Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

sidzej

Reinerovi sa podarilo nieco, v co uz zrejme nikto nedufal. Dokazal zmobilizovat vsetky svoje sily a vypravacsky um vdaka comu prinavratil skvelu retro atmosferu Stand by me. Len tazko sa da uverit tomu ze film vznikol v dnesnej dobe a nie pociatkom 90. rokov. ()

PauloZ

Pěkný a symapticky realizovaný příběh o osudové dětské lásce z pohledu každé polovičky. Nenásilně vyprávěné a přitom tak poutavé a zajímavé... prostě ze života :) ()

F.man

Děkuji Reinerovi za úžasně svěži romanci. Skvělé prostředí, milé postavy, povedená zápletka... Spokojenost za čtyři hvězdy. His hair smelled just like watermelon. ()

Marsik

Příjemný styl vyprávění, úsměvné i smutné zároveň, dobré herecké obsazení. Film krásně plyne, nenudí, zajímá vás, jak přátelství Bryce a Juli dopadne a najednou...je konec. Fakt jsem byl hodně překvapený, jak se film najednou utnul. Přál jsem si vidět hlavní hrdiny i v pozdním věku, ale bohužel. Nicméně i tak to hodnotím velmi kladně. Doporučuji český dabing, je povedený a více se ponoříte do děje. 77% ()

yakoob

Můj styl...Jedním slovem: Kouzelný...Hezky prokreslené postavy a dialogy, které mají smysl...Moc příjemné na sledování, aniž bych se styděl za trapnost nebo laciné vtipy...Styl, který snad umí jenom američané...Můj sen a přání natočit v budoucnu něco podobného...Jen tak dál Robe... ()

baribal

Jednoduchý příběh vyprávěný ze dvou pohledů. Příjemné vyprávění ale nedokáže vynahradit plytkost děje, který doplácí na roztržení dějové linie. Další přeceněný kýč. ()

Adasin

Ne, že bych nějak začala propadat romantickým komediím, ale tady je jeden z nejlepších filmů tohohle žánru od dob Lásky nebeské (i když to je pořád trochu jiná liga). Největší zásluhu na tom, jak u mě film uspěl, má zvolený styl vyprávění, který na správných místech oživuje jinak nevýrazné části. A potom i rozdílnost dvou pohledů na věc, občas díky tomu vznikaly humorné ale i nepříjemné až dramatické pasáže. Pohodový film bez zaváhání tažený neznámými herci, kde bych se ani nezlobila za nějaké pokračování. 8/10 ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Když s holkama je to těžký. A s klukama taky. ~ Nenáročný romantický filmek. Do ulice se nastěhovala nová rodina se synem Brycem. Juli, která bydlí naproti, se do něj okamžitě zakoukala a z každého jeho dotyku jen paf. Bryce by od ní ale měl nejraději klid, furt za ním dolézá a jemu to vadí. Oba chodí do stejné druhé třídy, do stejné školy. ~ Postupem času se Brycovi začnou líbit holky, ale ne zrovna Juli a nenese to lehce a tak si jednoho dne řekne, že to vlastně nestojí za to a náramně se jí uleví, až je sama překvapená. Tou dobou začne Bryceovi připadat na Juli něco zvláštního a všechno tak začíná nanovo, jen se obrátily strany. Stále jsou z jedné třídy, stále ze stejné školy. A když nemají rozum dospělí, zaskočí děda. ~ Není to špatné, stále se přehoupáváme mezi pohledem Juli a Bryce, každý vidí věci jinak, byť oba koukají na to stejné,ale z pohledu romantického filmu by možná nebylo od věci, kdyby děj pokračoval i trochu dál, než jen do nějaké cca. šesté třídy. Hezký nápad, jen mi to přišlo místy trochu unylé. ~ A za ty vajíčka bych mu jednu rovnou vlepil :) ()

Paxxx.cz

Pohodový film, který je krásně natočeny, hezky odvyprávěný a v člověku prostě vyvolá příjemný pocit. Je pěkné sledovat jak se situace ve filmu otáčí a že vše neprobíhá tak jak by člověk čekal...8/10. ()

TomX2

Chýbalo mi dôstojnejšie rozuzlenie vedľajších liniek (najviac si to žiadala tá s Brycovym otcom) a silnejší záver, takže by som si pokojne vedel predstaviť, ak by to bolo o 15 minút dlhšie. Ale aj tak sa jedná o veľmi príjemný film so zaujímavým štýlom rozprávania, ktorý mne osobne veľmi sadol, a rovnako mi sadlo aj celé herecké obsadenie. Nenudil som sa ani chvíľu a po celý čas u mňa prevládali pozitívne emócie, takže aj keď niektoré veci nie sú úplne dotiahnuté, tie štyri hviezdy tomu dám. Milý film. ()

Praxis

Takový ten feel positive film, který vám udělá radost ze života. Opravdoví dětští herečtí sympaťáci, především pak Juli, a i když jste ten typ filmu už asi tak stokrát viděli, uvidíte, že i po stoprvé vám udělá radost. Možná to je tím stylem vyprávění, možná to je tím opravdu skvostným herectvím. Jen škoda, že linka s Bryceovým otcem není dotažena do konce - zajímalo by mě, jak to tedy bylo s tou jeho minulostí. Rozpočet chudinký, ale co. Všechno tohle odpustíte snadno... Stárnutí pokračuje a moje ujetost na podobné "kraviny" se zvyšuje... 82% ()

Ellmariachi

Další film na doporučení geginy, do kterého se mě pekelně nechtělo. No a další, kde nezbývá než polknout a přiznat si, že i když je u filmu spojení komedie a romantický, může to být fajn. Navíc když je to podané v originálním pojetí a s herci kteří nejsou okoukaní a proto jim můžete vše věřit. V příběhu jsem si našel dvě věci. Ta první mi říká, že moje problémy můžou být proti životům jiných tak malicherný, že se pak člověk stydí za to, že to problémem nazýval. A ta druhá je víc než jasná. Šťastní ti z nás, kteří si něco podobného prožili a ještě šťastnější ti, kteří si tím teprve projdou. 84 procent. ()

Riddick77

Podmanivý snímek, který si mě získal kouzelnou atmosférou a dobovým feelingem, který Reiner vykonstruoval až neuvěřitelně přesvědčivě. Citlivě natočené maloměstské komediální drama, které nevykresluje pouzu onu dobu a rozpolcenost americké společnosti, ale též běžné problémy každého dospívajícího člověka. Poutavému vyprávění ještě přidávají na zajímavosti jednak filmové charaktery, se kterými je velmi snadné se ztotožnit a pochopit je, ale též výborné herecké výkony obou dětských hrdinů (hlavně Madeline je okouzlující) a také výborný Anthony Edwards! 10/10! ()

aluna

Když někdo, komu věnujete vaše nejlepčí léta i všechnu svou lásku a péči, nakonec jen vyplýtvá vaše vajíčka, tak si zaslouží pohrdání. Minimálně na chvíli :-). Rob Reiner je král nostalgie. ()