Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Esinti

Původně jsem tomuto seriálu dal ***** , protože se jednalo spíše o akční seriál než romantiku pro teenagery. Ale postupem času akce odešla a stala se z toho další slaboduchá slátanina o upírech, vlkodlacích, čarodejnicích atd. Naštěstí díky tomuto seriálu vznikl spin off originals, který drží kvalitu kterou deníky ztratily. ()

sydney

série 1-2 100% a velký entusiasmus série 3 85% pořád je to dobrý série 4 60% hm, uvidíme pátá série je na hranici sledování. - 20% šestá série jprůměr zvedla - 70% Upíří deníky pro mne už ztrácí šťávu. Ono co taky pořád vymýšlet, že. Původně jsem si myslela, že upír nemůže existovat bez krve, leč zjistila jsem, že větší závislost má na whisky. No, sedmou sérií bych skončila. Víc se mi líbi Spin-off, který svůj mateřský seriál v současné době prozatím převyšuje. ()

Bejita

Jeden z mých oblíbených seriálů. Těším se na 6. řadu, ale konec té páté se mi teda vůbec nelíbil a i celý průběh byl slabší než předešlé řady. ()

Janka.blonde

Další seriál s upíry a vlkodlaky. Víc zaměřený na dívky, díky romantice. Každá si tam najde toho svého idola a nemusí to být zrovna Damon a Stefan. Jen škoda, že nakonec tak každý byl upír, vlkodlak, hybrid, nebo jiná nadpřirozená bytost... ()

hufnagel

Prv som videl The Originals a kedže ide o spin-off tak som sa začal venovať aj upírím denníkom.Za dva týždne som zvládol až do 15-teho dielu 6.tej série.Mystic Falls je funny town,kde od dielu k dielu je stále nejaká trápna oslava,ktorá skončí nejakou smrťou.Ide vyslovene o soap operu v štýle mexických telenoviel,alebo Twilight rozdelený na tisíc dielov. ()

Emperor1

Pro mě byl tento seriál zajímavý především postavou Damona, přesněji Damona v jeho temném období, v pozdějších sériích už se zkrotlým zaláskovaným upírským rebelem tolik legrace není a jeho charisma mě coby chlapa až tolik nerozpaluje. O to víc mě překvapilo, jak dokáže být jinak skrz naskrz odporně kladný a sladký Stefan roztomilý, když vypne svou lidskost. Ovšem nejméně sympatická mi je Elena se svými vrtochy a slabostí pro oba hochy, zároveň herecky plochá jak prkno. To už je zajímavější blondýna Caroline. Seriál mě zabavil a dal bych i více hvězdiček, ovšem objevili se o dost lepší (a hlavně méně uvzdychaní) Originals. ()

bmx6

Tomuhle seriálu jsem se celkem dlouhou dobu vyhýbal obloukem.Slýchával jsem od někoho,že je to supr a od někoho zase blbost,takže jsem váhal dost dlouho,ale nakonec jsem se rozhodl,že na to mrknu a udělal jsem dobře.Těžko říct jestli mám nějakou nejoblíbenější postavu,protože se to dost často měnilo.Někdy jsem měl nejradši Damona,ale jindy zase Stefana,někdy je zase převálcovala Elena a někdy dokonce méně hlavní postavy,někdy to zase pěkně rozjel Klaus.Hudba byla naprosto perfektně vybrána a právě spousty různých scén,právě s touto skvělou hudbou jsem si pouštěl několikrát dokola.Takže hudba na 100 procent.Jinak 1.série začala perfektně,možná prvních pár dílů jsem váhal,ale nakonec si mě seriál získal.Každou chvíli nějaký zvrat,výborné postavy,prostě skvělý rozjezd s ještě lepším finišem.2.série se mi líbila ještě vííc.Vlkodlaci,hybridi,každou chvíli nějaké jiné postavy.Příchod Klause.3.série mi přišla trošku překombinovaná a našli se chvilky,kdy mě to štvalo,ale jako celek mě to pořád moc,moc bavilo a s tím koncem přišel hodně velký zvrat a nemohl jsem se dočkat na další sérii.4.série začala velmi dobře,ale pomalu jsem se začínal poprvé u tohoto seriálu nudit a na to jsem si nemohl zvyknout a už jsem ani na každý díl nebyl natěšený,tak jako dřív,ale ke konci to zase začínalo mít grády a já byl spokojen.5.série........Jedeme pěkně z kopce dolůůů.... Ale nějak jsem se tou sérií prokousal a tu 6.sérii si opět užívám a jsem zvědav jak to dopadne......(teď už sedmou :D) ()

Jan.Sus

První série mne moc nenadchla. Viděl jsem jí dá se říct z nudy, protože přes léto stejně nic v televizi nedávají. Od druhé série to začalo být mnohem koukatelnější a i přes to že preferuju uplně jiný žánr, tak mě to pohltilo. 6,7 série slabší, no osmá to vynahradila. ()

Olafa

Je mi jedno, podle které knihy to bylo zase natočené, každopádně se seriál veze na upíro-mánii spuštěné Twilightem, o tom není pochyb. Hlavní ženská postava je supr-čupr normální holka (a herečka, co fakt neumí hrát), její milovaný Stefan je (a teď se držte) už 145 let 17letý emo upír pijící pouze zvířecí krev. Povědomé, že? Pak na scénu přichází jeho drsňácký a zlý (čti "lidskou krev pijící") bráška Damon, s tváří uhrančivého Iana Somerhaldera... ano - je to teenage drama s upíry, čarodějkami a bůhví čím dalším balancující někde mezi Twilightem (avšak bez trapnosti a plochosti jemu typické) a True Blood (bez jejich syrovosti a poetiky; oj, teď tvůrce TB nejspíš urážím). Přes všechny klišé je tedy až překvapivé, že mě seriál baví a díly ubíhají. Ráda se na to kouknu, avšak na pozadí notebooku si nedám ani obličej jednoho z nich. ()

Fufak

Môj guilty pleasure... fakt to nie je až také zlé a človek, ktorému je aspoň trochu blízka upírska tématika by tomu mal dať aspoň šancu. Twilight tomuto seriálu nesiaha ani po členky, no na vyspelosť a hĺbku True Blood sa vôbec nechytá. Otázka je, že koho to trápi, keď seriál plní úlohu viac ako dobre? ()

cocostorm

Tenhle seriál zbožňuju. Se seriálem True Blood se dělí o první příčku v mém žebříčku nejoblíbenějších seriálů. Ústřední trojice je velmi sympatická a svou roli hrají dobře, ovšem nejlepší je Ian Somerhalder v roli Damona. Podle mého mu ta role sedla na míru. Podle mého to má děj, spád a dobré hlášky, dobře, některé jsou už ohrané, ale to se dá odpustit.;-) Ke všemu je tento seriál doprovázen skvělou hudbou. Jsem z něj nadšená. ()

h.madlenka

Podlehla jsem už po prvním dílu. I když první série má hodně slabých míst, vydržela jsem a rozhodně nelitovala - měla tu vlastnost, že co každých tři až pět dílů naservírovala totální nářez, zápletku, kterou by nikdo ani ve snu nečekal. Ano - za první sérii jsem se naučila, že upír může být (a taky je) téměř každý. Tak trochu se ztratilo to kouzlo, kdy upír musí mít nápadně světlou pleť, takže ho hned každý pozná. Ale jakkoliv trapné to občas je, dokud tam je Ian Somerhalder aka Damon, který si seriál vyloženě ukradl pro sebe, budu se dívat. Mimochodem, knižní předloha je tak trapná, že se na seriálu prakticky nedalo nic zkazit (ne že by z ní úplně vycházel). ()

numan

Milý deníčku! Pořídil jsem si tě, protože jsem dnes zjistil, že si svoje deníčky píší i upírští hoši. Tedy ti hodní, co jsou platnými členy fotbalového týmu střední školy, na kterou vzorně docházejí. Občas si dokonce píší úplně stejné denní záznamy jako jejich krásné přítelkyně roztleskávačky, a to do slova a do písmene. Pravděpodobně se jedná o nějakou telepatickou spřízněnost duší, které bych i já jednou hrozně rád se svým děvčetem dosáhl. Jsem rád, že jsem díky tomuto překrásnému seriálu pochopil spoustu věcí, například to, že není hezké někoho pokousat na krku nebo že polykat pilulky je špatné. I písničky jsou v něm skoro stejně hezké, jako ty od Lucky Vondráčkové nebo Sámera Issy. Určitě budu sledovat i jeho další díly, i když můj starší bratr, říká, že z něj "bleje krev". Ale on tomu nerozumí, neboť je starej kokot. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)