Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

TheBlizard

Inu, když smícháme Twilight a seiál Buffy, přemožitelka upírů, vypadne Vampire Diaries... Je to zkrátka romance jedné mladé holky, zacílená na všechny mladé holky u obrazovky. Možná, kdybych byl taková dívka :-D, líbilo by se mi to mnohem víc, ale jsou i horší seriály, než je tento, takže podtrželo a sečteno 60%, a děvčata, příjemnou zábavu ;-) ()

Arminbuuren

Určitě se nenechat odradit začátkem, který trochu působí puberťácky a zavání ságou Twilight. Mě to chytlo od 11.dílu a už mě tento seriál nepustil :-) Jejich největším pokladem je jeden z upířích bratrů - Damon, skvěle ztvárněný Ianem Somerhalderem. Jeho mladší ufňukanější bratr Stefan pojídající veverky není tak zábavný, ale patří do milostného trojúhelníku spolu s Elenou, kterou pronásleduje tragický osud dvojnice. Její představitelka Nina Dobrev bravurně zahrála i druhou postavu, zlejší, ale oblíbenou Katherine. Ve druhé sérii se seznámíme blíže s vlkodlaky a rodinkou Původních upírů - je těžké si aspoň jednoho jejího člena neoblíbit :-)) I třetí série se rozjela skvěle, Původní upíři řádí, jedna strana milostného trojúhelníku se více zahřívá, ale jednu hvězdu musím ubrat za druhou půlku 3.série, kde se mi zdá, že se některé scény již opakují, chtělo by to nové nápady, autoři se snaží příběh co nejvíce natáhnout a oddálit tím důležitá rozhodnutí či posun v trojúhelníku. Pořád je to ale dějově promyšlený příběh, emocionální scény, charismatičtí herci, kteří si umí své fanoušky získat. 100% doporučuju. Lepší ale v originále. ()

vmiracle

srovnavani vamipre diaries s true blood neni vubec na miste...sleduji oboji a kazde me zaujalo necim jinym...jsem ale nadsencem vampire diaries...ano je to romanticky zalozeny serial, ale nechybi mu ani drama...prvni serie vas seznami s pribehem a ty dalsi uz vas vtahnou do deje takovym zpusobem, ze se uz nemuzete odtrhnout...samozrejme oba dva serialy doporucuji pouze v originalnim zneni a ne s dabingem...cesky dabing neuveritelne cenzuruje serial a kazi celkovy dojem...kazdopadne nemuzete tyto dva serialy srovnavat...je to jako srovnavat Interview s upirem a a twilight. to ze maji uprskou tematiku neznamena ze je to to same a ze to lze jedno k druhemu prirovnavat nebo srovnavat. vampire diares doporucuji urcite shlednout, pohlti vas to na 100%!!! me osobne se tento serial libi moc a je naplneny dejem po cely dil od zacatku do konce. ()

Vojt@P

ne tak epické jako Buffy, ne tak svérázné jako True Blood, avšak pořád o několik tříd lepší, chytřejší a zábavnější než Twilight... Jak jsem naznačil, tak Twilight se na Deníky prostě nechytá, i když základní premisa s půvabnou dívkou (jako Nina Dobrev bezesporu je) zmítající se mezi dvěma bratry může znít podobně hloupě jako Bella, která po 5ti dvouhodinových kinofilmech neví jestli chce vlkodlaka nebo upíra. Skutečnost je taková, že Deníky mají dobrou propracovanou mytologii, většinu zajímavých vedlejších zápletek, dobré herce a postupem serie rostoucí kvalitu. Některé zvraty jsou velmi efektní a některé zase působí jako běžná scenáristická berlička, což však nebrání tomu aby si to člověk užil. ()

vena199204

Vampire Diares nejsou vůbec špatné a srovnávat je s Twilight ságou není zrovna fér. Seriál se pomalu rozjíždí a prvních 10 dílů spíš připomíná Beverly Hills 90210(musel jsem skipovat). Poté však seriál nabere skvělé tempo, které vydrží i celou druhou řadu. Třetí serie je bohužel hodně překombinovaná, uplakaná a upovídaná a celkově docela nudná. Doufám, že se autoři ve čtvrté serii vydají jinou cestou. PS. Ti co seriál neviděli a dali odpad jen ze zaujatosti vůči Twilight, dejte si pořádnou facku. ()

deknou

The Vampire Diaries je nejlepší fantasy seriál. Sice někteří píší,že je to ,, kopírka" Twilight Ságy , ale myslím si , že se hodně pletou . S Twilight mají společné nejspíše to,že jsou to upíři a vlkodlaci .Tento seriál je romantický a akční zároveň . Moc se mi líbí a doufám , že bude co nejvíce dílů . ()

Sasancca

Tak strašně dlouho mě kamarádka přemlouvala, ať se na ty Deníky konečně podívám, až jsem podlehla. A tak vznikla jedna z mých dalších seriálových závislostí. Tahounem seriálu je jednoznačně Ian Somerhalder, na kterém jistě rádo spočine nejedno dívčí oko. Navíc dodává seriálu dávku humoru, kterou rozhodně potřebuje. To, že teenagery zase hrají téměř třicátníci, snad ani komentovat nebudu. ()

Lenka.love

Na prvý pohľad typický upírsky fenomén. Zo začiatku bol seriál nezaujímavý, no ako sa začali odhaľovať tajomstvá napätie stúpalo. Zistenie, že Elena je dvojníčkou Katherine upírky čo stvorila Stefana a Damona bolo kľúčovým bodom pre rozbehnutie seriálu. 2. séria obsahovala oveľa viac napätia ako 1. séria. Katherine sa rozhodla vrátiť a zamiešať karty osudu, ale ona nie je jediná, vrátil sa aj Klaus, ktorý tak ako chcel kedysi zabiť ju, ide teraz po Elene...3. séria - úžasná - príbeh sa neuveriteľne zamotal - ešte viac mágie, pôvodných upírov, tajomných bytostí, pôvodná čarodejnica a záver bol smutný, ale v zápätí nastalo prekvapenie...A teraz sa teším na 4. sériu kde bude Elena upírka. ()

FidoKuba

Kouká na to přítelkyně. Bože můj, viděl jsem pár dílů a je to hrozný. Střih .. herecké výkony. Jde tam o křík, trocha dramatu, pak se všichni pusinkujou ... a pořád dokola. Hnus. Další díl bych chtěl vidět leda za podmínky, že by tam byl BLADE a mezi všechny co se na tom podíleli hodil granát. ()

headhot

Tak pri sledovani 4. serie uz vaham,jestli nahodou se nemam prestat divat. Elena uz mne vylozene sere a uz se tam pridavaji nesmysly. Treti serie byla spatna,ale jeste se dala. Ve 4.serie je vsechno spatne, uz je to asi zamerene pouze pro 15- bohuzel. 1 a 2 serie stoji za podivani a treti z nutnosti a nejlepe skoncit. Puvodne 4*,ted uz jen 3* ()

zuzulend

Jeden z nejlepších seriálů které jsem kdy viděla.Děj má šťávu,díky tomu,že obsahuje mnoho dílů má také mnoho zápletek,které se ale vždy vyřeší.Je plný dramatu,příjemného dramatu.Bezpochyby je úžasně natočen,efekty,hudba,herecké výkony všechno je naprosto dokonalé.Nemám co bych tomuto filmu vytkla.Další plus je,že má Ian Somerhalder v českém dabingu charismatický hlas,který se k jeho roli úžasné hodí.Takže skvělý seriál. ()

KristKrist

Upíří deníky jsou opravdu kvalitní seriál,s poměrně dobrým hereckým obsazením. Děj má návaznost,dává smysl a je to celkově napínavé a zajímavé. Jeden z mých oblínených seriálů. ()

BlairW

5 hvězdiček za 1.-3. sérii. 4. sérii zatím nehodnotím, ale jestli to takhle půjde dál, tak budu muset asi snížit. Nerada to přiznávám, ale Plecka to svou láskou ke Stefanouvi a Paulovi táhne ke dnu. Neustále se vše točí kolem Eleny. Dřív se to dalo vydržet, ale teď je to vážně na ránu. No doprčic, existoval někdy lék na upíství? Neexistoval! Jenže pak se přemění Elena a samozřejmě lék exisuje... No nic, jinak seriál je opravdu super. Moc jsem měla ráda Matta Davise jako Alarica a bylo mi dost líto, když umřel. Pak také + za Iana, který sice není už takový bad boy jako na začátku, ale pořád je super. A konečně jsem si zvykla na přízvuk Josepha Morgana. Ten byl v předvánoční epizodě 4x09 na probodnutí kolíkem, ale zároveň dost sexy. K jeho masakrování dát Oh Holly Night taky docela pecka. Edit po 5. sérii - snižuji na 3 hvězdičky. Aspoň, že do 6. série vrátili Matta Davise. ()

ES13

No prostě ten seriál je pecka. Propadla sem mu jako např: Simpsnům, PLL, Misfits. Líbí se mi moderní děj a postavy taky. ()

tykew4

Tak tohle má konečně šťávu, oproti zfilmování Twilightu! Pořád se něco děje a hlavně nikdo z upírů tam nekouká tak blbě, jako Edward ve Stmívání. Elena mě chvílemi sice nudí, ale i tak jí nějak zkousnu. Samozřejmě naprosto vede Damon a chci zpátky Katherine, díky které měla hlavně 2.řada grády! (We haven't officially met..I'm Katherine!) ()

Martinaa.Tru

Co si budeme povídat chlapy na tento žánr neutáhneme , stejn ě jako na twilight. co se týče osobně mě (jako ženský) miluju příběhy plné lásky, zápletek a takyy trochu fantas magorie :)) S upírovským žánrem jsem se setkala snad poprvé u twilight kde mě to chytlo, jsem ráda že to napadlo i jiné lidi a vykouzlily tenhle úžasný seriál který mě naplňuje všemi prvky, vždycky se těším a těším na nový díl. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)