znáš odpověď ??" - "Ano ?? Eeem, Peloponéská válka !!" - "No, to určitě je správná odpověď na nějakou otázku.. Ale já se ptala na obvod lichoběžníku !!" ;) ()

Litsarch

Takovéto filmy jsou jak perly mezi bezcennými kameny... Jejich nádherné podání diváka vtáhne do děje a lomcuje s ním, jak děj ubíhá... Dívá se na skvěle zahrané role, na krásnou atmosféru sedmdesátých let, na něžný příběh a pak....to skončí... Objeví se titulky, ale divák nechce... Chce dál prožívat s nimi jejich život, jejich příběh.... ()

Marcos22

Emocemi napěchovaná dětská romance, vyprávěná originálně z pohledu obou hlavních protagonistů. To dodává divákovi jedinečnou možnost nahlédnout do mysli jedenáctileté Juli (Madeline Carroll) a stejně starému Brycovi (Callan McAuliffe), jak se vypořádávají s identickými životními situacemi, které je spojují, a zároveň rozdělují. Má mě rád, nemá mě rád je velmi lidským filmem, který má v divákovi vyvolat vzpomínky na jejich první lásku, a to se mu daří. Vyjma toho zde zachází hlouběji do duší jednotlivých postav a snaží se pracovat s možnými příčinami jejich chování. Snímek o tom, že spoustě obtíží bychom se dokázali vyvarovat, kdybychom se nebáli vyjádřit svůj názor a malinko vystoupili ze své komfortní zóny. Takhle dojatý jsem nebyl snad u žádného jiného filmu. Palec nahoru. Pět hvězd. 👌 (16.03.2022) ()

Johny_fork

Naprosto krásný film, úmyslně zidealizovaný a totálně podřízen tomu, aby rozdával radost, a to rozhodně nehodlám kritizovat. Koneckonců ústřední myšlenka snímku, celek je mnohem lepší než součet jeho částí, pro Má mě rád, nemá mě rád, platí bez výhrady. ()

moviesfan

Flipped mě velmi potěšilo. Z daného tématu bych čekal spíše průměrnou podívanou pro mládež nebo něco jiného než výsledek, jímž je pěkný film s příběhem, který není nikterak okouzlující, ale milý je. A to velmi. Role získali sympatičtí herci, kteří filmu prospěli. ()

Terez.S

Jeden z nejmilejších filmů, co jsem v poslední době viděla. Takový jednoduchý, skromný, čistý. Moc se mi líbily ty dva úhly pohledu. Herci, hudba i atmosféra filmu - všechno moc příjemné. ()

JohnCZ

Neskutečně milý a pohodový letní snímek. Různé úhly pohledu byly opravdu zajímavé, celý film utekl jako voda a já na konci říkal "dal bych si nášup". Vyzdvihnout musím výborné herecké výkony obou představitelů. Určitě se jedna o nesmírné talenty. Přesně ten typ komedie, který mám rád a kterých je tak málo... ()

Beznoh

NNmůžu říct proč, ani jak je možný, že mě to tak zaujalo. Ale tohle mě prostě nějak dostalo a pohlilo. Vážně hezký film, dost přeslazený, ale když máte na takový film náladu, tak si ho vážně užijete. ()