Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

ZinedineCR7

Hra osudu zariadila, že John Mahoney sa definitívne s nami rozlúčil rolou, ktorá nie je veľmi vzdialená láskavému Frasierovmu otcovi. Vynikajúca záležitosť, ktorá mala skončiť všetci vieme ako, ale asi takto je to dobré :) ()

slovan1

Milý filmek. Neuvěřitelně přesvědčiví dětští hrdinové. Snad nezapadnou a vyrostou z nich velké hvězdy. Příběh vyprávěný povedenně z dvou stran pohledu, a bylo zábavné sledovat jak Julie a Bryce vnímají sebe navzájem. Takovéhle filmy mě baví. Jsou jednoduché ale ve svém nitru silné. Navíc když jsou dobře natočené a zahrané tak je to na výbornou. Zde opravdu chybí jen pomyslný krůček k 5 hvězdám. ()

Cejny

Skvělý romantický film o dvou mladých lidech a jejich dětské lásce, normálních i neobvyklých problémech a starostech. Nádherně zpracováno, odvyprávěno a vůbec všechno - takový příběh se určitě musel někde odehrát. Tak příjemný a pohodový pocit jsem po skončení filmu už hodně dlouho neměl. Tento snímek mě opravdu, jak se říká, zahřál u srdce. 90 % ()

LuciusWlk

Mám rád filmy, po kterých se ve vzduchu vznáší příjemná atmosféra. Jednoduchá dětská romance okořeněná diametrálně odlišným pohledem na danou dějovou linku, byla příjemným zpestřením. Sentimentálně si zavzpomínáte na první pusu a nasajete retro náladu. ()

Šakalík

Šedesátá léta musela být nádherná doba – to si říkám pokaždé, když vidím film odehrávající se v té době. Taková ta pohoda, kdy se lidi za ničím nehonili a starali se i o věci řekněme nemateriální, nejen o svůj majetek... Dvojnásobně krásné muselo být v té době vyrůstat a právě tenhle velmi příjemný film plný úsměvných dětských starostí a prvních lásek naplní divákovo nitro absolutní pohodou a vykouzlí na tváři spokojený úsměv. Po obsahové stránce je tenhle film vlastně docela o ničem, ale je podaný takovou laskavou formou, kdy jsou stejné události popisovány z dvou mnohdy diametrálně odlišných úhlů pohledu – z pohledu dospívajícího chlapce a z pohledu dospívající dívky. V tom emocionálním zmatku protichůdných citů se pozná každý. Tohle asi není film, který by se nějak významně zapsal do dějin kinematografie, já osobně se přesto k němu kdykoli rád vrátím. ()

alexaa

Tak tento film ma skutočne dostal, nádherné spracovanie, rôzny uhol pohľadu dvoch dospievajúcich detí na totožné udalosti, ktoré ich postretnú, neskutočne vyrozprávaný film, ktorému tu správnu atmosféru dodávajú retro roky, prežívanie prvej lásky, krásna hudba, neopakovateľné scenérie, celkové spracovanie a samozrejme kvalitné herecké obsadenie. Toto filmové dielo vo vás zaručenie zanechá úžasne pozitívny pocit a určite vám vyčarí úsmev na tvári, tak ako v mojom prípade :-) ()

ZkuKol

Nostalgický dětský film o fantasii, ideálech a s trochou romantiky. Veze se to po vyšlapaných cestičkách ve světle hřejivé laskavosti. V tv programu tomu bude patřit nedělní odpoledne a zapomenutí. Reiner natočil mnohem větší fláky a tohle vypadá jako pokus o návrat na výsluní po ověřených schodech, žel jsou až příliš prochozené a dost nízké, tudy cesta nepovede. Za pozornost stojí maximálně Aidan, Madeline a John Mahoney, kteří dodávají tomuto filmu, alespoň trochu emocí a osobitosti. Bylí malí a žili kousek vedle sebe - z toho vážně nic velkého vylézt nemůže... 50% ()

Kejdlo

Pěkný a milý film o dvou dospívajících dětech, které o sobě ví prakticky od malička a postupem času, samozřejmě na střídačku, k sobě nacházejí cestu. Nejvíce se mi líbila scéna jak byli ještě malé děti. Zbytek filmu předvídatelně milý. Užil jsem si to. 8/10 ()

Firebug

Jednoduchý až primitivní příběh, prosté a neinovativní zpracování a přesto (nebo možná právě proto) je z toho plná palba. Vlastně tenhle typ "feel-good" naivních snímků jdoucích si přímo po nesčetněkrát vyjetých kolejích k pevně danému cíli nesnáším, ale Reiner to fikaně šoupnul do období naivního dětství a do prostředí "feel-good" Ameriky v šedesátkách (nebo tak nějak), kde ani ten profláklý příběh nepůsobí jako pěst na oko. Prostě skvělá režisérská práce, které nemohu nic vytknout. Pátá hvězda pramení zejména z mého překvapení, že mě takový film dokáže slušně dojmout i když jsem očekával, že budu z té přecukrovanosti a prvoplánové hry na divákovy emoce (Reinerovi v posledních letech vlastní) zhnusen. ()

Seti

Příjemné drama o první školní lásce, na které jsem se hodně těšil, a které mě bohužel nezasáhlo tak intenzivně, jak jsem si přál. Kdo si ovšem chce zavzpomínat v americkém retrostylu na nevinná školní léta, první polibky a podobné záležitosti, tak je pro něj Flipped jasná volba. ()

Madluska

Původně jsem asi chtěla napsat něco o tom, jak byla malá Julia nesnesitelná, jak jsem chápala a litovala Bryce, jak mi přišla dražba hezounků s piknikovými košíky ponižující... Ale kašlu na to - ten film je totiž o něčem jiném, je to taková pohádka o tom, že člověk se má snažit chodit s rovnými zády a vidět celý obraz, ne jen jeho část. A hlavně - téhle pohádce nechyběl dobrý konec a úžasná atmosféra! Těžko říct, jestli se o celkově pozitivní dojem zasloužily víc retro kostýmy a kulisy, hudba nebo samotní sympatičtí herci. Ať už za to mohl kdokoliv a cokoliv, díky za ty dary! :-) ()

Malakal

Nejdřív jsem si říkal... Zase takovej ten americkej vypravěčskej film o milý a trochu zvláštní holce a o klukovi, co ji nechápe. Ach jo... Jako bychom to už neviděli tolikrát. Jenže pak jsem si řekl... No a co? Sice tak nějak průměrný herci, ale ta holka s tim dědou byli fakt bezvadný. (I když ta holka byla na svůj věk nějak moc moudrá :)) A vůbec... Taková gnoseologie docela :) A to mě baví vždycky :) ()

noctambule

Krásně odvyprávěné, k tuctové romantice to má hodně daleko. Má cosi v sobě, co nedokážu pojmenovat, roztomilý, ale hlavně hodně pozitivní. Zlepší vám náladu. ()

Nassau

Milý film. Zajímavě vyprávěný příběh dvou dětí, které k sobě hledají cestu. Příjemně to plyne, skvěle se u toho leží a člověka jen napadá, kdy naposledy si u filmu tak odpočinul. V dobrém slova smyslu;) ()

Jaccobos

V dětství se odehraje mnoho událostí, započnou mnohá přátelství, ale především se utvoří naše osobnost. Film o tom, jak jedna dívka zachraňuje ze šikmé plochy kluka od vedle je pojatý vskutku originálním a podle mě podnětným způsobem. Je totiž souhrou dvou vnitřních monologů. Jde zkrátka o toto: Akce "1": Jedna mysl komentuje dění a vidíme přesně činy v jejich osobním kontextu (s motivy, emocemi, prožitky). Akce "2"...a jak film pokračuje, začne druhá mysl podávat svůj komplexní pohled na naprosto tu samou realitu s naprosto jiným kontextem. Je to zde samozřejmě vyhrocené a černobíle kontrastní, ale třeba opravdu nelze chápat realitu okolo sebe pouze podle vlastní interpretace. Možná, že jsem se moc zamyslel, ale možná je to jeden z těch uměleckých skvostů, který vás přemýšlet a doplňovat vlastní pohnutky k filmu nutí... a co je potom lepší, než film ušitý na míru? ....Skvělý výkon Madeline Carroll ()

Nemik96

Rob Reiner prostě umí, po filmu Stůj při mě který se mi moc líbil přichází se stejně srdce rvoucím příběhem o tom že protiklady se přitahují a není dobré soudit druhé, dokud je dobře nepoznáte.Celý příběh je pojat velmi originálně kdy jednu určitou scénu vidíme z pohledu chlapce a posléze dívky.Celý film na mě působil velmi příjemně a neuměle tohle se prostě v životě stává, ale jen tě0 vyvoleným :) Uděluji silné 4**** ()

Mistickzz

Geniálne pohodový film s nesmierne optimistickou a príjemnou atmosférou. Flipped možno nemá práve najoriginálnejší príbeh, no je tak zaujímavo spracovaný, že vás do seba v tiahne hneď v úvode a nepustí ani po skončení záverečných tituliek. A keď k tomu prirátame skvelé herecké výkony, dostaneme z toho ďalší malí veľký film, ktorý má len jedinú chybu a tou je, že netrval dlhšie. 85% ()