Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Isherwood

Prvních pár dílů to evidentně hledá prostor, na kterém se bude operovat, pak se z toho vyklube sympatická vysokoškolská pohodička, která kouzlí jeden úsměv za druhým a v poslední třetině se to definitivně zvrhne v nekonečnou citaci (a parodii) všeho, na co si vzpomenete. Ano, Modern Warfare bez diskuze boží, ale díl s kuřecími křidélky á la Goodfellas snad režíroval sám Scorsese. Aktuální srdcovka, která ze všech komediálních stálic současnosti dělá podvyživené chudinky. ()

kOCOUR

V okamžiku, kdy se na Greendale odhalila bronzová socha Luise Guzmána, měl jsem poměrně jasno. A to byl překvapivě jenom rozjezd. Geniální Chase a Ken Jeong, zbytek v neuvěřitelném nadprůměru. Čirá seriálová chemie v té nejlepší podobě. "Dlužíš mi 2000 energokrychlí". ()

Djkoma

Velmi milé překvapení. Fascinující zrcadlo (nejen) vysokoškolské komunity, které těží z výjimečného castingu, skvělého míchání vtipů a humorných scének. Po viděni první a začátku druhé sezony jsem ještě neměl díl, v kterém bych se nudil nebo nezasmál. Chemie mezi postavami funguje bez jediné výtky a všechny vnitřní témata i charaktery jsou skvěle broušeny jak diamanty. Ta střelba popkulturních (já bych přímo řekl čistě amerických, protože to cílení na amerického diváka je veliké) odkazů a scének je bezchybná, stejně jako detaily v pozadí (socha LG, Abel pomáhající rodit). Na tenhle komediální seriál jsem čekal deset let a s čistým svědomím mohu dát 5*. PS: poprvé v životě mám pocit, že nějaký seriál chci vidět znovu. Snad to nebudou natahovat na 10 sérií, ale najdou rozumný kompromis (a v posledním díle konečně zničí Glee club). Ve zkratce, druhá sezona ještě lepší než první. Annie, mnami! PPS: jinak slabší 4 sezonu těžce zvedl devátý díl... S01 95%, S02 100%, S3 90% : 60% S5: 50% (snížení na 4*) Nejlepší okamžiky: kuře-kmotr, paintball, killer chan, porod, D&D, dokument, paintball2, fotbálek, videohra, 409 maňáskové! ... PPPS: kvalita od 3. sezony výrazně upadá a po klinické smrti v TV bude S06 běžet na Yahoo! Screen, bezplatné sledování a pilotní projekt tohoto internetového serveru ()

woody

Ačkoliv je kvalita jednotlivých dílů velmi proměnlivá, neskutečně typologicky přesné herecké obsazení na to dává zapomenout. Po dlouhé době se tak můžeme těšit z opravdového hereckého koncertu lidí, kteří vědí jak načasovat vtip a - v případě geniálního Chase - jim k tomu mnohdy stačí jen výraz ve tváři. Množstvím vyšinutých a nedospělých jedinců bych Community přirovnal k filmům Wese Andersona (a takových děl není nikdy dost). // Čínský učitel španělštiny señor Chang a Chaseův xenofobní homofob jsou bez debat jedněmi z nejlepších charakterů amerického sitcomu za poslední desetiletí. // S postupujícím časem se z toho vytvořila naprosto svébytná POP POPkulturní parodie na všechno možné i nemožné. Nejlepší je, že každý díl je tématicky úplně jinde než předešlý a přesto se daří udržovat jakýs takýs vývoj postav. Až se divím, že to NBC nechává běžet tak dlouho, za ty xenofobní, sexistické a 9/11 zesměšňující narážky je musí mnozí nedovtipové pekelně klepat přes prsty. ()

Tom Riddle

Pokračující v dobře zaběhlé tradici sitcomů bez umělého smíchu (Arrested Development, 30 Rock, obojí vřele doporučuji), Community je ohromně příjemná komedie, která staví na přirozených interakcích sympatických ústředních charakterů, a tentokrát je až po okraj narvaná popkulturními odkazy. Bohužel jí příležitostně przní v každém záběru opravdu nesnesitelný Ken Jeong. Škoda. ()

novoten

Nekompromisně všestranné. Někdy jsou jak nerozlučná rodina, jindy se ničí desítkami ironických průpovídek. Jednou mají sílu v dialozích a podruhé v nepřeberném množství popkulturních odkazů, protože Abed velmi pravděpodobně viděl všechno. Ale ať už na to jdou vážně nebo mnohem častěji s humorem nejtěžšího kalibru, funguje to na výbornou. Onen dodatečný punc jedinečnosti totiž dodává fakt, že díky děkanovi, rok od roku vtipnější Brittě i mému oblíbenci Jeffovi dostává seriál excelentní říz díky necenzurovaným a přitom zcela nenásilným narážkám na úplně všechny sociální skupiny, vyznání či orientace. V téhle studentské všehochuti jsou právě takové nečekané vtípky přesně odměřeným ostrým kořením. A nejde než žasnout nad tím, že ani po zombies, dokumentu, mafiánech, animáku, muzikálu, loutkách či paintballu tvůrcům nedošly nápady. Jenže jedna věc je inspirace, druhá věc pak celkový dojem. V posledních dvou sezónách totiž i vzhledem ke stoupajícímu počtu odchodů stálých tváří šlape parta z Greendale až překvapivě často vedle a stálý úsměv proto mění téměř do nenápadné křeče. Díky definitivnímu finále, které zcela v duchu oněch šesti let boří vyprávěcí hranice, přesto mávám Community s plnou spokojeností. Konečně mám pocit, že právě tuhle epizodu psal Dan Harmon pro ty fanoušky, jejichž šeptanda dotáhla seriál z nenápadných vod až na pozici dlouholetého nerdovského kultu. ()

Wade Wright

Pro mě je ta Community hlavně první tři série, které jsou uvědomělé, originální, vtipné, doopravdy chytré a kde každý díl bez ohledu na to jaké šílenosti se dějí kolem, sází hlavně na skvělé hlavní postavy... No zbytek už známe. Harmonův odchod se na show extrémně podepsal a po, pravě, třetí sérii bylo znát, že nic lepšího neuvidíme. Čtvrtá série se stala "vtípkem pro zasvěcené", ale pořád tam alespoň fungovala chemie díky skvělému castu. Když se Harmon vrátil do páté série zprvu jsem byl nadšený, opět jsem viděl tu kanonádu gagů a takový ten potenciál toho, že se možná dočkáme smysluplného konce. A pak přišli odchody a hlavně odchod Troye, a to byl podle mě pro show ten hlavní zabiják. Po tom už to šlo celé do háje a na Harmonovi bylo znát, že se mu to sype jak domeček z karet. Postavy si nedrželi obličeje, byly otravní a nevtipní. U šesté série už jsem se nesmál. Jsem rád alespoň za poslední díl, protože díky němu alespoň vím co za tím vším stálo a ikdyž jsem z toho smutnej mám alespoň představu toho co bylo, a toho co Community mohlo být. Těší mě představa, že existuje paralelní vesmír ve kterém se lidé dočkali všech dílů s původním castem a tvůrci... ()

H34D

Osvěžující komedie schopná najít si nový úhel pohledu jak na školní prostředí, tak i na samotný styl humoru - popkulturní narážky, filmové parodie, jistá nadsazenost (místy až jemná předimenzovanost), ale přitom zachování reálnosti/realističnosti point a atmosféry. Postavy jsou zajímavé, různorodé, dost sympatické, ale zase ne dokonale vybalancované, Troy a Shirley toho nemají tolik, co nabídnout, naopak Pierce není nikdy dost a trochu mě mrzí, jak postupem času ubylo chemie mezi charaktery (Jeff/Britta) - ale to už je jen důsledkem toho, že seriál se zkrátka nechce zaměřovat na romantiku... Abych to shrnul, oceňuji zdravou dávku trhlosti, stále nové nápady, vyrovnanou kvalitu mezi prvními 3 sériemi. 8/10 Série 4-6 s přimhouřenýma očima 7/10 ()

xxmartinxx

Deset epizod čekám, až ty hysterické karikatury opájející se typickou liberální drzostí (která žádnou drzostí není, protože ji sdílí všichni diváci) začnou mít nějaký rozměr. Skoro si už myslím, že nezačnou. Zlaté Scrubs. ()

BadoXXII

Pozrel som 13 častí, ale vôbec nie som nadšený. Otrasnejšie postavy som snáď ešte nevidel. Otravovali ma všetky okrem profesora Španielčiny. Humor je nevtipný, celé je to príliš silené, okaté a herci veľmi tlačia na pílu. Proste im to vobec neverím. Ďalšie časti už vidieť nechcem. Veľmi vlažné. ()

Djoker

Chtěl tomu snad osud, abych se ke Community dostal těsně před svým (ne)dobrovolným návratem do školní lavice a v Jeffovi se tak našel nejen díky jeho narcismu. Po konci nedostižných Friends se vyrojilo mnoho sitcomů, které si nastavily laťku vysoko (HIMYM, TBBT atd.), ale pak začaly upadat a některé skončily až v nedůstojných pozicích. U jiných je zase jedno, jestli vidím jednu epizodu nebo deset, za ty stokrát omleté fóry a jednoduché charaktery mi ten čas prostě nestojí. Community je tedy pro mě jako zjevení. Od začátku tam lítají hlášky, narážky, urážky, skáče se z žánru do žánru a zároveň to celé má vývoj. Co mě však těší asi úplně nejvíce je originalita. Tvůrci přichází s jedním nápadem za druhým a ono to všechno funguje a to jiskření mezi prakticky všemi postavami je naprosto úžasné. Nízká sledovanost ve Státech je mi záhadou. I já občas nemusím Troye nebo Shirley, ale celá skupina se jinak skvěle doplňuje, a právě její různorodé osazenstvo může (musí) přilákat široké spektrum diváků. Moje nejoblíbenější postavy jsou Jeff, Annie, señor Chang a děkan Pelton. 1. série: 90%, 2. série: 95%, 3. série: 90%, 4. série: 80%, 5. série: 85%, 6. série: 75%. ()

TheDarKnig

Všechny ostatní comy mi můžou rovnou teď a bez zbytečných průtahů leda tak vylézt na hrb (který si zatím velmi úspěšně pěstuji). Momentálně taky jediný pořad, kde mohu ukojit svou touhu po parodiích, které již dlouhá léta prožívají takzvaný průjem, nebo ho prožívají jejich tvůrci. Ultimátní komentář popkultury, i přes občasné slabší zápletky, dialogy a hlášky po třech sezonách stále na vrcholu. Nejlepší postava - nafukující se jablko. ()

Hitman_47

Po první sezóně se tento seriál řadí do TOPky mezi komediálními seriály... doufejme, že se neodebere stejným směrem jako HIMYM. Hlavně musím vyzdvihnout skvělého Chevy Chase (jehož Cartman-like postavička - akorát bez sprostých slov-, která chrlí jednu rasistickou hlášku za druhou, mně nemálokrát vykouzlila úsměv na tváři) a Kena Jeonga (seňor Cheng FTW!). Ono tak nějak celkově to má skvěle napsané postavy a navíc PAINTBALL díl!!! Už se nemůžu dočkat dalších dílů! UPDATE: Tak bohužel nastal stejný problém jako HIMYM.... od třetí série naprostý propad směrem dolů a podle začátku čtvrté sérky to vypadá, že se žádného zlepšení nedočkáme ... škoda. ()

Le_Chuck

Po 3 častiach zatiaľ vlažných 50%. Vyslovene pruseroidne to nieje, ale kvalitného humoru pramálo. UPDATE (ďalšie 3 časti): Zdvíham o hviezdu, ale na skutočný rozbeh čakám. Stále to je len panické znásilňovanie popkultúry, pri ktorom sa sem-tam zadarí. Typov postavičky pozbierali hádam všetky charakterové klišé aké existujú. 60% ()

Spiker01

I přes poměrně žalostnou šestou (asi definitivně poslední) řadu sitcom, který mě po většinu času bavilo sledovat a neotrávilo mě to po pár dílech. Původní parta skvělá, s postupným odchodem jednotlivých členů i celý seriál ztrácel šťávu, ovšem ty absurdní zápletky se povedlo zachovat, ačkoliv už mi leckdy přišlo (hlavně v té poslední sérii), že tvůrci vaří z vody a utahují si z nejrůznějších klišé ne tak povedeně jako dříve...7/10 ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)