Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

ghatos

Úžasný zážitek. Svým stylem mi to přimnělo Forresta Gumpa. Tolik precizních emocí bez kýče a vtíravosti. Z Flipped přímo sálá lidskost a radost. 92%. 5*!!!!!! ()

Kurikmoon

Začal film a ja premýšľam o čom to vlastne bude. A v duchu som sa pripravoval na to všetko klišé, ktoré budem musieť nejako stráviť. A namiesto toho som sa usmieval. Neskutočne dobrý pocit sa vo mne usádzal. Až som dostal chuť vyliezť na obrovský platan a hľadieť z neho na všetko. A do detailu.... Perfektne odvedený casting. Mladý herci boli úžasný. A krásne zapadli i ostatní. A že na záver nepadlo to, čo som čakal, že padne, len podtrhlo, to že Flipped sa zaradil medzi filmy, ktoré si ma získali. A, a, a... . A TAK VRELO ODPORÚČAM. Film nenápadný, ale neskutočne príjemný... Po štvrtom vzhliadnutí sa tento počin dostáva medzi jeden z mojich najobľúbenejších... ()

strelenaL

Film, který měl strhnul krásou a idylkou šedesátých let. Jde o velmi zábavný film ve kterém se řeší první láska. Scénář okouzlí a zapůsobí na diváky. Kdo by se nepodíval a nepřipomenul půvabný příběh o strastech lásky, které asi každý z nás už někdy zažil nebo zažije. ()

Vironey

Tak tohle fakt ne, vážení... Americká plastiková verze "neotřelé svobodomyšlenkářské" holčiny se zamiluje do protivného tupého buzíčka a časem pomalu zjišťuje, že to až takovej božan není. On ze začátku svou divnou stíhačku nesnáší, nicméně se do ní zamiluje (jaký šok!) přesně v okamžiku, kdy ona se odmiluje. Oba zamilovaní (dívčina ho totiž stále miluje, i když si momentálně myslí, že ne, chochochó) kolem sebe chvíli nemotorně krouží, přičemž diváci už dávno vědí, že celá tahle vyumělkovaná estráda spěje ke sladkému konci. Příběh absolutně o ničem, všichni protagonisté jsou extrémně nesympatičtí a vyprávěcí linie z pohledu obou hlavních hrdinů je neskonale únavná a otravná (k tomu stupidita některých monologů nezná hranic)... Fakt se na mě nezlobte, ale "kouzlo" jsem v tomhle plochém a sterilním retro pozlátku vážně nenašla. ()

Guzo

Nemám rád, když se o nějakém filmu říká, že je "milý". Milý může být člověk, ale film asi úplně ne, že? Jenže k Flipped to prostě přesně sedne, každou scénou z něho dýchá velmi příjemná atmosféra a celkově se pro mě jedná o velké překvapení. Tomu napomohly určitě i sympatické herecké výkony, takže jsem Juli a dokonce i Bryceovi nakonec přál, ať to vyjde. ()

Puyi

Je to kouzelný snímek, plné hodnocení bych mu dát jistě mohl a také vlastně i původně dal, ale přijde mi v některých věcech ne úplně dořešený... Je to docela škoda, vždyť na první pohled tomu snad nechybělo nic. Hlavní aktéři perfektní, příběh skvělý a forma tohoto díla, troufl bych si říci naprosto dokonalá a okouzlující, ale nebylo to prostě úplně dotaženo, ale i přesto se jedná o velmi kvalitní podívanou. ()

V.Silver

Jsem strašně rád, když objevím film, který mě dovede překvapit - tomuto se to povedlo skvělým schématem vyprávění, kdy události vidíme z obou stran, pěkně postupně. To v kombinaci s faktem, že hlavní hrdinové nejsou starší 15 let, vytváří skvělý pohled do světa dětí, které už si pomalu začínají uvědomovat, že všude okolo je mnohem víc než jenom "já, já, já". Líbilo se mi taky, že Rob Reiner udržel pozornost na hlavní linii příběhu a zbytečně nezabíhal do detailů života pana Loskiho, bratrů Bakerových atd. - všechny vedlejší dějové linie byly spíš v náznacích, a to natolik, aby divák pochopil, co obnášejí, ale aby jej nezatěžovaly a jaksi jen dotvářely "bigger picture". Z mého pohledu brilatní po formální i "lidské" stránce, a proto mi nezbývá než hodnotit 90%. Víc takových milých filmů, Robe! ()

after.rain

Trápne problémy trápnych detí... Čo však neustále pútalo moju pozornosť bolo, že hlavná detská hrdinka sa dosť podobá na Sashu Grey... ()

Autogram

Od prvej hádky po prvú pusu. Tých nezhôd je oveľa viac ako bozkov, tak to už v živote chodí, aj v začiatkoch vzťahu. Jeho vybudovanie by bolo oveľa jednoduchšie, keby sa dalo vcítiť do kože toho druhého. Práve to film ponúka, dva pohľady na rovnaké veci a udalosti a tak nám je nakoniec jasné, prečo a ako sa to nepodarilo a ako by sme to správne urobili my. Urobili by sme, vedeli by sme? Že aj bezvýznamný platan je dôležitý, že na vajíčkach záleží a kedy treba mlčať a kedy určite nemlčať. –––– Chtêl jsem před Julií vypadat dobře, ale nechci, aby to vypadalo, že je to kvůli ní. Ta hranice byla velice tenká. ()

Pedross800

Moc příjemný a pohodový film o dětské (ne)lásce u jehož sledování jsem si uvědomil, že příběhy vyprávěné očima ho i jí mají pro mě své zvláštní kouzlo, kterému často a rád podléhám. I když je to film úplně z jiného soudku, přece jen tím stylem dvojího pohledu na tu samou věc, jsem si několikrát při sledování tohoto filmu vzpomněl na tenhle "marťanskovenušanský" filmový klenot. ()

blackJag

Otravnější věc plnou blbých scének ze vztahování dvou dětí jsem už dlouho neviděl. A nádavkem všechna ta blbost ze dvou nejapných pohledů, uff. 40% ()

Wbcko

Pro tenhle typ filmů mam prostě slabost. Milé komorní dílo o vztahu dvou mladých lidí, jednom stromu a platu vajec:) Zajímavě vyprávěné z pohledu obou zúčastněných a skvěle vybraní herci. Mrzí mě, že film u nás nešel do kin, zvlášť když se podivám jaký žumpárny tam občas dávají. ()

ELduderino

Tohle mě opravdu neskutečně zasáhlo! Není to až tak dávno, kdy jsem přožíval něco docela podobného. Moc hezky zpracované téma. Pohled dívky i chlapce na jednu a tutéž událost. Krása. Neskutečně se mi také líbil výkon Madeline Carroll, která je na její věk až moc talentovaná. Opravdové překvápko. Už po několikáté se potvrdilo, že nejlepší je od filmu nic moc nečekat. Doporučím opravdu všem, snad ne zarytým cynikům. ()

MissyRock

Milý film o křehkých vztazích, o vznikajících citech a lásce. Nejsem si vůbec jistá, co konkrétně na mě zapůsobilo, jestli vzpomínka na ''mládí'' a uhánění ''okatého idola'', který se na vás dívá jen jako na jednu z davu nebo postoj onoho kluka, který zjistil, že se mu holka líbí až když ona vlastně zájem mít přestala. Tak je to i v životě a já si ráda zavzpomínala a užila si něco méně náročného. Doporučuji :) ()

TonySad

Film se mi opravdu velice líbil. Mám rád filmy s tématikou šedesátých let. Podotknu ale, že jen ty co jsou natáčený ve 21. století. Líbí se mi pohoda, kterou vám film při sledování dává a chtěl bych jednou žít na takovém předměstí, kde se všichni starají o svou předzahrádku, stejně jako je tomu v tomto snímku. Bohužel pro mě, je tohle jen ve filmech. Dodal bych ještě, že se mi líbí styl, jakým je příběh vyprávěn. V životě se často stává při různých situacích, že to každý člověk cítí jinak. Naprosto nádherně je tato situace ukázaná v celém filmu. Třeba to spoustu lidem pomůže se nad tím zamyslet. Jednoznačně Má mě rád, nemá mě rád všem doporučím... :) ()

DeathTheKid

Ze začátku jsem si pokládal otázku, proč nevybrali hezčí dívku. Ano, hezčí! Jenže film s tak hravě podanou první školní láskou se mi vryl pod kůži a mě zajímalo, jak to viděl Bryce a jak to viděla Juli i přes prvopočáteční nesympatii, která však odezněla, protože holčině sluší mnohem víc vlasy přes ramena než "slízlé" do culíku. Ale to už nehrálo roli. Scénář měl vyšší smysl než kterýkoli dnešní film (krom pár výjimek) a na to jak byl náš cute couple mladý, tak zahráli skvěle. Možná jsme mohli vidět tu první pusu, ale je to jako s nějakým maskovaným padouchem, který odhalí identitu a pak toho nakonec litujete. Bylo to strašně sladké a krásné, takže mi bylo líto dávat jen 4* a proto prcnu tu pátou (zaslouženou) :))) ()

Alisa

Rob Reiner vykouzlil milý a pohodový příběh o dětech trošku jinak, než je obvyklé. Styl vyprávění je skvělý. Nejen tento počin dokazuje, že láska je někdy slepá. :) ()

Trapper33

Překvapivě velmi milé a originální ztvárnění romantické komedie. Má to příběh, vtip, trapné situace, ale hlavně se to točí okolo mladší generace, což filmu dodává na kráse. Vyprávění z pohledu dvou osob zaujme a potěší a ke všemu je to posazené do skvělé doby. ()