Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

Alementina

První láska, která umí být tak bezelstná... a tohle je dokonale natočený. "Někteří lidé z nás jsou šedí, něktěří ze saténové, nekteří ze zářivé, ale jednou za čas poznáš někoho, kdo hraje všemi barvami. A když se to stane, nic se tomu už nikdy nevyrovná." ()

Makky

Mne je z toho filmu tak dobre... Príjemný, úsmevný a neuveriteľne podarený snímok, ktorý všetko dokonale vystihuje, citlivo a jednoducho. Len chcelo to ešte takých 5-10 minút navyše, dal by som aj 5 hviezd. ()

ABLABLABLA

Snímek je zajímavý především svým zpracováním než námětem. Námět je typický romantický film, dobře až tak typický ne, ale prostě mladá láska, kdy holka kluka nejprve miluje, ale on ji nemůže vystát, potom se zamiluje on, ale on je jeho už nemá ráda až nakonec se oba sladí na stejnou vlnu. Jednoduše shrnuto. Ale tento film je napěchovaný krásnou atmosférou, nádhernou barevností, výbornými herci a jak už jsem říkala neobvyklým zpracováním aneb pohled na věc z obou stran. Mimochodem tento počin mi připomněl nedávno viděný jiný film One day, kdy jsme mohli vidět další netypické zpracování děje vždy jen v jednom dni v roce. Zpět ale k Flipped. Ještě bych chtěla zmínit Madeline Carroll, která mě poprvé zaujala ve snímku Swing vote a poté krásně pokračovala ve filmu Mr. Poppers penguins. Takže další zajímavá a talentovaná herečka. (A ano jsem si vědoma, že poslední dobou to píšu u řady snímků, ale prostě to tak cítím). ()

slunicko2

Ani krásné oči 11letého Ryana Ketznera (Bryce - dítě) a parádní úsměv 15letého Callana McAuliffeho (Bryce - teenager) nedokáží překonat jalovost filmu. ()

swed

Po 20 letech konečně film, za který se Reiner nemusí stydět. Dost mi to připomínalo jeho zlaté 80´s období - nostalgie, pohodová atmosféra, milý humor a romantika. Snad mu to vydrží i do budoucna. 8/10 ()

PogoJoe

Od začátku naprosto perfektní film s naprosto perfektní Madeline Carroll. Výborné pojetí (dva úhly pohledu), nádherná atmosféra, tenhle film má své kouzlo, půvab, je optimistický a už dvakrát (zatím) mě zcela pohltil a zlepšil mi náladu. ()

CageDepp

Film asi pro všechny věkový kategorie, každý si tady najde svoje. Občas mě to nutilo přemýšlet nad tím co bylo dřív co jsem řek a udělal špatně to mě docela zaujalo na filmu, jinak bych to viděl na průměrný film o dětské lásce. A pěkná ukázka myšlení z obou stran. ()

sssssycak

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce (filmu) hlas, kde borový zaváněl háj. Moc krásný a úžasný film ! Naprosto skvělá, originální forma vyprávění, netypický příběh, žádné stereotypy... více a více této originality do "romantických komedií" ! Nejspíše osud zasáhl, že jsem si tento film pustil z nepřeberného množství filmů na HDD zrovna na 1. máje...Gratulace, bylo to brilantní, s radostí uděluji 5 hvězdiček. ()

Aleee89

Na snímek jsem se těšila a měla jsem ho dlouho zařazený v kategorii "podívám se někdy v budoucnu". Čas od času prostě potřebuji zhlédnout i romantiku, ovšem i u tohoto žánru jsem náročnější a vybírám si inteligentnější kousky. Rob Reiner byl zárukou toho, že nešlápnu vedle. Snímek sám však nakonec má očekávání až tak úplně nenaplnil. Ano, je jiný, tak trochu zvláštní, což musím ocenit. Naštěstí je jeho stopáž jen 90 minut. Nějak jsem se do něj ale neuměla vcítit, sžít se s hrdiny a naplno s nimi prožít jejich příběh tak, že mnou budou cloumat emoce. ()

Dont

Odpočinkový snímek o dětské lásce s méně známými nebo neznámými herci. Kromě snad až přesvíceného pohledu na šťastné a ničím nerušené dospívání film zaujme především nezvyklým způsobem vyprávění, kdy se v pravidelných intervalech střídá role vypravěče. Povedla se návštěva retardovaného strýce, společná večeře a přes moji počáteční skepsi také obsazení Madeline Carroll. ()

Petroff

Perfektně podávaný vyprávění, z pohledu obou stran... Je tu celkem slušně podanej takovej ten nelichotivej fakt, že holky vyspívaj dřív, než kluci. Tady je to úžasně vidět. Slečna řeší reálný problémy, opravdový city... rodinný starosti. Kluk je, prosím pěkně, úplně pitomej a umí se jen pousmívat a ... a tak. Dobově připomíná Hříšný tanec, z kterýho přebírá nejeden song. ()

Mickalle

Nechci být Superman, nechci být Rambo, nechci být ani Milionář z chatrče, ale co chci, je žít věčně v takovémto milostném opojení. Natočeno v tak romantické době a prostředí, s tak příjemným vypravěčským stylem, s tak ohromnými herci...kde většina romantických filmů začíná, tenhle končí... uff tohle budu dlouho vstřebávat ()

Lennnnna

Tady platí známé pořekadlo: V jednoduchosti je krása. Jednoduché, ale brilantní. Příjemné a přirozené vyprávění o dospívání a první lásce, které zahřeje na duši. Taková milá retro pohodovka pro všechny věkové kategorie. ()

Fanucci

Film o povrchním debilovi, který se o holku začne zajímat až tehdy kdy o něj přestane jevit zájem a začne být nedostupná...Forma vyprávění příběhu - stejné situace z úhlu pohledu Juli a Bryce - začala po čase pořádně iritovat až nudit. A předvídatelný cukrkandlový závěr mě dorazil úplně...Tento film je slabý průměr a od dvou hvězd ho zachránila pouze milost a bezprostřednost Juli Baker a její představitelky. ()

Mikarda

Me gusta! Střídání pohledů vynikající nápad, film měl díky tomu jiskřičku a neztrácí se v rozsáhlém oceánu opakujících se romantických filmů. Fakt, že se děj netočí vyloženě jen kvůli ústřední rozkošné dvojice, ale je obohacen o příběh s všemožnými rodinnými příslušníky, také není na škodu. Konec nepřestřelený, žádná dramatická trapná a slzavá vyznání lásky, která jsou nám neustále cpána, a které vskutku již nemohu ani cítit. Netlačilo se na pilu, prostě se mi to líbilo, jeden z nejpříjemnějších filmů, se kterým jsem se kdy setkala, a kdo bude tvrdit, že si tím stejným neprošel, je největší lhář na světě :-) Was he really sorry? Or was he just saying these things to make himself feel better? Then I thought maybe I just wanted him to be more than the sum of his parts. But as I looked into his eyes... those dazzling eyes... for the first time... I was pretty sure that Bryce Loski was less. Pravdivější film budete jen stěží hledat... Znamenitá práce, tleskám, tleskám, tleskám! ()

Reesam

Tohle je ten typ filmů, co můžu. Může to být sebevětší klišé, ale stačí jen trochu originální způsob pojmutí a hned mě to chytne. I když nejde o film, co by byl skvělý po režiserské stránce, tak je dojemný a bázlivý. Všechno je vyumělkované a oku lahodící, že chvílemi vám trnou zuby, ale tohle ten film potřebuje. Je plný zajímavých pohledů na svět, a i vy si řeknete, že na tom něco bude. Vezmete v potaz poselství a dostane vás to. ()

Taninaca

Nádherně odvyprávěný příběh o radostech a strastech dětské lásky, který mě opravdu zahřál u srdce. Milé vyprávění obou hrdinů, krásně podaná jedna situace hned dvakrát a přesto originálně. 90 minut pohody, kterou si určitě ráda dopřeji znovu – a za to má u mě pět hvězdiček. ()