Community - Série 2

(séria)
USA, (2010–2011), 8 h 48 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Dino Stamatopoulos, Richard Erdman (viac)

Odpadlíci z Greendaleské státní se v druhé řadě sitcomu vrací s ještě střelenějšími názory na lásku, život a přátelství. (Netflix)

Nin

Postavy se trochu vyvíjí, většinou docela zajímavým způsobem, takže člověk nemá takový pocit repetetivnosti. Snad jen Chang mně přišel zajímavější v 1. řadě, kde je sice loser, ale může zneužívat své autority. Zde o ní přišel. V roli "záporáka" ho nahrazuje Pierce (možná v reakci na to, jak se i v reálu stranil hereckému ansámblu), což je někdy docela síla - je z něho takový Cartman seriálu. Kvalita dílů je podobná jako u první sezóny, možná jen ubylo epických dílů. Je tu opět další paintball, tentokrát jako pocta westernům a to dokonce dvoudílná. Je to fajn záležitost, ale první paintabll byl určitě lepší. Na druhou stranu je ve druhé řadě vánoční epizoda, v níž se Abed nervově zhroutí a vnímá svět jako pohádku, v níž jsou všichni z modelíny v stop-n-motion animaci. Tenhle díl absolutně miluju, kreativita a fantazie tvůrců v ní jede na 200 %, je to vtipné, úžasně to dodržuje formát pohádkového žánru a taky je to zatraceně dojemné. Těhlech 20 minut by myslím mohlo obstát i jako samostatné dílo, je to naprostá bomba. Celkově další parádní řada vynikajícího seriálu. (9/10) ()

Timak

Tak v podstatě se opakuje scénář z první série. První díly jsou spíše zklamání z očekávání, ale tentokrát už to začíná nabírat na obrátkách už v šestém díle, sedmý je skoro dobrý a osmý je už fakt vtipný a od devátého už regulérně netrpělivá čekačka na další díly. 85% ()

GMVajgl

Tady už je to fakt jízda od prvního dílu. Je vidět, že seriál dostal mnohem větší rozpočet a tvůrci mohou dál posouvat hranice a zkoušet stále troufalejší popkulturní náměty - někdy až stylem parodie. Více prostoru dostávají i vedlejší postavy, např. Leonard, který i ve své malinké roli vždy strhnul celou pozornost na sebe nebo děkan Pelton. Herci jsou taky mnohem více uvolnění, je vidět, že si hraní užívají a splynuli se svými postavami. Ty se hlouběji rozvíjejí a dynamika mezi nimi se také podstatně mění - vzniká nejlepší přátelské duo vůbec, Troy & Abed, Britta začíná hrát spíš bláznivou cat lady roli. Pierce je stále extrémní ve všech směrech. ()

Ronniesmithx

Druhá série tohoto seriálu rozhodně nebyla zklamáním a rozhodně se nebojí kontroverze. Stejně vtipná a možná dokonce vtipnější než série předchozí. Dozvídáme se toho více o hlavních hrdinech a vedlejší postavy také dostávají více pozornosti a jsou zábavnější. Troy a Abed tvoří nezapomenutelné duo. Advanced Dungeons & Dragons, Aerodynamics of Gender, A Fistful of Paintballs a USA Conspiracy Theories and Interior Design... To všechno jsou brilantně vymyšlené epizody a za mě jedny nejlepší ze série. ()

Necrotongue

Kvalita seriálu šla ve druhé sezóně dolů. Má hodnocení byla v této řadě sice mnohem vyrovnanější než v předchozí sérii, držela se ale, bohužel, velmi nízko. Tentokrát jsem se už nevyhnul ani odpadování, a to jen odráží, jak jsem byl nespokojen s tím, co tvůrci předvedli. Nebo spíš nepředvedli. Příliš to nechápu, postavy a prostředí byly přece ideální k tomu, aby se mohli scénáristé naplno vyblbnout. / Poučení: Minimalizuj svá očekávání. ()

• V epizodě zazní písničky od skupiny ABBA, konkrétně: „Waterloo“, „S.O.S.“, „Dancing Queen“, „Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)“, „Mamma Mia“ a „Fernando“. (SONY_)
  • V jedné z retrospektivních scén epizody rozčílí Abed (Danny Pudi), převlečený za hlavní postavu superhrdinského seriálu Mstitel Cape (od r. 2011), Jeffa (Joel McHale), který na něj zakřičí, že ten seriál nepoběží v televizi víc jak tři týdny. Abed reaguje hláškou: „Six seasons and a movie.“ The Cape byl sice ukončen po první sérii, ale Abedova slova dala po odvysílání druhé série Zpátky do školy vzniknout hashtagu „#sixseasonsandamovie“, jehož šiřitelé chtěli šest sérií a závěrečný film pro jejich oblíbený seriál. (AloeB)