Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

Ryuuhei

Unikátní romantický film, který na příběh vrhá dva pohledy - z jeho a její - tudíž se dostává na myšlenkové pochody a vzájemná nedorozumění, která jsou zde vykreslena do detailu. ()

Hnedoocko

Kouzelný příběh o první lásce. Co se mi opravdu moc líbilo, že je vše vyprávěno jak z pohledu Julie, tak i z pohledu Bryce. Do toho ten krásný soundtrack...Už můžu dodat jen jediné: "Někdo je namalovaný na papíře, jiný na dřevě nebo na plátně...ale čas od času potkáš někoho, jehož barvy nezachytíš...a tomu se nikdy nic nevyrovná." ()

noriaki

Jméno Rob Reiner mi nic neříkalo, ale když jsem se podíval na to pod čím je podepsaný, uhodily mě do očí hned dva zbožňované filmy. Dneska se k nim přidal třetí a ať se pan režisér nezlobí, ale jestli hodlá takové perly točit dál, tak si ho budu muset zařadit do seznamu svých oblíbených tvůrců. Pod banálním námětem se schovává neuvěřitelně krásný, podmanivý a snivý příběh. Tenhle film má jedinou nevýhodu, a to tu, že není o dvacet let starší a já nemůžu zjistit, co se ze všech těch výborných a přirozených herců mezitím stalo. Top 10 za rok 2010. ()

Tomik.

Překrásné, úžasné, dokonalé! Doslova. Nepřeháním. Tak krásně čistý přímočarý příběh o lásce podávané z pohledu dvou dětí jsem ještě nikdy neviděl. Ano, film vsází na jistotu. Řeší přesně to, co všichni tak dobře známe a v čem se hodně z nás vlastně zhlédne. Na mě to sedí na 100%. A dětská perspektiva přidává celému příběhu na autentičnosti. Příběh mě citově velmi zasáhl. Příběh, kde k sobě dva mladí lidé chovají city a i přesto, že se denně potkávají, mnoho toho o sobě nevědí (vlastně se spolu ani moc nebaví) a už vůbec nevědí, zdali by jejich vysněný protějšek byl ochoten ony city opětovat. Velmi jednoduchá myšlenka, o nic víc tady nejde, tak přímočaré a přesto tak reálné a neuvěřitelně nezapomenutelné. K dokonalosti hodně přispívá i onen pohled z obou stran. Myslím, že je přáním ne jednoho z nás občas vědět, co si o něm ten druhý myslí. Zvlášť, když se jedná o někoho, na kom nám opravdu záleží. O kolik by byl život jednodušší, kdybychom mohli byť jen jedenkrát v životě pro jednoho člověka tuto možnost využít ... o kolik jednodušší by pak bylo k onomu člověku přijít a od srdce mu zcela upřímně a bez ostychu říct „Mám tě rád“ :* Tak to bohužel nefunguje a ona věčná otázka „Má mě rád, nemá mě rád?“ zůstává... stejně tak jako strach z odmítnutí. Vím, že se říká "Nedovol, aby tě strach z prohry vyřadil ze hry", nicméně lehce se mluví, hůř se dělá. Zvlášť, když se vám jen při letmém pohledu na onoho člověka roztřesou kolena, srdce buší jako zvon a vy máte problém dostat ze sebe jednu jedinou smysluplnou větu. V každém případě ještě musím vyzdvihnout ústřední dvojici, neuvěřitelní sympaťáci, oba. Tak nějak postupně dospívám k názoru, že pokud se jedná o romantiku z dětského pohledu, vždycky to stojí za to. Toho jsem si všimnul už i u jiných filmů, ale pravda, tady je to obzvláště silné. K tomu všemu mě srdečně zasáhlo prostředí Ameriky (srdeční záležitost), vynikající old-school soundtrack, prostě nevím, co pochválit první. Ono velmi těžko popsat film, který do puntíku vyjadřuje mé aktuální pocity. Myslím, že aktuální počet zhlédnutí (dnes podruhé) zdaleka nebude konečné číslo. Doporučuju maximálně, jak jen doporučil lze, nebudete litovat. Jestli jsem někdy psal, že mě film "vtáhl" do děje, nebylo to nic oproti tomu, co se dělo zde. Celý film jsem seděl a ani nedýchal, tak mi to vyrazilo dech. Dávám jasných pět hvězdiček (safra, kdybych mohl, uvažuji i o šesti) a zároveň zařazuji do pomyslného žebříčku nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. <3 ()

venison

Příběh poněkud průměrný - hluboká dětská láska, sociální rozdíly atd. To, co bylo jiné a velmi zajímavé bylo ztvárnění - příběh ukazuje stejné situace z pohledu obou stran - něco takového bych chtěla umět i v reálném životě - potom by byla spousta situací mnohem lehčích.. Nějak mi nesedla celková atmosféra filmu, ale možná jsem jen nebyla správěně naladěna.. Romantický film zejména pro mladší diváky :-) ()

Teebo

Občas nepříjemně předvídatelný (knihovna, zmrzlinářství), ale celkově příjemný film s kapkou retroatmosféry, kterou má téměř každý divák rád. Nechci vidět, abys uplaval tak daleko, že to nezvládneš zpět. ()

elanius

(95/2018) / Odporúčam tento film ako terapiu. Brutálny "feel-good" so zaujímavým spôsobom rozprávania a krásnymi farbami. Herecky potešil John Mahoney, výborná rola. Rob Renierovka na jesenný večer. (8/10) ()

dANo

Milé prekvapenie, ktoré je postavené hlavne na zaujímavom, ale pritom jednoduchom rozprávačskom štýle (pohľad 2 strán na tú istú situáciu) a takisto na milom príbehu, kde si divák priam musí obľúbiť hlavnú hrdinku a následne sledovať jej boj a trampoty v hľadaní lásky... ()

Brandon

Amerika šedesátých let, úžasné oldschool písničky, poklidné předměstí a strasti a slasti vyprávěné dvěma puberťáky. Hodně příjemná pohodovka. 4,5* ()

Narya89

Krásná atmosféra z dětského prostředí...ta nevinnosti a čistota, svým způsobem naivita a idealizace si těch, co se nám líbí. Tradiční scénář - líbí se mi a on na mě kašle, následně se to otočí...tady byl podán velmi působivě a Juli jsem věřila každé slovo a přála jí někoho, kdo opravdu uvidí jak výjimečná je. Do toho odhodlanost a víra v sílu přírody, ve kterou také věřím ve mě vyvolala dávno pozapomenuté pocity z doby, kdy jsem lezla po stromech - a tak by měl film působit. ()

sheldonka.

Celé jsem to sledovala s úsměvem na tváři. Jinak to totiž ani nešlo. 90 minut mi uteklo strašně rychle a to je tím, že je to velice dobře natočený film. Krásné prostředí, 60. léta a hlavně sympatičtí mladí herci, kteří si pomalu, ale jistě uvědomují, že toho pravého nemusejí pracně hledat, protože pro sebe mají jeden druhého. ()

VasaX

Poeticky opisná a krásná analýza toho, jak se liší chování a prožívání, obzvláště v komplikovaných citových mezilidských vztazích. Jak se mění jeho dynamika, definování a rozklíčování všech prvků a neznámých či nepoznaných. A to velice povedeně pojatá z obou stran mince. V celku se jedná paradoxně spíše o hezké a citlivé drama, protože komediání prvky jsou okrajové a čistě doplňkové a romantická složka není přepálená a napíchlá na infuzi patosu, sentimentu a nedej bože citového vydírání. Je krásné sledovat postup a vývoj děje v průběhu filmu, všechny přešlapy, úšlapy, omyly a nedorozumění, ale i úsměvy, krásná gesta a dobrá srdce. A k tomu povedený casting, bohaté charaktery, které jsou kvalitně odehrané. Flipped , po té co člověk zjistí, že se za ním skrývá povedená knižní předloha, vykazuje znaky dynamické ilustrace ke knize, protože se zde prost "hodně mluví". Nemůžu říct, že je to na škodu, ale tohle hraje vypravěčský prim a vizuální stránka vše jen dokresluje, sice velice hezky a snaživě tak, aby nikdy nehrála prim. Ale celkové spojení je hezké, líbivé, optimistické a s určitou dávkou skepse i poučné. Celé mi to spíše připomíná velmi povedený televizní film. Nepříliš známý (ač nynějších 5222 hodnocení je mi protiargumentem, ale tady jde o pocit, ne o faktické tvrzení), pohybující se v společnosti se silně proměnlivou kvalitou, kde se najdou totální sračky ale i charismatické překvapení. A Flipped jedním takovým překvapením je. ()

Master19

Po všech stránkách velmi příjemný film, který plyne tak klidně a samozřejmě, že mi ani nepřišlo, jaká je to romantika. Jediné, co mi ten film kazilo jsou ty otravné retroreálie ameriky 60. let. Od jisté doby jsem na ně nějaký alergický... ()

VanTom

Nádherně zachycený vývin dětské lásky vtipně a svěže nahlíží situace ze dvojí perspektivy (nejdříve kluka - paka, posléze holky - zlatíčka). Nečekaně milý a příjemný filmek, stylově ukončený ještě před první pusou. ()

Sany33

Pekný a sympatický príbeh z prostredia dospievajúcich detí u ktorých sa práve začali prejavovať prvé lásky. Celý obal príbehu je situovaný do prostredia dvoch úplne odlišne žijúcich mladých teenegerov a ich ceste k sebe. Ako sa hovorí nikto nevie čo má kým to nestratí a aj o tom a mnohom ďalšom sa presvedčí hlavný hrdina Bryce. Toľko dobra a lásky ktorú má v sebe Juli som vo filmovom stvárnení už veľmi dlho nevidel a mám pocit že ani skoro neuvidím. Presladené to bolo strašne ale prekvapivo mi to nevadilo a ku koncu som mal príjemný hrejivý pocit na hrudi a to je to kvôli čomu podobné filmy predsa pozeráme. No nie? 79% ()

Unnamed

"Some of us get dipped in flat, some in satin, some in gloss, but every once in a while you find someone who's iridescent, and once you do, nothing will ever compare." ()