Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

kjakob

Community se naváží do amerického mainstreamu a pálí jeden popkulturní odkaz za druhým. Skvělá zábava a pro fanoušky filmu takřka povinnost. V první sérii zřídkakdy zabrzdí a humor (vždy) nestaví jen na trapných, potažmo rádoby vtipných momentech hlavních aktérů, ale na inteligenci diváka. Sláva! Především skvělá postava Pierce v podání Chase chrlí zabijáky pro bránici. ()

vadic

3 z milosti za posledních pár dílu první série, druhou už odmítám. Možná jsem mimo, ale snad jsem v životě neshledal žádnou postavu tak neskutečně otravnou jako Chevyho Chase. ()

Doudis19

Zpočátku se nejedná o nějakou seriálovou bombu. Několik prvních dílů spadá spíše do průměrných vod, a to úderností fórů i počáteční zajímavostí postav. Brzy však Community získává pevnou půdu pod nohama a odstartovává nekončící jizdu s obrovskou kadancí humoru, popkulturních hlášek a především fantastických postav. Po první sérii se Community stává závislostí a počátek druhé série pokračuje přesně v tom, čím bodovala ta první. Jedním z hlavních důvodů je i fakt, že zde funguje nejen komediální složka, ale stejně tak i vážná se vztahovou, které nejsou odsunuty na vedlejší kolej, ale ruku v ruce tvoří určitě nejlepší seriál ze studentského prostředí. ()

Fanita

Konce každej časti ma vždy úplne dostanú, ale Ó, christmas Troy, o christmas Troy..ma skolil..Peckový seriál plný zaujímavých charakterov, krásnych ľudí a skrytých odkazov. Baví! ()

Script

I když pátá a šestá série táhne celý seriál k jakémusi dnu, kvůli údajným konfliktům co vznikly na pracovišti mezi tvůrcem seriálu Danem Harmonem a hercem Chevym Chasem, tak na první tři řady vzpomínám ještě s úsměvem. Ty paintballové bitvy, dračí doupě a dokumentární filmy v tomhle seriálu milujete. V seriálu je spoustu skrytých detailů, kterých si ani nevšimnete. Na každé postavě si najdete něco co na ní milujete. Tahle skupina složená z lidí s úplně odlišnými povahami i přes konflikty co mají mezi sebou vám vždy ukáží jak se skvěle doplňují. Čtvrtá řada se to snažila nějak důstojně uzavřít ještě se základní sestavou pohromadě. Do čtvrté řady doporučím se na to podívat. Zbytek bude už jen na vašem uvážení jestli vám to za to stojí si kouzlo seriálu přizabít. ()

KanjiVital

Seriál, který stojí v pozadí velkých (avšak scénaristicky mrtvých) seriálů. Pro ty, kteří jsou těmito mrtvými velikány přesyceny, je COMMUNITY ideální volbou. Připravte se na pořádnou dávku humoru z vysokoškolského prostředí a pop-kulturních odkazů na filmy a seriály z 80. a 90. let, ale i současnosti. 1.Série: pomalý rozjezd je vzhledem k silným charakterům jednotlivých postav pochopitelný. Charaktery jsou totiž od jiných rádoby vtipných seriálů natolik odlišné, že si je po krátkém čase všechny zamilujete, a to i přes počáteční nedůvěřivost. Mě osobně dostává do kolen Pierce - v hlavní roli Chevy Chase neboli Clarke z dnes už legendárních komedií o jeho bláznivých rodinných dovolených. V jeho případě opravdu stačí pouhá grimasa a úsměv na Vaší tváři se dostaví. S takovým talentem a ksichtem se musí člověk narodit. Když k tomu přidáte rasisitické, antisemistické, sexuální a kopu jiných narážek, tak Vám to vytvoří naprosto nejvíc cool důchodce, co jste mohli doposud vidět. Zhruba od 6.epizody se kvalita a úroveň jednotlivých dílů rapidně zlepšuje. Paintbalová epizoda "Moder Warfare" je zatím absolutním vcholem a podle mě vůbec nejlepší komediální epizodou všech dob. Tolik nápadů, parodie a humoru (natlačených do pouhých 20 minut) se jen tak nevidí. S mafiánskou epizodou o kuřecích křídlech ("Contemporary American Poultry") by musel být spokojený i samotný Martin Scorsese. Ostatní postavy, které mě dostaly: Jeff - právník, který využívá své řemeslo a sarkasmus ve všech oblastech života. Abed - muslimský Rain Man, je dobře, že se veškerý vtip netočí kolem této postavy jako například v případě Sheldona Coopera, protože tak je tu možnost dopřát prostor i ostatním skvělým postavám. Navíc on to nemá zapotřebí, on je "Batman!" :) Děkan - větší aktivní bukvici by jste nenašli ani v okolí pražské teplárny. Chang - "profesor" španělštiny a prototyp megasvině prvního řádu. Britta, Annie - o těchto dvou kráskách se nemá cenu dlouze rozepisovat - to se musí vidět! Konečné hodnocení: 90% 2.Série: seriál si permanentně udržuje nadprůměrnou kvalitu, a to jak po stránce komediální, tak scénaristické. Jen tak dál... (Troy: "...proč Židé nosí Jarmulky?" Pierce: "Půlka klobouku - šetří peníze.") :) ()

kinghome

Po prvních 5 dílech jsem na to chtěl přestat koukat, protože mě postavy moc nechytli a nebylo to nic extra. Naštěstí jsem to neudělal a kouknul jjsem se na další díly, kde se už objevil a pořádně prosadil profesor Chang! Jednoznačně nejlepší postava v Community. Po chvíli jsem si oblíbil i Abeda s Troyem a to mi stačilo. Každej díl, kde se objevěj je skvělej a seriál se tak u mě dostal na špičku. Je to strašná prdel, hlavně díly jako Halloween nebo pinballovej zápas. Za chvíli jsem dokoukal všechny 3 série a nemůžu se dočkat 4. serie, která už se rok odkládá. Strašně se bojim českého dabingu na televizi Smíchov. Rozhodně se na to česky koukat nebudu, protože nadabovat Changa a Troye je skoro nadlidskej úkol. A tady v česku opravdu tak dobrý dabéři nejsou. Podle mě to celej seriál akorát znehodnotí, ale třeba se mýlím. Doufám, že se mýlím. Už jenom, když slyšim, že z hězdičáka udělali kotleťáka a seriál pojmenovali Zpátky do školy, tak z toho udělaj pěknou sračku. Nejoblíbenější postavy: Troy, Chang, Abed Nejneoblíbenější postava: Shirley (1.-3. série), Britta ( 2. a 3. série) ()

Simpoch

Pamatuju si na večery, kdy jsem litoval dne proseděného u celé série seriálu. U tohohle jsem nelitoval :) Upřímný humor. Pevně doufám, že přijde film. Six seasons and the movie! Palec hore. ()

neoBlast

[První dvě série] Geekovina. Až někdo bude chtít prohlásit o britských Spaced, že jsou geekovina... nechť se podívá jak vypadá geekovina po americku. Community šikovně glosuje popkulturu a hlavně vynáší z filmových škol výuku provařených postupů a tvůrčích klišé, které opět glosuje a glosuje. Je libo romanci, horor, akci, western nebo sci-fi? Od všeho se něco na Greendale najde, protože to není obyčejná škola, kterou "ovládá" z kanceláře Moby (proč mám nutkání do pochybovačných uvozovek dát spíše slovo ovládá než Moby). Když už jsem skoro nad seriály zlomil hůl, tak se vyloupl odnikud jeden klenot co se mi trefil přesně do vkusu. 1. a 2. sezóna 90 % ()

Tomik.

Ideální tramvajový seriál. Délka každého dílu cca 20min, zaujme, pobaví, nic víc od toho nečekám. Co mě potěšilo je fakt, že se jedná o seriál z prostředí VŠ, takže pro mě dost aktuální téma. Je sice pravda, že takovým způsobem studentský život na českých VŠ opravdu neprobíhá, ale berme to aspoň jako ochutnávku Ameriky a další z důvodů, proč se jako čeští studenti cpát na Erasmus. Ale odbočil jsem. Velmi oceňuji poměrně inteligentní humor a narážky, to se dnes jen tak nevidí. I když je ústřední postavou takový novodobý Stifler, žádné nechutnosti se neodehrávají. Jsem zatím v první sérii, tak těžko můžu soudit, zda kvalita upadá či nikoliv. Soudě ale dle toho, co jsem prozatím viděl, mám pocit, že se bude spíše stupňovat. Takže palec nahoru, jen tak dál. Doporučuji :) ()

andymate

Ach, jak já miluji seriály postavené na úžasných charakterech jednotlivých postav. Kdo se přestal dívat po první epizodě, udělal ohromnou chybu. Community se totiž neskutečně vyvíjí k dobrému,... nebo spíše ke hustodémonskykrutopřísně skvělému!!! Nejenže čím dál kvalitněji šperkuje parodie na filmová klišé, ale také vám pravidelně sype dávku inteligentního humoru plného originality. Moméntálně můj nejoblíbenější seriál, díky kterému zažívam křečovité záchvaty smíchu. Abed..no,... není co dodat. :D ()

geklon

......od vánočního dílu první série jde seriál do infantilního průměru, který mě v pozornosti udrží pouze díky roli Abeda a seňora el Tigro Changa....následná série se dostává na tenký led mezi pseudo kýč a diorama tendenční ubohosti všech televizních seriálů, zmíněných či parodovaných hlavními aktéry...uvidíme jak dlouho mě to bude bavit. "Jen pro tvojí informaci, já nemám ego. Moje fotka na Facebooku je lesní krajina." Po šesti sezónách musím s klidem říci, že se tvůrcům podařilo nastavený trend geniality udržet, sice to od 4. série místy skřípalo, jak písek mezi zuby a často na vině bylo i postupné mizení hlavních představitelů, ale poslední díl byl vážně důstojnou tečkou. A já s naprostým klidným duchem svým ponechávám plnou palbu. ()

ywo666

Nooo. Začalo to parádne. Prvá séria je tak za 85-90%. Neskôr sa to znižuje takže celkovo to aritmeticky vidím na 75%. Postavy sú super. Vlastne sa jedná možno o najlepšiu zmes postáv v sitcome aké som zažil. Ale porade. Joel McHale (Jeff) je super sebecký narcistický sviniar, ktorý sa ale iobčas chová zbytočne správňacky. Danny Pudi (Abed) je brutálna postava, ktorú dávam na úrovni Manyho z Black books, alebo Mossa z IT crowed. Proste kompletne nový charakter aký tu nebol a ktorý funguje mega dobre. Donald Glover (Troy ma občas serie, ale je správne hlúpy a jeho vzťah s Abedom je prínos. Chavy Chase (Pierce) ponúka veľa a z toho je asi polovica vtipná. Občas z neho robia moc veľkého idiota. Alison Brie (Annie) má tiež dobré a slabé chvílky. Ale ozodne je prínosom. Akurát herečka má asi tak o 10 rokov viac ako postava. WTF. Gillian Jacobs (Britta). Názory jej postavy ma serú, ale mám rád ako ju občas zotierajú. Plus je sexi. Najslabšia je tá tučná černoška, ktorá ale tiež dokáže pobaviť. V čom je problém. Od druhej série to ide dole vodou. Výborné postavy začínajú byť otrepané. A nové nápady väčšinou končia katastrofou. V seriály sa hodne experimentuje a občas som fakt musel niektoré pasáže preskočiť. Ešte veľké plus si zaslúžia Dean a Leonard, čo sú super postavy (ale tiež sa neskôr prejedajú). Ken Jeong strieda vrcholy trapnosti s dobrými vtipmy, takže často predstavuje najslabšie ale alebo najsilnejšie miesta epizód. Fakt škoda že po prvej sérií pomaly došli nápady. 4*. DODATOK: Po dopozeraní celého seriálu musím povedať, že im došla šťava. Človek si najprv dlhšiu dobu zvyká, potom ho to baví, ale veľmi rýchlo to stratí iskru. Koniec už došiel len tak zo zotrvačnosti. Všetky 4 série hodnotím tak na 70%. ()

Wendy

"I don't know what I'm talking about. I'm Abed. I neeever watch TV." Nenápadná novinka seriálové sezóny 2009/2010 je nenápadná. Tvůrci Community jako by si propůjčili ujetost 30 Rocku, geekovství Big Bang Theory, zábavně vyhrocené situace How I Met Your Mother a dobrosrdečnost Přátel a přesto z této směsice dokázali vytvořit povedený originál, který vaši bránici nenechá chvíli v klidu. Během několika dílů jsem přešla od prvotního dojmu, že polovina postav je vážně nesympatická, do stavu, kdyby mi kterýkoliv člen této rozmanité studijní skupiny vážně chyběl. Nechybí ani popkulturní narážky, které mám konečně šanci čas od času pochopit, a výborné "vnitřní" vtípky. A tomu všemu kraluje Abed. A Britta. A Troy. (A tomuhle se, děti, říká nová seriálová závislost.) Víc! ()

Imune

První sérii vpodstatě nemám co vytknout - prostě geniální. Ale ta druhá byla viditelným propadem o 90°. Děje tam ztrácely na logice, ale nadruhou stranu, humorová extáze z první série zůstala zachovaná. Ve třetí sérii, když už si zvyknete na postavy, přestanou vadit i ty nelogické děje a seriál se dá naplno užít. Na celým Community se mi líbilo, že mi tam smích lidí nepoukazoval, kdy by scéna měla být vtipná, jako třeba u Big Bang Theory. A přesto sem se u toho mohl pořád řezat smíchy. Takže abych to shrnul - za první sérii 90, za druhou 75, za třetí 85 podtrženo, sečteno. 85% ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)